سرویس خبری صنعت چاشنی های صنایع غذایی

ثبات قیمت زعفران در بازار/آینده زعفران در معرض خطر است
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: در ماه های اخیر نرخ طلای سرخ با ثبات بوده و هیچ گونه نوسانی در بازار نداشته است.
خرید توافقی زعفران موجب حذف دلالان شد
خرید توافقی ۵۰ تن زعفران کشاورزان بی سابقه بوده و ضمن حمایت از تولیدکنندگان موجب حذف دلالان و آرامش و رونق بازار این محصول ارزآور شده است.
حمایت وزارت جهاد کشاورزی از زعفران کاران با خرید توافقی 50 تن زعفران
در پی انتشار خبرهایی در برخی رسانه ها مبنی بر بی فایده بودن خرید توافقی زعفران،روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با رد این ادعا اعلام کرد:خرید توافقی 50 تن زعفران کشاورزان بی سابقه بوده و ضمن حمایت از تولیدکنندگان موجب حذف دلالان و رونق بازار این محصول ارزآور شده است.
خرید توافقی زعفران پای دلالان به بازار را باز کرد/ حداکثر نرخ هر کیلو طلای سرخ 4 میلیون و 700 هزارتومان
عضو شورای ملی زعفران گفت:اجرای طرح خرید توافقی زعفران نه تنها هیچ‌گونه منفعتی برای کشاورزان در برندارد، بلکه حضور گسترده دلالان در بازار را به همراه دارد.
صدور زعفران ایرانی با برند افغانستان به هند/ ایجاد دوگانگی قیمت توسط سازمان تعاون روستایی/قاچاق پیاز زعفران خیانت است
رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به معظلات پیش رو برای صادرات زعفران ایرانی گفت: در حال حاضر زعفران ایران از طریق مشهد به افغانستان می رود و از آنجا به اسم افغانستان به هند صادر می شود.
این برندهای آبلیمو تقلبی را نخرید + اسامی
روابط عمومی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای لیست محصولات غیر مجاز در سطح عرضه را اعلام کرد.
تشکیل برند قدرتمند زعفران ایرانی
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران پیشنهاد داد: برای کسب سهم ۸۰ درصدی در بازار زعفران، یک برند قدرتمند زعفران ایرانی تشکیل شود.
ایرانی ها ۲.۵ برابر میانگین جهانی شکر می‌خورند
مدیرکل دفتر سلامت بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: سرانه مصرف شکر در کشور ۶۶ گرم در روز است در حالی که طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی این میزان باید ۲۵ گرم در روز باشد.
تمدید خرید توافقی زعفران تا بهمن امسال
نماینده مردم شهرستان های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس توافق صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی، مقرر شد طرح خرید توافقی زعفران تا پنجم بهمن امسال تمدید شود.
سرکه و انواع آن
واژه ی سرکه (Vinegar)برگرفته از کلمه فرانسوی Vinaigre به معنی شراب ترش می‌باشد. در زمان قرون وستا، سرکه در مقیاس کم و جهت مصارف خانگی به صورت سنتی تولید می‌شد؛ اما به تدریج از قرن 19 به بعد به دلیل افزایش مصرف و کندی روش سنتی، از روش‌های صنعتی‌تر برای تولید این محصول استفاده گردید.
توسعه بازارهای صادراتی با حرکت لاک پشتی به جایی نخواهد رسید/ثبات نرخ طلای سرخ در بازار
عضو شورای ملی زعفران گفت: توسعه بازارهای صادراتی زعفران مستلزم عزم و اراده ملی است و با حرکت لاک پشتی به اهداف خود دست نخواهیم یافت.
ورود سالانه یک‌میلیون و 500 هزار تن شکر به کشور/ امسال گندم به داخل کشور وارد نشده است
مشاور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سالانه حدود یک‌میلیون و 500 هزار تن شکر به کشور وارد می‌شود، گفت: از ابتدای امسال تاکنون 7 میلیون تن چغندر در کشور تولید شده که بیش از 6 میلیون و 500 هزار تن چغندر قند تحویل کارخانه‌ها شد.
فروش ویژه نوین زعفران بصورت پودیوم (پالت چینى شده ) با تخفیف ویژه "
گروه بین المللى نوین زعفران در جهت از بین بردن ذهنیت عمومى مبنى بر تلقى زعفران به عنوان یک کالاى لوکس و گران قیمت و قرار گرفتن آن به عنوان کالاى عادى با نیاز و مصرف روزمره با همکارى فروشگاههاى زنجیره اى از جمله گروه بین المللى ماف پارس (هایپر استار ) زعفران را در این آخر هفته به صورت پالت شده عرضه مى نماید.
واردات شکر ممنوع شد
معاون توسعه بازرگانی و صنایع تبدیلی وزیر کشاورزی از ممنوعیت واردات شکر و بی نیازی از آن تا پایان امسال خبر داد.
سازوکار خرید توافقی زعفران از طریق بورس کالا
معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از هدایت سازوکار خرید توافقی محصول زعفران از طریق ظرفیت های ایجاد شده در بورس کالا با قید فوریت خبر داد.
خطر در کمین بازار زعفران/ خرید توافقی زعفران ضرورت ندارد
حسینی گفت: به دنبال ایجاد التهاب توسط افراد سودجو در بازار زعفران، طی روزهای آتی قیمت این محصول دستخوش تحولاتی قرار خواهد گرفت.
شرکت نستله ایران و انجمن تغذیه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
طبق تفاهم‌نامه‌ انجمن تغذیه و شرکت نستله ایران، تجارب بین‌المللی و داخلی و نیز دانش کارشناسان و متخصصین تغذیه طرفین مبادله خواهد شد.
صادرات زعفران در کما
رئیس اتحادیه صادرکنندگان گیاهان دارویی و فرآورده‌های غذایی گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل برداشت زعفران، قیمت این محصول کاهش یافته و با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود این کاهش قیمت استمرار داشته باشد و قیمت زعفران پایین‌تر نیز بیاید فعلا صادرکنندگان برای مدتی دست نگه داشته‌اند.
۹۰ درصد از زعفران جهان توسط ایران تامین می‌شود/جولان دلالان در سایه شایعه پراکنی!
برآورد‌ها و ارزیابی‌های انجام شده، نشان می‌دهد حدود ۹۰ درصد از زعفران جهان، توسط ایران تولید و تامین می‌شود، اما با وجود چنین توانمندی، توانستیم در رتبه هفدهم تجارت این محصول قرار بگیریم.
ستاد تنظیم بازار قیمت شکر را نهایی می‌کند
با گذشت یک ماه و نیم از آغاز فصل برداشت چغندر، ستاد تنظیم بازار هنوز قیمت نهایی شکر را برای سال جدید اعلام نکرده است که فردا نهایی می‌شود.
تولید شکر به یک میلیون و ۷۰۰ هزارتن می‌رسد
مجری طرح چغندر قند و شکر وزارت جهاد کشاورزی گفت: پیش بینی می‌شود امسال حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن شکر در کشور تولید شود.
خرید توافقی زعفران، راه حل تنظیم بازار نیست
عضو شورای ملی زعفران گفت: دخالت سازمان تعاون روستایی در امر خرید توافقی زعفران، بازار داخل را با چالش هایی روبرو خواهد کرد.
زعفران ایران شناسنامه دار می شود
مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهادکشاورزی گفت: زعفران کشور به رغم پیشینه 3 هزار ساله بی هویت است و با تهیه شناسنامه در حقیقت به دنبال معرفی طلای سرخ کشورمان در جهان هستیم.
فقط "آبلیموطبیعی" مجوز "آبلیمو طبیعی" می‌گیرد
معاون اداره کل نظارت بر امور غذایی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه برخی صحبتهای وی درباره سلامت آبلیموها که بصورت گفتگوی رادیویی بوده است در تنظیم مکتوب بصورت ناقص منتشر شده است گفت: برای واحدهایی از تولید کنندگان آبلیمو پروانه ساخت تحت عنوان "آبلیمو طبیعی" صادر می شود که از ویژگی های آن برخوردار باشند
میزان تولید زعفران در هکتار قابل قبول نیست/نگرانی مسوولان از مرگ خاموش زعفران
عضو شورای ملی زعفران گفت: با توجه به سطح زیر کشت زعفران در دو استان خراسان رضوی و جنوبی رقم کنونی تولید قابل قبول نیست .
تهدید مهاجرت خاموش در انتظار زعفران
عضو شورای ملی زعفران از افازیش ۲۶ درصدی صادرات زعفران در پنج ماهه اول امسال خبر داد و اعلام کرد: برای صادرات حدود ۴۰۰ تنی زعفران در سال جاری آماده هستیم. البته در این میان همه کشورهای همسایه که می‌توانند از نظر اقلیمی زعفران تولید کنند، تهدید بالقوه‌ای برای مهاجرت خاموش از طریق قاچاق پیاز زعفران ایرانی هستند که باید در این زمینه هوشیار باشیم.
مسوولان بر طبل گرانی زعفران نکوبند/حداقل و حداکثر نرخ طلای سرخ در بازار
حسینی گفت: مسوولان به قیمت تمام شده، کیفیت و نرخ منطقی زعفران در بازار توجه کرده و بر طبل‌گرانی این محصول نکوبند.
طلای معطر، در انتظار صنعت فرآوری در لرستان
گل محمدی به عنوان ملکه گل‌ها و اسانس آن به عنوان طلای معطر، قابلیت این را دارد که ظرفیت بالایی از تولید واشتغال را در استان لرستان فراهم آورد.
داد صنایع شکر هم از اعلام نشدن نرخ خرید تضمینی درآمد/ انبارها پر از شکر بی‌قیمت
دبیر انجمن صنایع قند و شکر ایران گفت: با وجود گذشت ۴۵ روز از آغاز تحویل چغندرقند، دولت هنوز قیمت خرید تضمینی چغندر قند را اعلام نکرده و این امر سبب شده که انبارها پر از شکر بی‌قیمت باشد.
مشتریان اروپایی زرشک ایرانی را بشناسید!
طبق آمار منتشر شده توسط گمرک در 5 ماهه نخست سال 1396 ، قریب به 137 تن انواع زرشک تازه، از کشور صادر شده است.
ویتنام کارخانه تولید سس ماهی در قشم تاسیس می کند
رئیس شورای تجاری ویتنام و ایران از برنامه کشورش برای خرید میگو، خاویار و تخم قزل آلا از ایران و نیز تاسیس کارخانه سس ماهی در جزیره قشم خبر داد.
آغاز برداشت زعفران تا ۲۰ روز دیگر/قیمت‌ها ارزان می‌شود
نایب رئیس شورای ملی زعفران، با بیان اینکه برداشت این محصول حدود ۲۰ روز دیگر آغاز می‌شود، پیش بینی کرد تا طی روزهای آینده شاهد کاهش قیمت طلای سرخ در بازار باشیم.
طلای سرخ ایرانی رنگ باخت/ مسئولان هشیار باشند
برخی افراد با رنگ کردن ساقه زعفران و عرضه محصول در بازارهای داخلی و صادراتی برجان تولیدکنندگان طلای سرخ ایرانی آتش انداخته اند.
افزایش صادرات فله‌ای زعفران به کام رقبا
صادرات زعفران در پنج ماهه نخست امسال در حالی با افزایش وزنی و ارزشی مواجه شد که تقریبا همه این محصول به صورت فله‌ای و در بسته بندی‌های بزرگ صادر شده، آن هم دقیقا به کشورهایی که این محصول را مجددا بسته بندی به نام خود به اقصی نقاط اروپا و آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین مصرف کنندگان این محصول صادر می‌کنند.