سرویس خبری صنعت چاشنی های صنایع غذایی

سیاست‌های ارزی،صادرات رسمی زعفران را ۴۵درصد کاهش داد/افزایش قاچاق
نائب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش ۴۵ درصدی صادرات این محصول در خردادماه امسال خبر داد و گفت: سیاست‌های ارزی دولت باعث کاهش صادرات رسمی و قاچاق این محصول به خارج از کشور شد.
زعفرانی ایرانی با برند سایر کشورها! / چرا زعفران ایرانی سهمی در بازار جهانی ندارد؟
با اینکه زعفران یکی از محصولات استراتژیک کشورمان محسوب می شود اما مسائل مختلف با سد راه توسعه صادرات، از سرخی روز افزون آن کاسته است.
قیمت زعفران به ثبات رسید/کاهش 12 تنی صادرات طلای سرخ در خرداد ماه
یک مقام مسئول گفت:حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ با ثبات نسبی در بازار، 4 میلیون و 50 هزار و حداکثر 7 میلیون و 300 هزار تومان است.
تولید در اقتصاد ایران به‌شدت به واردات کالاهای سرمایه‌ای وابسته است
مهدی کریمی تفرشی، ریاست هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان محصولات غذایی و هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان، نایب‌رییس انجمن علوم و فناوری غلات ایران گفت: تولید در اقتصاد ایران به‌شدت به واردات کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه وابسته است. با درنظرگرفتن چنین شرایطی، تضعیف ارزش پول ملی باعث افزایش هزینه‌های تولید، رکود و تعطیلی صنایع خواهد شد.
ثبات نسبی طلای سرخ در بازار/مسئولان بر طبل گرانی زعفران می‌کوبند
یک مقام مسئول گفت: هم‌اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران 4 میلیون و 900 و حداکثر 6 میلیون و 200 هزار تومان است.
آغاز نمونه‌برداری آب لیموترش از کارخانجات مرتبط با این صنعت در سراسر کشور
رئیس انجمن صنفی اظهار نمودند؛ با توجه به توافق مشترک با سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد و نماینده انجمن صنفی آبلیموی ایران از کلیه واحد های سراسر کشور از تاریخ 30 خرداد آغاز به نمونه برداری گردیده و حصول نتایج آزمون در استاندارد شماره 117 تجدید نظر ششم تأثیر پذیر می باشد .
نوسان ارز یعنی تضعیف پول ملی، افزایش هزینه‌های تولید، رکود و تعطیلی صنایع / واردات بی‌رویه، بی انصافی در حق تولیدکنندگان داخلی است
فودنا - مهدی کریمی تفرشی درباره حمایت از کالای ایرانی گفت: در شرایطی که تولیدکنندگان داخلی با تمام توان به تولید محصولات با کیفیت و قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی همت می‌ورزند، ورود بی رویه و کنترل نشده و اغلب قاچاق محصولات مشابه خارجی به کشورمان و پرکردن لاین‌های فروشگاه‌ها با این محصولات بی‌انصافی در حق تولیدکننده های داخلی است.
جذابیت بالای معاملات آتی زعفران برای صادرکنندگان
عضو شورای ملی زعفران گفت: از جنبه های مثبت معاملات آتی امکان پوشش ریسک نوسانات قیمت زعفران برای ماه های آینده است که به این ترتیب صادرکننده ها از طریق این ابزار میزان آسیب پذیری خود در برابر تغییرات قیمتی در بازار را کاهش می دهند.
اعتمادی به کمک مالی دولت در زمینه تولید و فروش زعفران ندارم/ دست واسطه گران با عرضه زعفران در بورس کالا کوتاه می‌شود
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: عرضه زعفران در بورس کالا قیمت‌ها را به واقعیت نزدیک می‌کند، کیفیت را ارتقاء می‌دهد و خریدار و فروشنده نیز می‌تواند از کاهش دست واسطه‌ها مطمئن باشند.
پشت‌پرده توسعه کشت زعفران
یک مقام مسئول در وزارت کاربا اشاره به خیزجهان برای توسعه کشت زعفران درافغانستان، گفت:با توجه به اینکه کشت خشخاش ۵۰درصد سودآورتر از زعفران است،احتمال توفیق کشت این محصول در این کشور ضعیف است.
صادرات طلای سرخ رکورد زد
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران گفت: صادرات محصول زعفران ایران در سال گذشته توانست برای دومین سال متوالی روند افزایشی خود را حفظ کند و رکورد بیشترین میزان صادرات این محصول در 10 سال گذشته را بشکند.
دلالان زعفران را کیلویی ۶۰۰ هزار تومان زیر قیمت واقعی می‌خریدند
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: برخی دلالان زعفران را تا کیلویی 600 هزار تومان زیر قیمت واقعی از کشاورزان می‌خریدند که وزارتخانه وارد عمل شد و طبق اجازه‌ای که قانون داده، خرید توافقی حمایتی را آغاز کرد.
استقبال کشاورزان از معاملات آتی زعفران
یک زعفرانکار تربت حیدریه گفت: در حال حاضر با دیگر کشاورزان، معاملات قراردادهای آتی زعفران را رصد می‌کنیم و به زودی به معامله در این بازار خواهیم پرداخت.
طلای سرخ ارزان شد/ خطر قاچاق پیاز زعفران در کمین است
نائب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش 200 تا 400 هزار تومانی نرخ طلای سرخ ایرانی در روزهای اخیر در بازار خبر داد.
خرید توافقی زعفران و عرضه در بورس جلوی زیاده خواهی دلالان را گرفت
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دلالان می‌خواستند زعفران را به بهای اندک از کشاورز بخرند اما با خرید توافقی و عرضه در بورس شفاف سازی قیمت اتفاق افتاد.
تعلل سازمان تعاون روستایی در عرضه زعفران به بازار به نفع کشاورزان نیست
رئیس شورای ملی زعفران، گفت: تعلل سازمان تعاون به نفع کشاورز نیست و اگر بازارهای خود را در جهان از دست بدهیم کشاورز متضرر می‌شود. باید تلاش کنیم تا بازار خود را در دنیا حفظ کنیم.
تغییرات بزرگ جهت تسریع و تسهیل در فروش محصول زعفران در بورس کالا
در اولین جلسه بررسی راهکارهای تسهیل و گشایش بازار زعفران در بورس به مناسبت حلول ماه رمضان و افزایش تعاملات بین بازارسازان و بازارگردانان و شرکت‌های کارگزاری در بورس تغییرات جدیدی در مکانیزم فروش زعفران در بورس کالا ایجاد شد.
حباب کاذب قیمت بر بازار زعفران سایه انداخت
عضو شورای ملی زعفران گفت: افزایش ۲ میلیون تومانی نرخ زعفران در بازار، حباب کاذب است.
ریسک نوسان قیمت زعفران با معامله در بورس کالا بیمه می‌شود
استادیار موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت جهاد گفت: ورود زعفران به بورس کالا در کنار کشف قیمت واقعی این محصول باعث وصل شدن آن به بازارهای جهانی می‌شود.
ثبات نرخ طلای سرخ در بازار/تک نرخی شدن ارز به تنهایی گره گشای رونق صادرات زعفران نیست
عضو شورای ملی زعفران گفت:حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ 4 میلیون و 200 و حداکثر 5 میلیون و 600 هزار تومان است.
صادرات صنایع غذایی می‌تواند یکی از برگ‌های برنده اقتصاد کشور  / نزول تراز تجاری با افزایش واردات در 6 ماهه اول 96
فودنا - تراز تجاری محصولات کشاورزی و صنایع غذایی از منفی 1 میلیارد و 698 میلیون دلار در شش ماهه اول سال1395 به منفی 2 میلیارد و 819 میلیون دلار در شش ماهه اول سال 1396 رسیده است. افزایش واردات کالاهای اساسی نظیر برنج، روغن، گوشت قرمز، ذرت و کنجاله در کنار کاهش صادرات اقلام اصلی نظیر پسته عامل اصلی این افت تراز تجاری بوده اند.
آرامش بازار زعفران در آستانه نوروز 97/حداکثر نرخ هر کیلو زعفران 5 میلیون و 300 هزار تومان
عضو شورای ملی زعفران، گفت: نرخ کنونی زعفران در مقایسه با هفته های اخیر در بازار از ثبات نسبی برخوردار است.