سرویس خبری صنعت چاشنی های صنایع غذایی

افزایش هزینه بسته‌بندی و صادرات بی‌رویه دلیل افزایش قیمت رب‌گوجه/ قاچاق مواد غذایی به عراق و افغانستان/ تاجران روسی در حال خرید کنسروها و رب‌های ایرانی
رئیس کانون صنایع غذایی ایران گفت: در بازار دو نوع رب داریم، یکی رب امسالی و دیگری اسپ تیک یا پارسالی که بیشتر برای تنظیم بازار و درست کردن سس به کار می‌رود اما با کاهش ارزش پول کشورمان تاجران افغانستان و روسیه مقدار زیادی از این محصول را خریداری کردند.
تغییر در محدوده نوسان قیمت نمادهای معاملاتی گواهی سپرده زعفران از امروز
نوسان قیمت در تمامی نمادهای معاملاتی گواهی سپرده کالایی زعفران از امروز در محدوده ۵ درصد تعیین خواهد شد.
تاثیر زردچوبه در نابودی سلول های سرطانی
تیمی از محققان توانستند با استفاده از یک فرایند هوشمند «کورکومین» را قادر به نابودی سلول های سرطانی کنند.
قرارداد اختیار معامله در برنامه آتی خرید زعفران/ 10 کشور در جهان به سمت تولید زعفران متمایل شده‌اند
معاون وزیر و رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، گزارشی شفاف، دقیق و جامعی از عملکرد سه ماهه اخیر این سازمان در حوزه خرید حمایتی و چگونگی بازاررسانی و عرضه محصول زعفران ارائه داد.
ایران مرجع تعیین قیمت جهانی زعفران می‌شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به اجرای طرح خرید توافقی زعفران از طریق بورس کالا، ایران در سال‌های آتی مرجع تعیین قیمت جهانی زعفران می‌شود.
صادرات زعفران ۵۸ درصد افزایش یافت
در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۵۶ تن انواع زعفران به ارزش ۷۷ میلیون دلار از کشور صادر شده است.
آبلیموگیری دستی باید در حضور مشتری انجام شود
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: مردم آبلیمو و آبغوره های بطری شده و آبگیری شده به روش دستی را به صورت آماده خریداری نکنند، بلکه بر انجام آبگیری در حضور خودشان اصرار کنند.
سیاست‌های ارزی،صادرات رسمی زعفران را ۴۵درصد کاهش داد/افزایش قاچاق
نائب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش ۴۵ درصدی صادرات این محصول در خردادماه امسال خبر داد و گفت: سیاست‌های ارزی دولت باعث کاهش صادرات رسمی و قاچاق این محصول به خارج از کشور شد.
زعفرانی ایرانی با برند سایر کشورها! / چرا زعفران ایرانی سهمی در بازار جهانی ندارد؟
با اینکه زعفران یکی از محصولات استراتژیک کشورمان محسوب می شود اما مسائل مختلف با سد راه توسعه صادرات، از سرخی روز افزون آن کاسته است.
قیمت زعفران به ثبات رسید/کاهش 12 تنی صادرات طلای سرخ در خرداد ماه
یک مقام مسئول گفت:حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ با ثبات نسبی در بازار، 4 میلیون و 50 هزار و حداکثر 7 میلیون و 300 هزار تومان است.
تولید در اقتصاد ایران به‌شدت به واردات کالاهای سرمایه‌ای وابسته است
مهدی کریمی تفرشی، ریاست هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان محصولات غذایی و هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان، نایب‌رییس انجمن علوم و فناوری غلات ایران گفت: تولید در اقتصاد ایران به‌شدت به واردات کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه وابسته است. با درنظرگرفتن چنین شرایطی، تضعیف ارزش پول ملی باعث افزایش هزینه‌های تولید، رکود و تعطیلی صنایع خواهد شد.
ثبات نسبی طلای سرخ در بازار/مسئولان بر طبل گرانی زعفران می‌کوبند
یک مقام مسئول گفت: هم‌اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران 4 میلیون و 900 و حداکثر 6 میلیون و 200 هزار تومان است.
آغاز نمونه‌برداری آب لیموترش از کارخانجات مرتبط با این صنعت در سراسر کشور
رئیس انجمن صنفی اظهار نمودند؛ با توجه به توافق مشترک با سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد و نماینده انجمن صنفی آبلیموی ایران از کلیه واحد های سراسر کشور از تاریخ 30 خرداد آغاز به نمونه برداری گردیده و حصول نتایج آزمون در استاندارد شماره 117 تجدید نظر ششم تأثیر پذیر می باشد .
نوسان ارز یعنی تضعیف پول ملی، افزایش هزینه‌های تولید، رکود و تعطیلی صنایع / واردات بی‌رویه، بی انصافی در حق تولیدکنندگان داخلی است
فودنا - مهدی کریمی تفرشی درباره حمایت از کالای ایرانی گفت: در شرایطی که تولیدکنندگان داخلی با تمام توان به تولید محصولات با کیفیت و قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی همت می‌ورزند، ورود بی رویه و کنترل نشده و اغلب قاچاق محصولات مشابه خارجی به کشورمان و پرکردن لاین‌های فروشگاه‌ها با این محصولات بی‌انصافی در حق تولیدکننده های داخلی است.
جذابیت بالای معاملات آتی زعفران برای صادرکنندگان
عضو شورای ملی زعفران گفت: از جنبه های مثبت معاملات آتی امکان پوشش ریسک نوسانات قیمت زعفران برای ماه های آینده است که به این ترتیب صادرکننده ها از طریق این ابزار میزان آسیب پذیری خود در برابر تغییرات قیمتی در بازار را کاهش می دهند.
اعتمادی به کمک مالی دولت در زمینه تولید و فروش زعفران ندارم/ دست واسطه گران با عرضه زعفران در بورس کالا کوتاه می‌شود
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: عرضه زعفران در بورس کالا قیمت‌ها را به واقعیت نزدیک می‌کند، کیفیت را ارتقاء می‌دهد و خریدار و فروشنده نیز می‌تواند از کاهش دست واسطه‌ها مطمئن باشند.
پشت‌پرده توسعه کشت زعفران
یک مقام مسئول در وزارت کاربا اشاره به خیزجهان برای توسعه کشت زعفران درافغانستان، گفت:با توجه به اینکه کشت خشخاش ۵۰درصد سودآورتر از زعفران است،احتمال توفیق کشت این محصول در این کشور ضعیف است.
صادرات طلای سرخ رکورد زد
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران گفت: صادرات محصول زعفران ایران در سال گذشته توانست برای دومین سال متوالی روند افزایشی خود را حفظ کند و رکورد بیشترین میزان صادرات این محصول در 10 سال گذشته را بشکند.
دلالان زعفران را کیلویی ۶۰۰ هزار تومان زیر قیمت واقعی می‌خریدند
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: برخی دلالان زعفران را تا کیلویی 600 هزار تومان زیر قیمت واقعی از کشاورزان می‌خریدند که وزارتخانه وارد عمل شد و طبق اجازه‌ای که قانون داده، خرید توافقی حمایتی را آغاز کرد.
استقبال کشاورزان از معاملات آتی زعفران
یک زعفرانکار تربت حیدریه گفت: در حال حاضر با دیگر کشاورزان، معاملات قراردادهای آتی زعفران را رصد می‌کنیم و به زودی به معامله در این بازار خواهیم پرداخت.