سرویس خبری صنعت چاشنی های صنایع غذایی

فرآیند تحویل قراردادهای آتی زیره سبز سررسید فروردین ماه ۹۹
مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌ای، فرآیند تحویل قراردادهای آتی زیره سررسید فروردین ماه ۹۹ را اعلام کرد.
کاهش ۱۵ درصدی قیمت زعفران در سال جدید
میری از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران ۶ میلیون و حداکثر ۹ میلیون تومان است.
قیمت هر مثقال زعفران مشخص شد
عضو شورای ملی زعفران جدیدترین نرخ هر کیلو و هر مثقال زعفران ایرانی را اعلام کرد.
"اوسک" و نقش‌آفرینی ایران در بازار جهانی زعفران
راه‌اندازی "سازمان کشورهای صادرکننده زعفران" با عنوان لاتین "Organization of the Saffron Exporting Country" که به اختصار اوسک (OSEC) خوانده می‌شود می‌تواند نقطه عطفی در افزایش نقش‌ آفرینی ایران و سهم آن در بازار جهانی محصول راهبردی و ارزشمند زعفران به عنوان طلای سرخ باشد.
حذف ارز دولتی شکر بر التهاب بازار دامن می‌زند / نمایندگان مجلس مخالف اختصاص ارز دولتی به واردات شکر هستند
نائب رئیس اتحادیه بنک داران مواد غذایی گفت: با توجه به آنکه ماده اولیه بسیاری از صنایع را شکر تشکیل می‌دهد حذف ارز دولتی در افزایش هزینه‌های تولید و قیمت نهایی محصول در بازار تاثیر به سزایی دارد.
شکر از لیست کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شد
براساس تصمیمات وزارت صمت، شکر از گروه ۱ به گروه ۲ کالاهای وارداتی تغییر کرد و از این به بعد با ارز نیمایی وارد خواهد شد.
رب گوجه فرنگی "افغان ماهور" غیراستاندارد است
سازمان ملی استاندارد در راستای انجام مسئولیت‌ها و وظایف این سازمان، در بازرسی های به عمل آمده از سطح بازار، فرآورده رب گوجه فرنگی با نام تجاری افغان ماهور مشاهده شده که بدون نشان استاندارد ملی ایران و غیر استاندارد است.
نمک کم بخورید؛ قاشقی که ته ندارد
طبق یافته های منتشر شده در قالب یک کمپین جدید از سوی بنیاد ارتقاء سلامت تایلند با مشارکت آژانس تبلیغاتی CJ WORX بانکوک، میزان مصرف نمک میان مردم تایلند دو برابر استاندارد جهانی است. به همین دلیل ابتلای ۲۲ میلیون نفر به بیماری های وخیم و مهم در پی مصرف نمک زیاد، ۳ میلیون و ۲۰۸ هزار دلار هزینه درمان برای دولت این کشور به دنبال داشته است.
فروش رب استحصالی از خرید حمایتی گوجه‌فرنگی در بورس کالا
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از عرضه و فروش حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن رب گوجه فرنگی در بازار فیزیکی بورس کالای کشاورزی خبر داد.
سال نو میلادی خریداران زعفران را کاهش داد/ رشد صادرات منوط به تعامل دولت با فعالان صنعت است/ دلالان خارجی محصولات ما را به یغما می‌برند
یک عضو شورای ملی زعفران آغاز سال نو میلادی را یکی از دلایل کاهش خریداران زعفران ایرانی در بازار جهانی عنوان کرد و گفت: رشد صادرات زعفران در سال آینده میلادی منوط به تعامل دولت با فعالان تولید و بازار است.
​سحرخیز از استارتاپ ها حمایت می کند
افتتاح مرکز دبیرخانه دائمی حمایت از استارتاپ‌های صنعت زعفران در مرکز علمی کاربردی گروه کشاورزی تولیدی زعفران سحرخیز با هدف حمایت از ایده تولید کاغذ با گلبرگ‌های دور ریز زعفران با رویکرد استفاده از فناوری‌های نو و مسئولیت‌های اجتماعی و همچنین شتاب‌دهی استارتاپ‌ها در صنعت زعفران اجرایی می شود.
خرید حمایتی زعفران به پایان رسید
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از پایان مدت زمان خرید حمایتی زعفران (طلای سرخ ایران) از کشاورزان خبر داد.
رئیس هیات مدیره شرکت "سبزی ایران" نائب رئیس کمیته تخصصی کسب و کار کمیسیون ملی یونسکو (سازمان ملل) در ایران
احمد فتح الهی طی حکمی از سوی حجت الله ایوبی (دبیرکل کمیسیون ملی یونسکودر ایران) به عضویت و نایب رئیسی کمیته تخصصی کسب و کار کمیسیون یونسکو در ایران درآمد.
زعفران‌کاران باید سندیکای قوی داشته باشند
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به لزوم فعال شدن بخش بازرگانی زعفران در وزارت صمت گفت:کشوری که ۹۰ درصد زعفران جهان را تولید می‌کند، دیگر وقتش رسیده که وارد مکانیزیم‌های مدرن بازریابی شود.
ماتادورها زعفران ۱۰میلیونی ایران را ۲۶۰میلیون تومان می‌فروشند
درحالی میانگین نرخ صادرات زعفران ایران در سال گذشته ۱۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بوده و این محصول ۷ تا ۱۰ میلیون تومان از کشاورزان خریداری شده است که نرخ این محصول در بازارهای جهانی تا ۲۶۰ میلیون تومان نیز به فروش می‌رسد.