سرویس خبری صنعت چاشنی های صنایع غذایی

رب گوجه فرنگی "افغان ماهور" غیراستاندارد است
سازمان ملی استاندارد در راستای انجام مسئولیت‌ها و وظایف این سازمان، در بازرسی های به عمل آمده از سطح بازار، فرآورده رب گوجه فرنگی با نام تجاری افغان ماهور مشاهده شده که بدون نشان استاندارد ملی ایران و غیر استاندارد است.
نمک کم بخورید؛ قاشقی که ته ندارد
طبق یافته های منتشر شده در قالب یک کمپین جدید از سوی بنیاد ارتقاء سلامت تایلند با مشارکت آژانس تبلیغاتی CJ WORX بانکوک، میزان مصرف نمک میان مردم تایلند دو برابر استاندارد جهانی است. به همین دلیل ابتلای ۲۲ میلیون نفر به بیماری های وخیم و مهم در پی مصرف نمک زیاد، ۳ میلیون و ۲۰۸ هزار دلار هزینه درمان برای دولت این کشور به دنبال داشته است.
فروش رب استحصالی از خرید حمایتی گوجه‌فرنگی در بورس کالا
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از عرضه و فروش حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن رب گوجه فرنگی در بازار فیزیکی بورس کالای کشاورزی خبر داد.
سال نو میلادی خریداران زعفران را کاهش داد/ رشد صادرات منوط به تعامل دولت با فعالان صنعت است/ دلالان خارجی محصولات ما را به یغما می‌برند
یک عضو شورای ملی زعفران آغاز سال نو میلادی را یکی از دلایل کاهش خریداران زعفران ایرانی در بازار جهانی عنوان کرد و گفت: رشد صادرات زعفران در سال آینده میلادی منوط به تعامل دولت با فعالان تولید و بازار است.
​سحرخیز از استارتاپ ها حمایت می کند
افتتاح مرکز دبیرخانه دائمی حمایت از استارتاپ‌های صنعت زعفران در مرکز علمی کاربردی گروه کشاورزی تولیدی زعفران سحرخیز با هدف حمایت از ایده تولید کاغذ با گلبرگ‌های دور ریز زعفران با رویکرد استفاده از فناوری‌های نو و مسئولیت‌های اجتماعی و همچنین شتاب‌دهی استارتاپ‌ها در صنعت زعفران اجرایی می شود.
خرید حمایتی زعفران به پایان رسید
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از پایان مدت زمان خرید حمایتی زعفران (طلای سرخ ایران) از کشاورزان خبر داد.
رئیس هیات مدیره شرکت "سبزی ایران" نائب رئیس کمیته تخصصی کسب و کار کمیسیون ملی یونسکو (سازمان ملل) در ایران
احمد فتح الهی طی حکمی از سوی حجت الله ایوبی (دبیرکل کمیسیون ملی یونسکودر ایران) به عضویت و نایب رئیسی کمیته تخصصی کسب و کار کمیسیون یونسکو در ایران درآمد.
زعفران‌کاران باید سندیکای قوی داشته باشند
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به لزوم فعال شدن بخش بازرگانی زعفران در وزارت صمت گفت:کشوری که ۹۰ درصد زعفران جهان را تولید می‌کند، دیگر وقتش رسیده که وارد مکانیزیم‌های مدرن بازریابی شود.
ماتادورها زعفران ۱۰میلیونی ایران را ۲۶۰میلیون تومان می‌فروشند
درحالی میانگین نرخ صادرات زعفران ایران در سال گذشته ۱۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بوده و این محصول ۷ تا ۱۰ میلیون تومان از کشاورزان خریداری شده است که نرخ این محصول در بازارهای جهانی تا ۲۶۰ میلیون تومان نیز به فروش می‌رسد.
تولید ۵۰۰ تن زعفران در سال ۹۸
تولید زعفران ایران در سال جاری ۹۶ تن افزایش یافته و به ۵۰۰ تن رسیده، این رقم در سال گذشته ۴۰۲ تن بوده است.
تشخیص زعفران سالم از تقلبی
روش‌هایی که در اینترنت برای تشخیص زعفران اصل از تقلبی مطرح می‌شوند به‌هیچ عنوان قابل استناد نیست و این نکته تنها به تایید اداره‌ استاندارد قابل تشخیص است.
دولت زعفران را گرمی ۸۲۰۰ تومان از کشاورز می‌خرد
دولت زعفران را گرمی ۸۲۰۰ تومان از کشاورزان می‌خرد.
نگذاریم تجربه اوپک فرش در زعفران تکرار شود
کارآفرین برتر و فعال بازار زعفران از همه فعالان بازار زعفران کشور دعوت کرد که با همکاری با یکدیگر زمینه راه‌اندازی اوپک زعفران از سوی ایران را فراهم کنند تا تجربه راه‌اندازی اوپک فرش تکرار نشود.
دو چالش صاحبان صنعت غذا
کمبود مواد اولیه و فرسودگی ماشین‌آلات صنعتی دو مساله‌ای است که این روزها بسیاری از صنایع کشور با آن روبه‌رو هستند. بسیاری از کارخانه‌های صنعتی امروز با مشکلاتی مواجهند که در سال‌های دور در اقتصاد کشور مطرح نبود. بخشی از بنگاه‌ها به‌دلیل کمبود مواد اولیه و عدم دسترسی به آن در آستانه تعطیلی هستند و بخش دیگر راهی جز کاهش تیراژ محصولاتشان ندارند. در آن‌سو بسیاری از ماشین‌آلات صنعتی قدیمی هستند و باید تعویض شوند اما در شرایط فعلی امکان ورود ماشین‌آلات خارجی فراهم نیست.
قیمت مصوب رب ۱۲۹۰۰ تومان است/ گرانفروشان جریمه می‌شوند
رئیس سازمان حمایت با بیان اینکه گرانفروشان رب به سازمان تعزیرات معرفی می‌شوند گفت: قیمت نهایی و مورد اجماع همه برای محصول رب ۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان است.
خبری از خرید توافقی زعفران نیست/ افت چشمگیر قیمت طلای سرخ در بازار
میری گفت: قرار بود سازمان تعاون روستایی اقدام به خرید توافقی زعفران از کشاورزان کند، اما تا کنون این امر صورت نگرفته است.
خرید توافقی زعفران باید مازاد بر توان خرید بخش خصوصی و صادرات باشد نه در خدمت دلالان و رانت‌‌جویان
رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت: تمام فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های خرید توافقی باید در راستای منافع کشاورزان و حفظ جایگاه زعفران ایران در بازارسازی و توسعه بازار جهانی زعفران به منظور برندسازی برای برند ملی زعفران ایران باشد.
برای خرید مربا چقدر هزینه کنیم؟ + قیمت
مربا هویج شانا مقدار ۲۲۵ گرم به قیمت ۳ هزار و ۷۸۰ تومان دربازار به فروش می‌رسد.
سقوط قیمت گوجه تولید رب خانگی را رونق داد/ رب صنعتی ۱۶ هزار تومانی خریدار ندارد
درپی کاهش قیمت هر کیلو گوجه فرنگی به ۶۰۰ تا هزار ۱۰۰ تومان و عدم کاهش قیمت رب گوجه صنعتی از محدوده ۱۶ تا ۲۲ هزار تومان، تولید رب خانگی رونق گرفته است.
آمادگی «سحرخیز» برای تسهیل شرایط مبادله زعفران
با استفاده از انبارهای بورس زعفران سحرخیز، بازرگانان و تولیدکنندگان می توانند زعفران خود را در محلی امن و مطابق با استانداردهای روز دنیا نگهداری و در هر زمان بدون مراجعه نسبت به فرو‌ش آن اقدام کنند.
قیمت هر قوطی رب گوجه فرنگی نباید بیش از 12 هزار تومان باشد
قیمت هر کیلو رب در بازار نباید بیش از 12 هزار تومان باشد اما قیمت در بازار بیش از 16 هزار تومان به فروش می‌رود و ما هم دلیلش را نمی‌دانیم این صحبت‌های رئیس گروه صنایع تبدیلی محصولات زراعی وزارت جهاد کشاورزی است.
امسال ۴۳۰ تن زعفران تولید می‌شود
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: امسال ۴۳۰ تن زعفران در سطحی بین ۱۱۳ تا ۱۱۵ هزار هکتار تولید می‌شود.
صادرات رب گوجه‌فرنگی در حجم‌های متفاوت، تا یکم دی ماه بلامانع است
صادرات رب گوجه فرنگی در حجم های متفاوت، بر اساس اعلام گمرک جمهوری اسلامی ایران، تا تاریخ یکم دی ماه سال جاری، بلامانع اعلام شد.
پیش بینی کاهش ٣٧ درصدی تولید شکر
مشاور عالی سازمان نظام صنفی کشاورزی با اشاره به پیش بینی کاهش ٣٧ درصدی تولید شکر در سالجاری گفت: با توجه به قیمت اعلام شده برای چغندرقند، نگران وضعیت کشت این محصول در سالجاری هستیم.
صادرات محدود رب گوجه از سر گرفته شد + سند
فارس قائم مقام وزیر در امور بازرگانی وزارت صمت از بلامانع بودن صادرات رب گوجه فرنگی خبر داد.
اُفت ۵۰ درصدی قیمت طلای سرخ در بازار
میری از اُفت ۵۰ درصدی قیمت زعفران نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
قیمت رب گوجه در بازار تغییری نداشته است/ نرخ هر کیلو گوجه‌فرنگی ربی ۸۰۰ تومان
کارگر گفت: باوجود فراوانی عرضه و قیمت پایین گوجه‌فرنگی ربی، اما قیمت رب گوجه همچنان در بازار تغییری نداشته‌است.
گران فروشی رب گوجه با مجوز سازمان حمایت؟ چرا ربّ «گوجه ۸۰۰ تومانی»، ۱۸۰۰۰ تومان است؟
درحالی‌ قیمت خرید گوجه‌فرنگی از کشاورزان تا ۸۰۰ تومان هم سقوط کرده، قیمت رب گوجه همچنان حدود ۱۸ هزار تومان است و در مرجع اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات هم هر قوطی رب گوجه فرنگی ۹۰۰ گرمی ۱۶۵۰ تومان قیمت خورده است.
پشت پرده گرانی شکر در بازار چیست؟/ انبارها پر از شکر اما قیمت‌ها عجیب و غریب!
شکر و تامین این محصول در بازار مواد غذایی این روزها تبدیل به معضلی برای مردم و فرصتی برای سودجویان شده است.
آینده‌سازی برای بازار افغان‌ها با زعفران ایرانی/ چشم زعفران به سیاست‌گذاری مسئولان
عضو شورای ملی زعفران گفت: سیاستگذاری‌های غلط در تجارت خارجی موجب شده زعفران به راحتی از مرزهای کشور به افغانستان قاچاق ‌شود و تجار این کشور محصول ما را با نام زعفران افغان در بازار جهانی عرضه کنند، به عبارت دیگر ما با سیاست‌گذاری‌های غلط در حال بازارسازی برای آینده زعفران افغانستان هستیم.