سرویس خبری صنعت چاشنی های صنایع غذایی

طلای سرخ با بسته‌بندی ایرانی در فروشگاه‌های اروپا و آمریکا/ اعلام نرخ ثابت راهکار مقابله با دلالی زعفران
نایب‌رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه طلای سرخ با بسته‌بندی ایرانی در قفسه فروشگاه‌های اروپا و آمریکا جا خوش کرده است، راهکار مقابله با دلالی در صنعت زعفران را اعلام نرخ ثابت برای صادرات توسط دولت عنوان کرد.
سحرخیز 86 ساله شد
مجموعه ی زعفران سحرخیز امسال با تکیه بر اعتماد و کیفیت 86 سالگی اش را جشن گرفت و موفق به کسب جایزه ملی نشان تجاری (برند) برتر ایران شد.
فرزاد سحرخیز ضمن اعلام این مطلب از فراز و نشیب های شکل گیری و توسعه ی برند سحرخیز در بازار ایران و بین الملل می گوید که آنچه درذیل می خوانید حاصل این گفتگوست:
قیمت زعفران افزایش یافت/ نرخ واقعی هر مثقال ۴۵۰۰۰تومان
حسینی از افزایش یک میلیون تومانی نرخ زعفران خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل و حداکثر نرخ هر کیلو زعفران ۶ و ۱۳ میلیون تومان است.
تهیه نقشه کروماتوگرافیک از طعم و بوی زعفران
عضو هیئت‌علمی پژوهشکده گیاهان دارویی با بیان این که ایران موفق به تولید موادی شده که کیفیت زعفران را مشخص می‌کنند از تهیه نقشه کروماتوگرافیک از طعم و بوی زعفران مناطق زعفران‌خیز کشور خبرداد.
رشد ۳۸ درصدی صادرات طلای سرخ در ۹ ماهه امسال/قیمت زعفران در بازار غیر قابل پیش بینی است
میری گفت: براساس آمار گمرک تا پایان آذر، ۱۲۵ تن زعفران به بازار‌های هدف صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد رشد داشته است.
صادرات قند ممنوع شد
گمرک ایران با ابلاغ بخشنامه‌ای ممنوعیت صادرات قند حاصل از شکر سفید را به گمرکات اجرایی سراسر کشور ابلاغ کرد.
افزایش قیمت طلای سرخ در شب عید منتفی است/حداکثر نرخ هر کیلو زعفران ۱۱ میلیون تومان
حسینی گفت: با توجه به افزایش عرضه زعفران، بعید است که نوسان خاصی در بازار شب عید اتفاق بیفتد.
زعفران ایران و مشکلی به نام نداشتن برند
زعفران، یا اصطلاحاً طلای سرخ، گران‌ترین ادویه دنیا است که کشور ما، ایران، به‌عنوان مهم‌ترین تولیدکننده این محصول، جایگاه ویژه‌ای دارد. پژوهشگران در مطالعه‌ای پژوهشی روش‌های بهبود صادرات این محصول مهم را بررسی کرده‌اند.
قرارداد اختیار معامله زعفران راه‌اندازی می‌شود
بهار امسال قرارداد آتی زعفران راه‌اندازی شد و قرار است تا کمتر یک ماه و نیم دیگر، قراردادهای اختیار معامله زعفران در بازار سرمایه راه‌اندازی و داد و ستد شود.
افزایش ۲ برابری قیمت طلای سرخ در بازار/خرید توافقی زعفران متوقف شد
میری گفت: امسال قیمت زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل تحت تاثیر شرایط اقتصادی و تورم حاکم بر بازار، ۲ برابر رشد داشته است.
هشدار نسبت به قاچاق زعفران/قیمت زعفران به ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید
میری گفت: با توجه به شرایط سخت گیرانه صادرات، صادرکنندگان راهی جز قاچاق یا استفاده از کارت های یکبار مصرف ندارند.
افزایش ١٥ درصدی تولید زعفران/ قیمت به ١١ میلیون تومان رسید
نائب رئیس شورای ملی زعفران از رشد ١٥ درصدی تولید زعفران در سالجاری خبر داد و گفت: قیمت این محصول در بازار به دلیل متعادل شدن عرضه و تقاضا به ثبات رسیده است.
اروپا استانداردهای زعفران ایران را قبول دارد
اروپایی ها پذیرفته اند که زعفران عرضه شده در بورس کالای ایران از استاندارد بالایی برخوردار است و قیمت های بورس نیز مبنای نرخ مورد قبول اروپایی ها شده است.
قیمت هرکیلوگرم زعفران ۱۰ تا ۱۱.۵ میلیون تومان شد
مدیر عامل سازمان تعاون روستایی گفت:قیمت هر کیلوگرم سوپر نگین ۱۰ میلیون تا ۱۱ میلیون و پانصد هزار تومان، نگین ۹ میلیون تا ۹ میلیون و پانصد هزار تومان و سر گل از قرار هر کیلو ۸میلیون و ششصد هزار تومان است.
رشد 2 برابری قیمت زعفران کفاف هزینه های تولید را نمی دهد
با اینکه بهای هر کیلوگرم زعفران در یک سال اخیر بیش از 2 برابر رشد داشته است اما نایب رییس شورای ملی زعفران می گوید قیمت فعلی نیز کفاف هزینه های تمام شده تولید را نمی دهد.
فرایند تحویل قراردادهای آتی زعفران در بورس کالا اعلام شد
بورس کالا اعلام کرد که فرایند تحویل قراردادهای آتی زعفران نگین زرین تحویل دی ماه ۹۷ در روز ۲۴ دی و از طریق گواهی سپرده زعفران انجام خواهد شد.
ثبات قیمت طلای سرخ در بازار/ مصرف زعفران داخلی کاهش یافت
یک مقام مسئول با اشاره به ثبات قیمت زعفران گفت: حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ ۶ میلیون تومان و حداکثر ۱۰ میلیون تومان است.
آبلیموهای تقلبی در بازار
چند سال پیش با جمع آوری چند برند آبلیمو بحث آبلیموهای تقلبی در بازار مطرح شد، تقلب هایی که شاید تا حدی مردم را به سمت آبلیموهای دست ساز ترغیب کرد غافل از اینکه این آبلیموهای سنتی، علاوه بر تقلب سرشار از آلودگی های میکروبی، قارچ و کپک هستند.
ایجاد زنجیره ارزش زعفران امری مهم در عرضه محصول با کیفیت/تشخیص زعفران خالص از ناخالص برای خریداران امکان پذیر نیست
یک مقام مسئول ایجاد زنجیره ارزش زعفران و شناسنامه دار شدن محصول را امری مهم در عرضه محصول با کیفیت در بازار اعلام کرد.
دولت برای افزایش قیمت شکر تصمیم فوری بگیرد
مدیرعامل کارخانه قند بیستون در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری خواستار اتخاذ تصمیم فوری از سوی دولت برای خرید تضمینی چغندر برای جلوگیری از التهاب در بازار سال آینده قند و شکر کشور شد.
ضرورت شناسنامه دار شدن طلای سرخ ایرانی/ تولید زعفران به ۴۰۰ تن رسید
عضو شورای ملی زعفران گفت: شناسنامه دار شدن زعفران در توسعه صادرات تاثیر بسزایی دارد و اجرای این امر باید مورد توجه قرار گیرد.
زعفران با ثبت ۶۱۰ هزار قرارداد آتی در بورس کالا درخشید
طی معاملات هفته گذشته معامله گران در بازار مشتقه بورس کالای ایران ۶۱۰ هزار و ۵۷۸ قرارداد آتی به ارزش ۷۷۸۹ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال منعقد کردند.
رشد ۴۶درصدی صادرات زعفران/قیمت به ۱۱ میلیون تومان رسید
نایب رئیس شورای ملی زعفران از رشد ۴۶درصدی صادرات زعفران در هشت ماه ابتدای امسال خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت این محصول به ثبات رسیده و نرخ هرکیلوگرم آن حداقل ۶ و حداکثر ۱۱ میلیون تومان است.
حمایت‌های دولت در زنجیره تولید اعمال شود/۵ برابر بیش‌تر از ظرفیت تولید زعفران کارگاه بسته بندی وجود دارد
رئیس کمیسیون کشاورزی، گفت: دولت اگر قرار است حمایتی از بخش کشاورزی داشته باشد باید آن را در زنجیره تولید اعمال کند و نباید دولتی فکر کنیم.
بورس کالا موجب بهبود کیفت تولید زعفران در کشور شده است
یک کارشناس صنعت زعفران گفت: ورود زعفران به بورس کالا موجب شده تا کشاورزان با کاشت و برداشت با کیفیت‌تر زعفران، سود بیشتری را از این جهت نصیب خود کنند که این موضوع در مجموع موجب بهبود شرایط کاشت و برداشت زعفران در کشور شده است.
رفع ممنوعیت صادرات رب گوجه فرنگی
گمرک ایران رفع ممنوعیت صادرات رب گوجه فرنگی را به کلیه گمرکات اجرایی ابلاغ کرد.
برای فرار از تعهد ارزی، زعفران ایران به اسم افغانستان صادر می‌شود/ با بخشنامه جدید پیمان فروشی افزایش می‌یابد
شریعتی گفت:زعفران ایران امروز به افغانستان قاچاق می شود و از آنجا بسته‌بندی و به نام این کشور صادر می‌شود در صورت ادامه این وضع در آینده شاهد برند شدن زعفران افغانستان خواهیم بود.
90 درصد زعفران جهان در ایران تولید می شود
عضو شورای ملی زعفران گفت: از 430 تن زعفران تولیدی جهان، 400 تن آن در ایران تولید می شود و ایران 90 درصد صادرات زعفران جهان را با بالاترین کیفیت به خود اختصاص داده است.