سرویس خبری صنعت چاشنی های صنایع غذایی

افزایش ١٥ درصدی تولید زعفران/ قیمت به ١١ میلیون تومان رسید
نائب رئیس شورای ملی زعفران از رشد ١٥ درصدی تولید زعفران در سالجاری خبر داد و گفت: قیمت این محصول در بازار به دلیل متعادل شدن عرضه و تقاضا به ثبات رسیده است.
اروپا استانداردهای زعفران ایران را قبول دارد
اروپایی ها پذیرفته اند که زعفران عرضه شده در بورس کالای ایران از استاندارد بالایی برخوردار است و قیمت های بورس نیز مبنای نرخ مورد قبول اروپایی ها شده است.
قیمت هرکیلوگرم زعفران ۱۰ تا ۱۱.۵ میلیون تومان شد
مدیر عامل سازمان تعاون روستایی گفت:قیمت هر کیلوگرم سوپر نگین ۱۰ میلیون تا ۱۱ میلیون و پانصد هزار تومان، نگین ۹ میلیون تا ۹ میلیون و پانصد هزار تومان و سر گل از قرار هر کیلو ۸میلیون و ششصد هزار تومان است.
رشد 2 برابری قیمت زعفران کفاف هزینه های تولید را نمی دهد
با اینکه بهای هر کیلوگرم زعفران در یک سال اخیر بیش از 2 برابر رشد داشته است اما نایب رییس شورای ملی زعفران می گوید قیمت فعلی نیز کفاف هزینه های تمام شده تولید را نمی دهد.
فرایند تحویل قراردادهای آتی زعفران در بورس کالا اعلام شد
بورس کالا اعلام کرد که فرایند تحویل قراردادهای آتی زعفران نگین زرین تحویل دی ماه ۹۷ در روز ۲۴ دی و از طریق گواهی سپرده زعفران انجام خواهد شد.
ثبات قیمت طلای سرخ در بازار/ مصرف زعفران داخلی کاهش یافت
یک مقام مسئول با اشاره به ثبات قیمت زعفران گفت: حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ ۶ میلیون تومان و حداکثر ۱۰ میلیون تومان است.
آبلیموهای تقلبی در بازار
چند سال پیش با جمع آوری چند برند آبلیمو بحث آبلیموهای تقلبی در بازار مطرح شد، تقلب هایی که شاید تا حدی مردم را به سمت آبلیموهای دست ساز ترغیب کرد غافل از اینکه این آبلیموهای سنتی، علاوه بر تقلب سرشار از آلودگی های میکروبی، قارچ و کپک هستند.
ایجاد زنجیره ارزش زعفران امری مهم در عرضه محصول با کیفیت/تشخیص زعفران خالص از ناخالص برای خریداران امکان پذیر نیست
یک مقام مسئول ایجاد زنجیره ارزش زعفران و شناسنامه دار شدن محصول را امری مهم در عرضه محصول با کیفیت در بازار اعلام کرد.
دولت برای افزایش قیمت شکر تصمیم فوری بگیرد
مدیرعامل کارخانه قند بیستون در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری خواستار اتخاذ تصمیم فوری از سوی دولت برای خرید تضمینی چغندر برای جلوگیری از التهاب در بازار سال آینده قند و شکر کشور شد.
ضرورت شناسنامه دار شدن طلای سرخ ایرانی/ تولید زعفران به ۴۰۰ تن رسید
عضو شورای ملی زعفران گفت: شناسنامه دار شدن زعفران در توسعه صادرات تاثیر بسزایی دارد و اجرای این امر باید مورد توجه قرار گیرد.
زعفران با ثبت ۶۱۰ هزار قرارداد آتی در بورس کالا درخشید
طی معاملات هفته گذشته معامله گران در بازار مشتقه بورس کالای ایران ۶۱۰ هزار و ۵۷۸ قرارداد آتی به ارزش ۷۷۸۹ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال منعقد کردند.
رشد ۴۶درصدی صادرات زعفران/قیمت به ۱۱ میلیون تومان رسید
نایب رئیس شورای ملی زعفران از رشد ۴۶درصدی صادرات زعفران در هشت ماه ابتدای امسال خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت این محصول به ثبات رسیده و نرخ هرکیلوگرم آن حداقل ۶ و حداکثر ۱۱ میلیون تومان است.
حمایت‌های دولت در زنجیره تولید اعمال شود/۵ برابر بیش‌تر از ظرفیت تولید زعفران کارگاه بسته بندی وجود دارد
رئیس کمیسیون کشاورزی، گفت: دولت اگر قرار است حمایتی از بخش کشاورزی داشته باشد باید آن را در زنجیره تولید اعمال کند و نباید دولتی فکر کنیم.
بورس کالا موجب بهبود کیفت تولید زعفران در کشور شده است
یک کارشناس صنعت زعفران گفت: ورود زعفران به بورس کالا موجب شده تا کشاورزان با کاشت و برداشت با کیفیت‌تر زعفران، سود بیشتری را از این جهت نصیب خود کنند که این موضوع در مجموع موجب بهبود شرایط کاشت و برداشت زعفران در کشور شده است.
رفع ممنوعیت صادرات رب گوجه فرنگی
گمرک ایران رفع ممنوعیت صادرات رب گوجه فرنگی را به کلیه گمرکات اجرایی ابلاغ کرد.
برای فرار از تعهد ارزی، زعفران ایران به اسم افغانستان صادر می‌شود/ با بخشنامه جدید پیمان فروشی افزایش می‌یابد
شریعتی گفت:زعفران ایران امروز به افغانستان قاچاق می شود و از آنجا بسته‌بندی و به نام این کشور صادر می‌شود در صورت ادامه این وضع در آینده شاهد برند شدن زعفران افغانستان خواهیم بود.
90 درصد زعفران جهان در ایران تولید می شود
عضو شورای ملی زعفران گفت: از 430 تن زعفران تولیدی جهان، 400 تن آن در ایران تولید می شود و ایران 90 درصد صادرات زعفران جهان را با بالاترین کیفیت به خود اختصاص داده است.
رئیس هیات مدیره‌ی "گلها" کارآفرین برگزیده‌ی مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری‌های اسلامی مالزی +تصویر
به گزارش فودنا در شرایطی که آمریکا جنگ اقتصادی را در مرحله ای دیگر علیه ایران آغاز کرده مهدی کریمی تفرشی - رئیس هیات مدیره‌ی صنایع غذایی گلها به عنوان نماینده ایران - موفق به دریافت جایزه کارآفرین برتر در مراسم توسعه کارآفرینی جهان اسلام در مالزی از میان 57 کشور اسلامی شد.
دست دلالان از بازار زعفران کوتاه میشود
نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس، گفت: عرضه زعفران در بورس کالا، باعث کشف قیمت واقعی این محصول شده و نقش دلالان را بسیار کمرنگ می کند؛ با این شرایط و متناسب با وضعیت عرضه و تقاضا، جنس شاخص بورس برای این کالا مشخص شده و مردم می توانند با خیال آسوده تری خرید کنند.
باکیفیت‌ترین زعفران کشور متعلق به کجاست؟
مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهاباد از برگزاری سومین جشنواره زعفران بهاباد با رویکرد جدید توسعه گردشگری همزمان با معرفی باکیفیت‌ترین زعفران‌ کشور خبر داد.
خراسان‌رضوی، دارای رتبه نخست تولید زعفران و تخم شربتی در کشور
کارشناس کشت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان خراسان‌رضوی در تولید زعفران و تخم شربتی رتبه اول را از آن خود کرده است که به ظرفیت‌های استان می‌افزاید.
پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (7 آبان)
پیش‌نگر اخبار مهم مرتبط با معاملات آتی زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
تهدید‌های طلای سرخ ایران/اگر حمایت نشود بازار جهانی را از دست می‌دهیم
نایب رئیس شورای زعفران می‌گوید: سیاست‌های نامناسب صادراتی نظیر پیمان سپاری ارزی،‌قاچاق و خشکسالی تهدیدی بر طلای سرخ ایران است که اگر حمایت نشود جایگاه نخست تولید جهان را از دست می‌دهیم.
تقدیر سازمان استاندارد از کمیته فنی متناظر ادویه و چاشنی ایزو
دبیر کمیته فنی متناظر ادویه و چاشنی ایزو به عنوان کمیته فنی نمونه کشوری از سوی سازمان ملی استاندارد ایران برگزیده و تقدیر شد.
توانمندی "صنایع غذایی برتر" تا طرح توسعه و گلایه از بانک سپه + گزارش تصویری
محسن فهیمی پور مدیرعامل «شرکت نویدکاران» در نشست خبری گفت: این مجموعه تولیدکننده محصولات غذایی برتر در سال ۱۳۷۳ تأسیس شد و به صورت رسمی در سال ۱۳۷۵ تولید خود را آغاز کرد. محصولات شرکت نویدکاران با نام تجاری «برتر» در محل کارخانه این شرکت توسط مجهزترین ماشین آلات بسته‌بندی، در قالب یک فرآیند کاملاً بهداشتی و پیشرفته در بخش‌های مختلف تولید می‌شود
رشد ۱۰ درصدی تولید زعفران در سال جاری/افزایش قیمت زعفران امری بدیهی است
طهماسبی گفت:پیش بینی می شود که تولید زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل حداقل 10 درصد افزایش یابد.
طلای سرخ ارزان شد/رشد ۳۰ درصدی صادرات زعفران
عضو شورای ملی زعفران از کاهش نرخ زعفران در بازار و رشد ۳۰ درصدی صادرات آن در شش ماهه نخست سال خبر داد.
سهم ایران از بازار جهانی زعفران پایین است/ آغاز همکاری با فائو
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سهم کنونی ایران از بازار جهانی زعفران پایین است، از آغاز همکاری سازمان مرکزی تعاون روستایی با فائو در زمینه زنجیره ارزش زعفران خبر داد.
افغانستان واردات زعفران را ممنوع کرد
ریاست جمهوری افغانستان براساس پیشنهاد وزارت کشاورزی و دامداری این کشور، واردات پیاز و زعفران را به افغانستان ممنوع کرد تا فرصت برای توسعه کشت زعفران و بهبود صادرات در داخل فراهم شود.
ضرورت هدفگذاری در  اصلاح و نوسازی بازار زعفران
معاون وزیر و رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، با بیان اینکه زعفران دارای بازاری با قدمت بیش از 210 سال در ایران است، اظهار داشت: این محصول جزء محصولات سالم و ارز آور کشور است که در جهان طرفداران و مشتریان خاص خود را داشته اما هدفگذاری در اصلاح و نوسازی ضرورت دارد.
حذف قیمت رب تخلف است/ دستگاه‌های نظارتی ورود کنند
درپی افزایش قیمت رب گوجه‌فرنگی و حذف قیمت برخی برندها، دبیر سندیکای صنایع کنسرو گفت: حذف قیمت از روی محصول تخلف است و این تخلف به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و دیگر دستگاه نظارتی اعلام شده و آنها از این مسئله مطلع هستند که باید در این زمینه ورود کنند.
۱۰۰ هزار تن ترشی انار در اندیمشک تولید می‌شود
رئیس اداره جهاد کشاورزی اندیمشک گفت: با توجه به کارشناسی انجام شده، تولید ۱۰۰ هزار تن ترشی انار در اندیمشک پیش بینی می‌شود.
آیا نرخ 18 هزار تومان برای هر قوطی رب گوجه فرنگی واقعی است؟
یک مقام مسئول گفت:با توجه به آنکه رب گوجه فرنگی کالای غیر استراتژیک است از این رو احتکار آن در بازار شایعه ای بیش نیست.
تولید رب با یارانه دولتی و صادرات با ارز ۱۷۰۰۰ تومانی
تولید گوجه فرنگی با یارانه دولتی و تقاضا برای واردات این محصول از چین با ارز ۴۲۰۰ تومانی و صادرات رب آن با ارز ۱۷۰۰۰ تومانی، سودجویی است که این روزها پایانی در بازار ندارد.
افزایش ۳۳درصدی صادرات زعفران/نوسانات ارزی عمل افزایش آمار صادراتی
طی ۵ ماه ابتدایی سال، ۱۲۳ میلیون دلارزعفران به کشورهای مختلف صادر شده که حکایت از رشد۳۳درصدی دارد،با این حال فعالان این حوزه معتقدند عده ای برای تامین ارز اقدام به صادرات این محصول کرده اند.