نوار خبری

لیست آخرین اخبار

درحالی که هر کیلوگرم گوجه در میدان مرکزی تهران ۷ تا ۱۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است این محصول در سطح شهر ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.
پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
معاون توسعه و منابع انسانی سازمان عشایری کشور گفت: ۲۵ درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور توسط جامعه عشایر تامین می‌شود و برنامه‌هایی برای افزایش میزان تولید آن در دست اقدام است.
پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱
رییس جهاد کشاورزی پیرانشهر گفت: طی سال زراعی جاری ۴۲۰ تن محصول گردو از باغ‌های این شهرستان برداشت شده که ۲۳ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.
پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
معاون موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال وزارت جهاد کشاورزی، از ورود نخستین پیازهای زعفران با استاندارد «گواهی محدود» در سال ۱۴۰۰ به بازار ایران خبرداد.
پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
رییس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: بالارفتن قیمت انواع گوشت قرمز درهفته‌های اخیر ناپایدار وموقتی است وبا طرف شدن برخی مشکلات و موانع، بهای گوشت قرمز به ثبات نسبی خواهد رسید.
پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: امروز کمبودی در زمینه عرضه مرغ در سطح کشور وجود ندارد و برابر مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های طیور با نرخ تعیین شده در دستور کار است.
پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴
جهان ساز از رشد ۴ درصدی خرید تضمینی برگ سبز چای خبر داد و گفت: ۱۳۰ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شده است.
پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
ممنوعیت واردات برنج یک ماه زودتر از زمان تعیین شده لغو شد.
پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران:
عبداله قدوسی مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران، طی پیامی ویدئویی، در سومین نشست شورای ارتباطات پگاه، بر اهمیت نقش رسانه‌ها در افزایش سرانه مصرف شیر و فرآورده های شیری و توسعه سلامت، تاکید کرد.
پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
رییس بنیاد ملی گندمکاران از توزیع کود یارانه ای فسفاته در بخش کشاورزی با اولویت گندم کاران خبر داد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
در شهر یاسوج چند نرخی میوه مردم را کلافه و سردرگم کرده و نظارت بیش از پیش مسئولان و متولیان امر را می طلبد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
رییس مجلس شورای اسلامی از بررسی مسائل اقتصادی مربوط به روند توزیع و تامین کالاها و تعیین قیمت‌ها و اتخاذ تصمیمات جدیدی برای کنترل بازار در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی خبر داد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
کارگروه تنظیم بازار در تاریخ 99.7.23 قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده را 20 هزار و 410 تومان مصوب کرده است. این مصوبه به تازگی به دست مرغداران رسیده، اما آن‌ها معتقدند در صورتی قیمت مصوب جدید می‌تواند مورد توجه قرار گیرد که 100 درصد نهاده‌های مورد نیاز مرغداران با قیمت مصوب تامین و به دست آن‌ها برسد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: از 15366 شناسه صادراتی ثبت شده در بانک مرکزی، فقط 3161 فرد کارت بازرگانی فعال بوده‌اند.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، از اولویت توزیع کودهای یارانه‌ای برای محصولات اساسی به ویژه گندم خبر داد که پس از افزایش 5 برابری قیمت در هفته های اخیر صورت می گیرد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی از ساماندهی تخصیص نهاده به دامداری ها و مرغداری ها در استان مرکزی خبر داد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
نماینده اراک تاکید کرد که دامداران به دلیل مشکلات جدی در عرصه تولید و افزایش قیمت نهاده ها تحت فشار هستند و با این روند دام های شیری و گوشتی بسیاری به کشتارگاه ها وارد می شود.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
مدیر اداره نظارت ارز بانک مرکزی جزئیات تخصیص ارز به کالاهای رسوب شده در بنادر را تشریح کرد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی دلایل گرانی بازار برگزار شد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۴۰
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: ممنوعیت صید ترال که قرار است با هدف آیش دریا انجام شود، دو ساله است و از ابتدای آذرماه اجرایی می‌شود.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۲۶
زنبورداری از مشاغل سبز و پرطرفدار در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود؛ در این صنعت بیش از ۱۱ هزار نفر از فعالان در بخش تولید و عرضه عسل فعالیت دارند که همه تلاش آنان برای شیرین‌کامی و سلامت مردم ایران است.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۲۳
حث کاشت گردوی گرمسیری پِکان که به درخت آمریکایی مکزیکی معروف است این روزها در فضای مجازی مطرح شده اما ببینیم با توجه به صادراتی بودن میوه بازارپسند آن، آیا ترویج پکان می‌تواند اقتصاد کشاورزی مناطق جنوبی کرمان را تکان دهد یا نه، پس در این گزارش با ما همراه باشید.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۱۱
براساس بررسی های پردیس تحقیقات کشاورزی امامزاده جعفر گچساران ،بذر ذرت هیبرید جایگزین مناسبی برای کشت محصولات با نیاز آب زیاد است که سبب افزایش درآمد کشاورزان در این شهرستان می شود.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۰۷
رییس اداره جهاد کشاورزی پیرانشهر گفت:برداشت سیب طی سال زراعی جاری در این شهرستان، ۶ هزار تن معادل ۱۲ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بود که یک روند مناسب به شمار می رود.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۰۱
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص قیمت ۴ هزار تومانی خرید تضمینی گندم برای سال زراعی آینده گفت: با توجه به نوسانات نرخ ارز، حداقل قیمت خرید تضمینی این محصول اساسی باید ۶ هزار تومان باشد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۰
جمعی از نمایندگان مجلس درباره افزایش قیمت ۳.۵ تا ۵ برابری قیمت کودهای کشاورزی و تاثیر آن بر تولیدات کشاورزان و امنیت غذایی کشور هشدار دادند.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۸
یک متخصص تغذیه در خصوص توصیه های غذایی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان به معرفی منابع طبیعی مفید در این زمینه پرداخت.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۱
مشاور ارشد نظام صنفی کشاورزی گفت: کشاورزان به نرخ‌های اعلامی محصولات کشاورزی معترض هستند و دولت باید این اعتراض را بشنود.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۱۰
دبیر نظام صنفی کشاورزی شهرستان ری گفت: با وجود تاکید وزارت جهاد بر توسعه گلخانه‌ها و اعطای تسهیلات، اما فعالان این بخش با مشکلات متعددی رو به رو هستند.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۰۸
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از درخواست وزیر جهاد کشاورزی برای توجه به اعتبارات این وزارت‌خانه در بودجه ۱۴۰۰ خبر داد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
رشد معنا دار شاخص‌های مکانیزاسیون ، طرح‌های توسعه‌ای و عمرانی و میزان تولیدات محصولات کشاورزی مازندران طی سال های ۹۲ تا ۹۹ نشان می‌دهد که توجه ویژه به بخش تولید در این دوره سبب رونق مهم‌ترین بخش اقتصادی این خطه شمال کشور شده است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱
نایب رییس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس از بررسی مشکلات کشاورزی سیستان و بلوچستان با حضور مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و نیرو در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
رییس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور گفت: ۱۹ هزار نفر به طور مستقیم در پرورش گل و گیاهان زینتی در سطح کشور فعالیت دارند و هشت هزار هکتار گلخانه زیر کشت این محصولات قرار گرفته است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷
نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: سوال ۷ نفر از نمایندگان از وزیر جهاد کشاورزی در دستور کار نشست امروز - سه شنبه - قرار داشت که به دلیل عدم حضور وزیر در این جلسه با موافقت نمایندگان سوال کننده به هفته آینده موکول شد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
نزدیک دو دهه است ۴۰ درصد از سیب صنعتی آذربایجان غربی قطب تولید این محصول استراتژیک کشور به دلیل بی‌تدبیری مسئولان در حاشیه راه‌ها به‌صورت غیربهداشتی انباشت شده و هدر می‌رود.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
معاون پژوهشی موسسه علوم و صنایع غذایی از ساخت سنسورهایی برای اعلام تاریخ انقضای مواد غذایی و روش پلاسمای سرد برای افزایش ماندگاری غذا و کاهش بار میکروبی خبر داد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
رئیس موسسه علوم و صنایع غذایی، سلامت غذا و امنیت غذا را از مأموریت های اصلی این موسسه نام برد و گفت: ایران یک درصد جمعیت جهان را دارد، ولی دو درصد ضایعات مواد غذایی به ایران اختصاص یافته است که در این زمینه پروژه‌های مختلفی را اجرایی کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به استفاده از ضایعات کارخانجاتی چون نبات‌سازی برای تولید الکل و بسته‌بندی‌های پلاسمائی برای ماندگاری بیشتر ارز‌ش غذایی در تولید اشاره کرد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴
عضو هیات علمی در دانشگاه تربیت مدرس گفت: بخش کشاورزی و کشاورزان «مدافعان تحریم» بوده و اقتصاد را از خطر فروپاشی نجات­ داده‌­ است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
کاهش شدید قیمت انواع ارز در معاملات امروز و تقویت احتمال افت قیمت دلار به ۲۰ هزار تومان، بازار فروش انواع ارز را داغ کرده است به طوری که دارندگان دلار از ترس ضرر بیشتر روانه بازار ارز شده‌اند.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
رییس کمیسیون کشاورزی اتاق گیلان با بیان اینکه تا سال ۹۷ صادرات چای روند صعودی داشت گفته با بخشنامه های دولتی و بحث بازگشت ارز صادراتی صادرات کاهش داشته است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی که تا هفته های قبل تا هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته بود امروز به ۱۵ هزار تومان رسیده و ۱۰ برابر افزایش یافته است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
محققان دانشگاه بوستون آمریکا اعلام کردند بیماران کرونایی که سطح ویتامین دی بدنشان کافی است ۵۲ درصد کمتر در خطر مرگ ناشی از کرونا قرار دارند.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، از اولویت توزیع کودهای یارانه‌ای برای محصولات اساسی به ویژه گندم خبر داد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
براساس مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، معافیت‌های مالیاتی بخش کشاورزی حذف و نرخ مالیات صفر برای تا درآمد 100 میلیون تومان جایگزین شد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
رئیس شورای ملی زیتون گفت: با توجه به سرمای زودرس، تولید زیتون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد کاهش یافته است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: صادرات محصولات بی‌کیفیت، سرمازده،‌باران خورده و در بسته‌بندی‌های نامناسب از سوی برخی صادرکنندگان ناشی باعث شد اداره قرنطینه عراق محموله‌های گوجه را برگشت بدهد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
دبیر انجمن واردکنندگان برنج افزایش نرخ ارز نیمایی، عدم تخصیص ارز برای ترخیص برنج از بنادر، خالی شدن موجودی انبارها از برنج وارداتی و سو استفاده برخی از خرده فروشان و عمده فروشان از این شرایط را از دلایل افزایش قیمت برنج خارجی برشمرد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
یک مقام مسئول گفت:از سال ۹۲ تاکنون، بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی کشور انجام شده است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به تغییر فصل و کاهش تولید و عرضه برخی محصولات صیفی، گفت: تا ۴۰ روز آینده با ورود محصولات جنوب به بازار، قیمت‌ها متعادل خواهد شد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
رییس گروه بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه آبزیان اداره کل شیلات گلستان گفت که میگوی صیدشده از مزارع این محصول در گمیشان پس از فرآوری‌ در کارگاه‌های بسته‌بندی با رعایت الزامات فنی و بهداشتی، آماده عرضه به بازارهای داخلی و خارجی است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
دبیر انجمن واردکنندگان برنج اظهار داشت: برنج‌های هندی و پاکستانی کیفیت بالایی دارند و اگر قرار بر واردات با ارز نیمایی باشد، قیمت‌ها چندین برابر می‌شود. از همین روی باید به فکر بازارهای جدید بود تا با قیمت کمتری واردات برنج تداوم داشته باشد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
با وجود بالا بودن میزان تولید محصولات کشاورزی در استان آذربایجان شرقی، کمبود صنایع تبدیلی کشاورزان را به سوی بازار خام فروشی بدرقه کرده است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
طبق اعلام معاون فنی گمرک کالاهای طبقه‌بندی شده در گروه (۲۷) کالایی که ممنوع‌الورود شده اند تحت شرایطی با رعایت مقررات مربوطه، ترخیص خواهند شد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: آفت ملخ صحرایی از آبان ماه وارد کشور می شود و برنامه ریزی های لازم برای مبارزه با این آفت نباتی انجام شده است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۷
مراسم روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه کشور به دلیل بیماری کرونا، لغو شد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۶
همزمان با روز ملی صادرات، از ۳۹ صادر کننده برتر کشور در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت تجلیل خواهد شد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۵
جمعی از کارگران کارخانه آب معدنی داماش از فروش این واحد تولیدی از طریق مزایده عمومی خبر می‌دهند. مرحله نخست آگهی مزایده عمومی ۲۱ بهمن ۹۸ انجام شده است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۲
رییس کل بانک مرکزی گفت: کشور در حال حاضر با کمبود شدید ارز مواجه شده که همین موضوع به افزایش نرخ دلار دامن زده است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۰
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: پیشنهاد تشکیل شورای عالی خاک با دو گزینه شورای عالی "آب و خاک" و "شورای عالی خاک"، هر دو به دبیری وزارت جهاد کشاورزی به دولت ارائه شده است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۸
تولید غذای سالم یا ارگانیک موضوعی بسیار عادی در دنیای توسعه‌یافته محسوب می‌شود؛ تولید گوشت سالم، روغن سالم، مواد غذایی و میوه‌های سالم و ... همگی برای سلامت خانوار و جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است. همین موضوع باعث شد تا شرکتی با نام مزرعه خوراک سالم در شهریور ۹۸ ثبت شود و این فعالیت از تولید دام که پایه اصلی گوشت و پروتئین است، آغاز شد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۷
صادرات غیرنفتی یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی کشور محسوب می شود اما تاکنون به درستی از این بخش حمایت نشده است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر تجدید نظر در سیاست‌های بانک مرکزی گفت: باید با مشوق‌هایی از صادرکنندگان خوشنام حمایت کنیم.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۲
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی تهران از استمرار قاچاق انواع گوشت به خارج از کشور و تاثیر منفی آن بر بازار داخلی ابراز نگرانی کرد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۲
پیشنهادات ده گانه بخش خصوصی برای تسهیل بازگشت ارز صادراتی مطرح و مقرر شد تا موضوع با حضور غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در کمیته ماده دو مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۰
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: امروز در کشور کمبود آرد و گندم، وجود ندارد و از مردم تقاضا کرد تا از نانوایی‌هایی که دارای پروانه فعالیت، جواز کسب و پروانه بهداشت تضمین شده دارند، خرید کنند.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۰
مدیرکل دامپزشکی مازندران اعلام کرد که از این پس صاحبان مرغداری‌های استان برای دریافت نهاده‌های مورد نیاز باید تاییدیه تخلیه جوجه یک‌روزه در مرغداری و تحویل مرغ پرورش یافته به کشتارگاه را در سامانه یکپارچه قرنطینه دامپزشکی ثبت کنند.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۱۶
معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: از سوی دولت به مردم اطمینان می‌دهم، لحظه‌ای تردید نداشته باشند که امنیت غذایی و تأمین کالاهای اساسی و اصلی مورد نیاز مردم در هر شرایطی تأمین خواهد شد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۱۴
دبیر انجمن تولیدکنندگان ماءالشعیر و مالت از افزایش ۵۰ درصدی قسمت محصولات این صنعت به دلیل افزایش قیمت و مشکلات تامین مواد اولیه خبر داد و گفت که در پی شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از آن تقاضای ماءالشعیر و مالت ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش یافته است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۱۱
مدیر عامل اتحادیه دامداران گفت: با وجود نوسان شدید نرخ نهاده‌های دامی، قیمت تمام شده شیر و گوشت به شدت بالا رفته است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۰۸
بیماری ورم پستان نوعی واکنش التهابی است که با افزایش سلول‌های سوماتیک، به عنوان شاخص بیماری،
همراه است. در اثر این بیماری، صنعت شیر متحمل خسارات اقتصادی فراوانی می‌شود
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
قیمت نوشابه از اسفند تاکنون ۵بار و هربار بین ۲۰ تا ۲۵درصد افزایش یافته؛ با این حال شنیده شده که از چهارشنبه این هفته انواع نوشابه با قیمت‌های جدید عرضه می‌شود.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
استاندار گیلان گفته است که این استان برای تاسیس کارخانه مشترک فرآوری و بسته بندی چای توسط بخش خصوصی در گرجستان آمادگی دارد.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
افزایش قیمت ۴ تا ۱۰ برابری برخی کودهای کشاورزی در سال جاری منجر به عدم استفاده برخی از کشاورزان شده و زنگ خطر کاهش عملکرد، پوکی و لاغر شدن گندم‌های تولید برای سال آینده را به صدا در آورده است.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
مجری طرح دانه های روغنی گفت؛ علاوه بر تولید کلزا، سویا، آفتابگردان، کنجد و گلرنگ که در طرح ده ساله خوداتکایی پیش بینی شده، آماده کشت گیاهان جدید برای تامین روغن و کنجاله هستیم.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی نسبت به شیوع بیماری تب برفکی در بین دام‌های این استان هشدار داد و گفت: با توجه به آغاز فصل سرما دامداران نسبت به واکسیناسیون دام‌های خود علیه بیماری تب برفکی اقدام کنند.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
مدیر عامل صندوق پنبه گفت: برآورد می‌شود که امسال تولید پنبه به ۶۰ تا ۶۵ هزار تن برسد که این میزان تنها نصف نیاز صنایع را پاسخگو است.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
کشورها قوانین مختلقی در باره محصولات تراریخته دارند از بازدارندگی کامل گرفته تا استفاده و واردات کنترل شده و تحت قوانین خاص دراین میان اتحادیه اروپا سختگیرانه ترین قانون ها را دارد.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه‌ای در ارتباط با حضور گله گوسفندان مشاهده شده در محوطه فرودگاه امام خمینی (ره) اعلام کرد: یک فروند هواپیمای باری «ایران ایر» با حدود یک هزارو ۸۰۰ راس گوسفند که از ترکیه به مقصد قطر در حال پرواز بوده که به علت نقص فنی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) فرود اضطراری داشت.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
به دلیل دشواری تولید انبوه گل ارکیده به روش رویشی و زایشی و افزایش هزینه‌ها به واسطه واکشت، تولید انبوه این گل با چالش‌هایی مواجه است که برای رفع آن گروهی از محققان دانشگاهی موفق به اختراع پروتکل انبوه این گل با استفاده از تزریق رویال ژل به محیط کشت بافت شدند و امکان دستیابی کشور به بازارهای جهانی این گیاه فراهم کردند.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۲۲
سرپرست اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد از کاهش قیمت دام و گوشت قرمز نسبت به سال گذشته در استان خبر داد.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۱۰
معاون فنی گمرک گفت:‌ لیست ۷۰۰ میلیون دلار کالاها به وزارت صمت تحویل و پس از پالایش به بانک مرکزی رفته است. مقرر شده است بانک مرکزی ظرف ۲۴ ساعت کد تخصیص ارز صادر و ظرف یک هفته نسبت به پیگیری اعلامیه تامین ارز اقدام کند تا امکان ترخیص این کالاها فراهم شود.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۰۲
معاون وزارت امور خارجه گفت:پیشنهاد معافیت صادرکنندگان بخش کشاورزی از بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، مشروط بر اینکه ارز خود را برای واردات کالاهای مورد نیاز بخش کشاورزی اختصاص دهند،مطرح شد.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۵۷
رعایت اصول تغذیه یکی از مهم ترین شروط تندرستی است و انسان می تواند با اراده خود آن را تدبیر کند.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۵۵
رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با گلایه از مسئولان در خصوص عدم تصمیم گیری برای قیمت نان، گفت: با توجه به افزایش کرایه حمل، قیمت خمیر مایه، و افزایش ۴۰۰هزارتومانی هزینه های روزانه هر نانوایی، هنوز برای نان تصمیم گیری نشده است.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۴۸
افزایش کشت گلخانه‌ای خراسان رضوی در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را سال "جهش تولید" نامگذاری کردند به جد پیگیری شد و در حالی که سال از نیمه عبور کرده است روند فعالیت در این بخش، سربلندی این استان را در این مسیر نوید می‌دهد.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۴۵
سرپرست دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت با موضوع بازار مرغ از عرضه تا تولید، گفت: بانک مرکزی در تلاش است تا ارز مورد نیاز نهاده‌های دامی را برنامه ریزی و تامین کند.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۴۲
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی اظهار داشت: دام زنده در تهران نزدیک به 42 هزار تومان بود که یکباره به 48 هزار تومان افزایش پیدا کرد که بازتاب تداوم قاچاق دام‌ است. هر کیلو دام زنده در مرزها 150 هزار تومان خریداری می‌شود یعنی 3 برابر قیمتی که در کشور وجود دارد.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۴۰
گیاهان دارویی امروزه در صنعت داروسازی و نیز طب سنتی کاربرد وسیعی یافته و علاوه بر نقش ویژه در حوزه سلامت، در بخش اقتصادی نیز جایگاه خاصی یافته، اما خام فروشی بعنوان مانعی در برابر صنعتی شدن کشت و زرع و فرآوری آن در استان اردبیل عمل کرده است.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۸
نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: افزایش قیمت نهاده‌های تولید همچون ماشین آلات، سموم و کود، تهدید جدی برای خودکفایی گندم به شمار می‌رود.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۴
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات نان صنعتی ماشینی ایران از افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت کارتن و سلفون در پی افزایش قیمت مواد پتروشیمی خبر داد و گفت که در پی شیوع ویروس کرونا تولید نان‌های بسته بندی ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۲
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: متاسفانه میزان واردات برنج نسبت به سال قبل ۴۸ درصد کاهش یافت.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۸
کارخانه ها تولید روغن با کاهش عرضه روغن به بازار از آن به عنوان اهرمی برای موافقت وزارت صمت با درخواست افزایش قیمت تولیدات استفاده می کنند.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
کیوان کاشفی، رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه از راه‌اندازی ساختمان مرکزی تجارت ایرانیان در پایتخت سوریه خبر داد و گفت: تأسیس این مرکز گامی برای تحقق صادرات یک میلیارد دلاری به سوریه است.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از اجرایی شدن بخش دوم بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ خبر داد.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
دولت برزیل تصمیم گرفته تا به طور موقت تعرفه بر واردات دانه های ذرت و سویا از کشورهای خارج از بلوک تجاری مرکوسور را تا سال آینده لغو کند.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
معاون مدیر کل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) گفت: تولید کافی مواد غذایی و عملکرد صحیح زنجیره های غذایی، ثبات نسبی قیمت را در کشورهای مختلف جهان برای کالاهای اصلی غذایی حتی در دوره کرونا فراهم می کند.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
مدیرکل دفتر آموزش بهره‌برداران و مشاغل کشاورزی گفت: برای ایجاد وحدت رویه آموزش در بخش کشاورزی با تمام دستگاه های ذی ربط همانگی شده و استانداردهای آموزشی یکسانی در اختیار دستگاه‌ها قرار گرفت.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد که براساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار وضرورت کنترل بازار کالاهای اساسی و به منظور رفاه هموطنان به ویژه اقشار آسیب پذیر جامعه، توزیع استانی ۲ هزار و ۸۰۰ تن گوشت مرغ منجمد جهت مصارف خانوار در سراسر کشور شروع می‌شود.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره‌بار تهران با اعلام جزییات قیمت انواع میوه و صیفی‌جات در هفته پایانی مهرماه گفت: هر ساله به دلیل تغییر فصل شاهد افزایش قیمت پیاز و گوجه فرنگی هستیم که بزودی قیمت‌ها تعدیل می‌شود.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
برای ایمنی مقابل کرونا، لبنیات سالم را ارزان و ایمن بخرید
با هدف خرید سلامت محور مردم در ایام کرونا، ۶ محصول پگاه، در قسمت فروش شگفتانه دیجی‌کالا، قرار خواهد گرفت.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
افزایش 7 دلاری قیمت گندم در بازارهای جهانی زنگ هشدار برای اصلاح خرید تضمینی گندم را به صدا در آورد.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
عضو هیات علمی مؤسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور راه های کنترل بیماری های قارچ خوراکی به هنگام پرورش را تشریح کرد.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
یکی از شرکت‌های امنیت غذایی در عربستان اعلام کرد سالانه بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال سعودی معادل ۱۰۶ میلیارد دلار غذا در این کشور دور ریخته می شود.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
سه دلیل عمده وجود دارد که تا اصلاح نشوند قیمت میوه پایین آمدنی نیست.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: جای سوال است که چرا علیرغم واردات مناسب ذرت در سال جاری همچنان در بازار نهاده های دامی با کمبود این محصول مواجه هستیم؟ در این بین اصل شفافیت و سلامت روند توزیع با نظارت و سیاست گذاری وزارت جهاد کشاورزی نیاز قطعی برای اصلاح بازار نهاده هاست.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه کمبود و گرانی نهاده های دامی دلیل گرانی مرغ است،گفت: در صورتی که تامین نهاده تسهیل نشود قیمت بالاتر هم می رود.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت، عباس قبادی به عنوان معاون بازرگانی داخلی این وزارتخانه معرفی شد.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: اگر ارز مورد نیاز برای واردات کنجاله سویا به موقع تامین شده بود علاوه بر عدم ایجاد بحران قیمت و کمبود کالا در بازار می توانستیم صرفه جویی ارزی 100 میلیون دلاری برای کشور داشته باشیم.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
بیماری کووید ۱۹ باعث شده واردکنندگان غلات از مدیریت لحظه ای ذخایر به یک رویکرد محافظه‌کارانه تر روی آورند. در نتیجه، آن ها از ترس اختلال‌های آینده در زنجیره عرضه، ذخایر خود را افزایش می‌دهند.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
یک متخصص تغذیه گفت: باید حداقل ۵۰ درصد از نان و غلات مصرفی روزانه خود را سبوس‌دار انتخاب کنیم.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۱۴
چغندرکاران آذربایجان‌غربی با برداشت یک میلیون و ۹۰۰ هزار تُن چغندر و کسب عنوان نخست تولید این محصول در کشور، در کنار افزایش ۵۰ درصدی نرخ تضمینی آن، شیرین‌کام‌تر از هر کشاورز دیگری شدند.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۰۹
رئیس اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان گوشت گاو تهران در مورد افزایش قاچاق تولیدات دامی کشور صحبت کرد.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۰۶
مدیرعامل روغن مارگارین می گوید: دولت باید به چند موضوع در صنعت روغن اهمیت دهد؛ نخست آنکه ارز موردنیاز برای واردات روغن خام برای تولید در این صنعت باید به‌موقع و به میزان کافی در اختیار تولیدکننده قرار بگیرد
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۰۴
رئیس سازمان چای کشور اظهار داشت: از ابتدای اردیبهشت ماه با آغاز فصل برداشت برگ سبز چای تا کنون در مجموع ۱۲۶ هزار و ۶۲۸ تن برگ سبز چای خریداری شده است.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۰۰
در شرایط کنونی تحریم که کشور با مشکل کمبود ارز مواجه شده، اختصاص ارز به واردات گلابی واکنش‌های متعددی را به دنبال داشته است.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۵۹
بر اساس آخرین آمار موجود، ایران سهم ۹۶ درصدی از تولید جهانی زعفران دارد و خراسان رضوی ۷۷ درصد، خراسان جنوبی ۱۸ درصد، یزد، خراسان شمالی، فارس، اصفهان و کرمان ۴ درصد و سایر استان‌ها معادل یک درصد زعفران ایران را تولید می‌کنند.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۵۶
نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: با توجه به مشکلات تامین ‌نهاده‌های دامی، مرغداران رغبتی به تولید ندارند.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۵۴
رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه قنادی تهران از کمبود و گرانی مواد اولیه موردنیاز و تاثیر آن بر صنف متبوع خود ابراز نگرانی کرد.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۵۲
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: با تولید سالانه ۲۵ هزار تن کره توسط شرکتهای پگاه که ۲۵۰۰ تن در پگاه لرستان تولید می‌شود، امیدواریم نیاز کشور به کره که در ماه‌های اخیر به دلیل محدودیت‌ ارز با مشکل روبرو شده بود، برطرف شود.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۵۰
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: اختلال در بازار برنج خارجی ۵۰ میلیون نفری که توان خرید برنج ایرانی ندارند را دچار مشکل می‌کند.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۴۸
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در حال حاضر قیمت گندم در کشورهای همسایه دو برابر قیمت این محصول در داخل کشور است. تعیین نرخ 4 هزار تومانی برای خرید تضمینی گندم قطعا باعث واردات گندم و قاچاق تولیدات داخلی به کشورهای همسایه در سال آینده خواهد شد.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۴۶
رئیس پژوهشگاه ابن‌سینا درباره تاثیر گسترش تکثیر گاوهای نژاد برتر بر کاهش قیمت مواد لبنی و از جمله کره گفت: اگر بخواهیم کره را وارد نکنیم و کره‌ی مورد نیاز را از موجودی کشور تامین کنیم، باید ذائقه مردم را عوض کنیم. یعنی مردم به جای ماست و شیر پرچرب نمونه‌ی کم‌چرب آن را مصرف کنند و چربی شیر موجود به کره تبدیل شود.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۴۴
رئیس جهادکشاورزی خنداب گفت: قیمت کشمش از ۱۵ هزار تومان در سال گذشته به حدود ۲۰ هزارتومان در سال جاری رسیده، اما دلالان این حوزه در حال رایزنی برای کاهش قیمت هستند.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۴۱
قیمت هرکیلوگرم مرغ که بر اساس نرخ مصوب قرار بود حداکثر ۱۵ هزار تومان به فروش برسد به ۲۱ تا ۲۴ هزار تومان افزایش یافته و حتی در مواردی به قیمت ۲۶ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد و مرغ زنده به جای ۱۰ هزار تومان ۱۶.۵ تا ۱۸ هزار تومان فروخته می‌شود.
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان استان بوشهر گفت: طی 72 ساعت گذشته، کارکنان این یگان موفق شدند 8 فروند قایق در حین صید ترال، 9 فروند قایق بدون هویت که تخلف صیادی داشتند توقیف گردید.
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
رییس اتحادیه بارفروشان از کاهش قیمت گوجه فرنگی در روزهای آینده خبر داد.
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
رییس شورای تامین دام کشور گفت: با توجه به افزایش روز افزون جمعیت دامی، رشد سن دام، زایش‌های جدید پاییزه و کاهش تقاضا، در هفته جاری قیمت گوشت قرمز از جمله گوشت گوساله کاهش می‌یابد.
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
هدر رفت مواد غذایی، یکی از چالش های حوزه غذایی جوامع است که کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست، به طوری که گفته می شود ضایعات غذایی در ایران معادل ۵۰ درصد درآمد نفتی کشور است.
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
مدیرکل فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، از آغاز پویش رژیم غذایی سالم با هدف افزایش ایمنی در برابر کرونا همزمان با روز جهانی غذا خبر داد.
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان این که نه در حال حاضر بلکه در گذشته و حتی در آینده هم هیچ مشکلی در تهیه آرد و نان نداریم گفت: میزان ذخایر راهبردی کشور هم بی نظیر است.
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
صفحه ۱ از ۷ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷

انتقادات و پیشنهادات صفحه لیست اخبار