نوار خبری

لیست آخرین اخبار

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در نامه‌ای به رییس‌جمهوری نوشت: سویه مرغ آرین جایگزین مناسبی برای سویه‌های خارجی است و می‌تواند در قالب یک برنامه شتاب‌دهی و با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود، به خودکفایی در تولید گوشت مرغ بینجامد.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
رئیس مجمع ملی تشکل های کشاورزی کشور گفت: هنوز نیمی از خسارت سیل سال 98 به کشاورزان استان خوزستان پرداخت نشده و آنها در سفر معاون اول رئیس جمهور مطالبات خود را به طور جدی مطرح خواهند کرد.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
رئیس کل گمرک می گوید: در طول ماه هایی که از عضویت ایران در اوراسیا گذشته میزان صادرات کشور به این منطقه به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
امروز قیمت هر اسکناس دلار براساس نرخ صرافی ملی ایران ۲۳ هزار و ۱۱۰ تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۰ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان است.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
رئیس اتاق بازرگانی تهران می گوید: با توجه به اینکه تجارت منطقه ای میان کشورهای اوراسیا در جریان است می توان انتظار داشت که کشورهای عضو برای تجارت دیگر وابسته به دلار نباشند.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان عامل افزایش قیمت تخم مرغ نیست چراکه هم اکنون 600 تن بیش از نیاز کشور تولید می‌شود، گفت: ستاد تنظیم بازار باید دلیل گرانی تخم مرغ را بگوید.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت:یک فروند کشتی حامل ۴۳هزار تن روغن خام آفتابگردان و سویا روز چهارشنبه در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفت.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
ستاد تنظیم بازار که دو ماه پیش درخواست تداوم تعویق استاندارد ۱۲۷ را داشت، حالا مقرر کرده محموله‌های ثبت سفارش شده در حال حمل و موجود در بنادر و گمرکات کشور بر اساس شرایط دوره تعلیق استاندارد ۱۲۷ نوع برنج در بخش مشخصات فیزیکی (ظاهری) ترخیص می‌شود.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: پس از حذف ارز ترجیحی 400 میلیارد تومان اعتبار برای تامین نقدینگی کشاورزان در قالب کشاورزکارت تخصیص یافت.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
رئیس سازمان امور عشایر گفت:۲۰درصد گوشت مورد نیاز کشور توسط عشایر تولید می شود و با توجه به جایگاه آنها در تولید گوشت قرمز توجه به ارائه خدمات دامپزشکی و سلامت دام آنها حائز اهمیت است.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی با بیان اینکه هیچ تصمیمی برای تغییر نرخ ارز یا افزایش قیمت روغن نباتی نداریم، گفت: عرضه این محصول کم نشده، اما تقاضای کاذب ناشی از تورم انتظاری شکل گرفته است.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
رئیس اتحادیه نبات، آبنبات و قند‌ریز تهران گفت: تاکنون حداقل ۵۰‌درصد از فعالان این حوزه بیکار شده‌اند و با افزایش قیمت شکر در چند روز اخیر ادامه کار برای مابقی کارگاه‌ها ناممکن است.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
جلسه مهم درباره حذف ارز ترجیحی
به‌دنبال طرح سناریوهای مختلف درخصوص ارز کالاهای خوراکی و نوشیدنی، با پیگیری کانون صنایع غذایی به‌عنوان تشکل بالادستی حوزه غذا، نشست مشترک اصناف و اتحادیه‌های صنایع‌غذایی با برخی نمایندگان مجلس با هدف بررسی سیاست‌های ارزی بر بازار مواد خوراکی و نوشیدنی برگزار شد.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
وزارت صمت در حالی مشکلات مربوط به بازار مرغ و تخم مرغ را به تامین نسبت داده و توپ را به زمین جهادکشاورزی می‌اندازد که ستاد تنظیم بازار تمامی دستورالعمل‌های مربوط به تولید و بازار را در این دو کالا تعیین می‌کند. به گفته کارشناسان؛ هم اکنون میزان تولید مرغ مازاد بر نیاز و تخم مرغ سر به سر با میزان نیاز کشور است.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
یک متخصص تغذیه گفت: هر نوع رژیم غیر اصولی برای کاهش وزن، تضعیف سیستم ایمنی بدن را در پی خواهد داشت.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
رئیس سازمان چای کشور با اشاره به پرداخت ۳۸۱ میلیارد ریالی تسهیلات به چایکاران و کارخانه داران، گفت: این تسهیلات از اول آبان ماه امسال تاکنون پرداخت شده است.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
یک متخصص تغذیه گفت: لیمو عمانی به کاهش تجمع چربی در بدن و هضم غذا کمک می‌کند.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۵۸
نامه مرغداران خطاب به رئیس مجلس
چند روز پیش در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی محمد قالیباف رئیس مجلش شورای اسلامی با انتقاد از قیمت مرغ به اظهار نظر در خصوص قیمت مرغ پرداخت که با واکنش تند مرغداران رو‌به رو شده است. آن‌ها در نامه‌ای خطاب به قالیباف رویکرد وی در سخنانش را واردات محور، ضد تولید و به دور از واقعیات موجود در بازار می‌دانند.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۵۵
سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان و دبیر هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور گفت: با توجه به افزایش میزان تقاضا در ماه های پایانی سال، ضرورت هماهنگی چرخه تامین تا توزیع مطلوب کالاهای اساسی بیش از پیش ضروری می باشد.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۵۲
عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده ۱۷ هزار تومان و مرغ گرم ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان است‌.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۳۸
مدیران اتحادیه‌های ماهیان گرم‌آبی و سردآبی از نداشتن غرفه‌های فروش در میادین میوه و تره‌بار شهرداری گلایه کردند.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۳۵
رئیس پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی با اشاره به جایگاه ویژه ایران به عنوان یکی از ۱۵ تولیدکننده گل در جهان و ضرورت توسعه صادرات گل از دستیابی کامل محققان این پژوهشکده به دانش فنی کشت آناناس و آغاز تولید گلخانه‌ای این محصول از اوایل ۱۴۰۱ خبر داد.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۳۲
سیف گفت: احتکار روغن به دنبال خبر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی آن، عامل کمبود این کالا در بازار شده در حالی‌که تصمیمی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی روغن وجود ندارد.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۲۹
افزایش شدید قیمت در بازارهای جهانی هشدار برای بازنگری در نرخ خرید تضمینی گندم را دوباره به صدا در آورد تا با قیمت گذاری منطقی مانع از ریختن پول به جیب کشاورز خارجی شود.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۲۷
سرمایه های 40 ساله ای که تنها با احتمال وجود مرغ های مبتلا به آنفلوآنزای پرندگان در مرغداری اش، یک شبه به باد هوا رفت؛ حالا با 20 میلیارد تومان، خسارت تنها شده و کارگرانی که از کار بیکار شدند اما آنچه توجه همه ایران را به خراسان جنوبی به عنوان یکی از کانونهای شیوع آنفلوآنزا جلب کرده فراتر از آه و افسوس ناشی از ضررهای مالی است بلکه حال جان ها با دست دادن آنفلوآنزا و کرونا به صورت همزمان تهدید شده است.
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۲۴
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر هیچ روشی به جز ترال برای صید فانوس ماهیان و میگوهای کف‌زی نداریم، از مراکز تحقیقاتی می‌خواهیم که روش‌های جایگزین جدیدی را به ما پیشنهاد کنند.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
انحصار واردات نهاده دام در دست ۱ نفر خبری قدیمی و پرتکرار است که دود آن سالهای سال به چشم مردم و تولیدکنندگان رفته است؛ ولی نکته عجیب ماجرا آنجاست که "چرا نه دولت، نه مجلس و نه قوه قضائیه در همه این سالها قدرت برخورد با این ۱ دلال را نداشته‌اند؟".
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات با بیان اینکه عوامل متعددی در قیمت کنسرو ماهی اثرگذار است، گفت: در سه ماهه پاییز علی رغم کاهش قیمت ماهی با افزایش قیمت روغن مواجه شدیم و از طرفی کارخانجات نیز با کمبود ورق برای تولید قوطی فلزی کنسرو مواجه هستند که تمام این عوامل در قیمت تمام شده کنسرو ماهی اثرگذار است.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
معاون برنامه ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: خرید تضمینی گندم سال ۱۴۰۰ با اجرای برنامه تحویل ۱۰ میلیون تن عملیاتی خواهد شد.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
شرکت بازرگانی دولتی ایران به منظور شفاف سازی در توزیع روغن وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی اعلام کرد روغن خوراکی مورد نیاز کشور در شبکه‌ توزیع خانوار بدون محدودیت عرضه می‌شود.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
رئیس اتحادیه بنکداران و حق‌العمل‌کاران اهواز با تاکید بر لزوم فرهم آوردن شرایط مناسب نگهداری تخم مرغ فله‌ای در تمام سوپرمارکت‌ها گفت: فعلا ممنوعیت فروش تخم‌مرغ به صورت فله‌ای منتفی شده است.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۱۱۴ هزار تن انواع آبزیان به ارزش ۳۹۹ میلیون دلار به کشورهای هدف صادر شد که از نظر وزنی چهار درصد و از نظر ارزشی ۶ درصد رشد نشان می‌دهد.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۴۹
کارشناسان معتقدند دلیل اصلی بالارفتن قیمت گوشت قرمز در چند روز اخیر مصوبه تنظیم بازار برای قیمت گذاری گوشت‌ها وارداتی است. اصرار بر ادامه واردات گوشت قرمز و قیمت‌گذاری برای آن درحالی است که آمار نشان از مازاد قابل توجه دام در دامداری‌های داخل کشور دارد.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۴۶
رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: تجار ایرانی فعال در حوزه صادرات محصولات کشاورزی و خدمات فنی مهندسی ویژه سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ علاوه بر معافیت از پرداخت مالیات از بازگشت ارز نیز معاف هستند.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۴۴
چهارمین همایش بین‌المللی و دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران به میزبانی انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری دانشگاه یزد و انجمن‌های علمی و موسسات پژوهشی این حوزه از ۳۱ مردادماه تا دوم شهریورماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۴۲
رییس اتحادیه چایکاران:
به گفته نائب رییس اتحادیه چایکاران، کارگران چایکار پس از اتمام کار در مزارع چای به مشاغل کاذب روی می‌آورند و برخی نیز به کارگری روی می‌آورند.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۲۱
چند روزی می‌شود که گوشت قرمز دوباره با افزایش قیمت مواجه شده و برای ایجاد تعادل در بازار راهکار واردات گوشت مطرح شده ‌است.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۱۸
مدیرکل دفتر امور بازرگانی وزارت صمت اظهار کرد: اگر در بسته‌بندی فلزی ماندگاری روغن 1 تا 2 سال باشد در بسته‌بندی پلاستیکی ماندگاری کاهش پیدا می‌کند. از آنجا که نیاز به روغن وجود دارد، برای جلوگیری از ذخیره‌سازی تصمیم گرفته شد از بسته‌بندی پلاستیکی استفاده شود و به بازار در عرضه شود.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۱۵
مدتی است که عرضه شکر در بازار با قیمت بیش از حد نرخ مصوب در حال انجام است و نهاد‌های نظارتی از رسیدگی به این موضوع غافل مانده‌اند.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۱۲
نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۲۳ هزار تومان است.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۰۷
رئیس پژوهشگاه استاندارد درباره وجود آلایندگی در کلوچه ایرانی صادر شده به آلمان توضیحاتی ارائه داد.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۰۵
صادرات محصولات کشاورزی ایران به منطقه اوراسیا به‌ویژه فدراسیون روسیه به دلیل مشکلات لجستیکی در بندرها و پایانه‌های صادراتی کشور، آن طور که باید رونق نگرفته است.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۰۱
مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ از ۲۲ هزار تومان به ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان در بازار کاهش یافته است.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۵۸
معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: به منظور کاهش فاصله قیمت محصولات کشاورزی از تولید تا مصرف، حذف واسطه های غیر ضرور و ایجاد رقابت در بازار قرار است در کلانشهرها فضاهایی با امکانات اولیه آب، برق و امکانات بهداشتی ایجاد شود تا تولید کنندگان محصولات کشاورزی بتوانند مانند روز بازارها، محصولات خود را به مردم عرضه کنند.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۵۶
مدیرعامل شهرک‌های کشاورزی کشور گفت: سازمان بازرسی کشور به موضوع تخلفات احتمالی و ادعای مطالبات مالک قبلی کشت و صنعت مغان ورود می‌کند.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۵۳
نزدیک به یک‌سال از حضور ویروس کرونا در جامعه جهانی می‌گذرد. تاکنون سالی دشوار سر راه کسب‌وکارها قرار داشت و مردم و بازاریان برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌شان با مخاطراتی دست و پنجه نرم کردند.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۵۰
مدیر عامل شرکت شهرک های کشاورزی گفت: زمانی که مطالعات احداث شهرک حصارگلی دشت ورامین انجام شد و مجوزهای لازم آن را دریافت کردیم هیچ ممنوعیتی در این منطقه وجود نداشت و محدودیت منابع آبی نیز مطرح نبود. اما با ایجاد مشکل در تامین منابع آبی تنها توانستیم یک فاز از این شهرک را به بهره برداری برسانیم که البته پیگیر این هستیم برای راه اندازی فازهای دیگر این شهرک منابع آبی مورد نیاز را تامین کنیم.
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۴۶
۶شرکت بورسی از جمله برخی از شرکت‌های گروه غذایی بعد از مجوز افزایش قیمت تلاش کردند که تاثیرات آن را در روندهای مالی خود به گوش عموم برسانند.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران از میانگین روزانه صادرات یکهزار تن مرکبات استان به خارج از کشور در فصل برداشت سال جاری خبر داد و گفت که در مجموع امسال تاکنون یکصد هزار تن مرکبات استان صادر شده که ۳۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
یک مقام مسئول با اشاره به عوامل کاهش عرضه روغن با بسته بندی حلب در فروشگاه ها، گفت: افزایش تقاضای کاذب به کمبود روغن حلب دامن زده است.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با راه اندازی خط تولید شیرین‌کننده‌های طبیعی از گیاه استویا در تلاش است تا این ماده گیاهی را جایگزین شیرین کننده‌های مضر کند.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار با اشاره به اقدامات بانک مرکزی درباره تامین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی و ضروری گفت: بانک مرکزی تمام ارز مورد نیاز امسال را تامین کرد و قول داده که ارز مورد نیاز واردات کالا در سه ماه اول سال 1400 نیز به موقع پرداخت شود.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
علی زاده شایق گفت: با توجه به تولید حداقل ۲ هزار و ۵۰۰ تن برنج، بیان اظهاراتی همچون گرانی برنج در ایام‌ پایانی سال بازار گرمی کاذب است.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
کارشناس بازار محصولات پتروشیمیایی می‌گوید: صنایع تکمیلی پتروشیمی حجم بالایی از اشتغال را به خود اختصاص داده‌اند و باید به‌طور جدی از تعطیلی این صنایع جلوگیری شود.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
نماینده مردم سمیرم در مجلس بابیان اینکه خدمات کشتیرانی در زمان تحریم ها فراموش نشود،گفت: صادرات محصولات کشاورزی و مواد تولیدی از مسیر ناوگان ملی به ویژه کشتیرانی مورد حمایت قرار گیرد.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
قیمت هر اسکناس دلار براساس نرخ صرافی ملی ایران ۲۲ هزار و۷۲۰ تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۰ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان است.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
مرندی مقدم گفت: هر گونه اخباری که در فضای مجازی با عنوان بی کیفیت بودن کالا‌ها مطرح می‌شود، دروغ محض است.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
رئیس اتحادیه بنکداران و حق‌العمل‌کاران اهواز گفت: قیمت برنج در بازار به ثبات رسیده است و کمبود در بازار وجود ندارد.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۲۷
کنترل قیمت‌ها از جانب دولت بدون در نظر گرفتن هزینه‌های تولید، تاثیر مخربی بر جذابیت سرمایه‌گذاری صنعت لبنیات ایران داشته است.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۱۳
رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام با اشاره به اینکه با توجه به شرایط تولید، مصرف گوشت و ممنوعیت صادرات، افزایش نرخ غیرقابل پذیرش است،گفت: عده اي درحال بر هم زدن آرامش بازار برای اهداف خاص هستند.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۰۷
رئیس اتحادیه رستوران و سلف سرویس های تهران از افزایش قیمت برخی غذاها در رستوران‌ها صحبت کرد.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۵۴
با توجه به افزایش چندبرابری هزینه‌های تولید و در سایه ضعف در نظارت‌ها، قیمت میوه نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۵۲
درحالی‌که طی ماه‌های اخیر در برخی رسانه‌ها اعلام شده داروهای گیاهی مجوز درمان کرونا در کشور را دریافت کرده‌اند اما رئیس اتحادیه عطار، سقط‌فروش و عمده‌فروشان مواد شوینده و دخانیات تهران این موضوع را تکذیب کرده است.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۴۷
مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی گفت: احتمال طغیان آفات و امراض در مناطق گرمسیری و جنوبی وجود دارد و کشاورزان باید پایش را در مزارع انجام دهند.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۴۴
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم‌گذار کشور با بیان اینکه کمبودی در تامین تخم‌مرغ کشور نداریم، گفت: روزانه بین ۲۳۰ تن تا ۳۰۰ تن تخم‌مرغ در بارانداز تهران عرضه می‌شود، هر شانه ۳۰ تایی تخم‌مرغ باید با نرخ ۳۶ هزار تومان به دست مصرف‌کنندگان برسد.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
عرضه برنج توسط کشاورزان مازندران به بازار طی روزهای اخیر در حالی روند افزایشی به خود گرفته است که تا پیش از این با وجود دریافت قیمت مناسب کمتر تمایل به فروش محصول وجود داشت. شالیکوبی داران این وضعیت را ناشی از نگرانی نسبت به کاهش قیمت در آینده می‌دانند.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳
رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: سومین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی تجهیزات و صنایع وابسته خرما هفتم تا دهم بهمن‌ماه ۹۹ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس برگزار می‌شود.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۱
تابش گفت: در تامین مرغ در دو روز گذشته با مشکل کمبود مواجه بودیم، چرا که اگر تامین اقلام کافی نباشد در حلقه آخر با مشکل مواجه خواهیم شد.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش ۴۵ درصدی قیمت شکر طی یک ماه گذشته خبر داد و گفت: قیمت عمده شکر برای بنکداری‌ها از ۸۰۰۰ تومان به ۱۱ هزار و۶۵۰ تومان رسیده است.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی گفت: تاکنون ۹۲۵ هزار و ۱۹۶ هزار قطعه طیور درگیر آنفلوانزا حاد پرندگان شده‌اند.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴
رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور ایران گفت:نهاده جو دامی موجود در کشور عراق مربوط به دو سه سال پیش است، کیفیت خوبی ندارد و برای تغذیه دام کشور مناسب نیست.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم، قیمت هر گیلوگرم گوشت گوسفندی به صورت شقه در بازار با حدود ۱۰ درصد افزایش به بیش از ۱۲۰ هزار تومان رسیده است.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
قیمت امروز دلار ۲۲ هزار و ۴۳۰ تومان و سکه ۱۰ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان شد
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
مدیرعامل شرکت های سهامی زراعی فعالیت های کشاوزی گفت: بهره وری کشاورزان در شرکت های زراعی با توجه به محاسبه دقیق هزینه کرد، درآمد و سود؛ ۲.۵ برابر بیشتر از کشاورزان دیگر است.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
کانون سراسری مرغداران گوشتی در نامه‌ای به دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار و معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی خواستار اصلاح قیمت مصوب مرغ با توجه به افزایش نرخ مصوب مؤلفه‌های تولید شد.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با احداث شعب جدید در اصفهان، سرمایه‌گذاری 220میلیاردتومانی را در این استان برنامه‌ریزی می‌کند
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
صنعت رستوران داری و فرانچایز به عنوان یکی از روش‌های متداول کسب و کار در همه جهان، در ایران با مشکلات و چالش‌هایی روبرو است که نیاز دارد با ورود کارشناسان و نخبگان، این صنعت را اصلاح و احیاء کرد.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: مرضیه پریمی از بانوان کشاورز دامغانی، برای نخستین بار در سطح شهرستان، موفق به اخذ نشان استاندارد محصول پسته رقم خنجری شد.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: پیش‌بینی می‌شود که با عرضه لوبیا سبز طی ۲۰ روز تا یک ماه آینده قیمت کاهش یابد.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
رئیس اتحادیه قنادان اهواز با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه قنادی گفت: به سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف برای تغییر نرخ‌نامه مراجعه کرده‌ایم و تمامی آنالیزهای قیمتی را ارائه داده‌ایم اما تا به حال هیچ خبری از تغییر نرخ‌نامه نشده است.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
حمایت از کشاورزان داخلی و بازنگری در قیمت خرید تضمینی به ویژه در محصولات استراتریک مانند گندم و خوراک دام و طیور که روز به روز قیمت جهانی آنها بالا می رود، تنها راه جلوگیری از سرازیر شدن ارز به جیب کشاورزان خارجی است.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
استان مازندران بعد از خوزستان دومین تولید‌کننده نیشکر کشور است.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۴۴
بررسی آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور نشان از افزایش آمار ابتلا و معدوم‌سازی انواع طیور در کشور دارد.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۳۸
برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای اقدام به فروش اجباری محصولات می‌کنند و در صورت عدم تمایل به خرید آن اقلام اجازه خرید محصولات دیگر به مشتریان داده نمی‌شود.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۲۷
کوچک شدن سفره مردم یک موضوع کاملا عادی شده به‌طوری‌که خانواده‌ها به‌دلیل گرانی موادغذایی قید خرید بیشتر اقلام موردنیاز را زده‌اند.این موضوع به مصرف مرغ و تخم‌مرغ نیز رسیده و باعث ایجاد نگرانی‌هایی شده است.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۲۴
مدیرکل دفتر امور میگو و آبزیان شور سازمان شیلات کشور ضمن اشاره به اینکه امسال ۴۹ هزارتن میگو در کشور تولید شد اعلام کرد که با اقدامات انجام شده و همکاری مشترک با سازمان دامپزشکی خسارت ناشی از بیماری لکه سفید میگو به حداقل ممکن کاهش یافت و تنها ۱۰ تا ۱۳ درصد مزارع درگیر این بیماری شدند.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۲۱
مولتی‌کافه، تنها تولیدکننده قهوه فوری از دانه سبز در کشور از توسعه و تغییراتی در سبد محصولی خود خبر داد. این مجموعه با بیش از یک دهه فعالیت در صنعت قهوه به تازگی اعلام کرد که گروه محصولات جدیدی را به تولیدات خود افزوده و همچنین از این پس محصولات مولتی‌کافه در ظاهر و بسته‌بندی جدید روانه باز خواهند شد.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۲۵
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان گفت: افزایش قیمت مرغ و شکر غیرقانونی بوده و نرخ این کالاها حتما به قیمت قبل باز خواهد گشت.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۲۲
یک تحقیق جدید حاکی از آن است که رژیم غذایی حاوی میوه ها، سبزیجات و غلات کامل غنی از فیبر می تواند باعث افزایش سلامت روانی در زنان شود.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۲۰
مدیرکل دامپزشکی لرستان از آغاز طرح واکسیناسیون ۷۰۰ هزار راس دام عشایری استان از روز شنبه خبر داد.
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۱۷
نحوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده در کشور به‌گونه‌ای است که برخی کالاها را تا 50 درصد گران کرده ودولت هم بیش‌تر از درآمد حاصله زیان دیده است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان (صمت) تهران از طرح تشدید نظارت بر بازار شب عید از دهم بهمن ماه خبر داد و گفت که با قطع نهاده مرغداران متخلف، روند عرضه تخم مرغ عادی شده و قیمت این محصول کاهش پیدا کرده است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
رییس هیات مدیره سندیکای کارخانجات چای شمال گفته: دولت سالانه ۱۴۰ تا ۱۵۰میلیارد تومان به صنعت چای کمک می‌کند اما تنها در راستای ارتقای کمیت، و اقدامی برای بالا بردن کیفیت نمی‌کند.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از وضعیت مطلوب حمل و نقل آرد استان تهران در ۱۰ روز اخیر خبر داد.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
امروز قیمت هر اسکناس دلار براساس نرخ صرافی ملی ایران ۲۲ هزار و ۵۸۰ تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
یک مقام مسئول با بیان اینکه تنها ۱۴ درصد کشاورزان کشور دارای زمین های بالای ۱۰ هکتار هستند، گفت: کشاورزی ما، یک کشاورزی خرد است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران به گمانه زنی‌هایی که در روزهای گذشته در رابطه با احتمال تک نرخی شدن ارز مطرح شده، پاسخ داد.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
دبیر انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه دار ایران گفت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قرار بود وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام تخم مرغ با قیمت مصوب هرکیلو ۱۴ هزارتومان در اختیار شرکت‌های بسته بندی قرار دهند، اما متاسفانه یک کارتن تخم مرغ با قیمت مصوب هم در اختیار شرکت‌های بسته بندی قرار نگرفت و برخی از این شرکت‌ها تعطیل شدند.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
درحالی دولت حذف دلار۴۲۰۰ کالاهای اساسی را از سال گذشته کلید زد و ارز دولتی حدود ۲۰کالا را هم حذف کرد،که الان بحث حذف ارز دولتی نهاده های دام مطرح است که تاثیر مستقیم در قیمت مرغ، گوشت و تخم مرغ دارد.نظر فعالان مرغ و تخم مرغ را در این باره جویا شدیم.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
وزیر جهاد کشاورزی معتقد است که «کشاورزی هوشمند به اقلیم»، رویکردی جامع‌نگر در جهت حفظ منابع طبیعی است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
یک مقام مسئول گفت: ۱۲ هزار و ۵۳۰ تن ماهی کیلکا در ۹ ماهه امسال در دریای خزر صید شده است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور از افزایش ۱۵۰۰ تومانی قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم خبر داد و گفت: قیمت مرغ در بازار به کیلویی ۲۲ هزار تومان رسیده است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
سرنوشت ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده به سم آفلاتوکسین که از سال ۹۲ در انبار‌های بندر امام خمینی (ره) گوشه نشین شدند، به کجا رسید؟
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
درست در زمانی که دامداران مشکل انباشت دام دارند، عده‌ای با حضور در میادین عرضه دام با بازاربازی مهندسی شده در حال تدارک زمینه ‌های گران کردن قیمت دام زنده و به طبع آن گوشت قرمز در روزهای پایان سال هستند.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر گفت: با توجه به وضعیت نامساعد بازار فروش، انتظار است زمینه برای عرضه مستقیم گوجه فرنگی این استان در میدان‌‎های میوه و تره‌‎بار استان‌‎های دیگر فراهم شود.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
یک مقام مسئول با تاکید بر اینکه سامانه بازارگاه مشکل سیستمی ندارد،گفت:برای توزیع نهاده بین کارخانجات خوراک آماده در سامانه، وزارت جهادکشاورزی باید برای این کارخانجات تنخواه صادر کند.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر گفت: با توجه به واردات شکر با ارز نیما و قیمت جهانی، قیمت شکر در بازار افزایش خواهد یافت.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان داروی بیماری عفونی واگیردار جمعیت گاو و گوسفند و پنی سیلین با کاربرد برای بیماری‌ها و عفونت‌های با منشا باکتریایی را به بازار عرضه کردند.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری وزارت جهادکشاورزی گفت: میزان تولید سیب در سال جاری با یک درصد افزایش نسبت به پارسال به حدود ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تن رسیده است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
۷۰ درصد روغن مصرفی خراسان جنوبی از نوع جامد است و کمبود روغن خوراکی به ویژه جامد از حدود پنج ماه قبل باوجود توزیع این کالای پرمصرف در خراسان جنوبی ادامه دارد.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۲۰
مجید موافق قدیری رئیس انجمن خوراک دام و طیور و آبزیان
امروز ایران یکی از بزرگ‌ترین کشورهای تولید‌کننده محصولات پروتئینی در جهان محسوب می‌شود با این حال دخالت‌های مستقیم دولت در این حوزه باعث می‌شود در اغلب مواقع تنش‌های قیمتی و تولید را در این بخش شاهد باشیم. نکته قابل ذکر آن است که امروزه تعداد واحدهای تولیدکننده گوشت مرغ و شیر و تخم مرغ در کشور به حدود ۴۰ هزار واحد می‌رسد که باعث شده بازار در رقابت کامل باشد و به همین دلیل نیازی به دخالت و حضور مستقیم دولت نباشد که متاسفانه شاهد عمل عکس هستیم.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۱۵
در پی انتشار گزارشی از سوی روزنامه دنیای اقتصاد در تاریخ ۲۰ دی ماه سال جاری با عنوان « سازمان کدام حمایت؟»، ذیلا پاسخ تهیه شده توسط آقای مهرداد ایزدی مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی سازمان حمایت، درج می‌شود.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۱۲
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی مجموع ظرفیت تولید سالانه نهالستانهای مجاز را در سطح این استان افزون بر ۲ میلیون اصله اعلام و بیان کرد: این میزان نهال نه تنها نیاز داخلی خراسان رضوی را تامین می‌کند بلکه بخشی از آن به کشورهای دیگر صادر می‌شود.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۰۹
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: هرچه در تکمیل و شروع بکارِ شورای قیمت گذاری تعلل کنیم به ضرر کشاورزان و تولید محصولات کشاورزی است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۰۷
جزئیات تجارت محصولات کشاورزی و غذایی میان ایران و کشورهای اوراسیا از سوی معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران منتشر شد. مجموع صادرات اقلام کشاورزی و غذایی ایران به ۵کشور اوراسیا در ۹ ماه نخست ۱۳۹۹ (شامل روسیه، قزاقستان، ارمنستان، قرقیزستان و بلاروس) ۴۰۰ میلیون دلار ثبت شده است و از سوی دیگر مجموع واردات از ۵ کشور مذکور به ۶۳۸ میلیون دلار می‌رسد. بر این اساس تراز تجاری محصولات کشاورزی ایران با اوراسیا منفی ۲۳۸ میلیون دلار در این بازه زمانی به‌دست آمده است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۰۳
رییس پژوهشکده زعفران دانشگاه تربت‌حیدریه گفت: از مجموع تولید سالانه ۴۰۵ تن زعفران در ایران در بهترین حالت فقط توان فراوری ۳۰ درصد این محصول را داریم لذا در شریط کنونی چاره‌ای جز خام فروشی زعفران وجود ندارد.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۰۱
حسینی گفت: در تولید دانه های روغنی، اعلام قیمت خرید متناسب با هزینه های واقعی مهم ترین راه حل رسیدن به خوداتکایی طی یک برنامه چندساله است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۵۹
استاد اقتصاد دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه قیمت واقعی و بنیادی دلار براساس مطالعات انجام شده حوالی 20 هزار تومان است، گفت:‌ صادرکنندگان، روی تنزیل ارز مقاومت می‌کنند و اجازه کاهش نمی‌دهند.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۵۷
معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: صید غیر مجاز سفره معیشت صیادان را نیز با تهدید روبرو کرده است.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۵۳
یک تولیدکننده فراورده های پروتئینی از کمیسیون کشاورزی مجلس خواست که موضوع واردات نهاده‌ها در اولویت برنامه ریزی این کمیسیون قرار گیرد تا دامداران کمتر با مشکلات تولید دست و پنجه نرم کنند.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۵۰
قیمت تخم مرغ به رغم مازاد تولید درکشور از چند ماه پیش به شدت بالا رفته و همچنان قصد پایین آمدن ندارد اما مسئولان مرتب از کاهش قیمت ها می گویند.
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
در ۹ ماهه اول امسال حدود 776 هزار تن برنج وارد شده است که البته در مقایسه با پارسال ۳۰ درصد کاهش نشان می دهد.
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از افزایش قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو موز در میدان به ۲۸ تا ۳۲ هزار تومان رسیده است.
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
حسینی گفت: با توجه به صادرات زعفران به کشور‌های واسطه ای، ارزش واقعی محصول نصیب کشور‌های بیگانه می شود و تنها دود کباب به بزرگترین تولیدکننده زعفران در دنیا می‌رسد.
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
در طول ۲ سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برنج در کشور تولید شده است این در حالی است که واردکنندگان در ابتدای دی ماه بر واردات ۷۰۰ هزار تن برنج تا پایان سال اصرار داشتند.
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
حریری گفت: در صورتی که خط ریلی میان ایران و چین کامل شود، هر دو کشور می‌توانند سالیانه درآمد زیادی از این طریق حاصل کنند.
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
مدیرعامل اتحادیه زراعتکاران مازندران مطرح کرد:
سلمان دستان از بهره گیری بذرمال سولفات روی در تولید بذر گندم توسط این اتحادیه برای اولین بار در کشور خبر داد.
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
شش تشکل فعال در زنجیره صنعت لبنیات طی نامه ای از رییس جمهور خواستار عدم تخصیص ارز مرجع در بودجه سال آینده به بخش های مختلف این صنعت شدند.
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ۳۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت برای توسعه گلخانه و آبزی‌پروری در سال ۱۴۰۰ پرداخت خواهیم کرد.
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
با وجود گذشت بیش از ۵٠ روز از ابلاغ قانون اصلاح خرید تضیمنی از سوی رئیس جمهور، هنوز وزارت جهاد کشاورزی اقدام به تشکیل شورای قیمت گذاری نکرده است.
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
صفحه ۱ از ۷ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷

انتقادات و پیشنهادات صفحه لیست اخبار