نوار خبری

لیست آخرین اخبار

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید دولت و بانک مرکزی باید مشخصات کسانی که ارز خود را به کشور باز نگردانده‌اند اعلام کند.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از کاهش قیمت گیلاس و هلو در بازار خبر داد و گفت: بازار میوه شرایط آرامی را تجربه می کند.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
نقدعلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: انحصار در واردات نهاده‌های مورد نیاز کشور فشار بر دامداران و کشاورزان را افزایش داده است.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
براساس مصوب ستاد تنظیم بازار ممنوعیت صادرات تخم مرغ از ۱۴ تیر ماه به گمرکات کشور ابلاغ شد.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت می گوید کاهش قیمت‌ کالاها در گرو کنترل اثر شاخص‌های کلان اقتصادی است زیرا برخی از شاخص‌های خُرد در حوزه تنظیم بازار مانند نوسانات حاصل از تغییر عرضه و تقاضا قابل کنترل است.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
دو شرکت سادات کولا افغانستان و پیمان سازه پایدار تولید نوشابه های زمزم را از نیمه تیرماه در شهر مزارشریف افغانستان آغاز خواهند کرد.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
نمایندگان بخش خصوصی در نشست نوزدهم کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران در حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی به بیان مشکلات این حوزه از جمله ارز ۴۲۰۰ تومانی، سامانه بازارگاه، محدودیت‌های صادراتی و... پرداختند و در مقابل امید گیلان‌پور نیز وعده داد با مشورت بخش خصوصی به مسائل عنوان شده بپردازد.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
با هماهنگی بانک مرکزی، قوه قضائیه، وزارت صمت و نهادهای نظارتی، صادرکنندگانی که تاکنون تعهد خود را ایفا نکرده‌اند، در لیست‌های ۱۰ نفره برای توضیح درمورد نحوه ایفای تعهدات خود دعوت می‌شوند.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
ارزش بازار سهام تمام شرکت‌های حوزه غذایی کشور در حال حاضر به بیش از ۱۲۶ هزار میلیارد تومان رسیده است. این گروه نیز در ماه‌های اخیر مانند دیگر گروه‌ها در بازار سهام با روندی صعودی همراه بوده است و بازدهی آن از شاخص کل یعنی میانگین دیگر سهام بیشتر بوده است.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
شنبه‌شب نامه‌ای در شبکه‌های اجتماعی و در کانال‌های پیام‌رسان تلگرام منتشر شد مبنی بر اینکه بر اساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار مقررشده است کلیه روغن‌های مایع ۱۲ درصد و کلیه روغن‌های جامد و نیمه جامد ۱۴ درصد افزایش قیمت را نسبت به قیمت‌های تعیین‌شده قبلی دریافت کنند.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
علی شریعتی عضو کانون صنایع غذایی
علی شریعتی اظهار داشت : روغن و دارو دو کالایی هستند که هیچ‌وقت سیاست‌های حمایتی همچون تخصیص ارز دولتی از آن حذف نخواهد شد اما نکته جالب اینکه عمده واردکنندگان از بدهکاران بزرگ بانکی هستند و این یعنی دستگاه‌های نظارتی باید تجدید نظری درخصوص اجازه واردات روغن داشته باشند.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی ایران عنوان کرد
مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۰ طی ماده ۳۵ قانون تاسیس نظام‌ مهندسی کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی را مکلف به تشکیل و راه‌اندازی نظام صنفی کارهای کشاورزی و منابع طبیعی کرد.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور گفت: به دلیل اینکه آرتمیای مصرفی در کشور از طریق قاچاق وارد کشور می‌شودو مراجع ذیصلاح هم هیچ نظارتی بر سلامت آن ندارند، احتمال وجود بیوتروریسم زیاد است.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
در حالیکه فصل برداشت گندم محصول استراتژیک و دیگر محصولات زراعی مانند دانه‌های روغنی است گرانی تراکتور و کمباین معضل اصلی برای کشاورزان شده است.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
عضو هیات‌مدیره انجمن ماکارونی ایران تحلیل‌کرد
ماکارونی امروزه در شکل‌ها و فرم‌های مختلف برای بالابردن تنوع خوراکی در بازار توزیع می‌شود. این خوراکی لذیذ از جمله محصولاتی بود که اسیر رکود کرونایی نشد و مسیر پیشرفتش را ادامه داد. حتی قرنطینه‌های خانگی نتوانست از محبوبیت آن بکاهد یا استقبال شهروندان از این خوراکی در کشورهای مختلف را کم کند.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
قیمت برخی از محصولات در بازار خرده‌فروشی هم روند صعودی به خود گرفته که مواد غذایی نیز از این قاعده مستثنا نبود اما بررسی‌ها نشان می‌دهد با رشد قیمت ذرت و سویا، محصولاتی همچون مرغ روند صعودی به خود گرفت و به نظر می‌رسد باید نظارت‌ها از سمت خرده‌فروشی به سمت قیمت‌گذاری محصولات وارداتی چرخش کند.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
امارات متحده عربی به منظور تقویت امنیت غذایی در شرایط شیوع ویروس کرونا، ۴۵۰۰ راس گاو از اروگوئه وارد کرد.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
ممنوعیت صادرات مرغ از ۱۴ تیر ماه به گمرکات کشور ابلاغ شد.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
عضو هیات رییسه شورای ملی زعفران با بیان اینکه سه ماه بیشتر تا برداشت محصول جدید زعفران باقی نمانده و هنوز مقدار زیادی زعفران برداشت قبل در دست کشاورزان و در انبارهایشان باقی مانده است، گفت: در این حالیست که صادرات زعفران نیز به کندی پیش می رود و هزینه صادرات آن سرسام آور است.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۵۴
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: کودکان و نوجوانان چاق، ۴۰ درصد بیشتر مبتلا به کرونا می شوند.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۵۲
یک کارشناس کشاورزی با اشاره به روند صعودی آمار آتش سوزی مراتع و از بین رفتن آنها در سال های اخیر، گفت: این در حالی است که تنها در سال98، 4 میلیارد دلار غذای دام وارد کشور شده است. با ترویج دامداری در فضای باز می توان ضمن بهره برداری بهینه از مراتع و پیشگیری از آتش سوزی ها، به ارزان شدن گوشت قرمز نیز کمک کرد.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۴۸
در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، همزمان با افزایش تحریم‌ها و فشارهای مالی با اعمال سیاست‌های حمایتی از جمله افزایش نرخ خرید تضمینی، خودکفایی پایدار و مستمر در تولید محصول استراتژیک گندم تحقق یافته است.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۳۹
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران به باغداران شرق استان نسبت به گسترش شیوع آفت مگس مدیترانه‌ای هشدار داد و گفت که سطح ردیابی این مگس در باغ‌های هلو و شلیل این مناطق به مرز نگران کننده رسیده است.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۳۶
تغییر غیرمجاز، مستمر و بی‌توقف کاربری زمینهای کشاورزی در سطح کشور و خراسان رضوی علاوه بر نابودی خاک و ظرفیتهای آن، کاهش سطح حاصلخیزی، تسهیل فرسایش خاک و تهدید اشتغال بخش کشاورزی امنیت غذایی جامعه و مردم را هدف گرفته است.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۳۴
عضو اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که نرخ مرغ تا پایان هفته ۱ تا ۲ درصد نوسان داشته باشد.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۲۸
بازار لبنیاتی‌ها با تغییر نرخ این روز‌ها با کاهش مشتری همراه است و همین موضوع منجر به اظهارات تا حدودی شنیدنی از سوی دامداران شده است که ما در این گزارش به آن‌ها پرداخته ایم.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۷:۴۴
حسینی گفت: با توجه به افزایش سطح زیرکشت و بارندگی‌ های اخیر پیش بینی می‌شود که تولید طلای سرخ ۱۰ تا ۲۰ درصد رشد کند.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۷:۴۱
برخی فعالان اقتصادی اصلی‌ترین دلیل عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشورمان را اختلاف نرخ ارز نیمایی وبازار آزاد عنوان می‌کنند.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
عباسی گفت: با توجه به مشکلات قیمت گذاری و شیوع کرونا وقفه‌ای در عرضه تراکتور ایجاد شد و قیمت نسبت به سال قبل ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافت.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
فائو با همکاری همتایان ملی خود در ایران و مغولستان، زمینه به‌اشتراک‌گذاشتن تجربیات موفق و بهترین عملکردها را در زمینه کاهش خطر بلایا و ایجاد تاب‌آوری بین دو کشور فراهم می‌کند.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: از آغاز فصل برداشت تا ۱۴ تیرماه در مجموع چهار میلیون و ۵۲ هزار تن گندم به ارزش ۱۱۴ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال تحویل سیلوها و انبارهای شرکت بازرگانی دولتی شده است.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
درحالی که تاکنون گمرک ایران درباره پرونده قاچاق آرد اطلاع رسانی مشخصی نداشته است، لازم است شورای اطلاع رسانی دولت در این خصوص پاسخگو باشد.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
بلامانع بودن صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف از جمله رب اسپتیک (بشکه ای) تا پایان مهرماه ۹۹ به کلیه گمرکات اجرایی ابلاغ شد.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه صادرات زعفران به برخی کشورهای مقصد از سر گرفته شده است، گفت: متوسط قیمت این محصول ۷ تا ۸ درصد افزایش یافته است.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
معاون وزیر جهاد کشاورزی در همایش روز تعاون گفت:‌90 درصد از تولیدات دام و طیور توسط شرکت‌های تعاونی انجام می‌شود.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
امروز در حالی قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم برای مصرف‌کنندگان ۱۷ هزارو ۵۰۰ تومان قیمت خورد که طی یک تا دو هفته گذشته نرخ این محصول به بیش از ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور گفت: افزایش قیمت خوراک دام و طیور خبر خوبی برای تولیدکنندگان شیر، گوشت، تخم مرغ و سیاست‌گذاران اقتصادی نیست. این وضعیت به ما نشان می‌دهد بازار ثبات مناسبی ندارد و اگر مشکلات حل و فصل نشود در آینده نزدیک در تامین شیر، گوشت، تخم مرغ و دیگر محصولات پروتئینی با چالش جدی مواجه خواهیم شد.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار مقرر شده است روغن‌های مایع ۱۲ درصد و روغن‌های جامد و نیمه جامد ۱۴درصد افزایش قیمت را نسبت به قیمت‌های تعیین شده قبلی دریافت کنند.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
معاون وزیر جهاد گفت:تاکنون ۲۴۳ هزار تن دانه کلزا به ارزش ۱۰,۸۹۰ میلیارد ریال تحویل شرکت بازرگانی دولتی شده که تا ۱۸ خرداد ۸,۶۰۰ میلیارد ریال آن معادل ۷۹ درصد بهای محصول پرداخت شده است.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
نبود مدیریت واحد در کشاورزی کشور، عامل اصلی مشکلات پیازکاران جنوب کرمان است.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
بعد از حذف برنج از دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی اکنون برنج‌های وارداتی که تا پیش از این تغییر وارد شده است، فقط به شرط تحویل به دولت امکان ترخیص با نرخ ۴۲۰۰ تومان را خواهد داشت در غیر این صورت باید مابه‌التفاوت با ارز نیمایی را پرداخت کنند.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
به گزارش فودنا، قیمت انواع ارز و سکه در بازار امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹ به شرح زیر است
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
رئیس سازمان چای کشور گفت: تا تاریخ ۱۳ تیر ماه سال ۹۹ بیش از ۷۳ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران به ارزش ۳۰۹ میلیارد تومان خریداری شده است.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
معاون سازمان امور اراضی گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه، وزارت جهاد کشاورزی مکلف است که کل اراضی کشاورزی شامل ۲۰ میلیون هکتار را کاداستر کند، اما محدودیت اعتبار داریم.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
دبیر نظام صنفی کشاورزی چابهار با توجه به نزدیک شدن به فصل برداشت خرما، خواستار اندیشیدن تمهیداتی برای خرید محصولات کشاورزان تا ضرری به آنها وارد نشود.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
کوکاکولا معتقد است زباله‌های پلاستیکی اقیانوس‌ها روزی به منبع اصلی تولید مجدد بسته‌بندی‌های نوشیدنی‌هایش تبدیل خواهند شد.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران با اشاره به عدم کمبود گندم در کشور بیان کرد: با شرایطی که در کشور وجود دارد، کشاورز نیازمند تامین منابع مالی خود است؛ اما دولت تسهیلاتی برای کشاورزان قائل نیست.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
خان‌محمدی گفت: با توجه به تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران، دسترنج کشاورزان، به سبب ورود دلالان به هدر می‌رود.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
محمدجواد کرمی، رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی:
نان پرمصرف‌ترین خوراک ایرانیان است و قیمت آن روی زندگی مردم اثر مستقیم دارد. برای همین یک خوراک استراتژیک تلقی می‌شود و برای مردم جامعه یک شاخص هزینه‌های جاری زندگی به‌حساب می‌آید. دورریز نان اما در ایران نسبت به مصرف بسیار بالاست. شیوه‌های پخت و کمبود فرهنگ‌سازی در حوزه توسعه نان‌های صنعتی و مدرن باعث شده نسبت به مصرف، اسراف زیادی داشته‌باشیم. نانوایی همواره از مشاغل مورد احترام جامعه بوده و فرهنگ احترام به نان در مردم شهر و کوچه رعایت می‌شود و ناسپاسی به هر تکه نان جزو مصادیق نکوهیده است.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
قیمت گوشت که یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های بخش تامین و مصرف کننده است این روز‌ها با نوسان رو به رو شده است.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
برای تامین شکر مورد نیاز خانوار، صنف و صنعت تهران در تابستان بیش از ۵۸ هزار و ۸۸۴ تن شکر سفید اختصاص پیدا کرد.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
افزایش قیمت مرغ در بازار استان کردستان ادامه دارد و با توجه به کاهش میزان قدرت خرید مردم، این محصول مهم از سفره کردستانی‌ها پر کشید.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
فرشچیان گفت: محصولات ایرانی مانند کشمش، خرما و پسته کیفیت بالایی دارند به همین دلیل کشور‌های شرق آسیا، اروپایی، خلیج فارس و اوراسیا متقاضی دریافت این کالا‌ها هستند
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۲۲
رئیس اتحادیه کارخانجات دام، طیور و آبزیان کشور از اجرای طرح ملی جایگزینی خوراک دام آماده صنعتی با خام فروشی نهاده ها از شهریور ماه سال جاری در کشور خبر داد.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۲۰
رئیس نظام صنفی کشاورزی گفت: علی رغم تاخیر در پرداخت مطالبات و عدم حمایت از کشاورزان، برخی تولیدکنندگان چاره‌ای جز کشت گندم ندارند.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۱۷
نشست کمیته فنی استقرار طرح ملی باغ ( برنامه امنیت غذایی استان‌ها) در ۸ استان کم‌برخوردار برگزار شد.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۱۶
فائو با همکاری همتایان ملی خود در ایران و مغولستان، زمینه به‌اشتراک ‌گذاشتن تجربیات موفق و بهترین عملکردها را در زمینه کاهش خطر بلایا و ایجاد تاب‌آوری بین دو کشور فراهم می‌کند.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۱۳
دارایی نژاد گفت: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی، امسال در تولید هیچ یک از محصولات باغی و صیفی مشکلی نداریم.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۱۱
صنعت مهم و پربازده گاومیش‌داری استان خوزستان در سایه وعده‌ و وعیدهای مسئولان و همچنین اطلاع نداشتن از مزایای آن، در مسیر فراموشی و نابودی است.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۰۸
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی در خصوص ویدیوی منتشر شده در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۰۵
اطلاعیه شماره 2 ستاد برگزاری نمایشگاه شیرینی و شکلات
به گزارش فودنا زمانبندی جانمایی 3 گروه محصول نهایی، ماشین آلات و مواد اولیه برای حضور در نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات تهران اعلام شد.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
دیده‌بان شفافیت در واکنش به قاچاق صادراتی آرد از یکی از گمرکات خواستار بررسی کلیه مجوزهای ورود موقت آرد و همچنین تعیین تکلیف صادرات سایر کالاها از محل مجوزهای ورود موقت شد.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
در حالی که قیمت گوشت در بازار به روند صعودی خود ادامه می‌دهد برخی مسؤولان با مطرح کردن موضوع قاچاق دام می‌خواهند سرپوشی روی افزایش قیمت‌ها بگذارند.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
سخنگوی گمرک از تسهیلات جدید برای حمایت از فعالان اقتصادی خصوصا صادرکنندگان خبر داد از جمله پذیرش ضمانت بانکی یک ساله برای ترخیص قطعی کالا.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
مهدی خاکی فیروز دبیر گروه اصناف و تشکل‌ها
ایران سهمی بین ۹۰ تا ۹۳ درصد تولید زعفران جهان را در اختیار دارد اما حدود ۷۰ درصد از بازار صادراتی را در اختیار داریم و رقبایی همچون هند، افغانستان، یونان، مراکش و چین در کنار ما خودنمایی می‌کنند. کشورهایی همچون اسپانیا و امارات متحده عربی نیز به‌عنوان صادرکننده مجدد، بخشی از درآمد فروش جهانی زعفران ایران را به خود اختصاص می‌دهند. اینها نشان می‌دهد که برای بهره‌گیری از ظرفیت نامکشوف زعفران، باید آسیب‌شناسی جدی صورت پذیرد.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
تعدادی از واحدهای صنفی مرغ فروشی در شهرستان مریوان در اعتراض به گران شدن قیمت این ماده غذایی و پایین آمدن سود فروش، اقدام به بستن مغازه‌های خود کردند. مغازه‌های مرغ فروشی شهرستان مریوان برای چهارمین روز متوالی از باز کردن مغازه‌های خود امتناع کردند، آنها به این دلیل که قیمت مرغ افزایش پیدا کرده ولی در مقابل، سود فروش آنها نه، در اقدامی هماهنگ از باز کردن مغازه و فروش مرغ خودداری کردند.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
قلمرو تجارت ایران تنها به طلای سیاه محدود نیست، بلکه طلای قرمز هم جایگاه قابل اعتنایی در جهان دارد. اما چرا ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران جهان، در مناسبات تجاری با تزلزل جایگاه مواجه شده و واسطه گران و رقبا، همچنان در تلاش برای تغییر نقشه جهانی رویکردهای تجاری این طلای قرمز در جهان، به توفیق می‌رسند؟ از جمله اینکه متوسط بهای ارزی زعفران صادراتی ایران، اندک کاهشی را تجربه کرده است که نشانه شکل‌گیری رقابت‌های غیرحرفه‌ای و مدل‌های نادرست فعالیت برخی صادرکنندگان به‌ویژه تازه‌کارها است.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
سیدمحسن سنجری دانشجوی دکترای توسعه کشاورزی
یکی از موضوعاتی که در مباحث اقتصادی به آن می‌پردازند، نقش و جایگاه دولت در این حوزه است. نظریه‌های گوناگونی در این زمینه وجود دارد که از تسلط کامل تا نقش حداقلی را شامل می‌شود. در دهه اخیر بیشتر بر این نکته تاکید می‌شود که دولت‌ها باید علاوه بر مقررات‌زدایی، بازار را باز و از اعمال تعرفه‌های سنگین بر ورود محصولات (به‌ویژه مشابه تولید داخلی‌شان) خودداری کنند.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
ایمانی گفت: با استمرار روند مناسب پرداخت پیش بینی می شود که خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون تن برسد.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
بالا رفتن قیمت نهاده ها و افزایش چند باره قیمت تخم مرغ موجب نارضایتی مردم شده و این وضعیت برای تولیدکننده نیز مقرون به صرفه نیست.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
علیرضا مروت پور دبیر انجمن نان‌های ماشینی و صنعتی
تامین آرد یکی از مشکلاتی است که از پیش از انقلاب تاکنون، همواره چالش اصلی شرکت‌ها و تولیدات وابسته به این ماده اولیه بوده است.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
۷۰ سال از صنعتی شدن تولید شیر و لبنیات در ایران می‌گذرد و سال‌هاست که تلاش‌ها و سرمایه‌های زیادی در راه صنعتی شدن این زنجیره حیاتی و نقش‌آفرین در سلامتی، اشتغال‌زایی و فقرزدایی صرف شده است. یکی از موضوعاتی که طی سال‌های اخیر همواره ذهن تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان محصولات لبنی را به خود معطوف کرده،‌ موضوع قیمت‌گذاری این محصولات است.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
بر اساس تصمیم کارگروه تنظیم بازار، تخم‌مرغ، گوشت مرغ، روغن، لوازم خانگی، حبوبات و فولاد به عنوان اقلام حائز اهمیت به منظور تشدید بازرسی‌ها تعیین شدند.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
سلطانی گفت: اتحادیه دامداران در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور اعتراض شدید خود را به قیمت مصوب شیر خام اعلام کرده است.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
یک کارشناس صنعت لبنیات فرآیند استریلیزاسیون، پاستوریزاسیون و هموژنیزاسیون شیر را تشریح کرد.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
تولیدکنندگان می‌گویند قیمت های مصوب برای محصولات پروتئینی با انالیز قیمت براساس قیمت خوراک دولتی تعیین شده وباعث ورشکستگی تولیدکنندگان می شود؛ مصرف کننده نیز کالا را ارزان نمی‌خرد.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
رئیس انجمن تولیدکنندگان برنج اظهار داشت: این سه برابر شدن قیمت برنج جفا به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است و بنده تعجب می‌کنم که چرا سازمان‌های نظارتی در خوابی هستند که با صد پتک بیدار نمی‌شوند؟
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افزایش قاچاق دام زنده از مرزهای غربی کشور به بازار عراق خبر داد و گفت: وقتی اختلاف ۵۰ هزار تومانی در دو بازار وجود داشته باشد طبیعی است که دامدار با پذیرش ریسک آن اقدام به فروش دام در بازار عراق می‌کند.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
همه ساله با ورود محصول جدید به بازار، قیمت دستخوش تغییر می شود، امسال هم قیمت برنج به سبب افزایش هزینه‌ های تولید مستثنی از این قاعده نیست.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
گسترش سطح زیر کشت کینوا ظرفیت تولید این محصول را ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن افزایش داده است در حالی که تاکنون ۱۰۰ تن از این محصول در کشور تولید شده است.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
نایب رئیس کانون مرغداران گوشتی با بیان اینکه مسئولان در قبال تضییع یارانه نهاده‌ها توسط عده‌ای سودجو سکوت کرده اند،از فشار دولت بر تولیدکنندگان به شدت انتقاد کرد.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران می‌گوید، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نمایشگاه‌های اقتصادی در سال ۹۹ برگزار می‌شود.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد قیمت جهانی مواد غذایی که در پی شیوع ویروس کرونا در ماه‌های گذشته کاهش چشمگیری داشت، در ماه ژوئن برای نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افزایش پیدا کرد.
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۴۸
عضو هیئت تحقیق و تفحص پرونده واگذاری کشت و صنعت مغان گفت: متاسفانه کشت و صنعت مغان بدون رعایت موازین قانونی از سوی سازمان خصوصی سازی واگذار شده است.
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۴۵
عضو شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، نرخ خرید تضمینی دانه‌های روغنی برای سال زراعی جدید باید ۶۰ درصد افزایش یابد.
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۴۲
عضو اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به فصل گرما و وزن گیری مرغ‌ها با تاخیر، قیمت مرغ با نوسان مواجه شده است.
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۴۰
رییس سازمان چای کشور گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون مبلغ ۲۳۲ میلیارد تومان از پول چایکاران (معادل ۷۵ درصد از چای خریداری ‌شده) به حساب آنها واریز شده است.
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۳۸
افرادی که با جاسازی مرغ در بار آجر، صادراتی به عراق می‌کنند نه تنها به فکر مصرف‌کننده نیستند بلکه با آبروی مردم ایران هم بازی می‌کنند.
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۳۶
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) تهران اعلام کرد که به منظور تامین شکر مورد نیاز خانوار، صنف و صنعت تهران در تابستان بیش از ۵۸ هزار و ۸۸۴ تن شکر سفید به قیمت هر کیلو ۸۷۰۰ تومان اختصاص پیدا کرد.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱
نماینده عالی جدید فائو در منطقه آسیا و اقیانوسیه در حکمی از سوی مدیرکل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد تعیین شد.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
رئیس سازمان چای گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۶۹ هزار و ۲۹۸ تن برگ سبز چای خریداری شده که نسبت به سال قبل ۹ درصد رشد داشته است.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶
رییس اتاق بازرگانی ایران و کویت گفت: در ماه‌های اخیر کویت اجازه ورود لنج‌های چوبی را به ما نمی‌دهد و تنها صادرات مواد غذایی آن هم با کانتینرهای یخچال‌دار صورت می‌گیرد. بنابراین این شرایط باعث شده تا در سه ماهه اخیر صادرات ایران به کویت بین ۳۶ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کند.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
صادرات انواع کالا از گمرک امیرآباد طی سه ماهه نخست سال جاری از مرز 131هزار تن گذشت.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
میزان تجارت خارجی ایران با اتحادیه اوراسیا از زمان اجرای موافقت نامه تجارت ترجیحی تا پایان خرداد ماه، از حیث ارزش به دو میلیارد و417 میلیون و830 هزارو 32 دلار و از لحاظ وزنی به6میلیون و 873 هزار و 592 تن رسیده است.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه درآمدهای نفتی کشور به علت تشدید تحریم‌ و کاهش شدید قیمت جهانی نفت افت کرده‌است گفت:کشاورزی می‌تواند خلاء نفت را در اقتصاد کشور به دور از شعارزدگی پرکند.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
تلاش‌های دولت برای تامین امنیت غذایی مردم در سال‌های اخیر منجر به افزایش تولید شده و زمینه مثبت‌شدن تراز تجاری بخش کشاورزی را با وجود تحریم‌ها فراهم کرده است.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
کشور مالزی از اتحادیه اروپا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد و معتقد است راه‌اندازی کمپین ضد روغن پالم به اقتصاد آنها آسیب زده است.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
کاویانی گفت: علی رغم آنکه توسعه مکانیزاسیون یکی از راه‌های خودکفایی در زراعت پنبه است، اما مکانیزاسیون برداشت در حد صفر است.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
مسئولان تشکل‌های مرغداری معتقدند با توجه به اعلام قیمت غیرمنطقی مرغ از سوی ستاد تنظیم بازار، صنعت مرغداری در آینده‌ای نه چندان دور ورشکست خواهد شد.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
نایب رئیس انجمن مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ ۱۷ هزار تومان است.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
رئیس اتحادیه گوشت‌گوسفندی گفت:با خروج غیر قانونی دام از کشور،گوشت قرمز با کمبود عرضه و رشد قیمت مواجه شده است.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
مشاور وزیر و مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۴ میلیون و ۲۶۸ هزار تن خرید تضمینی گندم تا یازدهم تیرماه سال جاری از گندمکاران کشور انجام شده است.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
کمبود سموم و کود شیمیایی و دو برابر شدن قیمت آنها در حقیقت فرستادن 4.5 میلیون بهره‌بردار کشاورزی به جنگ با دشمنان نامرئی ویروس و بیماری است که امنیت غذایی کشور وابسته به آنهاست.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
در جریان معاملات امروز بازار ارز، قیمت دلار کاهش یافت و یورو ثابت ماند.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
قاسمی با اشاره به اینکه نیازی به خرید حمایتی ماهی نیست، گفت: خرید حمایتی ماهی تنها در شرایط خاص باید صورت گیرد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
سفیر جمهوری قرقیزستان در ایران پیشنهاد کرد؛ با توجه به علاقه‌مندی شرکت‌های ایران و قرقیزستان برای مبادلات بازرگانی، بانک داده اطلاعات بازرگانی شرکت‌های دو کشور ایجاد شود.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی کرد تولید گوشت قرمز در سال جاری از مرز ۸۸۰ هزارتن عبور می‌کند.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت از افزایش بودجه صندوق ضمانت صادرات و همچنین تخصیص ۲۰۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی و ۶۰۰ میلیارد تومان از بودجه سازمان توسعه تجارت به مشوق‌های صادراتی در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی خبر داد و گفت که با توجه به مشخص شدن محدودیت‌های زیرساختی در دوره شیوع کرونا، ۸۰ درصد بودجه مشوق‌های صادراتی به توسعه زیرساخت‌های صادرات تخصیص می‌یابد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
وزارت جهاد در حالی عنوان می کند از مهرماه امسال طرح الگوی کشت را اجرا خواهد کرد که کارشناسان معتقدند دولت نمیتواند در اراضی که بخش عمده آن در مالکیت بخش خصوصی است طرح تدوین و اجرا کند.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افزایش قاچاق دام از مرزهای غربی به عراق خبر داد و گفت: قیمت هر کیلوگرم گوسفند زنده در بازار تهران ۴۰ هزار تومان است که اگر وارد عراق شود به۹۰هزارتومان می رسد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
مدیرکل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی از ارزآوری ۱۶۴ میلیون دلاری صادرات کشمش در سال گذشته خبر داد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اجرای طرح ۴۲ هزار هکتاری پایاب سد خداآفرین در منطقه مغان گفت: این طرح از نظر وسعت و مسایل فنی و نوآوری نمونه مشابهی در کشورهای همسایه و حتی جهان ندارد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از رشد ۸ درصدی خرید تضمینی گندم خبر داد و گفت: بخش دیگری از مطالبات گندمکاران واریز شد و رقم پرداختی به آنان به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
مدیر کل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی با تشریح تفاوت‌های موز و پلانتین گفت: پلانتین، در مقایسه با موز، نشاسته بیشتر و قند دارد. تفاوت دیگر آن با موز در شیوهٔ استفاده است که بیشتر طبخ می‌شود و کمتر به صورت خام خورده می‌شود.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
هند برای متوقف کردن هجوم ملخ‌های صحرایی که هجوم آنها به ۹ ایالت این کشور گسترش پیدا کرده، از بالگرد و ۱۲ پهپاد برای سمپاشی استفاده کرد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
یک فعال صنعت طیور گفت: از اوایل آذرماه سال ۹۸ تا اوایل تیرماه حدود ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان حاشیه زیان این صنعت بوده و همچنین با حذف ارز ترجیحی برای واکسن، ریز مغذی‌ها و مکمل‌ها از آذر ماه 98 قیمت آنها تا سه برابر افزایش یافته است در حالی که قیمت تمام شده مرغ زنده درب واحدهای تولیدی ۱۲۵۰۰ تومان است که با در نظر گرفتن این موضوعات هنوز تولیدکنندگان از حاشیه زیان خارج نشده‌اند.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور با بیان اینکه قاچاق گوشت و دام از کشور صحت ندارد،گفت: اگر هم قاچاقی انجام می شود میزان آن در حدی نیست که قابل مطرح کردن باشد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
درخواست یک تولیدکننده صنایع غذایی از دولت:
صنایع غذایی در شرایط مختلف همواره توانسته تولیدات خود را حفظ کند. با این حال این صنعت نیز درگیر چالش‌های مختلفی از قیمت‌گذاری گرفته تا نوسان نرخ ارز است.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
یک تولیدکننده سرکه از استفاده از اسید استیک تولید شده در صنایع پتروشیمی در برخی واحدهای زیرپله‌ای و کوچک خبر داد که به دلیل داشتن فلزات سنگین سرطان‌زا است و به خریداران هشدار داد که به دنبال سرکه‌های ارزان نباشند؛ چراکه عموما تفاوت قیمت سرکه‌های تقلبی و اصلی ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان است.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۵۸
مدیر سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان از خرید حمایتی هفت هزار و ۸۶۵ تُن گوجه‌فرنگی در هفت شهرستان این منطقه خبر داد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۴۴
سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: در سطحی معادل ۳۹۸ هزار و ۶۷۷ هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی در استان‌های جنوبی کشور صورت گرفته است.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۳۹
چین واردات گوشت خود را از برخی کشورها متوقف کرد و با نشان دادن رابطه شیوع ویروس کرونا و مواد غذایی، بازارهای جهانی صنعت کشاورزی را دچار سردرگمی کرد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۳۷
سالهاست که سود هنگفتی از واردات ۹۰ درصد روغن کشور به جیب ۴ نفر از مافیای واردات می‌رود در حالی که ایران توان خودکفایی در این صنعت را دارد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۲۴
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از ورود این کمیسیون به پرونده قاچاق آرد به عنوان یک کالای یارانه‌ای و ضروری خبر داد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۲۲
عضو اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان است.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۲۰
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران از کاهش ۱۰ تا ۱۵درصدی قیمت میوه‌های فصل در هفته‌های آینده خبر داد و گفت: قیمت موز حدود ۹۰۰۰ تومان کاهش یافته است.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۱۵
رییس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه گفت: براساس قانون کشور ترکیه، برای بارهای هندوانه مناقصه برگزار شد و چون صاحب بار پیگیری نکرد و هندوانه‌ها نیز در حال گندیدن بودند، دولت ترکیه تصمیم به امحا آنها گرفت.
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
مدیرکل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی گفت: کشاورزان پس از برداشت گندم و جو، محصولات را به محل سرپوشیده انتقال دهند.
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
درحالی قیمت مصوب مرغ ۱۵هزار تومان اعلام و مقرر شد با گرانفروشان برخورد قاطع شود که برخی فروشگاه ها و خرده فروشان، این محصول را به قیمت ۱۸ تا ۱۹ هزار تومان می فروشند و برای فرار از برخورد تعزیراتی، قیمت‌ها را از روی تابلوهای خود حذف کرده اند.
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
قیمت مرغ در بازار گلستان به شدت افزایش یافته و سفره مردم از این محصول هم خالی شده؛ تولیدکنندگان، دولت را عامل اصلی گرانی اخیر می‌دانند و معتقدند دست دولتی‌ها در جیب تولیدکنندگان است.
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
صفحه ۱ از ۷ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷

انتقادات و پیشنهادات صفحه لیست اخبار