تازه ترین کشاورزی

سرویس خبری کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی

توسعه کشاورزی شهری با محور گلخانه های کوچک
معاون وزیرجهاد کشاورزی درامور باغبانی با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب و تولید بهینه در تمام بخش ها گفت: توسعه کشاورزی شهری با محور گلخانه های کوچک مورد توجه بخش کشاورزی قرار گرفته است.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
اعلام نرخ‌های تضمینی کشاورزی به زودی
با وجود تاخیر بیش از۱۲۰ روزه برای تصویب و ابلاغ نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی، یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از تصویب و اعلام این نرخ‌ها در آینده نزدیک خبر داد.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
ارزآوری ۴.۵ میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی
معاون وزیر جهادکشاورزی از ارزآوری ۴.۵ میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی در ۹ ماهه امسال برای کشور خبر دادو گفت: سهم بخش کشاورزی از کل صادرات غیرنفتی ۱۲.۷ درصد از نظر ارزش بوده است.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
تامین یارانه نان از محل فروش اوراق
محمود حجتی، وزیر ٦٢ ساله کشاورزی، در حالی برای دومین‌بار پذیرفت این بخش را مدیریت کند که کشاورزی دیگر خانه‌ای نداشت. پس از آنکه حجتی در سال ٨٤ کلید ساختمان شیشه‌ای را به جانشینش داد، این نماد از کشاورزی گرفته شد و هنوز تکلیف بهای این ساختمان که قرار بود با واریزشدن به حساب صندوق توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی، مرهمی بر زخم کشاورزان باشد، مشخص نیست.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
خرید توافقی برنج تنها از کشاورزان صورت می‌گیرد
سیف خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان در استان‌های شمالی را منوط به ارائه‌ معرفی‌نامه از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان‌های گیلان و مازندران دانست.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
ثبت جهانی گونه جدیدی از کنه‌های ایرانی/تلاش برای رفع علف‌های هرز با کمک حشرات
در قالب پروژه مشترک دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشگاه باری و آژانس بیوتکنولوژی ایتالیا، پروژه تحقیقاتی «رفع علف‌های هرز با استفاده از حشرات» در این دانشگاه در حال انجام است.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
بزرگترین گلخانه هیدروپنیک کشور افتتاح شد
بزرگترین گلخانه هیدروپنیک کشور در مساحتی بالغ بر ۱۰ هکتار و گستردگی ۵۰ هکتاری در زرند اراک توسط ستاد اجرای فرمان امام(ره) افتتاح شد.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
تغییر کاربری سالیانه 4 تا 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور
رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: سالیانه 4 تا 5 هزار هکتار از زمین های کشاورزی ایران به شکل مجاز یا غیرمجاز تغییر کاربری داده می شود.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۱۵
محتوای ارگانیک کربن بیش از60 درصد خاک کشور کمتر از یک درصد است
رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب گفت: بیش از 60 درصد خاک کشور محتوای ارگانیک کربن آنها کمتر از یک درصد است درحالی که این میزان برای کشاورزی پایه باید 2 درصد باشد.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۰۷
۱۶۷ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شد
رئیس سازمان چای گفت: امسال ۱۰۸ هزارتن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۲۰۳ میلیارد تومان خریداری شد و تا کنون ۱۶۷ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۰۱
انتقاد یک عضو کمیسیون کشاورزی از تاخیر دولت در اعلام نرخ محصولات کشاورزی
یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تاخیر دولت در اعلام نرخ خرید محصولات کشاورزی می‌تواند بر روی میزان کشت محصولات استراتژیک تاثیر گذارد و منجر به کاهش تولید این محصولات شود.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
پیش بینی افزایش ۱۳۰ درصدی تولید کلزا در گلستان
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان پیش بینی کرد: تولید کلزا در سال زراعی جاری در این استان حدود ۱۳۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
مدیرعامل جدید بانک کشاورزی منصوب شد
وزیر اقتصاد طی حکمی روح الله خدا رحمی را به سمت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی منصوب کرد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۸:۵۴
کشاورزان نگران اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم نباشند
مدیرعامل بورس کالا گفت: با اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم، کشاورزان محصول خود را در بورس کالا عرضه می‌کنند و مابه‌التفاوت قیمت فروش در بورس و نرخ حمایتی تعیین شده برای گندم، توسط دولت به حساب تولیدکنندگان واریز خواهد شد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۸:۴۷
ضرورت آشنایی کشاورزان نسبت به تولید روغن زیتون خالص/کاهش تولید زیتون در 3 استان کشور
جلالت گفت: اطلاع باغداران از زمان مناسب برداشت و استخراج روغن زیتون 24 تا 48 ساعت پس از چینش، امری ضروری است.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۸:۴۰
پیش‌بینی اقتصاددانان از موفقیت سیاست قیمت تضمینی
یک نماینده مجلس با اشاره به این که پیش‌بینی اقتصاددانان از موفقیت سیاست قیمت تضمینی حکایت دارد، گفت: بر این اساس لزوم حمایت از عرضه گندم در بورس بیش از پیش احساس می‌شود.
پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۷:۲۹
تامین آب مورد نیاز صنعت نیشکر به دلیل خشکسالی مقدور نیست
معاون سازمان آب و برق خوزستان گفت: با اعلام وضعیت خشکسالی در استان این امکان وجود دارد که تأمین آب صنعت نیشکر مقدور نباشد.
پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۷:۲۴
جزییات حمایت وزارت جهاد کشاورزی از تولید برنج داخلی
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم تقویت تشکل ها،اتحادیه ها و تعاونی های بخش کشاورزی و ایجاد زنجیره های تولید از مزرعه تا سفره تاکید کرد.
پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۷:۱۷
افزایش 10 برابری اعتبار مرمت قناتهای کشور
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: اعتبارمرمت و لابرویی قناتها از 90 میلیارد در سال 1391 به 900 میلیارد ریال برای سال 1397 رسیده که افزایش 10 برابری دارد.
پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۷:۰۸
تولید 40 میلیون اصله نهال مثمر در نهالستان های مجاز کشور
معاون تحقیقات، کنترل و گواهی موسسه ثبت و گواهی بذر و نهال کشور گفت که از ابتدای سال جاری تا کنون حدود 40 میلیون اصله نهال مثمر در 357 نهالستان مجوز دار کشور تولید شده است.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »