تازه ترین کشاورزی

سرویس خبری کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی

اعطای تسهیلات ۶ درصدی به زنجیره تولید تا صادرات گیاهان دارویی
مدیرکل دفتر گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای توسعه گیاهان دارویی، تسهیلات کم‌بهره با نرخ سود ۶ درصد را به تولیدکنندگان، شرکت‌های فرآوری و صادراتی حوزه گیاهان دارویی اعطا می‌کنیم.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
قائمیان سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور شد
در حکمی از سوی محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، مهدی قائمیان به سمت سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور منصوب شد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷
الحاق به کنوانسیون UPOV؛ کشت بذر وارداتی، برداشت محصول وابستگی!
مهمترین مانع ورود بخش خصوصی به صنعت اصلاح بذر، وجود مشکلات و محدودیت‌های داخلی است، لذا کنوانسیون UPOV آدرس اشتباهی بیش نیست و پیوستن به آن مشکلات موجود را تشدید خواهد کرد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۱
جهاد کشاورزی تعطیل نیست
مدیر روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان تهران گفت: درراستای خدمت رسانی وزارت جهادکشاورزی باشعار ”جهادکشاورزی تعطیل نیست “ در ایام نوروز ۹۷ بی وقفه به کشاورزان ومردم خدمت رسانی می کنیم .
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
۱۴هزار میلیارد ریال غرامت جبران خسارت کشاورزی در سال ۹۶ پرداخت شد
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: خسارات مستقیم سالانه بخش کشاورزی بیش از 200 هزار میلیارد ریال تخمین زده می شود و جبران این خسارات و کاهش اثرات آن نیازمند یک عزم ملی و همکاری همگانی است.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
جهانی شدن زعفران ایرانی با اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی
مدیرکل دفتر گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی ضمن اشاره به طرح‌های توسعه‌ای برای گیاهان دارویی با تسهیلات کم‌بهره شش درصدی گفت: طرح توسعه زعفران ایرانی و جهانی شدن آن را با اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی در دستور اجرا قرار داده‌ایم تا این محصول از یک کالای لوکس خارج شود و سرانه مصرف آن در داخل نیز افزایش پیدا کند.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
سال تمام شد؛نرخ خریدتضمینی اعلام نشد/سناریوی دولت برای کشاورزان
درحالی که چیزی به پایان سال ۹۶ نمانده، دولت با تخطی از قانون، قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی بخصوص محصول استراتژیکی مثل گندم را هنوز اعلام نکرده است.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
مطالبات چای‌کاران تسویه شد/ تمام باغات چای بیمه شدند
رئیس سازمان چای گفت: امروز ۲۰۳ میلیارد تومان از باقیمانده مطالبات چای‌کاران به حساب آنها واریز و مطالبات تسویه شد، همچنین با همکاری صندوق بیمه چای‌کاران در سال ۹۷ تمام اراضی چای بیمه شدند.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
آخرین و اولین توصیه‌های هواشناسی برای کشاورزان
انجام عملیات هرس در باغات میوه، غرس نهال و ضدعفونی ریشه نهال‌های در حال غرس با سموم قارچ‌کش و مبارزه با نرم‌تنان به خصوص راب و حلزون‌ها از جمله توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای دوشنبه تا جمعه است.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
برنج تراریخته هنوز مجوز نگرفته است
مشاور فناوری و بیوتکنولوژی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه برنج تراریخته هنوز مجوز نگرفته است،گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته برنج تراریخته هیچ خطری برای گیاهان، جانوران و انسان ندارد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۴۷
توزیع بذر گندم نامرغوب در فاریاب مشکل‌ساز شد
فرماندار فاریاب با اشاره به توزیع بذر گندم نامرغوب بین کشاورزان این شهرستان گفت: برای رفع مشکل پیش آمده کارگروهی با حضور امام جمعه، دادستان، رئیس اداره جهاد کشاورزی و نماینده کشاورزان خسارت دیده تشکیل شده است.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۴۴
آمادگی دولت برای تخصیص منابع توسعه روستایی به گلخانه ها
سیدابوالفضل رضوی در دیدار مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی افزود: توجه به کشاورزی مدرن برای تامین امنیت غذایی و افزایش بهره وری تولید ضروری است.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۴۰
عرضه موفق ذرت در بورس کالا/استقبال کشاورزان از طرح
یک مقام مسئول با بیان اینکه طرح قیمت تضمینی ذرت در بورس کالا از نیمه دوم سال ۱۳۹۶ به اجرا درآمد، گفت: استقبال کشاورزان از این طرح پایان موفقیت آمیزی را برای آن رقم زد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
ممنوعیت کشت برنج در خوزستان تبعیضی واضح است
امام‌جمعه موقت اهواز، ممنوعیت اعمال شده کشت برای برنج برای کشاورزان خوزستانی را تبعیضی واضح در حق این استان دانست.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۷:۴۸
کشت سنجد در شاهرود رونق گرفت/ سین نوروزی یا کلید اقتصاد مقاومتی
سنجد، محصولی است که اگر ۱۵سال پیش در شاهرود خبر از فرآوری صنعتی آن می‌دادی تعجب همگان بر می‌انگیخت اما امروز به یکی از محصولات صادراتی استان تبدیل شده است.
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
خشکسالی بیش از 17هزار میلیارد ریال به کشاورزی خوزستان خسارت وارد کرد
رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت: کاهش بارندگی ها و خشکسالی بی سابقه نیم قرن اخیر 17هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خسارت زده است.
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
رونق گلخانه‌ها یک راهکار برای مقابله با کم آبی
ارتقای کشت گلخانه‌ای با عنایت به محدودیت منابع آبی و تغییرات اقلیمی، ضرورتی است که نباید از آن غفلت شد.
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
پرداخت ۱۳۸۹میلیارد تومان خسارت کشاورزی در سال جاری
قائم‌مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: در سال 96 تا به امروز 1389 میلیارد تومان خسارت در بخش‌های مختلف کشاورزی پرداخت شده و تنها 40 میلیارد تومان از مطالبات مرغداری‌های خسارت دیده از آنفلوانزای پرندگان باقی مانده است.
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
اجرای قیمت تضمینی ذرت در بورس کالا هزینه های دولت را کاهش داد
معاون شرکت پشتیبانی امور دام با موفقیت آمیز دانستن طرح قیمت تضمینی ذرت در بورس کالا، گفت: اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا به جای خرید تضمینی، مانع از تحمیل هزینه های اضافی مانند انبارداری به دولت می شود.
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
1.2 میلیارد مترمکعب آب کشاورزی امسال صرفه جویی شد
مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از صرفه جویی 1.27 میلیارد متر مکعب آب با اجرای 288 هزار و 341 هکتار سامانه های نوین آبیاری در سال جاری خبر داد.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »