خبر اول

هفت خوان دولت برای بخش خصوصی
مدیر عامل شرکت فرآورده‌های غذایی سمیه در سال‌های اخیر با وجود مباحث مربوط به ضرورت حمایت از تولید که از ارکان اصلی حرکت چرخ‌های اقتصادی هر کشور بوده، نه تنها از مشکلات تولید‌کنندگان کاسته نشده است، بلکه برخی قوانین و مصوبات باعث سنگ اندازی بیشتر در مسیر تولید و ایجاد بی انگیزگی در تولید‌کنندگان شده است.

سرویس خبری صنعت آزمایشگاه ها، گواهینامه ها و مشاوران صنایع غذایی

ارتقای 59 پله ای رتبه آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی
ئیس آزمایشگاه مرکزی مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی گفت: بر اساس نتایج ششمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی موفق به کسب رتبه 38 در بین 297 آزمایشگاه خصوصی و دولتی عضو این شبکه شد.
دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
پلاسمای سرد روشی برای افزایش ماندگاری غذا و کاهش بار میکروبی / تولید کیت‌هایی برای اعلام دقیق تاریخ انقضای مواد غذایی
معاون پژوهشی موسسه علوم و صنایع غذایی از ساخت سنسورهایی برای اعلام تاریخ انقضای مواد غذایی و روش پلاسمای سرد برای افزایش ماندگاری غذا و کاهش بار میکروبی خبر داد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
کاهش میزان ضایعات موادغذایی در تولید / تولید مواداولیه داخلی از جمله پایدارکننده‌ها و استارترها / تولید سنسورهای ویژه محصولات غذایی
رئیس موسسه علوم و صنایع غذایی، سلامت غذا و امنیت غذا را از مأموریت های اصلی این موسسه نام برد و گفت: ایران یک درصد جمعیت جهان را دارد، ولی دو درصد ضایعات مواد غذایی به ایران اختصاص یافته است که در این زمینه پروژه‌های مختلفی را اجرایی کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به استفاده از ضایعات کارخانجاتی چون نبات‌سازی برای تولید الکل و بسته‌بندی‌های پلاسمائی برای ماندگاری بیشتر ارز‌ش غذایی در تولید اشاره کرد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴
بررسی استاندارد ملی ۱۲۰۰۰ تحت عنوان غذای حلال
نشستی در راستای بررسی استاندارد ملی ۱۲۰۰۰ تحت عنوان غذای حلال در اداره استاندارد آبادان برگزار شد.
چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰:۳۱
دستیابی محققان به نانو محصول ضد سرطان با ماده موثره زعفران
گروهی از محققان دانشگاه علوم کشاورزی گرگان با استخراج ماده موثره زعفران و با بهره گیری از نانو فناوری به محصول پایدار ضد سرطان دست یافتند.
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶

ارسال به دوستان