خبر اول

رونق تولید مستلزم رفع موانع اقتصادی
دکتر مهدی کریمی‌تفرشی ریاست هیات‌مدیره اتحادیه تعاونی‌های توزیع و فروش محصولات غذایی سال ۱۳۹۸ در شرایطی سال رونق تولید ملی نام‌گذاری شد که اقتصاد کشور درحال‌حاضر با چالش‌های متعددی مواجه است و یکی از حساس‌ترین برهه‌های چند دهه اخیر را پشت‌سر می‌گذارد. بسیاری از صاحب‌نظران اقتصادی بر این باورند که خروج از رکود اقتصادی منوط به رونق تولید در کشور است.
نقشه راه تجاری سازی صمغ‌های بومی ایران تدوین شد
رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی گفت: نقشه راه تجاری سازی صمغ های بومی ایران با هدف شناسایی پتانسیل های بالقوه این مواد در مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی تدوین شد.

سرویس خبری صنعت آزمایشگاه ها، گواهینامه ها و مشاوران صنایع غذایی

تولید بسته‌های پروتئینی از بیوگاز مزرعه‌ای
معمولاً در فضای اطراف مزارع کشاورزی بیوگازهای مختلفی منتشر می‌شوند که بدون استفاده باقی‌مانده و پس از مدتی با توجه به شرایط مختلف آب و هوایی از بین می روند.
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
اثر استفاده از منبع الکترولیت های جیره ای بر کیفیت پوسته تخم مرغ
الکترولیت ها ترکیبات محلولی هستند که به یون های مثبت و منفی تقسیم می شوند. این اصطلاح به طور رایج در تغذیه حیوانی استفاده می شود که با غلظت یون سدیم، پتاسیم و کلر ارتباط دارد.
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
ارائه گواهی انطباق برای محصولات صادراتی / استاندارد پیش شرط "جهش تولید"
پیروبخت گفت: سازمان استاندارد با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گواهی انطباق برای محصولات صادراتی ارائه می‌کند.
شنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
آغاز بازرسی‌های سازمان استاندارد از ۱۵ اسفند
مرندی گفت: گشت‌های بازرسی سازمان استاندارد از ۱۵ اسفند تا اواخر اردیبهشت به صورت مستمر انجام می‌شود.
پنج شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۲
از ایده‌پردازی تا معرفی یک محصول جدید خوراکی به بازار
یک محقق حوزه صنایع غذایی در پژوهشی فرآیند ساخت یک محصول جدید خوراکی را تشریح و در یک مطالعه موردی ساخت بستنی غنی‌شده با روغن امگا-۳ ماهی را بررسی کرده است.
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
رنگ‌های طبیعی و خوراکی و مخاطرات رنگ‌های مصنوعی در صنعت‌غذا
قرن ها است که رنگ های خوراکی در یک شکل یا اشکال مختلف، به غذاها اضافه می شوند. افزایش گزارشات مربوط به مخاطرات سلامتی و سمیت رنگ های مصنوعی، صنعت غذا را به استفاده از رنگ های طبیعی جهت فرآوری محصولات غذایی سوق می دهد.
شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
"آفلاتوکسین" چیست؟
عضو هیئت علمی انستیتو تغذیه و صنایع غذایی کشور ضمن ارائه تعریفی از "آفلاتوکسین"و وجود آن در مواد غذایی، در عین حال از عملکرد رسانه ملی در تولید برخی برنامه‌های تخصصی با دعوت از اشخاص حقیقی و بدون حضور مراجع ذی‌صلاح قانونی انتقاد کرد.
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۴۹
حل مشکلات صنایع صادرات‌گرا در حوزه کیفیت و استاندارد
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه کارگروه کیفیت و استاندارد با بیان اینکه کمک به حل مشکلات صادرکنندگان در حوزه کیفیت و استاندارد صادراتی، عزم ملی می‌خواهد، فلسفه آغاز به کار مجدد این کارگروه را هماهنگی و همکاری با کلیه مجموعه‌های فعال در حوزه صادرات و کمک به مرتفع کردن مشکلات واحدهای تولیدی صادراتی در این حوزه دانست.
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
چرخ صادرات در دست‌انداز بخش‌نامه‌های تعهد ارزی
رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی استان مرکزی گفت: بخش‌نامه‌های مرتبط با تعهد ارزی صادرکنندگان استان را با چالش جدی مواجه کرده است.
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۹:۲۷
افتتاح آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور تا پنج ماه آینده
رئیس سازمان دامپزشکی کشور از افتتاح آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور در صورت تامین اعتبار تا پنج ماه آینده خبر داد.
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۸:۳۵
سازوکار نشان «حلال» در صنعت غذا
گسترش و رشد بالای مصرف غذای حلال و توجه به این برند در سال‌های اخیر این فرصت را برای تولیدکنندگان مواد غذایی ایجاد کرده تا با تولید محصولاتی با نشان «حلال» بتوانند در بازارهای جهانی به جایگاه مناسب دست پیدا کنند. براساس داده‌های اعلام شده، گردش مالی این صنعت در دنیا ۲۵۰۰ میلیارد دلار است که ۷۰۰ میلیارد دلار آن به صنعت غذا باز می‌گردد رقمی که از اهمیت این صنعت در دنیا حکایت دارد. تمایل به غذای حلال در این بازار رو به رشد نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در بازارهای غربی نیز دیده می‌شود.
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۷:۵۳
سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور راه‌اندازی می شود
دبیر ستاد هوشمند سازی کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طراحی سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور با همکاری دانشگاه تهران و خواجه نصیرالدین طوسی در حال اجرا بوده و تا پایان سال نخستین بخش آن راه‌اندازی می شود.
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
دستیابی به فرمولاسیون داروی بره‌موم بدون کاربرد مواد شیمیایی
یکی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بدون استفاده از مواد شیمیایی، توانسته است عصاره ‌"بره‌موم" را به عنوان دارو، فرموله و در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های گیاهان دارویی سطح تهران توزیع کند.
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۲۹
رونمایی از چهار دستاورد پژوهشی در زمینه کیت‌ها و حسگرهای تضمین کیفیت موادغذایی
همزمان با آغاز نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در خراسان رضوی از ۵ دستاورد پژوهشی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در زمینه کیت ها و حسگر های تضمین کیفیت مواد غذایی رونمایی شد
یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

ارسال به دوستان