خبر اول

رونق تولید مستلزم رفع موانع اقتصادی
دکتر مهدی کریمی‌تفرشی ریاست هیات‌مدیره اتحادیه تعاونی‌های توزیع و فروش محصولات غذایی سال ۱۳۹۸ در شرایطی سال رونق تولید ملی نام‌گذاری شد که اقتصاد کشور درحال‌حاضر با چالش‌های متعددی مواجه است و یکی از حساس‌ترین برهه‌های چند دهه اخیر را پشت‌سر می‌گذارد. بسیاری از صاحب‌نظران اقتصادی بر این باورند که خروج از رکود اقتصادی منوط به رونق تولید در کشور است.
نقشه راه تجاری سازی صمغ‌های بومی ایران تدوین شد
رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی گفت: نقشه راه تجاری سازی صمغ های بومی ایران با هدف شناسایی پتانسیل های بالقوه این مواد در مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی تدوین شد.

سرویس خبری صنعت آزمایشگاه ها، گواهینامه ها و مشاوران صنایع غذایی

ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای نهایی می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان تکمیل پروژه ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای را از اهداف و چشم‌اندازهای این دانشگاه در سال ۹۹ دانست.
یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
تجارت بدون استاندارد ممکن نیست
پیروز بخت گفت: امروزه استاندارد یکی از پایه‌های روابط تجاری دنیا به خصوص در واردات و صادرات اقلامی مثل اقلام خوراکی محسوب می‌شود.
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
تولید بسته‌های پروتئینی از بیوگاز مزرعه‌ای
معمولاً در فضای اطراف مزارع کشاورزی بیوگازهای مختلفی منتشر می‌شوند که بدون استفاده باقی‌مانده و پس از مدتی با توجه به شرایط مختلف آب و هوایی از بین می روند.
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
اثر استفاده از منبع الکترولیت های جیره ای بر کیفیت پوسته تخم مرغ
الکترولیت ها ترکیبات محلولی هستند که به یون های مثبت و منفی تقسیم می شوند. این اصطلاح به طور رایج در تغذیه حیوانی استفاده می شود که با غلظت یون سدیم، پتاسیم و کلر ارتباط دارد.
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
ارائه گواهی انطباق برای محصولات صادراتی / استاندارد پیش شرط "جهش تولید"
پیروبخت گفت: سازمان استاندارد با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گواهی انطباق برای محصولات صادراتی ارائه می‌کند.
شنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
آغاز بازرسی‌های سازمان استاندارد از ۱۵ اسفند
مرندی گفت: گشت‌های بازرسی سازمان استاندارد از ۱۵ اسفند تا اواخر اردیبهشت به صورت مستمر انجام می‌شود.
پنج شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۲
از ایده‌پردازی تا معرفی یک محصول جدید خوراکی به بازار
یک محقق حوزه صنایع غذایی در پژوهشی فرآیند ساخت یک محصول جدید خوراکی را تشریح و در یک مطالعه موردی ساخت بستنی غنی‌شده با روغن امگا-۳ ماهی را بررسی کرده است.
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
رنگ‌های طبیعی و خوراکی و مخاطرات رنگ‌های مصنوعی در صنعت‌غذا
قرن ها است که رنگ های خوراکی در یک شکل یا اشکال مختلف، به غذاها اضافه می شوند. افزایش گزارشات مربوط به مخاطرات سلامتی و سمیت رنگ های مصنوعی، صنعت غذا را به استفاده از رنگ های طبیعی جهت فرآوری محصولات غذایی سوق می دهد.
شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸

ارسال به دوستان