خبر اول

صمغ فارسی (زدو) چیست
در سال های اخیر تقاضا جهت مصرف هیدروکلوئیدها با خواص عملکردی ویژه افزایش یافته است، بنابراین یافتن منابع جدید صمغ ها با خواص مناسب جهت استفاده در صنعت اهمیت ویژه ای دارد. موسیلاژهای دانه ای و پلی ساکاریدهای گیاهی به آسانی در دسترس می باشند و به دلایل طبیعی بودن، دارا بودن خواص درمانی و قیمت مناسب، اهمیت ویژه ای دارند.
طراحی نانو دارو جهت درمان تومور مغزی با استفاده از ترکیبات طبیعی
رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از دستیابی به فناوری تولید نانو دارو جهت درمان تومور مغزی با استفاده از کورکومین خبر داد.

سرویس خبری صنعت آزمایشگاه ها، گواهینامه ها و مشاوران صنایع غذایی

راه اندازی خط تولید شیرین‌کننده‌های گیاهی از سوی شرکت‌های دانش بنیان
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با راه اندازی خط تولید شیرین‌کننده‌های طبیعی از گیاه استویا در تلاش است تا این ماده گیاهی را جایگزین شیرین کننده‌های مضر کند.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
آشفته بازار داخلی و خارجی پتروشیمیایی‌ها
کارشناس بازار محصولات پتروشیمیایی می‌گوید: صنایع تکمیلی پتروشیمی حجم بالایی از اشتغال را به خود اختصاص داده‌اند و باید به‌طور جدی از تعطیلی این صنایع جلوگیری شود.
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
شناسایی آلودگی برنج، شیر و آب با نقاط کوانتومی کربنی و تلفن‌های هوشمند
محققان دانشگاه شهید بهشتی بر اساس نقاط کوانتومی کربنی سیستمی پیاده سازی کردند که از آن می‌توان برای شناسایی آلودگی‌های محیط‌ها آبی و همچنین محصولات کشاورزی و لبنی استفاده کرد.
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۹:۲۲
تولید الکل از پسماند کارخانجات صنایع غذایی
در این فرآیند با بهینه سازی خط کامل تولید شامل فرمولاسیون و نوع ماده اولیه (پسماند کارخانجات صنایع غذایی)، باز طراحی راکتورهای تخمیر، بهینه سازی سیستم تخمیر و هوشمندسازی برج تقطیر سیستم تولید الکل بازآفرینی شد.
یکشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۹:۴۳
پیشرفت موسسه سرم و واکسن رازی در تولید واکسن کرونا
وزیر جهادکشاورزی از پیشرفت محسوس موسسه سرم و واکسن رازی در تولید واکسن کرونا خبرداد.
دوشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۹:۵۰
رو نمایی از محلول ضد عفونی و حذف کننده با قیمانده سموم در میوه و سبزی
موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با شناخت چالش های پیش روی سلامت جامعه در نتیجه مصرف بی رویه سموم در تولیدات کشاورزی و آلاینده های شیمیایی، همزمان با هفته پژوهش و فناوری از محلول ضد عفونی و حذف کننده باقیمانده سموم و آلاینده های شیمیایی رو نمایی کرد.
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
بازگشت به کار ۱۵ کارگر اخراج شده هفت تپه
یکی از کارگران هفت تپه گفت: طبق اعلام دفتر امام جمعه خوزستان، ۱۵ کارگر اخراج شده شرکت هفت تپه از فردا بازگشت به کار می‌شوند.
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
علت افزایش قیمت این روز‌های مواد غذایی؛ بازارگاه ۵ ابر کارخانه را تعطیل کرد!
سامانه بازارگاه که محلی برای سر و سامان دادن تولیدکنندگان محصولات غذایی کشور طراحی شده بود خود این روز‌ها تبدیل به داغی بر دل این تولیدکنندگان شده است!
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۷:۵۳
تاثیر بیکربنات‌سدیم بر مصرف خوراک و هضم شکمبه
تاثیر بیکربنات سدیم بر مصرف خوراک و هضم شکمبه‌ای جیره های حاوی دانه کامل جو همراه با مکمل پروتئینی در بره های در حال رشد را در مقاله زیر بررسی می کنیم
یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۱۲
پودر تخم مرغ و مزایای فراوان آن در صنعت
حذف پروسه تخم‌مرغ شکنی و به تبع آن کاهش میزان آلودگی میکروبی در محیط های تولیدی، زمان ماندگاری طولانی‌تر، سهولت مصرف و نگهداری، کاهش ضایعات و همچنین صرفه اقتصادی بیشتر به جهت پایین آمدن قیمت تمام شده را می‌توان از مزایای استفاده از پودر تخم مرغ نسبت به تخم‌مرغ دانست.
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵
ارتقای 59 پله ای رتبه آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی
ئیس آزمایشگاه مرکزی مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی گفت: بر اساس نتایج ششمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی موفق به کسب رتبه 38 در بین 297 آزمایشگاه خصوصی و دولتی عضو این شبکه شد.
دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
پلاسمای سرد روشی برای افزایش ماندگاری غذا و کاهش بار میکروبی / تولید کیت‌هایی برای اعلام دقیق تاریخ انقضای مواد غذایی
معاون پژوهشی موسسه علوم و صنایع غذایی از ساخت سنسورهایی برای اعلام تاریخ انقضای مواد غذایی و روش پلاسمای سرد برای افزایش ماندگاری غذا و کاهش بار میکروبی خبر داد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
کاهش میزان ضایعات موادغذایی در تولید / تولید مواداولیه داخلی از جمله پایدارکننده‌ها و استارترها / تولید سنسورهای ویژه محصولات غذایی
رئیس موسسه علوم و صنایع غذایی، سلامت غذا و امنیت غذا را از مأموریت های اصلی این موسسه نام برد و گفت: ایران یک درصد جمعیت جهان را دارد، ولی دو درصد ضایعات مواد غذایی به ایران اختصاص یافته است که در این زمینه پروژه‌های مختلفی را اجرایی کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به استفاده از ضایعات کارخانجاتی چون نبات‌سازی برای تولید الکل و بسته‌بندی‌های پلاسمائی برای ماندگاری بیشتر ارز‌ش غذایی در تولید اشاره کرد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴

ارسال به دوستان