خبر اول

رونمایی از چهار دستاورد پژوهشی در زمینه کیت‌ها و حسگرهای تضمین کیفیت موادغذایی
همزمان با آغاز نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در خراسان رضوی از ۵ دستاورد پژوهشی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در زمینه کیت ها و حسگر های تضمین کیفیت مواد غذایی رونمایی شد
انتخابات هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت برگزار شد + منتخبان
به گزارش فودنا، جلسه مجمع عمومی انجمن مدیریت کیفیت مورخ ۳۰ مهر ۹۸ که در محل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی تهران با حضور اعضای انجمن و نمایندگان اتاق تشکیل شد که در انتهای این مجمع، هیات مدیره انجمن طی رای‌گیری انتخاب شدند

سرویس خبری صنعت آزمایشگاه ها، گواهینامه ها و مشاوران صنایع غذایی

حل مشکلات صنایع صادرات‌گرا در حوزه کیفیت و استاندارد
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه کارگروه کیفیت و استاندارد با بیان اینکه کمک به حل مشکلات صادرکنندگان در حوزه کیفیت و استاندارد صادراتی، عزم ملی می‌خواهد، فلسفه آغاز به کار مجدد این کارگروه را هماهنگی و همکاری با کلیه مجموعه‌های فعال در حوزه صادرات و کمک به مرتفع کردن مشکلات واحدهای تولیدی صادراتی در این حوزه دانست.
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
چرخ صادرات در دست‌انداز بخش‌نامه‌های تعهد ارزی
رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی استان مرکزی گفت: بخش‌نامه‌های مرتبط با تعهد ارزی صادرکنندگان استان را با چالش جدی مواجه کرده است.
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۹:۲۷
افتتاح آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور تا پنج ماه آینده
رئیس سازمان دامپزشکی کشور از افتتاح آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور در صورت تامین اعتبار تا پنج ماه آینده خبر داد.
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۸:۳۵
سازوکار نشان «حلال» در صنعت غذا
گسترش و رشد بالای مصرف غذای حلال و توجه به این برند در سال‌های اخیر این فرصت را برای تولیدکنندگان مواد غذایی ایجاد کرده تا با تولید محصولاتی با نشان «حلال» بتوانند در بازارهای جهانی به جایگاه مناسب دست پیدا کنند. براساس داده‌های اعلام شده، گردش مالی این صنعت در دنیا ۲۵۰۰ میلیارد دلار است که ۷۰۰ میلیارد دلار آن به صنعت غذا باز می‌گردد رقمی که از اهمیت این صنعت در دنیا حکایت دارد. تمایل به غذای حلال در این بازار رو به رشد نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در بازارهای غربی نیز دیده می‌شود.
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۷:۵۳
سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور راه‌اندازی می شود
دبیر ستاد هوشمند سازی کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طراحی سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی کشور با همکاری دانشگاه تهران و خواجه نصیرالدین طوسی در حال اجرا بوده و تا پایان سال نخستین بخش آن راه‌اندازی می شود.
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
دستیابی به فرمولاسیون داروی بره‌موم بدون کاربرد مواد شیمیایی
یکی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بدون استفاده از مواد شیمیایی، توانسته است عصاره ‌"بره‌موم" را به عنوان دارو، فرموله و در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های گیاهان دارویی سطح تهران توزیع کند.
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۲۹
واکاوی استانداردهای کیفی در صنعت‌غذا
همواره در صنعت غذا و موادغذایی کیفیت و استاندارد از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است. در همین راستا لازم است همزمان با تشویق مردم به مصرف کالاهای ایرانی، تولید کالای باکیفیت نیز مدنظر قرار داده شود. درحال‌حاضر، کشورهای توسعه یافته دنیا در بحث کیفیت بسیار پیشرفته هستند، چراکه مدیریت کیفیت، مبنا و پایه توسعه اصلی به‌شمار می‌رود.
شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
وجود کالاهایی با منشأ غیرحلال در کشور / ورود کالا از کشور اسلامی به معنای حلال بودن آن نیست
دبیرکل مرکز تحقیقات حلال جهانی با اشاره به وجود کالاهایی مانند پاستیل، شکلات، تن ماهی و ... با منشأ غیرحلال در کشور، گفت: مسئولان باید نظارت کنند اما مردم نیز هنگام خرید باید اطلاعات پشت محصول و آرم حلال کالا را بررسی کنند.
یکشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
سهم ایران در بازار حلال جهان بسیار کم است
مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور گفت: سهم ایران در بازار غذای حلال جهان ناچیز و کمتر از یک درصد است.
شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
یک ایرانی برنده جایزه جهانی «بانوی پیشرو» شد
غزال نعمتی، مدیر کشاورزی شرکت نستله ایران در جریان سومین دوره مراسم جهانی «زنان پیشرو در مسیر توسعه پایدار»، برنده جایزه زن برتر شد
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
تولید غذاهای فراسودمند راهکار ارتقاء سلامت و کاهش گرسنگی پنهان در جامعه است
تأمین سلامت افراد جامعه همواره یکی از مهمترین اهداف دولت ها به شمار می رود و در این میان شعار «پیشگیری بر درمان مقدم است» حقیقتی است که باید مدنظر واقع شود. در این راستا، تولید و عرضه ترکیبات فراسودمندی که تحت عنوان غذا - داروها شناخته می شوند، یکی از مهمترین گام ها جهت تحقق این هدف می باشد.
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
برای نخستین بار گوشت در فضا تولید شد
برای نخستین بار در جهان گوشت در فضا تولید شد. این گوشت در بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی و با استفاده از پرینتر سه بعدی پرورش یافته است.
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

ارسال به دوستان