خبر اول

تشکیل کارگروه مشترک سازمان ملی استاندارد با بخش خصوصی / کیفیت اولین قربانی رقابت قیمتی در صنایع غذایی
غلامرضا امینى مدیر کل دفتر نظارت بر استاندارد صنایع غدایى، آرایشى، بهداشتى و حلال همراه با معاون پژوهشکده سازمان در جلسه ای با اعضای هیئت مدیره فدراسیون صنایع غذایی و کشاورزی ایران که در سازمان ملی استاندارد کشور برگزار شد، گفت:از تشکیل کارگروه مشترک فدراسیون و اداره استاندارد برای مواردی از قبیل درجه‌بندی کیفی محصولات، تدوین استاندارد اجباری برای ماشین آلات صنایع غذایی و تعامل برای ارتقاء کیفیت استقبال کرد.
صنعت غذای حلال را می‌توان جایگزین نفت کرد
معاون نظارت بر اجرای استاندارد گفت: ایران با دستیابی به ۱۰ درصد از بازار صنایع جهانی غذای حلال می‌تواند این صنعت را در اقتصاد کشور جایگزین نفت کند.

سرویس خبری صنعت آزمایشگاه ها، گواهینامه ها و مشاوران صنایع غذایی

توانمندی آزمایشگاه جهاد دانشگاهی زنجان برای تولید محصول سالم
مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهادکشاورزی گفت: آزمایشگاه جهاد دانشگاهی زنجان، توانمندی بالایی برای تولید محصول سالم دارد.
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۸:۵۹
شناسایی منشأ تمامی ژلاتین ها در کشور/ ژلاتین خوکی نداریم
مدیر کل فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو گفت: منشا همه ژلاتین‌ها در کشور قابل شناسایی است و ژلاتین خوکی نداریم.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۴۵
مقایسه ساختار پروتئینی گوشت حلال و غیرحلال توسط محققان دانشگاهی
پژوهش محققان دانشگاه تهران نشان می‌دهد که ساختار پروتئین در گوشت حلال و گوشت غیرحلال متفاوت است و گوشت حلال با دستگاه گوارش انسان سازگارتر است.
یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
طرح نوین استاندارسازی به صورت آزمایشی و پایلوت در ۹ استان کشور
داریوش اشکانی پور مدیرکل استاندارد گیلان به مناسبت هفته استاندارد در نشست خبری گفت: طرح نوین استاندارسازی به صورت آزمایشی و پایلوت در ۹ استان کشور اجرا خواهد شد که در این طرح، تحولاتی در زمینه استاندارد ها و نحوه اجرای قوانین و نظارت بر کالا ها و خدمات صورت خواهد گرفت و استان گیلان این قابلیت را داردکه جزء ۹استان پایلوت کشور برای اجرای طرح تحول استانداردسازی کشور قرار بگیرد
پنج شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
تشخیص زودهنگام سرطان و آلودگی باغات مرکبات با «نانو کیت» محققان کشور
محققان دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران با استفاده از نانو ذرات طلا کیتی برای تشخیص ویروس مرکبات طراحی کردند که به گفته آنها از این کیت همچنین می‌توان برای تشخیص زودهنگام سرطان نیز استفاده کرد.
سه شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۳۱
چهار دهه غفلت از غذای حلال / تاسف از تعطیلی تنها کارخانه ژلاتین
حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی، دبیر کمیته اولین همایش فرآورده‌های حلال در پیش نشست این همایش گفت: چهار دهه است که از غذای حلال غافل شده‌ایم و علی رغم حساسیتی که در حوزه اصلی غذاهای حرام وجود داشت و سازمان‌های نظارتی خوب ورود کردند اما در حوزه افزودنی‌ها اتفاق جدی رخ نداده است
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
اولین همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال بعد از گذشت 40 سال از انقلاب / ارتباط با بخش‌های مختلف برای پوشش خلاء‌ها
دبیر کمیته اجرایی همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال گفت: ما یک کار آکادمیک دانشگاهی انجام می دهیم و خلاهای موجود را پوشش می دهیم اما یک نگاه مهم ما هم این هست که فعالان اجرایی را هم مطلع نماییم و ارتباط موثری را بین پژوهش، حاکمیت و فعالان صنعتی ایجاد کنیم تا بتوان از این همایش خلاء های مورد بررسی را پوشش دهیم.
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
دستگاه تولید کمپوست از پسماند غذا در مازندران ساخته شد
نخبه مازندرانی موفق به تولید دستگاهی شد که پسماند مواد غذایی را پس از ۲۴ ساعت تجزیه و تثبیت به صورت کمپوست قابل استفاده در مصارف باغبانی تبدیل می‌کند.
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
بزرگداشت روز جهانی غذا با تقدیر از برترین های غذا برگزار شد
همایش روز جهانی غذا امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از فعالین و مقامات بلندپایه حوزه غذا و سلامت کشور در محل سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد. در این مراسم از جمعی از دبیران و روسای انجمن های صنایع غذایی کشور برای فعالیت و تلاش در جهت ارتقای سلامت محصولات غذایی تقدیر و تشکر به عمل آمد.
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
امنیت آب و غذا در روستاها در سال اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه قرار بگیرد
امنیت آب در کنار امنیت غذایی بویژه در روستاها جهت تولید محصولات کشاورزی از مسائلی است که در سال اقتصاد مقاومتی با عنایت به تاثیر ان بر جوامع روستایی و شهری باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۴

ارسال به دوستان