خبر اول

صدور اولین کارت فعالیت مسئول فنی در سامانهTTAC
اولین کارت فعالیت مسئول فنی در سامانه TTAC مسئولین فنی استان با اقدام به موقع دبیر انجمن صنفی مسئولین فنی یزد صادر شد
کاش بزرگان بجای توصیه و سخنرانى،به درد دل کارآفرینان گوش بسپارند
عبدالحسین فخاری در گفتگو با خبرنگار فودنا درباره وضعیت صنعت در سال 96 گفت: کاش بزرگان بجای توصیه و سخنرانى، گوش به درد دل کارآفرینان بسپارند و لااقل ده یک خواسته آنان را جامه عمل پوشند تا گشایشى شود!

سرویس خبری صنعت آزمایشگاه ها، گواهینامه ها و مشاوران صنایع غذایی

بحران گرانی و کمبود مواد پتروشیمی تولیدکنندگان را زمین‌گیر کرد
جمعی از تشکلهای صنایع غذایی و آشامیدنی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کردند: گرانی و کاهش عرضه مواد اولیه بطری وضعیت تولیدکنندگان صنایع غذایی و آشامیدنی را بحرانی کرده است.
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
کلینیک کسب و کار صنایع کوچک رونمایی شد
طرح کلینیک کسب و کار صنایع کوچک با هدف شناخت چالش های واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال و تلاش برای رفع این مشکلات رونمایی شد.
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۳۷
آزمایشگاه‌های «سطح ۳» سازمان دامپزشکی، تکمیل و راه‌اندازی می‌شود
در دیدار رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و وزیر جهاد کشاورزی مقرر شد پیگیری‌های لازم برای تکمیل و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های سطح ۳ سازمان دامپزشکی که طبق موافقت‌نامه‌ی کار مشترک، با حمایت مالی سازمان پدافند غیرعامل طراحی و عملیات اجرایی آن انجام شده، توسط وزارت جهاد کشاورزی راه‌اندازی شود.
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
صدور پروانه استاندارد برای ۳۶ فرآورده
اداره‌ کل استاندارد استان تهران از صدور پروانه استاندارد برای ۳۶ فرآورده تولیدی در استان تهران خبر داد.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۸:۲۷
قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی ۷ بار به مجلس رفت
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی هفت بار به مجلس و تشخیص مصلحت نظام رفت و درنهایت با حداکثر آرا تأیید شد.
پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
راه‌اندازی سامانه ثبت و جستجوی استانداردهای ملی
رییس سازمان ملی استاندارد ایران از راه‌اندازی سامانه ثبت و جستجوی استانداردهای ملی خبر داد و اعلام کرد این سامانه در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴
حلال، نشان شرعی و پرسود!
نشان حلال مدتی است که طرفداران زیادی در داخل کشور پیدا کرده است و بسیاری از واحدهای تولیدی را به سمت اخذ آن سوق داده است. با توجه به مسلمان نشین بودن کشورهای منطقه و افزایش رغبت به مصرف کالاهای حلال، اخذ این نشان می تواند در کسب بازار کشورهای مسلمان همسایه تاثیر به سزایی داشته باشد.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
ضوابط سامانه رهگیری و کنترل اصالت(TTAC)
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ضوابط سامانه رهگیری و کنترل اصالت که به تأیید مقام محترم وزارت رسیده را به معاونین غذا و دارو دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور و مدیران عامل و مسئولین فنی شرکتهای تولیدکننده، واردکننده، توزیع کننده و عرضه کننده مواد و فرآورده های سلامت محور ابلاغ کرد.
یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
تدوین استاندارد دوغ و زعفران به ایران واگذار شده است
رییس سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد که بر اساس قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی کارشناسان استاندارد به عنوان ضابط قضایی می توانند اقدامات لازم را در محل تخلف‌های مرتبط با حوزه استاندارد انجام و موارد را برای اجرا به دستگاه قضایی ارجاع دهند.
یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۸:۳۳
اعطای ۲۰ نشان حلال به واحدهای صید و ذبح
پیروزبخت، تنها مرجع صدور نشان حلال را به موجب قانون سازمان ملی استاندارد ایران معرفی کرد و گفت: در یک سال اخیر ۲۰ نشان حلال به واحدهای صید و ذبح اعطا شده است.
یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۵۷

ارسال به دوستان