سرویس خبری کنسرو، فرآورده های گوشتی، غذای آماده و نیمه آماده

ماجرای پنبه در کنسرو ماهی چه بود؟
اخیرا در فضای مجازی فیلمی منتشر شده که در آن فردی با شستن بخشی از ماهی داخل کنسرو در زیر آب ادعا می کند که در کنسرو به جای ماهی از پنبه استفاده شده است. فیلمی که به سرعت دست به دست شد و این سوال را در اذهان عمومی ایجاد کرد که آیا واقعا در تولید کنسرو ماهی از پنبه استفاده می شود و نظارتی هم بر واحدهای تولیدی صورت نمی گیرد؟.
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۳۲
استفاده از پنبه در تولید تن ماهی صحت ندارد
سازمان ملی استاندارد ایران در مورد کنسرو ماهی مارلین به ارائه توضیحاتی پرداخت.
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
کاهش تقاضای خرید فرآورده‌های گوشتی
دبیر انجمن صنفی صنایع فرآورده‌های گوشتی ایران برکاهش تقاضای مصرف‌کننده برای این مواد غذایی تاکید و شیوع کرونا و البته برخی مشکلات اقتصادی را دلیل این موضوع عنوان کرد.
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
استفاده از پنبه در تولید تن ماهی تکذیب شد
دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران استفاده از پنبه در تولید تن ماهی توسط برخی کارخانجات تولیدی را به شدت تکذیب کرد و گفت: تولید تن ماهی در کشور با نظارت دقیق دستگاه های ناظر انجام می شود.
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
تلاش برای افزایش کیفیت محصولات گوشتی
رئیس اتحادیه فروشندگان محصولات گوشتی (همبرگر، سوسیس، کالباس) با تاکید بر ارتقای سطح کیفی تولیدات این محصولات در دو دهه اخیر تاکید کرد تولیدکنندگان داخلی تلاش زیادی برای افزایش کیفیت محصولات خود دارند.
یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۱۹
توقیف همبرگرهای غیراستاندارد در تهران
مدیرکل استاندارد تهران از توقیف و جمع‌آوری ۳۰۰ کارتن همبرگر غیراستاندارد از واحد تولیدی دشت‌گل آنی، در یک واحد تولیدی در استان تهران خبر داد.
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
احتمال افزایش قاچاق محصولات پروتئینی از کشور
رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور با بیان اینکه گرانی محصولات پروتئینی ربطی به صادرات ندارد، گفت: احتمال افزایش قاچاق این محصولات به دلیل اختلاف قیمت ارز وجود دارد.
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
علت افزایش قیمت سوسیس و کالباس
رئیس اتحادیه فروشندگان فرآورده‌های گوشتی(سوسیس، کالباس و همبرگر) تهران در خصوص افزایش قیمت این محصولات در ماه‌های اخیر صحبت کرد.
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
مردم سوسیس و کالباس ارزان را جایگزین گوشت  و مرغ کرده‌اند
یک تولید کننده مواد اولیه سوسیس و کالباس گفت: با افزایش قیمت گوشت و مرغ مردم به طرف فرآورده‌های گوشتی ارزانی رفته‌اند که اغلب کیلویی کمتر از ۳۰- ۳۵ هزار تومان قیمت دارند.
پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
تن ماهی به ۳۰ هزار تومان رسید؛ بفرمایید غذای لاکچری
به گزارش گلونی پدر ما با خریدن تن ماهی سی هزار تومانی به ما درس زندگی می‌دهد.
چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰:۲۶
همه پرسی در تایوان درباره واردات گوشت از آمریکا
حزب مخالف تایوان خواستار آن شده است که برای افزایش واردات گوشت از آمریکا یک همه پرسی برگزار شود. این مسئله می‌تواند در صورت جدی شدن توافق تجارت آزاد تایپه با واشنگتن را به خطر بیندازد.
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۲۹
تعطیلی بیش از 100 کارخانه کنسرو ماهی در کشور
فعالان حوزه صنعت کنسرو تن ماهی از عدم اختصاص ارز برای واردات این نوع ماهی گلایه کرده و اعلام کردند که اکنون بیش از 100 کارخانه کنسرو تن در کشور تعطیل شده که برای عبور از این بحران حداقل 50 میلیون دلار ارز لازم است.
شنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
نرخ مرغ به ۱۹ هزار تومان رسید
اسداله نژاد روند توزیع و قیمت نهاده‌های دامی و احتیاط مرغداران در امر جوجه ریزی را علت اصلی گرانی قیمت مرغ در بازار اعلام کرد.
یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۰۷
دلایل افزایش قیمت گوشت گوسفندی/ مردم از میادین تره‌بار خرید کنند
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی افزایش قیمت نهاده‌های دامی و امتناع دامداران از عرضه دام به بازار را علت افزایش قیمت طی یکماه اخیر اعلام و به مردم توصیه کرد از میادین تره‌بار اقدام به خرید کنند.
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
راه اندازی سامانه یکپارچه حلال برای نظارت شرعی بر ذبح و صید
مدیرکل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، از راه اندازی سامانه یکپارچه حلال برای ارائه خدمات به دست اندرکاران نظارت شرعی بر ذبح و صید خبر داد.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۱۶
آینده تولید محصولات پروتئینی در معرض خطر است
رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور گفت: با استمرار نوسان نرخ نهاده‌های دامی، صنعت دامپروری در معرض خطر قرار می‌گیرد.
یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۰۲