سرویس خبری فرآورده های لبنی

مدیرعامل صنایع شیر ایران برکنار شد
مدیرعامل شرکت دولتی صنایع شیر ایران که متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است برکنار شد.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
در ایرانم؛ اگر تخلفی کرده باشم دستگاه‌های نظارتی اعلام می‌کنند
مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) که به تازگی در شبکه‌های اجتماعی مطالبی در مورد قصد وی برای مهاجرت از ایران با وجود داشتن پرونده‌های سنگین مالی منتشر شده، توضیحاتی ارائه کرد.
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۳۵
مدیرعامل شرکت میهن:تا آخرین دلار، کالای اساسی مانند برنج، روغن، کره و چای وارد کردیم
مدیرعامل شرکت میهن در خصوص انتشار مطلبی پیرامون ارز دریافتی هلدینگ میهن و شرکت طبیعت توضیحاتی ارائه داد.
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰:۳۹
حلقه‌های گمشده صنایع غذایی
سال گذشته سال بسیار سختی برای تولیدکنندگان و صاحبان صنایع کشور بود. چالش‌ها و دست‌اندازهایی بر سر راه فعالان اقتصادی کشور قرار گرفت که فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی را با موانعی روبه‌رو ساخت. یکی از اساسی‌ترین مشکلات تولیدکنندگان در سال ۹۷، تامین مواد اولیه مورد نیاز بود. متاسفانه با توجه به شرایط سیاسی حاکم بر کشور و تحریم‌های ظالمانه‌ای که بر کشورمان تحمیل شده است باید این باور را پذیرفت که مسیر تولید و از جمله تامین مواد اولیه با سختی‌هایی همراه شده است.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
واردات کره در ۳ ماه نخست سال‌جاری بیش از ۱۲ ماهه سال گذشته/ سود بی‌حساب به جیب واردکنندگان کالایی که بی‌نیاز از واردات آن هستیم
بر اساس اعلام اتاق بازرگانی ایران، کره جزو ۵ محصول عمده وارداتی در بهار سال‌جاری بوده است. واردات کره با ارز ۴۲۰۰ تومانی و امکان صادرات آن با نرخ ارز آزاد یکی از دلایل افزایش بی‌قاعده واردات کره عنوان می‌شود. واردات کره در حالی رشد نجومی داشته است که به گفته کارشناسان ایران با تولید بیش از ۱۰ میلیون تن شیر امکان خودکفایی در تولید این محصول را دارد.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۳
پسر مالک برند معروف بستنی در لیست متخلفان ارزی
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با ارسال نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور، اسامی متخلفان ارز دولتی را اعلام کرده که نام شرکت طبیعت سبز میهن با دریافت ۶۷۰ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز در آن دیده می‌شود.
چهارشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
دامداران شیرخام را گران می‌فروشند
کمتر از 2 ماه از افزاش نرخ مصوب محصولات لبنی نگذشته است که در چند روز اخیر برخی از برندها دست به افزایش قیمت زده‌اند. صنایع لبنی مقصر این افزایش قیمت را گران فروشی شیرخام توسط دامداران عنوان می‌کنند که هزینه تمام شده تولید را برای آنها افزایش داده است، موضوعی که به شدت از سوی دامداران تکذیب می‌شود.
سه شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
فروش 600 تومان بیشتر از نرخ مصوب یک بطری شیر در سکوت نهادهای نظارتی
برخی شرکتهای لبنی در سکوت نهادهای نظارتی قیمت انواع محصولات لبنی را بیش از نرخ های مصوب به فروش می‌رسانند. به عنوان مثال، یک شرکت لبنی یک بطری شیر را ۶۰۰ تومان بیشتر از مجوز ستاد تنظیم بازار عرضه می‌کند و کسی هم پاسخگو نیست.
یکشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۷:۵۰
نوعی بستنی که درگرما آب نمی‌شود
این بستنی که"کازاناوا"نام دارد، به این علت که حاوی ماده پلی‌فنول است حتی اگر آن را زیر حرارت سشوار هم بگیرید، آب نمی شود!
چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
سریال افزایش قیمت لبنیات ادامه دارد
شرکت‌های تولیدکننده محصولات لبنی از ابتدای سال تاکنون به بهانه افزایش هزینه‌ها، بارها و بارها اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌اند؛ به گونه‌ای که برخی محصولات از جمله ماست دبه‌ای دو کیلو و ۲۰۰ گرمی کاله، افزایش حدود ۶ هزار تومانی را در چهار ماه تجربه کرد.
چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۱۷
"پنیرهای ایرانی" در فروشگاه‌های ژاپن / تصویر
به گزارش فودنا، پنیر ایرانی "گلا آمل" در فروشگا‌ه‌های ژاپن با استقبال مردم مواجه شده است.
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
شیرخشک دردسرساز!
صنایع لبنی کشور و به تبع آن استان مرکزی این روزها در تامین مواد اولیه خود با چالش‌های جدی مواجهند. همزمان با افزایش قیمت‌ها، لبنیات نیز از قافله گرانی‌ها جا نماند و هر روز یکی از اقلام این بخش گران شد.
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
چرا لبنیات گران شد؟
افزایش قیمت شیرخام، مواد اولیه بسته‌بندی، نهاده‌های دامی وارداتی و سوءاستفاده ارزی در این حوزه، باعث شکل‌گیری تورم ۴۳ درصدی برای تولیدکننده شیر شد که در نهایت به گرانی ۶۶ درصدی شیر و انواع لبنیات برای مصرف‌کنندگان انجامید.
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
بازدید مدیرعامل بانک ملت از کارخانه "میهن"
مدیران عامل بانک ملت و گروه تولیدی میهن، در نشستی مشترک بر تقویت تعاملات و همکاری های فی ما بین تاکید کردند.
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱:۳۲
محصولات لبنی در بسته‌بندی‌های خاص با قیمت کمتر عرضه می‌شود
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور بازرگانی گفت: امروز محوری‌ترین موضوع فرابخشی دولت، تنظیم بازار و توسعه صادرات است و هدف اصلی از تنظیم بازار، حفظ آرامش و تزریق این آرامش به مردم است و آرامش مردم در گرو آرامش بازار است.
شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
تداوم افزایش خودسرانه قیمت لبنیات/ جرایم تعزیراتی بازدارنده نیست
۲۰ روز از مجوز ستاد تنظیم بازار برای افزایش نرخ لبنیات میگذرد که برخی برندها دوباره اقدام به افزایش خودسرانه قیمت کرده‌اند یکی از این برندها ۷۰۰ تومان بیشتر از قیمت مصوب برچسب زده است.
جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
تعیین قیمت لبنیات مطابق با دستورالعمل قانونی بود/ تعیین قیمت 14 قلم با ستاد تنظیم بازار و مابقی با کارخانه‌ها است
دبیر انجمن لبنی ایران گفت: قیمت لبنیات مطابق با دستورالعمل قانونی از مجموع بهای تمام شده تولید و 14 درصد سود تعیین شده است.
پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
افزایش واردات کره ضربه مهلکی به صنعت دامداری وارد می کند
سلطانی گفت: با وجودمصرف سالانه ۵۵ هزار تن کره در داخل، اما در ۲ ماه ابتدای سال ۳۵ هزار تن کره وارد شده است که این امر به ضرر صنعت تمام می‌شود.
چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۵۸
قیمت لبنیات افزایش یافت+جدول
دبیر ستاد تنظیم بازار از افزایش قیمت محصولات لبنی در راستای بالا رفتن قیمت شیر خام خبر داد و گفت: از طی هفته‌های گذشته و پس از ابلاغ این مصوبه، قیمت سه محصول پرلبنی مانند شیر، ماست و پنیر نیز افزایش یافته است.
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۴۳
دو نگرانی تولیدکنندگان محصولات لبنی
صنایع لبنی در هر کشوری به واسطه ارتباط مستقیم با سلامت مردم از اهمیت بسیاری برخوردار است. در ایران نیز همواره این صنعت زیر ذره بین کارشناسان صنایع غذایی است. واکاوی این صنعت مهم غذایی، حاکی از آن است که طی سال‌های اخیر شرکت‌های تولیدکننده محصولات لبنی معتبری وارد بازار شده که مورد استقبال عموم مردم نیز قرار گرفته‌اند. با این وجود مدیران این مجموعه‌ها بر این باورند که دولت چنان توجه خاصی به این صنعت مهم نداشته و مشکلاتی از قبیل تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی را به سمت بحران سوق داده است.
یکشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۱۹
دلایل افزایش قیمت لبنیات از زبان یک عضو کمیسیون کشاورزی
یک عضو کمیسیون کشاورزی ضمن ارائه توضیحاتی در مورد علل افزایش قیمت لبنیات گفت: هر کسی در هر سوپرمارکتی هر قیمتی برای هر کالایی که بخواهد، می‌گذارد. در واقع قیمت را بیشتر خود فروشنده تعیین می‌کند تا دولت و دستگاه‌های نظارتی.
شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
لبنیات باز هم گران شد
قیمت فراورده های لبنی در حالی چراغ خاموش بار دیگر افزایش یافت که صنایع لبنی اواخر پارسال قول داده بودند در صورت تثبیت بهای شیر خام قیمت ها را افزایش ندهند.
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۷
پای شورای رقابت به پرونده گرانی شیر و لبنیات باز شد
شورای رقابت در سیصد و هشتاد و یکمین جلسه خود بازار شیر و فراورده های لبنی را بررسی خواهد کرد.
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
عرضه محصولات لبنی ۱۵ درصد زیر قیمت در میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای
سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فرآورده‌های لبنی پرمصرف به صورت مستقیم و بی‌واسطه در سازمان میادین میوه و تره‌بار و اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با حداقل ۱۵ درصد زیر قیمت مصرف‌کننده درج شده روی کالا، عرضه می‌شود.
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
تاثیر مصرف شیر بر حفظ جوانی مغز
مطالعه جدید محققان نشان می دهد که مصرف شیر مغز را جوان نگه می دارد.
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۵۰
قیمت مصوب محصولات لبنی پایین‌تر از درخواست کارخانه‌ها/صادرات محصولات لبنی کاهش یافت
باکری گفت: واحد‌های لبنی خواستار افزایش ۲۷ درصدی قیمت لبنیات بودند اما ستاد تنظیم بازار تنها با افزایش ۲۰ درصدی موافقت کرد.
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۲۱
با شرکت های لبنی گران فروش برخورد می کنیم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: با شرکت‌های لبنی که خودسرانه اقدام به افزایش قیمت‌ها کردند از طریق تعزیرات که نقش حمایتی از مردم دارد برخورد می کنیم.
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۱۰
میانگین رشد قیمت لبنیات ۲۰ درصد است/ جزئیات نرخ ۱۴ محصول لبنی
قیمت لبنیات براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت مبنی بر افزایش ١٩ درصدی نرخ شیرخام، حدود ٢٠ درصد رشد کرد.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
بازار روسیه تشنه محصولات لبنی ایران است/ سدهای داخلی در برابر توسعه تولید و صادرات/ مسئولان ما را باور داشته باشند/ هزینه واردات مکمل‌های غذایی صرف توسعه تولید شیر شود
مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران(پگاه) گفت: بازار بکر روسیه تشنه محصولات لبنی کشور ما است، اما با سدهای داخلی برای توسعه تولید و صادرات روبه‌رو هستیم.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۱۱
قیمت پیشنهادی دامداران پذیرفته نشد/ قیمت مصوب هر کیلو شیر خام ۲ هزار و ۳۹۰ تومان
سلطانی گفت: ستاد تنظیم بازار به سبب کاهش قدرت خرید خانوار با افزایش نرخ ۲ هزار و ۵۷۰ تومانی برای هر کیلوشیر خام موافقت نکرد.
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۸:۰۲
قیمت شیر خام و محصولات لبنی افزایش یافت
بر اساس تصمیم کارگروه تنظیم بازار قیمت شیرخام و انواع محصولات پرمصرف لبنی تا ۲۱ درصد افزایش یافت.
پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
ستاد تنظیم بازار تصمیمی درباره نرخ لبنیات نگرفت
عضو هیات مدیره انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه نرخ جدید شیرخام هنوز به ما ابلاغ نشده است، گفت: تصمیمی درباره قیمت لبنیات اتخاذ نشده است.
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
جلسه ویژه در وزارت صنعت برای ساخت مجدد کارخانه کاله در عراق
دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید از برگزاری نشستی با حضور مسئولان ایرانی و عراقی برای راه اندازی مجدد کارخانه کاله در عراق خبر داد.
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
برای حفظ قدرت خرید محصولات لبنی در سبد مصرف خانواده‌ها تلاش می‌کنیم/ کیفیت محصولات را افزایش و هزینه‌های سربار را کاهش می‌دهیم
مدیرعامل پگاه گفت: تمام تلاش خود را معطوف به افزایش کیفیت و کم کردن هزینه‌های سربار خواهیم کرد.
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۷
با برندهای لبنی گران‌فروش برخورد می‌شود
در شرایطی که برخی از برندهای مطرح لبنی در چند روز اخیر اقدام به افزایش قیمت ماست و پنیر کرده‌اند، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد این اقدام غیرقانونی بوده و با گران‌فروشان برخورد خواهد شد.
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۰۵
کارخانه تولید فرآورده های لبنی آچاک در نیر راه اندازی می شود
استاندار اردبیل در جریان بازدید از کارخانه راکد تولید فرآورده های لبنی آچاک در نیر و همچنین احداث سیلوی 30 هزارتنی ذخیره گندم در شهرک صنعتی نیرگفت: کارخانه تولید فرآورده های لبنی آچاک در نیر که 10 سال است غیرفعال می باشد ، بزودی راه اندازی خواهد شد.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
پای آب پنیر به رانت باز شد
پس از ممنوعیت صادرات آب پنیر در ۹ ماهه اخیر، در حالی که ۲۰ هزار تن از این محصول با ارزش صادراتی ۲۰ میلیون دلار که مازاد مصرف داخلی محسوب می‌شد در انبارهای کارخانه‌های لبنی در حال فاسد شدن بود، متولیان اقدام به واردات۲۷۰۰ تن آب پنیر به کشور کردند.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
آغاز به کار کارخانه محصولات لبنی «مالگا» پس از یک سال تعطیلی
فرماندار شهرستان شازند از آغاز به کار کارخانه محصولات لبنی مالگا پس از مدت‌ها تعطیلی خبر داد.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
واکنش مدیرعامل پگاه به حادثه آتش‌سوزی در کارخانه کاله
شرکت صنایع شیر ایران نیز در اجرای سیاست راهبردی دولت تدبیر و امید و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در چارچوب تعاملات صنفی، آمادگی ا خود را برای ارائه هرگونه پشتیبانی فنی و لجستیکی به آن شرکت معظم در گذار از مرحله دشوار کنونی اعلام می کند.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
فشار صنایع لبنی بر مردم/مجوز افزایش مجدد قیمت‌ها صادر می‌شود؟
دبیر انجمن صنایع لبنی گفته قیمت لبنیات پس فردا تا 14 درصد افزایش می‌یابد اما راهکارهای زیادی وجود دارد که این صنایع می‌توانند به جای افزایش قیمت و فشار بر مردم اجرا کنند اما در حقیقت آنها ساده‌ترین و سهل‌الوصول‌ترین آنرا انتخاب می‌کنند.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
صفحه ۱ از ۲ ۲