سرویس خبری فرآورده های لبنی

مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شرکت پگاه تهران
مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور عبدالله قدوسی مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران جعفرمیر مدیرعامل شرکت پگاه تهران ، خلیل بهروزی فر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و مهرداد وخشور مشاور ایثارگران شرکت صنایع شیر ایران در محل کارخانه پگاه تهران برگزار شد.
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
مجمع پگاه خراسان با دستور افزایش سرمایه برگزار شد
افزایش سرمایه شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان «غشان»، از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت (زمین) تصویب شد.
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
جزئیات آتش‌سوزی در کارخانه میهن از زبان پلیس
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران توضیحاتی را پیرامون حریق رخ داده در کارخانه میهن ارائه و اعلام کرد که در صورت لزوم تحقیقات پلیسی در مورد این حادثه انجام خواهد شد.
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۵۶
کارخانه میهن آتش گرفت+ توضیحات روابط عمومی
کارخانه لبنیاتی میهن عصر امروز دچار حریق شد و روابط عمومی این شرکت توضیحاتی در خصوص آن ارائه داد.
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
تولید کره ایرانی کفاف بازار را می‌دهد
بنی طبا گفت: ذخایر کره وارداتی تا پایان شهریور به اتمام می‌رسد، اما تولید داخلی کره به قدری گسترش یافته که کفاف نیاز بازار‌های داخل را می‌دهد.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
میزان پالم در کره نباتی بالاست/علت کاهش مصرف لبنیات
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور، گفت: بر اساس مطالعاتی که انجام شده، درصد روغن پالم در کره های نباتی موجود در بازار بالا است.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
تعیین عوارض ۲۰۰ درصدی برای صادرات خامه فله
ستاد تنظیم بازار در راستای تنظیم بازار کره برای صادرات شیر خشک و خامه بسته بندی (بسته تا ۲۵۰ گرمی) عوارض صادراتی ۴۰ درصدی تعیین و مقرر کرده صادرات خامه در احجام مورد اشاره ممنوع و یا با ابلاغ عوارض ۲۰۰ درصدی از خروج آن جلوگیری شود.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
تعیین عوارض ۲۰۰ درصدی برای صادرات خامه فله
ستاد تنظیم بازار در راستای تنظیم بازار کره برای صادرات شیر خشک و خامه بسته بندی (بسته تا ۲۵۰ گرمی) عوارض صادراتی ۴۰ درصدی تعیین و مقرر کرده صادرات خامه در احجام مورد اشاره ممنوع و یا با ابلاغ عوارض ۲۰۰ درصدی از خروج آن جلوگیری شود.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
حدود ۱۰۰ میلیون دلار، درآمد ارزی پگاه برای اقتصاد ایران
با توسعه رویه‌های صادراتی در شرکت تابعه صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۹۸، حدود ۱۰۰ میلیون دلار از محل صادرات شرکت صنایع شیر ایران وارد کشور شد.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
از واردات تا تولید داخل؛ بازار آینده کره چه خواهد شد؟
افزایش قیمت کره در دو هفته گذشته و کمیاب شدن آن در بازار واکنش های بسیاری از سوی افکار عمومی در پی داشت و برخی حتی به موضوعاتی چون احتکار، انحصار و گرانفروشی نیز در خصوص افزایش قیمت کره اشاره کرده بودند. موضوعاتی که رئیس هیات مدیره انجمن صنایع فرآورده¬‌های لبنی توضیحاتی در خصوص آن ارائه داد.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۴۹
کَره داخلی در مسیر سفره ایرانی ها/ خودکفایی صددرصدی در تولید کَره امکان پذیر است؟
فعالان صنایع لبنی معتقدند امکان افزایش تولید کره در کشور وجود دارد اما باید ابتدا زیرساخت های لازم آن فراهم شود.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۲۸
کم کاری در تولید کره در سالهای گذشته/تحریم ها باعث از سرگیری تولید شد
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در تولید کره طی سالهای گذشته کم کاری شده بود، گفت: تحریم ها باعث شد تولید این محصول ازسر گرفته شود و کره تولید داخل به سفره‌های مردم راه ‌می‌یابد.
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
قابلیت خودکفایی در تولید کره/واردات ممنوع نیست اما صرف نمی‌کند
به دنبال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کره و افزایش قیمت این محصول در بازار؛ توجه به تولید آن در داخل افزایش یافته و گفته می شود در شرایط فعلی واردات این کالا صرفه اقتصادی ندارد.
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
نرخ مصوب کره تعیین شد
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار، از امروز کره داخلی 100 گرمی با نرخ مصوب 8 هزار تومان در بازار عرضه می شود.
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
نیازی به واردات کره نداریم/ مشکل درست می‌کنند تا رانت بگیرند
رئیس هیئت مدیره اتحادیه دامداران ایران می گوید: : در حال حاضر کمبودی برای کره وجود ندارد، اما در صورتیکه حمایت نشود در سال های آینده شاهد این کمبود ها خواهیم بود. مهاجرت نیز می تواند تاثیر گذار باشد اما مشکل اصلی که وجود دارد، عدم وجود نهاده کافی و قیمت گذاری صحیح است. تمامی محصولات لبنی از شیر تولید می شود که آن را باید مدیریت کرد
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
فعال سازی همه ظرفیت‌های تولیدی کره در کشور/مشکلی در بازار نیست
یک مقام مسئول در وزارت صمت گفت: گفت: تمامی ظرفیت های تولید داخل کره فعال شده و با توجه به اینکه در حال حاضر تولید داخلی این محصول در شرایط مناسبی قرار دارد، مشکلی برای تامین این کالا نیست.
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
تامین ۳۰ درصد از نیاز کره کشور از طریق تولید داخل؛ ظرفیت تولید کره بالا اما خروجی پایین است
مدیر صنایع غیر فلزی وزارت صمت گفت: سال گذشته از ۶۰ هزار تن نیاز کره کشور، تنها ۳۰ درصد آن از طریق تولید داخل تامین ‌شد.
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
تحقق بیشترین سودآوری ورشد شاخص‌های پگاه (اینفوگرافی)
تحقق بیشترین میزان سودآوری و بالاترین میزان دریافت شیرخام در ۶۵ سال اخیر، دستاوردهای شرکت صنایع شیر ایران در یک سال اخیر است.
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
ریشه‌یابی اختلال در بازار کره
مدتی است بازار کره با نوسانات قیمتی و کمبود مواجه شده است. اتفاقی که البته اولین بار نیست رخ می‌دهد و پیش از این هم برای کالاهای مختلف دیگری تجربه شده بود.
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۴۲
کیفیت و قیمت جدید کره های ایرانی
عضو هیات مدیره انجمن صنایع فرآورده های لبنی با اشاره به اینکه کره از گروه کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج شده است و اگر کسی قصد واردات کره داشته باشد باید از ارز نیمایی استفاده کند، گفت: باید در این بخش بر تولیدات داخل تکیه کنیم. براساس مصوبه چربی ستاد تنظیم بازار قیمت هر قالب ۱۰۰گرمی کره ۸۰۰۰ تومان خواهد شد.
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۱۰
صادرات شیرخشک و لبنیات مشمول پرداخت عوارض می‌شود
کلامی گفت: ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده است که نسبت به تعیین عوارض برای صادرات شیرخشک و محصولات لبنی اقدام کند.
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۰۴
کره داخلی ارزانتر از کره وارداتی؛ ۳۰ درصد ظرفیت صنایع دامپروری خالی است
مدیرعامل اتحادیه دامداران قیمت هر کیلو کره وارداتی را ۳.۸ دلار اعلام کرد و گفت: قیمت کره داخلی به مراتب پایین تر از این نرخ است.
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۶:۵۸
درصد پایین‌چربی گاوهای ایرانی واقعیت ندارد؛ خوداتکایی کره در داخل شدنی است
مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی گفت: با توجه به آنکه ۹۵ درصد گاوهای ایران هلشتاین هستند، بیان اظهاراتی مبنی بر درصد پایین چربی گاوهای ایرانی واقعیت ندارد.
پنج شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
تکذیب سهمیه بندی کره در فروشگاه‌های زنجیره‌ای
نایب رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: هر مشتری به هر مقداری که کره بخواهد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای موجود است و سهمیه بندی کره در این فروشگاه ها صحت ندارد.
پنج شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
راهی به جز افزایش قیمت شیر خام نیست
سید احمد مقدسی رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی گاوداران اظهار داشت : وضعیت شیر خام به همین منوال نخواهد ماند و مجبور هستند طی روزهای آینده قیمت شیر را افزایش دهند پس این افزایش قیمت موقتی خواهد بود و روزهای آینده که قیمت جدید شیر خام اعلام شود دوباره شاهد افزایش قیمت لبنیات خواهیم بود.
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۵۳
کره تولید داخل از ابتدای شهریور عرضه می‌شود/ ارز جدیدی برای واردات کره تخصیص نیافت
انجمن صنایع فرآورده های لبنی در خصوص انتشار اطلاعاتی درباره واردات کره حیوانی توضیحاتی را ارائه کرد.
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۳۴
ذخایر وارداتی کره رو به اتمام است/ مجوزی برای افزایش قیمت صادر نشده
رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌های فرآورده‌های لبنی کشور گفت: از سال گذشته که ارز 4200 تومانی برای واردات کره قطع شده بود از ذخایر موجود استفاده می‌شود که تا پایان شهریورماه پاسخگو است. اکنون این ذخیره نیز رو به اتمام بوده به همین دلیل قیمت‌ها در حال افزایش است، با این وجود سازمان حمایت هنوز مجوزی در این راستا صادر نکرده است.
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
پای " سلطان کره" در میان است؟
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران درباره چرایی کاهش عرضه کره در بازار و افزایش قیمت این محصول توضیح داد.
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۸
بهسازی خط تولید شرکت امید پروتئین سلامت
مدیر عامل شرکت امید پروتئین سلامت گفت: با استفاده از تجارب کارشناسان به نام کشور اقدام به تعویض تمامی خطوط تولید و بهسازی زیرساخت‌های کارخانه کرده‌ایم.
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
پگاه خراسان ۴ گواهینامه صادراتی گرفت
شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان با هدف ارزآوری برای مجموعه پگاه، گواهینامه صادرات دریافت کرد.
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۳۵
ساخت نوشابه توسط کارخانه‌های لبنی تخلف است
مدیرکل تعزیرات تهران گفته اخیرا یکی از شرکت‌ها اقدام به تولید نوشابه‌ای خاص کرده که مسئولان امر باید بررسی کنند این محصول چه ارتباطی با لبنیات دارد.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
بستنی ظفر طعمی خوش برای 4 همسایه ایران
بســتنی ظفر فعالیت خود را در ســال ۱۳۵۷ با مدیریت آقای مظفر جهانبخش سفیدی در تهران با تولید انواع بستنی و بستنی زمستانی آغاز نمود . این شرکت، اولین تولید کننده بستنی قیفی زمستانی در ایران و جهان است. همچنین بستنی ظفر در بیشتر شهرهای کشــور نمایندگی و به 4 کشور همسایه عراق، افغانستان، آذربایجان و ارمنستان صادرات دارد.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۰۹
ضدمحرک‌های صنعت لبنیات کدامند؟
به نظر می‌رسد اهمیت و جایگاه صنعت لبنیات هنوز در جامعه تبیین نشده است، به عبارت دیگر این موضوع مطرح است که قیمت محصولات لبنی باید براساس اهمیت و جایگاه این محصولات تعیین شود.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۰۵
قاچاق افسارگسیخته شیرخشک مازاد، اقتصاد کشور را فلج می‌کند
مدیر عامل اتحادیه تعاونی کارخانه‌های لبنی گفت: ۲۵ هزار تن شیرخشک مازاد از مرز پاکستان قاچاق می شود که این امر اقتصاد کشور را فلج می‌کند.
جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
تقویت ساختارهای صادراتی محصولات لبنی/ ایجاد شرکت مدیریت صادرات در دستور کار قرار گرفت
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بر ضرورت تقویت ساختارهای تولیدی، بهداشتی و صادراتی محصولات لبنی کشور جهت افزایش سهم بازار در فدراسیون روسیه تاکید کرد.
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
واکنش وزارت بهداشت به ادعای مضرات "شیر" برای استخوان
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در واکنش به ادعای مضر بودن مصرف شیر و لبنیات که در یکی از شبکه‌های تلویزیونی مطرح شد، ضمن رد این ادعا تاکید کرد که چنین اظهاراتی مغایر با سیاستهای نظام سلامت است و تضعیف سیاست‌های وزارت بهداشت برای سلامت مردم را سبب می‌شود.
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۵۴
قاچاق ۳۴ هزار تن شیرخشک مازاد به کشور‌های همسایه
مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی گفت: هم اکنون ۳۴ هزار تن شیرخشک در کارخانه‌ها دپو شده که قاچاقچیان در حال صادرات این کالا به پاکستان هستند.
سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۳۶
قیمت هر کیلو شیرخشک به ۲۶ هزار تومان رسید
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی گفت: هم اکنون حدود ۳۰ هزار تن شیرخشک در کارخانه‌ها دپو شده که قاچاقچیان در حال صادرات آن به پاکستان هستند.
یکشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
صادات ۴۰ هزارتن لبنیات به اتحادیه اوراسیا
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: حدود ۴۰ هزارتن شیر و فرآورده های لبنی به کشورهای اتحادیه اوراسیا با اولویت روسیه صادر شده است.
چهارشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۵۸
ایرانی ها سالانه چقدر مواد لبنی مصرف می کنند
رئیس انجمن تغذیه ایران، نسبت به تبعات کاهش سرانه مصرف شیر و مواد لبنی در کشور هشدار داد.
یکشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳