سرویس خبری فرآورده های لبنی

اتهام به کیفیت شیر خلاف واقعیت و منافع ملی
غلامعلی سلیمانی مدیر عامل کاله می‌گوید: دامن زدن به حواشی بی‌اساس وجود آفلاتوکسین در شیر سبب ترس مردم از مصرف شیر و لبنیات شده و باعث می‌شود این محصولات را از سبد غذایی خود حذف کنند. وقتی مصرف سرانه شیر در کشور پایین می‌آید، حتما مصرف دارو در کشور بیشتر می‌شود. باید بررسی کرد که چه کسانی از این مسئله بهره می‌برند؟
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
کارنامه بازار صادراتی محصولات لبنی
دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران اعلام کرد که در سال ۷ میلیون تن لبنیات در کشور تولید می‌شود که ۴۵۰ هزار تن آن به میزان ۷۷۰ میلیون دلار صادر می‌شود.
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۴۷
مدال جشنواره تلاشگران به مدیرعامل "پگاه"  اختصاص یافت
به گزارش فودنا، مدال هشتمین دوره جشنواره تلاشگران کشور به مهندس قدوسی مدیر عامل صنایع شیر ایران - پگاه اعطا شد..
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱:۰۲
چه کسی از جنجال آفلاتوکسین سود می‌برد؟
واکنش‌ها به شایعه وجود سم در شیر ادامه دارد اما کارشناسان صنایع غذایی، انتشار دو خبر بد در فاصله زمانی کوتاه درباره صنایع غذایی کشور را با دشمنان تولید در این صنعت مرتبط می‌دانند
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
نظارت کافی بر محصولات لبنی فله‌ای و سنتی وجود ندارد
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اینکه محصولات صنعتی و کارخانه ای توسط چهار دستگاه نظارتی قوی رصد می شود، بر تضمین سلامت محصولات غذایی تاکید کرد.
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
ما هاب صادرکننده شیر در منطقه هستیم
بحث شیرهای آفلاتوکسینی در حالی مطرح می‌شود که ما هاب صادرکننده شیر در منطقه هستیم و ادعا داریم به تنهایی و با مشارکت چند شرکت معتبر دیگر می‌توانیم کشور را از واردات شیرخشک نوزاد بی‌نیاز کنیم که سختگیرانه‌ترین استانداردهای دنیا را دارد و چه کسانی جز لابی‌های واردکننده شیر خشک از تولید داخلی و ممنوعیت ورود این محصول به کشور متضرر می‌شوند؟
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
مصرف بیش از حد آفلاتوکسین شایعه‌ای بیش نیست / مصرف آفلاتوکسین از حد مجاز هم پایین‌تر است
مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی وجود سم آفلاتوکسین در شیر را اندازه‌گیری می‌کنند.
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
آغاز تخریب برندهای لبنی ایران در بازار صادراتی توسط رقبا/ فیلم صدا وسیما در کشورهای همسایه دست به دست می‌شود/ بازگشت ۳ تا ۵ هزار تن شیر به کارخانه‌های لبنی در یک روز
سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی ایران از آغاز تخریب برندهای لبنی ایران در بازار جهانی توسط رقبا به بهانه برنامه صدا و سیمای کشور خبر داد و گفت: رقبای برندهای ایرانی تلاش می‌کنند تا با انتشار فیلم اظهارات غیرکارشناسانه اخیر در صدا و سیما، برندهای ایرانی را در بازارهای منطقه‌ای تخریب کنند.
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
حذف لبنیات از سبد غذایی روزانه مردم گناه نابخشودنی است
سخنگوی سازمان غذا و دارو، در واکنش به ادعای وجود سم در لبنیات، گفت: اگر به سبب این ادعا مردم لبنیات را از سبد غذایی خود حذف کنند، گناه کارشناس تلویزیون نابخشودنی است.
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۲۸
عده ای در صدد حذف شیر از سبد غذایی روزانه مردم هستند
معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: اخبار کذب و غیر واقعی مثل وجود سم آفلاتوکسین در شیر موجب می شود مصرف شیر از سبد غذایی روزانه مردم حذف شود.
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۲۶
با خیال راحت لبنیات بخورید!
در پی اظهارات یک کارشناس در برنامه تلویزیونی درباره آلودگی شیرهای پاستوریزه به سم افلاتوکسین، ‌ دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران توضیحاتی در این زمینه ارائه داد.
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۷:۳۶
نظر و یا تصویری که از رسانه‌های عمومی و فضای مجازی پخش می‌شود را بلافاصله قبول و یا پخش نکنید
انجمن صنایع غذایی استان آذربایجان شرقی طبق صدور بیانیه ای ضمن درخواست از مردم بابت اینکه نظر و یا تصویری که از رسانه‌های عمومی و فضای مجازی پخش می‌شود را بلافاصله قبول و یا پخش نکنند، اعلام کرد که اقدام های قضایی درباره‌ی برنامه‌ای که در مورد شیر نظرهای غیرکارشناسی مطرح کرد از طرف انجمن صورت پذیرفته است.
سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
رئیس سازمان دامپزشکی: مردم با خیال راحت شیر مصرف کنند
رئیس سازمان دامپزشکی گفت: تضمین می‌دهیم که همه شیر‌های تولیدی در کشور از کیفیت، سلامت و بهداشت کامل برخوردار است.
سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
نظارت و کنترل شیر تولیدی کشور بسیار سختگیرانه است
مدیرکل دفتر نظارت بر استانداردهای صنایع غذایی سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به کنترل شیر تولیدی کشور طی ۴ مرحله گفت: چنانچه شیر تولید شده منطبق با استاندارد نباشد اجازه ورود به خط تولید داده نمی شود.
سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
سایه سیاه شایعه سم آفلاتوکسین بر سر صنایع لبنی
انتشار شایعه وجود سم آفلاتوکسین در شیر با وجود تکذیب، علاوه بر کاهش سهم لبنیات از سبد مصرف خانوارها می‌تواند تولید و صادرات این محصولات را با چالش مواجه کرده و ارزآوری این صنعت را در شرایط سخت تحریم متوقف کند.
سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۱۶
سلامت شیرهای تولیدی را ضمانت می کنیم
رئیس سازمان دامپزشکی گفت: تضمین می‌دهیم که همه شیرهای تولیدی در کشور از کیفیت، سلامت و بهداشت کامل برخوردارند و مردم می‌توانند با ضمانت این سازمان، از این محصول با خیال راحت استفاده کنند.
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
استاندارد سم آفلاتوکسین در ایران، ۵ برابر سختگیرانه‌تر از استاندارد جهانی
مدیرکل نظارت بر استانداردهای صنایع غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد سم آفلاتوکسین در ایران پنج برابر سخت‌گیرانه‌تر از استاندارد جهانی بوده و به میزان یک دهم میکروگرم در هر کیلوگرم شیر است.
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
رد آلودگی شیر در مجلس/ به ۲۸ کشور دنیا لبنیات صادر داریم
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه موضوع آلودگی شیر در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی و رد شده است، گفت: ما به حدود ۲۸ کشور دنیا لبنیات صادر می کنیم.
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
آفلاتوکسینِ شیر در آمریکا ۵ برابرِ استانداردهای ایران
رییس انستیتو تغذیه‌ و صنایع غذایی کشور ضمن مقایسه میزان مجاز وجود آفلاتوکسین در شیر در ایران با دیگر کشورها گفت: میزان مجاز آفلاتوکسین در شیر در آمریکا پنج برابر استانداردهای ایران است.
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۹:۱۳
قیمت گذاری دستوری، از تولید تا مصرف
عضو هیئت مدیره شرکت لبنیات کالبر درباره محدودیت قیمت گذاری دستوری بر محصولات لبنی گفت: قیمت گذاری دستوری کلاً اشتباه است. وی گفت: اصولاً قیمت گذاری دستوری باید جایی اعمال شود که سوبسید تعلق می گیرد. در حال حاضر دولت برای خوراک دام سوبسید می دهد پس باید این نوع قیمت گذاری روی قیمت شیر خام اعمال شود.
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۸:۱۵
آلودگی شیرهای پاستوریزه چقدر جدی است/ اطلاع‌رسانی یا هراس آفرینی
اظهارات یک کارشناس حوزه بهداشت در برنامه تلویزیونی مبنی بر آلوده بودن مواد لبنی به خصوص شیرهای پاستوریزه، با واکنش وزارت بهداشت همراه شد.
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۷:۴۰
مصرف شیر کم چرب موجب افزایش طول عمر می شود
تحقیق جدید نشان می دهد مصرف شیر کم چرب به جای شیرپرچرب موجب کُندشدن روند افزایش سن می شود.
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۷:۳۵
هجمه‌های سنگین بر صنعت با اظهارنظرهای غیرکارشناسی
هجمه‌هایی که بر علیه تولید، آنهم صنایع غذایی ایران - که در این چند دهه پرچم افتخار را برافراشته است - بسیار سنگین و سخت تمام شده است و در زمانی که واحدهای صنایع لبنی کشور به کشورهای اروپایی و همسایه صادرات دارند پس مسلما برای ورود به این بازارها باید تحت لیسانس و استانداردهای سختگیرانه تولید کنند.
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
هجمه به صنعت لبنیات کشور / مصرف "شیر" را متوقف نکنید
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه میزان آفلاتوکسین در شیر و لبنیات بسیار ناچیز است، گفت: توصیه اکید ما این است که مردم به تبلیغات سوء توجه نداشته باشند و مصرف شیر را متوقف نکنند.
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
واکنش وزارت جهاد به وجود سم در شیر/به شدت تکذیب می شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: به هیچ وجه سم آفلاتوکسین بیش از حد مجاز در شیر وجود ندارد و این موضوع به شدت تکذیب می‌شود.
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
واکنش وزارت بهداشت به "وجود سم آفلاتوکسین" در شیر
معاون وزیر بهداشت در واکنش به "وجود سم آفلاتوکسین" در شیر با بیان اینکه مردم نگرانی بابت مصرف آن نداشته باشد گفت: این امر مانند آن است که بگویم چون امکان تصادف در خیابان وجود دارد مردم به خیابان نروید، هرچند که آمار تصادف در کشور رو به افزایش است.
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
شارلاتانیزم علمی است / کارشناس صداوسیما هیچ تخصصی در زمینه سم‌شناسی شیر ندارد
دکتر محمد کاظم کوهی رییس بخش سم شناسی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در واکنش به انتشار فیلمی از فردی که خود را فوق دکترای سم شناسی معرفی می کند و در صدا و سیما در خصوص وجود افلاتوکسین در شیر و لبنیات سخن می گوید نوشت:
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
وجود سم آفلاتوکسین در شیر تولیدی کشور تکذیب شد
سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه ای با رد وجود سم آفلاتوکسین در شیر تولیدی کشور اعلام کرد استاندارد ایران در این زمینه از اتحادیه اروپا سختگیرانه تر است.
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
"شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید / آفلاتوکسین در لبنیات همیشه و همه جا بوده و هست
معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مردم مصرف شیر را از سبد غذایی خود حذف نکنند، گفت: اینکه لبنیات حاوی آفلاتوکسین باشد، اجتناب ناپذیر است و همیشه و همه جا موجود بوده و هست و قاعدتا آفلاتوکسین در شیر غیر پاستوریزه به دلیل عدم کنترل بیشتر است.
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
وجود سم افلاتوکسین در شیرخام صحت ندارد
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی وجود سم افلاتوکسین در شیرخام مصرفی صنایع لبنی کشور را رد کرد و گفت: تولیدات این صنایع در چهارچوب ضوابط بهداشتی این سازمان است.
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
لاریجانی: کمیسیون کشاورزی مساله آلودگی شیرهای پاستوریزه را بررسی کند
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون کشاورزی هر چه سریع‌تر موضوع آلودگی شیرهای پاستوریزه را بررسی و گزارش را به صحن علنی ارائه دهد.
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
جنجال افلاتوکسین در شیر پاستوریزه ؛ واقعیت یا تخیل؟
ادعای عرضه شیرهای پاستوریزه‌ آلوده به سم " افلاتوکسین " در کشور و نام بردن از استان مازندران با آمار نسبتا بالا آن هم در یک برنامه تلویزیونی صبحگاهی ، نه تنها موجی از نگرانی را در خانواده‌ها ایجاد کرد، بکله اعتراض بسیاری از فعالان صنایع غذایی و بویژه صنعت لبنیات و مراجع بهداشتی را به همراه داشته است.
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹
وجود سم آفلاتوکسین در مواد غذایی مسئله‌ای جهانی است/روند کاهشی آفلاتوکسین در لبنیات و خشکبار
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: در سال‌های اخیر میزان آفلاتوکسین در مواد غذایی از جمله لبنیات و خشکبار روند کاهشی داشته است
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
کنترل کیفیت محصولات لبنی کجاست؟
هر از گاهی تصاویری از بسته بندی معیوب فرآورده‌های لبنی در فضای مجازی به اشتراک گذارده می شود که با وجود تکذیب شرکت های تولید کننده و طرح اینکه رفتارهای اینگونه سبب تخریب صنعت می شود، اما این پرسش بی پاسخ می ماند که بخش کنترل کیفی شرکت های لبنی مطرح کشور چه نقشی ایفا می کنند؟
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
اعلام نظر سازمان ملی استاندارد درباره پنیر مشکوک به آلودگی میکروبی
در پی انتشار ویدئویی در فضای مجازی توسط یکی از فروشندگان مواد غذایی که حاوی تصاویر پنیرهای مشکوک به آلودگی میکروبی محصولات یک شرکت که به اشتباه نام یک برند لبنی برده شده بود سازمان ملی استاندارد در این زمینه توضیح داد.
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
سامانه‌ای برای استخراج پروتئین‌های آب پنیر با کمک فناوری‌نانو
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان پس از عرضه سامانه‌ای برای تصفیه آب‌های خاکستری و پساب، موفق به ارائه سامانه‌ای برای جداسازی پروتئین‌های موجود در آب پنیر شده‌اند که در صنعت غذایی کاربردهای فراوانی دارد.
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۷:۰۸
دولت متولی اصلی در عدم کاهش سرانه مصرف موادلبنی است
عضو هیئت مدیره شرکت لبنیات کالبر با کم ارتباط دانستن اقدامات شرکت های لبنی برای عدم کاهش سرانه مصرف، دولت و نهادهای دولتی را مسئول این امر خواند و گفت: باید روی این قضیه فرهنگ سازی شود و بهترین متولی این کار وزارت بهداشت و درمان، سازمان غذا و دارو و دولت است چرا که سرانه مصرف لبنیات بر سلامت افراد تاثیر گذار است.
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
رشد فروش ۹ ماهه در صنایع شیر ایران
۷ شرکت زیر مجموعه صنایع شیر گزارش عملکرد ۹ ماهه امسال را با رشد فروش به بازار اعلام کردند.
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
پرونده تخلف برخی شرکت‌های لبنی به سازمان تعزیرات ارسال شد
در پی افزایش قیمت برخی محصولات لبنی در بازار،‌ سازمان حمایت اعلام کرد که "تمامی شرکت‌های لبنی قیمت‌های مصوب ابلاغی را رعایت می‌کنند، اما در موارد محدودی پرونده تخلف تشکیل و موضوع به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است".
جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
مصرف شیر پرچرب خطر چاقی در کودکان را کاهش می دهد
تحقیق جدید نشان می دهد کودکانی که شیرکامل (پرچرب) مصرف می کنند در مقایسه با کودکانی که شیر کم چرب می نوشند، کمتر با ریسک چاقی و اضافه وزن روبرو هستند.
جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
صفحه ۱ از ۲ ۲