سرویس خبری فرآورده های لبنی

تولید بستنی بدون شیر، مایونز،سویا و جلبک
شرکت یونیلیور اعلام کرده تمرکز تولیدات خود را به‌جای گوشت بر محصولاتی همچون بستنی بدون شیر، مایونز و سویا و جلبک معطوف خواهد کرد.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌ها تنها راهکار متعادل شدن نرخ شیرخام
رییس هیات مدیره کانون انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های دامی با نرخ مصوب تنها راهکار متعادل شدن قیمت شیرخام و فرآورده‌های لبنی است.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
رشد ۸۸ درصدی قیمت شیرخام طی یک سال/۶۵ درصد هزینه تمام‌شده محصولات لبنی مربوط به شیرخام است
سخنگوی صنایع لبنی گفت:قیمت شیرخام ۸۸درصد رشد داشته است بنابراین نرخ محصولات‌لبنی مشمول قیمت‌گذاری هم باید اصلاح شود.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۱۵
اعتراض صنایع لبنی به عملکرد سازمان حمایت
سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی گفت: در جلسه ای با سازمان حمایت قیمت شیرخام ۴۱۵۰ تومان تعیین و بر اساس این قیمت ۱۰ قلم محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری دولتی حداکثر با ۳ درصد سود تعیین قیمت شدند اما متاسفانه نتایج جلسه کارشناسی نادیده گرفته شد و با تغییر قیمت شیرخام به ۴۵۰۰ تومان قیمت لبنیات ثابت ماند.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
اوضاع شیر تو شیر بازار تولید شیر
مدیرعامل تعاونی گاوداران صنعتی استان مرکزی گفت: با توجه به افزایش چندبرابری قیمت نهاده ها در بازار آزاد و مشکلات حمل و نقل و... و از طرفی نقش دلالان در این بازار، تولید شیر برای تولیدکنندگان بویژه تولیدکنندگان سنتی و نیمه صنعتی صرفه چنئانی ندارد و نیاز است توازن قیمت بین هزینه های تولید و هزینه فروش برقرار شود.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
عدم تامین نهاده با نرخ مصوب دلیل افزایش قیمت شیرخام بوده است
معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت گفت: افزایش قیمت شیرخام به سبب عدم امکان تأمین نهاده‌ها با ارز رسمی به صورت کامل و چالش های موجود در این حوزه و با توافق وزارت جهاد کشاورزی و تشکل‌های دامداری انجام شده است.
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
گام اول آزادسازی لبنیات
سال گذشته دولت کره را از لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی خارج کرد و تابستان امسال کره‌‌ای که پارسال با ارز دولتی وارد شده بود تمام شد. به سبب افزایش نرخ ارز دیگر واردات کره به صرفه نبود و تولیدکنندگان داخلی شروع به راه‌اندازی یا تقویت خط تولید کره خود کردند.
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۴۴
اخراج ۲۰۰۰ کارمند در بزرگترین تولیدکننده ماست جهان
شرکت دنون که بزرگترین تولیدکننده ماست جهان است، ۲۰۰۰ شغل شامل یک چهارم از کارمندان دفاتر مرکزی جهانی خود را با به منظور احیای سودآوری در بحبوحه پاندمی کرونا تعدیل خواهد کرد.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
قیمت شیرخام را بیش از توافق بالا بردند؛ نرخ لبنیات باید اصلاح شود
سخنگوی انجمن لبنی با انتقاد از تصمیم ستاد تنظیم بازار در افزایش نرخ شیرخام بعد از توافقات اولیه،گفت: وزارت جهاد هزینه ناکارآمدی خود را از جیب تولیدکننده و مصرف کننده می پردازد.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
مسئولیت نظام سیاستگذاری را نبایداز تولید کننده توقع داشت
سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی ایران گفت: مسئولیت تولیدکننده تامین کالای کشور و وظیفه نظام سیاست گذاری حمایت و حراست از قدرت خرید مردم و سبد خانوار است پس مسئولیت نظام سیاست‌گذاری را نباید از تولید کننده توقع داشت.
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
قیمت ۱۰ قلم محصول لبنی پرمصرف تعیین شد
ستاد تنظیم بازار قیمت فروش شیر خام با مشخصات ۳.۲ درصد چربی و بار میکروبی زیر ۱۰۰ هزار را مبلغ ۴۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم درب دامداری تصویب کرد که بر همین اساس ۱۰ قلم محصول لبنی قیمت‌گذاری شدند.
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
چرا لبنیات مجدد گران شد؟/فروشِ گران شیر بطری با اسامی عجیب و غریب!
ستاد تنظیم بازار در یک هفته دو بار قیمت لبنیات را افزایش داد که همین امر منجر به سوء استفاده برخی از شرکت‌های تولید لبنیات شده است.
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۳۰
قیمت کره آزاد شد
ستاد تنظیم بازار اعلام کرد با توجه به تغییر نرخ ارز کره وارداتی از رسمی به نیمایی، قیمت گذاری تثبیتی این محصول برداشته شد.
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۱۷
چرا قیمت مصوب شیر خام طی چند روز دو بار گران شد؟
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت مصوب نهایی تعیین شده از سوی ستاد تنظیم بازار برای هر لیتر شیر خام ۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۱۵
تولید پنیر در «غشاذر» 3 برابر افزایش پیدا کرد
به گزارش فودنا، تولید پنیر کوزه‌ پگاه آذربایجان غربی، با نماد«غشاذر»، ۳۰۰ درصد، افزایش یافت.
شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
افزایش قیمت انواع محصولات لبنی اعلام شد + لیست قیمت
سخنگوی انجمن صنایع فراورده‌های لبنی ایران، از افزیش قیمت مصوب برخی از محصولات لبنی خبر داد.
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
احتمال افزایش قیمت لبنیات / آخرین قیمت لبنیات 27 آبان 99
افزایش قیمت لبنیات در تیرماه امسال هنوز تولیدکنندگان را راضی نکرده و انجمن صنایع لبنی ایران دوباره خواهان اصلاح قیمت برخی از اقلام لبنی است.
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱
پاسخ به چرایی افزایش قیمت لبنیات/ قیمت‌های متعادل‌تر با حذف یارانه سیاه!
در روزهای اخیر افزایش ناگهانی قیمت برخی از محصولات لبنی سوژه فضای مجازی شده است و آن را گران فروشی می‌دانند. این درحالی است که صنایع لبنی معتقدند؛ افزایش قیمت در محصولات لبنی که مشمول قیمت‌گذاری ستاد تنظیم بازار نمی‌شوند با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، حق تولیدکننده است.
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
انجمن صنایع لبنی: تعلل در اصلاح قیمت‌ها به ضرر واحدهای کوچک تولیدی است
سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی با بیان اینکه نرخ محصولات پتروشیمی مورد نیاز برای بسته بندی بر اساس فوب خلیج فارس تعیین می شود و ۸۷ درصد در پنج ماه گذشته افزایش یافته است گفت: قیمت محصولات صنایع لبنی اما به صورت دستوری تعیین می شود.
یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
قیمت شیر برخی کارخانه‌ها افزایش یافت
با وجود اینکه مصوبه‌ای برای افزایش قیمت دوباره لبنیات وجود ندارد و مدت زیادی از افزایش قیمت قبلی نمی‌گذرد برخی از برندهای تولید کننده این محصولات قیمت شیر خود را ۲ تا ۶ هزار تومان افزایش داده اند.
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
افزایش ۶۰ درصدی هزینه تمام‌شده تولید محصولات لبنی
سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی گفت: از ابتدای امسال هزینه‌های تمام شده این صنعت در بخش شیرخام، استاترها، مواد پتروشیمی (بسته‌بندی) حقوق و دستمزد و حمل و نقل بیش از ۶۰ درصد افزایش داشته است.
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴
کاهش سرانه مصرف لبنیات در راه است
مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی گفت: سرانه مصرف لبنیات از ۱۲۰ کیلو در سال ۸۹ به کمتر از ۶۰ کیلوگرم رسیده که این امر یک فاجعه است.
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
افزایش قیمت لبنیات نداریم/ آغاز توزیع برنج از فردا
رئیس ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه فعلا احتمال افزایش قیمت لبنیات منتفی است، از توزیع ۳۰ هزار تن برنج از فردا در سطح استان‌ها خبر داد و گفت: بر اساس تصمیمات مجموعه اقتصادی دولت مصوب شده با همکاری گمرک جمهوری اسلامی، بانک مرکزی و مجموعه وزارت صمت حدود سه میلیون تن کالای اساسی با حداقل تشریفات از فردا ترخیص شود.
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
بی اعتنایی وزارت جهاد و سازمان‌حمایت به مصوبه ستاد تنظیم بازار
سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: با گذشت بیش از ۴۰ روز از مصوبه ستاد تنظیم بازار، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت اقدام به اصلاح قیمت نکرده‌اند.
یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۵۰
خرید شیرخام بالاتر از نرخ مصوب
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی کشور از خرید شیرخام به قیمت بالاتر از نرخ مصوب از دامداران خبر داد.
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۴۳
موج جدید افزایش قیمت لبنیات/ چرا شیر خام با نرخ مصوب به صنایع لبنی نمی‌رسد؟
اخیرا قیمت شیر و در پی آن نرخ انواع لبنیات در کشور افزایش یافته این درحالی است که نرخ مصوب شیر خام هیچ تغییری نکرده است.
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۷:۴۰
افزایش قیمت شیرخام در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفت
در پی افزایش هزینه تمام شده تولید شیرخام برای دامداران، افزایش قیمت خرید این محصول در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفته است.
پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
احتمال افزایش قیمت شیرخام در هفته آینده
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه قیمت تمام شده شیر خام برای دامداران بیش از ۵۰۰۰ تومان است، گفت: اقدامات کارشناسی برای افزایش قیمت شیر خام انجام شده و در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفته است و احتمالا تا هفته آینده مشخص می‌شود.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
درخواست صنایع لبنی برای اصلاح قیمت لبنیات+ سند
دبیر انجمن صنایع لبنی ایران طی نامه ای به رئیس جمهور و وزرای مربوطه خواستار اصلاح یا به نوعی افزایش قیمت لبنیات شد.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۳۷
افزایش ۳۰ درصدی قیمت شیرخام/ کارخانه های لبنیاتی تحت فشارند
سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی از افزایش هزینه های تولید چون شیرخام، حمل و نقل، بسته بندی و چربی سخن گفت و با اشاره به اینکه قیمت گذاری دستوری شرکت های لبنیاتی را تحت فشار قرار داده است، گفت:قیمت مصوب شیرخام ۳۱۰۰ تومان است اما تا به امروز نه تنها این قیمت در خرید و فروش شیر خام رعایت نشده بلکه ۳۰ درصد هم افزایش یافته است و شرکت های لبنی شیر خام را با قیمت بیش از ۴۰۰۰تومان از دامداران خریداری می کنند.
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۱۰
رسانه‌ها در افزایش سرانه مصرف شیر و توسعه سلامت اهمیت بالایی دارند
عبداله قدوسی مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران، طی پیامی ویدئویی، در سومین نشست شورای ارتباطات پگاه، بر اهمیت نقش رسانه‌ها در افزایش سرانه مصرف شیر و فرآورده های شیری و توسعه سلامت، تاکید کرد.
پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
بازار سیاه نهاده‌های دامی همچنان داغ است
مدیر عامل اتحادیه دامداران گفت: با وجود نوسان شدید نرخ نهاده‌های دامی، قیمت تمام شده شیر و گوشت به شدت بالا رفته است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۰۸
فروش آنلاین و شگفتانه ۶ محصول پگاه در ۶ روز دیجی‌کالایی
با هدف خرید سلامت محور مردم در ایام کرونا، ۶ محصول پگاه، در قسمت فروش شگفتانه دیجی‌کالا، قرار خواهد گرفت.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
تولید 25 هزارتن کره خوراکی در کشور
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: با تولید سالانه ۲۵ هزار تن کره توسط شرکتهای پگاه که ۲۵۰۰ تن در پگاه لرستان تولید می‌شود، امیدواریم نیاز کشور به کره که در ماه‌های اخیر به دلیل محدودیت‌ ارز با مشکل روبرو شده بود، برطرف شود.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۵۰
راهکاری برای تامین لبنیات پرچرب کشور
رئیس پژوهشگاه ابن‌سینا درباره تاثیر گسترش تکثیر گاوهای نژاد برتر بر کاهش قیمت مواد لبنی و از جمله کره گفت: اگر بخواهیم کره را وارد نکنیم و کره‌ی مورد نیاز را از موجودی کشور تامین کنیم، باید ذائقه مردم را عوض کنیم. یعنی مردم به جای ماست و شیر پرچرب نمونه‌ی کم‌چرب آن را مصرف کنند و چربی شیر موجود به کره تبدیل شود.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۴۴
مروری بر جنبه‌های مختلف شست‌وشو در صنعت شیر + دانلود مقاله
ایمنی مواد غذایی از مهم‌ترین اهداف صنعت شیر است. پاکیزه‌سازی تجهیزات نه تنها به منظور مطابقت با استانداردهای شیر و فرآورده‌های شیری، بلکه از منظر زیست‌محیطی نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. چالش‌های پاکیزه‌سازی مبدل‌های حرارتی و غشاءها از سایر معضلات مربوطه در مراحل فرآوری شیر مهمترند و از آن جایی که به ندرت با روش‌های متداول تاثیر می‌پذیرند، در این مقاله کاربرد روش‌های نوظهوری چون استفاده از آنزیم‌ها و امواج فراصوت مرور شده‌اند
پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶
عرضه محصولات لبنی ۳ برابر نرخ واقعی در بازار! / قیمت واقعی هر لیتر شیرخام چند؟
بسیاری از مسئولان بر این باورند که با حذف یارانه از محصولات لبنی سرانه مصرف لبنیات به طور چشمگیری کاهش یافت که دولت برای پیشگیری از بیماری‌های مختلف و کاهش هزینه‌های درمان راهی جز بازگشت به ۱۰ سال گذشته را ندارد.
پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
افزایش غیرقانونی قیمت لبنیات؛ قاچاق شیر خشک رونق گرفت
مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی گفت: ستاد تنظیم بازار امسال یکبار قیمت لبنیات را افزایش داده و گرانی مجدد لبنیات غیرقانونی است.
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
سوء مدیریت، مانع اجرای توزیع شیر مدارس شد
مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی گفت: بی توجهی به عرضه شیر مدارس ارتباطی به گرانی شیرخام ندارد و سوء مدیریت وزارت آموزش و پرورش مانع اجرای این طرح شد.
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
نوسان ۳۴۰۰ تومانی کره!
گزارش های رسمی از این حکایت دارد که قیمت کره از ابتدای سال تا نرخ مصوب ۸۰۰۰ تومانی اخیر، رشد بیش از ۳۴۰۰ تومانی داشته و این کالا در شهریورماه تا ۱۲ درصد افزایش قیمت داشته است.
یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳