سرویس خبری فرآورده های لبنی

دامداران در انتظار تعیین قیمت تضمینی شیر خام
رییس هیأت مدیره اتحادیه دامداران خوزستان با بیان این‌که دامداران در انتظار تعیین قیمت خرید تضمینی شیر هستند، گفت: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌ها و سایر محصولات، این‌که قیمت شیر ثابت بماند، دامداران را ناامید می‌کند.
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!
در حالی تصویب نرخ خرید تضمینی شیر خام روی میز وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار دارد که مشخص نیست چرا وزارت جهاد کشاورزی با وجود تصویب و اجرایی شدن قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی، در این زمینه تصمیم‌گیری نمی‌کند و هنوز تصویب و ابلاغ این نرخ در وزارت صنعت است.
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
تعیین تکلیف افزایش نرخ محصولات لبنی به زمان دیگری موکول شد
یک مقام مسئول گفت: قرار بود هفته گذشته، نرخ خرید شیرخام و محصولات لبنی تعیین تکلیف شود اما مجدد به زمان دیگری موکول شد.
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۱۱
تعیین تکلیف افزایش نرخ محصولات لبنی به زمان دیگری موکول شد
یک مقام مسئول گفت: قرار بود هفته گذشته، نرخ خرید شیرخام و محصولات لبنی تعیین تکلیف شود اما مجدد به زمان دیگری موکول شد.
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۰۴
تعیین نرخ شیر با کدام وزیر؟!
در حالی تصویب نرخ خرید تضمینی شیر خام روی میز وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار دارد که مشخص نیست چرا وزارت جهاد کشاورزی با وجود تصویب و اجرایی شدن قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی، در این زمینه تصمیم‌گیری نمی‌کند و هنوز تصویب و ابلاغ این نرخ در وزارت صنعت است.
شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
شیر مدارس با دو سال وقفه از مهر امسال توزیع می‌شود
با تصمیم کارگروه تنظیم بازار، طرح توزیع شیر در مدارس با دو سال وقفه از ۱۵ مهر ماه ۹۷ مجدداً اجرا می‌شود.
شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷ - ۸:۵۳
نرخ مواد لبنی افزایش منطقی می یابد
معاون وزارت جهاد کشاورزی در امور بهبود تولیدات دامی از افزایش منطقی قیمت خرید فرآورده های لبنی خبر داد.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
توزیع شیر در مدارس از نیمه دوم مهرماه آغاز می‌شود
با تصمیم کارگروه تنظیم بازار، توزیع شیر مدارس در سال تحصیلی جدید آغاز خواهد شد.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
نرخ شیر خام همچنان روی میز آقای وزیر
در شرایطی که قرار بود نرخ خرید شیر خام تغییر کند، مدیرعامل اتحادیه دامداران اعلام کرد که این نرخ همچنان روی میز وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار دارد و با وجود توافق دامداران با صنایع لبنی، هنوز نهایی و تصویب نشده که به نظر می‌رسد این نرخ مورد تایید آقای وزیر نیست.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
قیمت شیرخام و لبنیات، تعیین تکلیف می شود
رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: نرخ خرید شیرخام و محصولات لبنی فردا ساعت ۹ صبح در جلسه ستاد تنظیم بازار تعیین تکلیف خواهد شد.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۷:۳۷
مردم از مصرف لبنیات سنتی غیرپاستوریزه خودداری کنند
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: با مصرف محصولات لبنی سنتی و غیر پاستوریزه احتمال ابتلا به تب مالت وجود دارد.
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
خرید حمایتی کافی نیست، قیمت شیرخام واقعی شود
سالیانه درحالی نزدیک 10 میلیون تن شیرخام در کشور تولید می شود که به گفته رئیس انجمن صنفی گاوداران شیرخام حتی با قیمت مصوب 1440 تومانی این محصول که مربوط به سال 1393 است، از تولیدکنندگان خریداری نمی شود.
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۶:۲۱
بستنی مازندران به آمریکا رسید
اداره کل دامپزشکی مازندران اعلام کرد که یکی از واحدهای تولید لبنیات استان امسال تاکنون حدود سه هزار کیلوگرم بستنی به آمریکا صادر کرده است.
یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۲۷
میلکی کاله حامی ریشه کنی هپاتیت تا سال ۱۴۱۰
همه هر روز با کودکانی در سرچهار راه و خیابان مواجه می‌شویم و هر بار با دیدن‌شان غم تلخی در وجودمان تازه می‌شود؛ آری اینها کودکان کار هستند که به علت شرایط زندگی در ریسک بالای ابتلا به انواع بیماریها از جمله هپاتیت‌های ویروسی و HIV می‌باشند. بطوریکه میتوان گفت حداقل شیوع هپاتیت در کودکان کار و خیابانی دو تا سه برابر جمعیت عادی کشور است.
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰:۳۵
زنگ خطر تولید شیر در کشور به صدا در آمد/ خرید حمایتی شیرخام، مشکلات دامداران را برطرف نکرد
با توجه به نوسان نرخ نهاده های دامی در چند ماه اخیر و امتناع وزیر صنعت از افزایش نرخ شیر خام، زنگ خطر نابودی تولید داخل به صدا درآمده است.
پنج شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
چرا نمی‌توانیم کره تولید کنیم؟
کره یک محصول پروتئینی پرمصرف در سبد خانوار است که با وجود تولید مناسب لبنیات، آن را وارد می‌کنیم؛ اما این در حالی است که به گفته کارشناسان صنایع لبنی می‌توانیم در تولید این محصول هم خودکفا شویم.
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
چشم‌ روی مشکلات صنعت لبنی بسته‌اند/قاچاق یونجه به حاشیه خلیج فارس
یک مقام صنفی با انتقاد از تعلل دولت در تعیین تکلیف نرخ شیرخام،گفت: در کنار همه مشکلاتی که طی ماههای گذشته صنعت لبنیات کشور با ان مواجه بوده، اخیرا قاچاق یونجه هم شرایط را سخت تر کرده است.
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
افزایش قیمت محصولات لبنی پرمصرف ممنوع است
مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: هرگونه افزایش قیمت محصولات لبنی منوط به موافقت کارگروه تنظیم بازار است.
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
چرا کره گران شد!؟
هر کیلوگرم کره نهایتا به قیمت ۲۹ هزار و ۱۳۳ تومان وارد می‌شود که با احتساب هزینه‌های تمام شده برای واردات از جمله تعرفه و هزینه‌های بسته‌بندی، این محصول در کارخانه‌های لبنی نباید به قیمت افزایش یافته فعلی که هر ۱۰۰ گرم آن ۴۵۰۰ تومان است، فروخته شود.
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
بازهم رویه همیشگی؛ گرانی لبنیات قبل مجوز
صنایع لبنی مانند گذشته و قبل از آنکه مجوز بگیرند، قیمت محصولات‌شان را افزایش داده‌اند. در این میان از دستگاه‌های نظارتی که فقط اعلام کرده‌اند "افزایش قیمت‌ها تخلف است"، برای برخورد خبری نیست و صنایع قیمت‌هایشان را به حالت قبل برنگردانده‌اند.
سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
قیمت جدید شیر به زودی‌ تعیین می‌شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی از پیشنهاد نرخ خرید تضمینی جدید برای شیرخام از دامداران خبر داد و گفت: به زودی نرخ جدید در ستاد تنظیم بازار به تصویب رسیده و ابلاغ می‌شود.
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
حذف تدریجی لبنیات از سفره خانوار/ یارانه لبنیات ندهند باید 10 سال دیگر یارانه درمان بدهند
افزایش هزینه‌های سربار بر صنایع لبنی و تمایل به افزایش قیمت از یک سو، پایین نگه داشتن دستوری قیمت ها از سوی دیگر و کاهش قدرت خرید مردم و پایین آمدن سرانه مصرف لبنیات حلقه‌ای معیوب است که باید فکری به حال آن کرد.
یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
نرخ جدید خرید حمایتی شیر خام از دامداران/هر لیتر ۱۴۴۰ تومان
رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: از این پس شیر خام دامداران در ۱۳ استان کشور با قیمت هر لیتر ۱۴۴۰ تومان خریداری می شود.
یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۸:۳۸
با گرانفروشی لبنیات باید برخورد شود
معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد که اگر کارخانه‌های لبنی مرتکب تخلف شده و بدون مجوز اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌اند، دستگاه‌های نظارتی باید با آن‌ها برخورد کنند.
جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۴
لبنیات گران شد
رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات از افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت لبنیات خبر داد و گفت: قیمت کره ۱۰۰ گرمی نیز هزار تومان افزایش یافته است.
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
تثبیت قیمت شیرخام با نرخ ۱۳۰۰ تومان
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اعلام کرد:وزارت جهاد کشاورزی با خرید حمایتی شیر خام دامداران موجب ثبات در تولید و ایجاد اشتغال پایدار در بخش صنعت شیر خام شده است.
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۷
کیفیت لبنیات پاستوریزه قابل قیاس با سنتی نیست
محبی گفت:لبنیات پاستوریزه بعلت برخورداری از اطلاعات مربوط به شرایط و تاریخ تولید و مصرف قطعا نسبت به لبنیات فاقد شناسنامه کیفیت بالاتری دارد.
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۷:۵۰
تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت لبنیات در ماه مبارک رمضان
دبیر انجمن لبنی گفت: کارخانجات صنایع لبنی در ماه مبارک رمضان، محصولات خود را با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی در سطح فروشگاه‌های تعیین شده وزارت جهاد و وزارت صنعت ارائه خواهند کرد.
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
درصدی برای افزایش قیمت لبنیات، نمی‌توان تعیین کرد
دبیرانجمن صنایع لبنی گفت: با توجه به افزایش مدوام پارامتر‌های بهای تمام شده، از روش‌های درصدی نمی‌توان جلو رفت.
پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۴۹
عدم رعایت نکات بهداشتی و افزایش ابتلا به بیماری در دامداری های سنتی
در ادامه پویش مردمی صنایع غذایی برای بررسی باورهای مردم در حوزه محصولات لبنی، نشستی با حضور تشکل های مردم نهاد، مدیران صدا و سیما، کارشناسان صنعت غذا و اصحاب رسانه در کارخانه فرآورده های لبنی گلا برگزار شد.
چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۶:۳۰
احتمال شیوع تب مالت در تهران کم است/ مردم در مصرف پنیر محلی احتیاط کنند/ عدم اعتماد به واحدهای صنعتی دلیل استقبال از لبنیات سنتی است
رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات گفت: پیشنهاد ما به شهروندان تهرانی این است که اگر شیر فله خریداری می‌کنند حداقل سه الی چهار دقیقه آن را در حالت جوش بگذارند و در مورد پنیرهای محلی نیز وسواس بیشتری داشته باشند. اینگونه پنیر‌ها با پنیر لیقوان و تبریز تفاوت دارد زیرا فرآیند درست شدن آن پنیر‌ها ماندن در آب نمک اشباع شده حداقل به مدت دو ماه است که هرگونه بیماری را از بین می‌برد. اما پنیرهای محلی یا لاکتیک که بی‌مزه هستند باید وسواس بیشتری برای آن‌ها داشته باشیم و تا جایی‌که امکان داردآن را مصرف نکنند.
دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۱۵
انحصار کارخانجات شیر و مرگ تدریجی واحدهای دامداری
همچنانکه اخلاق ملی درحوزه اقتصاد کلان و عرصه کسب و کار و مناسبات اجتماعی میان فروشنده و خریدار و برعکس، تا حد مشهودی فرو ریخته و کلماتی چون دزد، کلاهبردار، متقلب، رانت جو، رانت خوار و القاب پیشین و پسین این کلمات، در محاورات و گفتگوهای روزمره حتی در ملاء عام و اماکن عمومی مانند مترو اتوبوس، تاکسی و... بسیار گفته و شنیده می شود، اخلاق حرفه ای و جانب دارانه در حلقه های مختلف زنجیره تولید تا مصرف از جمله در میان تولید کنندگان شیر، کارخانجات لبنی و نهایتا مصرف کنندگان یک سویه شده و فروریخته است.
شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
برخورد با افزایش خودسرانه قیمت لبنیات
مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، افزایش خودسرانه قیمت فرآورده های لبنی پرمصرف را غیر قانونی دانست.
شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۰۹
کاهش ۵۰ درصدی تب مالت/مخالف مصرف لبنیات سنتی هستیم
در حالیکه رییس جامعه دامپزشکان و وزارت بهداشت نسبت به افزایش مصرف لبنیات سنتی و بیشتر شدن شیوع تب مالت در جامعه هشدار داده بودند، رییس سازمان دامپزشکی اعلام کرد که مخالف مصرف لبنیات سنتی است اما شیوع تب مالت کاهش داشته است.
شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۴۶
شایعات سد راه توسعه تولید شیر صنعتی
در ادامه در پویش مردمی باورهای صنایع غذایی و در حاشیه دومین کنگره بین المللی و بیست و پنجمین کنگره ملی علوم صنایع غذایی ایران که در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد، کارگاهی با عنوان "بررسی باورهای مردم به محصولات صنایع غذایی" توسط انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران صورت گرفت که یکی از بخش های آن بررسی دغدغه مردم در مورد کیفیت و نظارت بر نحوه تولید شیرهای استریل بود.
سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
استفاده از شیرهای برگشتی کارخانه‌ها در لبنیات سنتی صحت ندارد
یک مقام مسئول گفت: اگرچه رئیس انجمن جامعه دامپزشکان اخیرا اظهاراتی مبنی بر استفاده از شیرهای برگشتی دارد، اما بنده قاطعانه می‌گویم که تحت هیچ شرایطی این امر صحت ندارد.
دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۳۲
افزایش خودسرانه قیمت شیر و لبنیات توسط چند کارخانه لبنی
گزارش‌ میدانی خبرنگار فارس از سطح شهر تأیید می‌کند که طی یک هفته اخیر و به خصوص امروز چند برند لبنی قیمت شیر، ماست و پنیر خود را بدون مجوز سازمان حمایت ۱۰ درصد افزایش داده‌اند.
یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
شیر گران شد
برخی از صنایع لبنی اقدام به افزایش قیمت شیر پرمصرف خود تا مبلغ ۷۵۰ تومان در هر لیتر کردند.
یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۲۳
دولت‌ مکانیزم‌هایی برای جلوگیری از افزایش قیمت محصولات لبنی اتخاذ کند/ ضرورت دقت بیشتر دستگاه‌های نظارتی بر بازار محصولات لبنی
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس خواستار دقت و نظارت بیشتر دستگاه‌های نظارتی بر بازار محصولات لبنی شد.
شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
واردات کره سالانه 400 میلیون دلار ارز از کشور خارج می‌کند
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران گفت: سالانه 45 هزار تن کره به کشور وارد می‌شود که 400 میلیون دلار ارزبری دارد و می‌توان آن را در کارخانه‌های لبنی داخل با اشتغالزایی بیشتر تولید و صادر کرد.
جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴