سرویس خبری فرآورده های لبنی

آیا شیرهای مدت‌دار مواد نگهدارنده دارند؟
یک کارشناس صنعت لبنیات گفت: هیچ ماده نگهدارنده‌ای در شیر مدت‌دار نیست و نوع فرآیندی که درفرآوری و بسته بندی شیر فرادما طی می شود، دلیل بالا بودن ماندگاری شیر است.
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۱۲
بدهی میلیاردی کارخانجات لبنی به دامداران
مدیر انجمن صنایع لبنی گیلان گفته در شرایط کرونایی که دولت هم نمی‌تواند سوبسیدی به کارخانجات دهد ضروریست کارشناسان تدابیر ویژه‌ای بیاندیشند.
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
حداقل و حداکثر قیمت شیر خام تعیین شد/ اعلام قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده
معاون امور بازرگانی سازمان صمت استان ایلام با اشاره به مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور در خصوص قیمت شیر خام اعلام کرد: قیمت شیر خام برای عرضه در بازار ۲۹۰۰ تومان تعیین شده که تا ۷ درصد نیز تلورانس قیمت بر مبنای کیفیت شیر عرضه شده و هزینه های مربوطه برای آن پیش بینی شده است تا به صورت رقابتی در این کف و سقف یعنی حداکثر ۳۱۰۰ تومان و حداقل ۲۷۰۹ تومان عرضه شود .
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
بازار شیر تو شیر لبنیاتی ها؛ نرخ تمام شده شیر خام چقدر است؟
بازار لبنیاتی‌ها با تغییر نرخ این روز‌ها با کاهش مشتری همراه است و همین موضوع منجر به اظهارات تا حدودی شنیدنی از سوی دامداران شده است که ما در این گزارش به آن‌ها پرداخته ایم.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۷:۴۴
آسیب‌شناسی قیمت‌گذاری دستوری در صنعت لبنیات
۷۰ سال از صنعتی شدن تولید شیر و لبنیات در ایران می‌گذرد و سال‌هاست که تلاش‌ها و سرمایه‌های زیادی در راه صنعتی شدن این زنجیره حیاتی و نقش‌آفرین در سلامتی، اشتغال‌زایی و فقرزدایی صرف شده است. یکی از موضوعاتی که طی سال‌های اخیر همواره ذهن تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان محصولات لبنی را به خود معطوف کرده،‌ موضوع قیمت‌گذاری این محصولات است.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
اعتراض دامداران به نرخ مصوب شیرخام؛ اعلام قیمت مصوب سنخیتی با هزینه تولید ندارد
سلطانی گفت: اتحادیه دامداران در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور اعتراض شدید خود را به قیمت مصوب شیر خام اعلام کرده است.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
شیر هموژنیزه، ‌استرلیزه و پاستوریزه چه نوع شیرهایی هستند؟
یک کارشناس صنعت لبنیات فرآیند استریلیزاسیون، پاستوریزاسیون و هموژنیزاسیون شیر را تشریح کرد.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
کارخانه‌های لبنی نباشند خوراک میلیون نفر را چه کسی تامین می‌کند؟!
دبیر انجمن لبنی با بیان اینکه برای واردات کره در سال گذشته هیچ انحصاری وجود نداشته است، گفت: اگر کارخانجات لبنی نباشند چه کسی می خواهند خوراک ۸۰ میلیون نفر را تامین کند؟!
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
آیا شیرهای کم‌چرب به آب بسته می‌شود؟!
یک کارشناس صنعت لبنیات با اشتباه دانستن تصور آب بستن به شیرهای کم چرب گفت: چربی از مواد خشک شیر محسوب می‌شود و از جمله اجزای قابل رویت آن است. به همین دلایل اگر این ماده در شیر کم شود، حس رقیق یا آبکی بودن محصول ایجاد می شود. شیر کامل ۸۷ درصد آب دارد و در صورت کاهش ماده خشک و به‌ویژه چربی، حس آبکی بودن یا کمتر خوشمزه بودن کاملا طبیعی است.
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
جواب انجمن لبنی به طرح ادعاهای خلاف علیه صنعت لبنیات ایران / وقتی «ویژه خواران» از انحصار می‎گویند!
انجمن لبنی با توجه به اخبار و محتوایی که در رسانه‎های مختلف منتشر شد و مدعی وجود رانت و انحصار در صنعت لبنیات ایران بود جوابیه ای را به شرح زیر منتشر کرد
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
نامه دامداران به جهانگیری و اعتراض به قیمت شیرخام
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت:ما در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور اعتراض شدید خود را به قیمت اعلام شده شیر خام اعلام کردیم و امیدواریم در این نرخ تجدیدنظر شود.
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
تولیدکنندگان محصولات لبنی ملزم به ثبت قیمت در سامانه ۱۲۴ شدند
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از این پس تولیدکنندگان محصولات لبنی قبل از عرضه به بازار باید قیمت کلیه محصولات‌ را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند.
دوشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
اثر تغذیه بر ترکیبات شیر
ترکیب وکیفیت شیر تحت تاثیر فاکتور های متعددی قرار می گیرد. علاوه بر محیط و ژنتیک، تغذیه نقش مهمی در ترکیب شیر بازی می کند.
دوشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
قیمت جدید انواع محصولات لبنی اعلام شد
نرخ جدید ۱۰ فرآورده لبنی مشمول قیمت گذاری، توسط کارگروه تنظیم بازار اعلام شد.
یکشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
دولت برای جبران کاهش قدرت خرید لبنیات یارانه دهد
یک کارشناس صنعت لبنیات با اشاره به اینکه دولت می تواند برای جبران کاهش قدرت خرید لبنیات به دهک های آسیب پذیر جامعه یارانه دهد، گفت: در این بخش هر نوع یارانه ای توسط دولت پرداخت شود، به نوعی سرمایه گذاری خواهد بود و از هزینه های درمانی کاسته می‌شود.
جمعه ۰۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
علت فاسد بودن تعدادی از شیرهای یکی از برندهای معروف چه بود؟
برخی گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که تعدادی از شیرهای تولید شده یکی از برندهای معروف لبنیات پیش از اتمام تاریخ انقضا فاسد شده‌اند. موضوعی که مدیرمارکتینگ این شرکت توضیحاتی در مورد آن ارائه داد.
چهارشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
افزایش ۲۲ تا ۲۸ درصدی قیمت ۱۰ محصول لبنی
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به قیمت‌گذاری ۱۰ قلم کالای لبنی اعلام کرد: این ستاد به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اجازه داده تا به طور متوسط قیمت لبنیاتی که مشمول قیمت‌گذاری هستند، را با ۲۲ تا ۲۸ درصد اصلاح نرخ کند.
چهارشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
از سرگیری صادرات پگاه فارس به کشورهای اوراسیا
شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس محموله خامه را به کشورهای اوراسیا صادر کرد .
سه شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
اختلاف ۶۰ درصدی سرانه مصرف شیر با کشور‌های توسعه یافته
چمنی گفت: با وجود کاهش سرانه مصرف محصولات لبنی در سال‌های اخیر، اختلاف سرانه مصرف با کشور‌های توسعه یافته به ۶۰ درصد رسیده است.
سه شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۱۴
«خط مار» به جای ارائه آمار!
اظهارات اخیر آقای ظفری، رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی در نشست اخیر خبری که با موضوع صادرات شیرخشک برگزار کرده اند، برای هر کسی که دستی بر صنعت لبنیات داشته باشد، موجب حیرت است و خارج از ظرف طاقت. استدلال های سست بنیان و اعداد و ارقامی از واقعیت گریزان، آنچنان در جای جای اظهارات آقای ظفری موج میزند که گویی ایشان را از چرخه صنعت لبنیات آگاهی نیست. یا اگر ظن آگاهی هم باشد، سنگ منفعت آنچنان سنگین نشسته که صداقت از کفه تراز انصاف جسته است.
دوشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
جهش تولید در پگاه با افزایش چند درصدی ظرفیت تولید ، ضریب نفوذ در بازارها و همچنین افزایش دریافت شیرخام بعنوان رکورددار صنایع لبنی کشور
مهندس عبدالله قدوسی گفت: همیشه در مسیری حرکت کرده ایم که بتوانیم تعامل با دامداران بیشتر و بهتر بشود چرا که معتقدیم قدرتمند شدن دامداران عزیز جزیی جدایی ناپذیر از پگاه هستند
یکشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
صادرات شیرخشک نباید بنابر نظر برخی متوقف شود/از انحصار گله داریم
رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی ایران گفت: صادرات شیر خشک ممکن است به ضرر چند نفر باشد اما در نهایت به سود صنعت دامپروری و فرآوری است. بنابراین نباید بنا برنظر برخی افراد صادرات شیر خشک متوقف شود.
یکشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۵۸
قیمت‌گذاری دستوری منجر به کاهش کیفیت لبنیات می‌شود
یک کارشناس صنعت لبنیات با بیان اینکه قیمت‌گذاری فارغ از واقعیت‌های اقتصادی جامعه باعث از بین رفتن کیفیت محصولات می‌شود، گفت: وقتی قیمت تمام شده کالایی افزایش می‌یابد اما قیمت دستوری اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهد ممکن است در کیفیت دست‌کاری شود و ارزش غذایی محصول کاهش یابد.
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
عبور از تحریم‌ها در شرکت صنایع شیر ایران
پروژه خرید و نصب خط بسته‌بندی استریل جدید پگاه فارس با عبور از شرایط تحریمی افتتاح و گام بلندی در مسیر خودکفایی صنعتی در شرکت تابعه صندوق بازنشستگی کشوری برداشته شد.
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
هزینه تولید شیرخام با نرخ فروش همخوانی ندارد
مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: با وجود افزایش قیمت نهاده‌های دامی، نرخ خرید شیرخام از دامدار سنخیتی با هزینه‌های تولید ندارد.
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹
استانداری حامی جهش تولید درپگاه فارس است
عنایت الله رحیمی استاندار فارس در کارخانه پگاه فارس با بیان اینکه برند پگاه نامی شناخته شده و مورد اعتماد میان مردم است گفت: فعالیت‌های شرکت صنایع شیر ایران و مجموعه های وابسته در استان فارس دارایی‌های استان در حوزه کشاورزی و دامداری است و استانداری آمادگی هر گونه حمایتی در حوزه توسعه فعالیت آن و جهش تولید را دارد.
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
تمام شیرهای واحدهای لبنیاتی سنتی تهران از دامداری‌های صنعتی تهیه می‌شود
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لبنیات تهران با اعلام اینکه تمام شیرهای واحدهای لبنیاتی سنتی تهران از دامداری‌های صنعتی تهیه می‌شود، گفت: واحدهای صنفی ما اکثراً با دامداری‌های دارای مجوز قرارداد دارند و شیر را از آنها دریافت می‌کنند. ما به سلامت محصولاتمان اعتماد داریم و خودمان نیز درخواست این نظارت را پیشنهاد دادیم.
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۱۸
شیوع کرونا به نفع یک شرکت لبنیات فرانسوی تمام شد/ معرفی «پنیر محاصره» به بازار
یک شرکت تولی محصولات لبنی فرانسوی به صورت تصادفی و در پس محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع کرونا توانسته یک پنیر جدید تولید کند که اتفاقا بسیار هم پرفروش بوده است.
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
۸۰ درصد محصولات لبنی تغییر قیمت نداشتند؛ استفاده از وایتکس در شیر صنعتی خلاف واقع است
بنی طبا گفت: ۷۵ تا ۸۰ درصد محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری دولتی تغییر قیمتی نداشتند.
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۲۴
گروه صنعتی میهن روز جهانی شیر را چگونه جشن گرفت؟
سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۱ اولین روز ماه ژوئن مطابق با ۱۲خرداد را به عنوان روز جهانی شیر تعیین و معرفی کرده است، در سال گذشته ۶۸ کشور جهان این مناسبت جهانی را جشن گرفته اند.
یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۳۰
بایدها و نبایدهای قیمت‌گذاری محصولات لبنی
سیاست‌های دستوری برای قیمت‌گذاری در صنعت لبنیات اگرچه با هدف کنترل تورم، ‌افزایش مصرف سرانه و سلامت جامعه انجام می‌شود، اما در عمل باعث خروج ۱.۱ میلیارد دلار ارز از کشور و ایجاد مابه‌التفاوت ۲.۳ هزار میلیارد دلاری ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی شده است.
یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۲۵
ورشکستگی لبنی‌ها با سیاست نادرست قیمت‌گذاری
دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران گفت: صدا و سیما باید به جای ترویج سرکوب قیمت، فرهنگ قیمت‌گذاری صحیح را به مردم آموزش دهد.
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
"پگاه مهربانی" در مناطق کم برخوردار
شرکت شیر پاستوریزه پگاه زنجان اهدای محصولات لبنی به اقشار کم درآمد را در قالب جشنواره ۶۶ اجرا کرد .
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
وجود ماده سفیدکننده در شیر کذب است
استادیار دانشکده تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: در یک برهه زمانی کارشناسی از روی ناآگاهی، بحث ماده سفیدکننده در شیر را مطرح کرد و باعث نگرانی مردم شد.
پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۷:۳۶
نیازمند همراهی وزارت بهداشت در تدوین پروتکل‌های بهداشتی لبنیات سنتی هستیم
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لبنیات تهران با اعلام اینکه اکثر واحدهای لبنیاتی سنتی تهران از دامداری‌های دارای مجوز قرارداد شیر دریافت می‌کنند، گفت: پیگیر تدوین پروتکل‌های بهداشتی و نظارتی بر کیفیت لبنیات سنتی هستیم، اما همراهی لازم از طریق وزارت بهداشت صورت نمی‌گیرد.
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
دو میلیارد دلار صادرات در حوزه صنایع لبنی هدفگذاری شده است
رییس سازمان غذا و دارو گفت: در سال ۹۹ صادرات دو میلیارد دلاری در حوزه صنایع لبنی هدفگذاری شده است.
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
ابتلا به بیماری های عفونی با مصرف شیرهای غیرپاستوریزه
مدیر گروه تغذیه بالینی و رژیم درمانی، گفت: مصرف شیرهای غیر پاستوریزه، امکان دارد بیماری های عفونی، میکروبی و اسهال را به دنبال داشته باشد.
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
هیچگونه افزایشی در قیمت شیر نداریم/ کاهش ۲۰ درصدی تولید بدلیل کیفیت نامناسب نهاده‌ها
عضو اتحادیه دامداران ایران گفت: دامداران هیچ‌گونه افزایش قیمتی در محصولات خود نداشته و این افزایش قیمت از طرف کارخانجات و فروشندگان است.
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
خام فروشی تولید و صادرات را به زمین می زند
به دلیل اینکه برخی از محموله های شیرخشک فاقد استانداردهای کیفی هستند، ورود آنها به کشورهای هدف باعث تخریب اعتماد تولیدکنندگان و مصرف کنندگان به تولیدات ایرانی شده و راه بازاریابی برای سایر محصولات لبنی را تخریب کرده است.
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
ناظران بازار درباره گرانی لبنیات به اختلاف خوردند/تعزیرات: گران شد؛ سازمان حمایت: گران نشد
سخنگوی تعزیرات گفت: وقتی قیمت گذاری ۱۲ محصول لبنی با تاخیر انجام شود، تولید کننده برای جبران زیان مجبور به افزایش قیمت است تا روند تولید متوقف نشود.
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳