سرویس خبری فرآورده های لبنی

لبنیات باز هم گران شد/دامداران مقصرند یا کارخانه‌ها؟
برخی برندهای لبنی باز خودسرانه و بدون رعایت دستورالعمل اقدام به افزایش قیمت کردند و دلیل آنرا افزایش شیرخام بیان می‌کنند در حالیکه دامداران چنین ادعایی را نمی‌پذیرند.
چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
۱۴ محصول لبنی مشمول قیمتگذاری ستاد تنظیم بازار
دبیر انجمن صنایع لبنی، با بیان اینکه ۱۴ محصول صنایع لبنی مشمول قیمت گذاری بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار است، گفت: قیمت این محصولات، با افزایش مواجه نشده است.
چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۷:۳۷
شیر رایگان از آبان در مدارس ۸ استان توزیع می شود + سند
طرح توزیع رایگان شیر مدرسه از آبان ماه سال جاری در هشت استان کمتر برخوردار کشور اجرایی می شود .
چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۷:۳۱
ورود سازمان حمایت به گران‌فروشی شیر خام/ با گران‌فروشی برخورد می‌شود+سند
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان با توجه به گران‌فروشی شیر خام علیرغم کاهش قیمت سبوس از معاون وزیر جهاد کشاورزی خواست دامداران قیمت مصوب عرضه شیر خام را رعایت کنند.
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
تولید ۱۱ میلیون تن شیرخام امسال در کشور پیش بینی شد
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی کرد: تا پایان امسال ۱۱ میلیون تن شیر خام در کشور تولید می‌شود که نزدیک ۵۰ درصد آن از واحدهای صنعتی و از نژادهای اصلاح‌شده در محیط‌های مدرن است.
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
سقف قیمت ۱۴ فرآورده‌ لبنی تعیین شد
مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به آخرین تصمیمات گرفته شده در چهلمین جلسه کارگروه تنظیم بازار، گفت: سقف قیمت کیفی‌ترین شیر خام و همچنین ۱۴ قلم فرآورده‌های لبنی تعیین و ابلاغ شده است.
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
عباس شهسواری مدیر روابط عمومی صنایع شیر ایران شد
طی حکمی از سوی عبدالله قدوسی، عباس شهسواری که بیش از ۲۳ سال است در روابط عمومی پگاه تجربه دارد، بعنوان مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل منصوب و کار خود را آغاز کرد
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
استاندارد لبنیات ایران به سطح اتحادیه اروپا رسیده است
کارشناس کیفی صنعت لبنیات با اشاره به ارتقا کیفی محصولات لبنی ایران گفت: محصولات لبنی کشورمان استانداردهای کیفی لازم برای صادرات به اتحادیه اروپا را دارند و به روسیه که سخت‌گیری زیادی دارد، صادر می‌شود.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
افزایش قیمت شیرخام ارتباطی با تغییر هزینه‌های تولید ندارد
مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان درباره افزایش قیمت محصولات لبنی گفت:قیمت شیرخام ارتباطی با تغییر در هزینه های تولید ندارد.
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۰۶
سبوس هزار تومانی قیمت تمام شده شیر را افزایش می‌دهد
رئیس انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: در پی افزایش نرخ سبوس به یک هزار تومان، قیمت تمام شده شیرخام دو هزار و ۴۱۰ تومان می شود که در افزایش دیگر هزینه‌های خوراک دام تاثیرگذار است.
شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
صنعت لبنیات آماده تامین شیر مدارس است
دبیر انجمن صنایع لبنی ایران گفت: صنعت لبنیات ایران با ورودی سالانه بیش از هفت میلیون تن شیرخام، آمادگی تامین شیرمدارس سراسر کشور به هر میزان که توافق شود را دارد.
جمعه ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
بودجه شیر مدارس هنوز تخصیص نیافته
سرپرست دفتر بودجه آموزش و پرورش گفت: بر اساس ابلاغ 180 میلیارد تومان برای شیر مدارس تعیین شده که هنوز تخصیص نیافته است
دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
مصرف لبنیات در کشور ۲۱ درصد کاهش یافت
دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران با بیان اینکه فروش صنایع غذایی کاهش و بازگشت محصول به کارخانه‌ها زیاد شده است گفت: فروش یک ساله لبنیات تا خرداد ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد کاهش یافته است.
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
بهانه‌ مختلف برندهای لبنیات برای گران‌فروشی/ قیمت‌های مصوب ستاد تنظیم بازار چه شد؟
صنایع لبنی نه تنها به قیمت‌های مصوبه خردادماه ستاد تنظیم بازار عمل نمی‌کنند بلکه با ترفندهایی نظیر آنکه محصول حاوی ویتامین D یا ESL است یا ماندگاری بالا و چربی زیاد دارد، لبنیات را در بازار به قیمت‌های دلخواه می‌فروشند.
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
موافقت مالزی برای واردات محصولات لبنی ایران
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: مالزی برای واردات محصولات لبنی ایران موافقت کرد.
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹
مدیرعامل صنایع شیر ایران برکنار شد
مدیرعامل شرکت دولتی صنایع شیر ایران که متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است برکنار شد.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
در ایرانم؛ اگر تخلفی کرده باشم دستگاه‌های نظارتی اعلام می‌کنند
مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) که به تازگی در شبکه‌های اجتماعی مطالبی در مورد قصد وی برای مهاجرت از ایران با وجود داشتن پرونده‌های سنگین مالی منتشر شده، توضیحاتی ارائه کرد.
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۳۵
مدیرعامل شرکت میهن:تا آخرین دلار، کالای اساسی مانند برنج، روغن، کره و چای وارد کردیم
مدیرعامل شرکت میهن در خصوص انتشار مطلبی پیرامون ارز دریافتی هلدینگ میهن و شرکت طبیعت توضیحاتی ارائه داد.
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰:۳۹
حلقه‌های گمشده صنایع غذایی
سال گذشته سال بسیار سختی برای تولیدکنندگان و صاحبان صنایع کشور بود. چالش‌ها و دست‌اندازهایی بر سر راه فعالان اقتصادی کشور قرار گرفت که فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی را با موانعی روبه‌رو ساخت. یکی از اساسی‌ترین مشکلات تولیدکنندگان در سال ۹۷، تامین مواد اولیه مورد نیاز بود. متاسفانه با توجه به شرایط سیاسی حاکم بر کشور و تحریم‌های ظالمانه‌ای که بر کشورمان تحمیل شده است باید این باور را پذیرفت که مسیر تولید و از جمله تامین مواد اولیه با سختی‌هایی همراه شده است.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
واردات کره در ۳ ماه نخست سال‌جاری بیش از ۱۲ ماهه سال گذشته/ سود بی‌حساب به جیب واردکنندگان کالایی که بی‌نیاز از واردات آن هستیم
بر اساس اعلام اتاق بازرگانی ایران، کره جزو ۵ محصول عمده وارداتی در بهار سال‌جاری بوده است. واردات کره با ارز ۴۲۰۰ تومانی و امکان صادرات آن با نرخ ارز آزاد یکی از دلایل افزایش بی‌قاعده واردات کره عنوان می‌شود. واردات کره در حالی رشد نجومی داشته است که به گفته کارشناسان ایران با تولید بیش از ۱۰ میلیون تن شیر امکان خودکفایی در تولید این محصول را دارد.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۳
پسر مالک برند معروف بستنی در لیست متخلفان ارزی
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با ارسال نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور، اسامی متخلفان ارز دولتی را اعلام کرده که نام شرکت طبیعت سبز میهن با دریافت ۶۷۰ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز در آن دیده می‌شود.
چهارشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
دامداران شیرخام را گران می‌فروشند
کمتر از 2 ماه از افزاش نرخ مصوب محصولات لبنی نگذشته است که در چند روز اخیر برخی از برندها دست به افزایش قیمت زده‌اند. صنایع لبنی مقصر این افزایش قیمت را گران فروشی شیرخام توسط دامداران عنوان می‌کنند که هزینه تمام شده تولید را برای آنها افزایش داده است، موضوعی که به شدت از سوی دامداران تکذیب می‌شود.
سه شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
فروش 600 تومان بیشتر از نرخ مصوب یک بطری شیر در سکوت نهادهای نظارتی
برخی شرکتهای لبنی در سکوت نهادهای نظارتی قیمت انواع محصولات لبنی را بیش از نرخ های مصوب به فروش می‌رسانند. به عنوان مثال، یک شرکت لبنی یک بطری شیر را ۶۰۰ تومان بیشتر از مجوز ستاد تنظیم بازار عرضه می‌کند و کسی هم پاسخگو نیست.
یکشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۷:۵۰
نوعی بستنی که درگرما آب نمی‌شود
این بستنی که"کازاناوا"نام دارد، به این علت که حاوی ماده پلی‌فنول است حتی اگر آن را زیر حرارت سشوار هم بگیرید، آب نمی شود!
چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
سریال افزایش قیمت لبنیات ادامه دارد
شرکت‌های تولیدکننده محصولات لبنی از ابتدای سال تاکنون به بهانه افزایش هزینه‌ها، بارها و بارها اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌اند؛ به گونه‌ای که برخی محصولات از جمله ماست دبه‌ای دو کیلو و ۲۰۰ گرمی کاله، افزایش حدود ۶ هزار تومانی را در چهار ماه تجربه کرد.
چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۱۷
"پنیرهای ایرانی" در فروشگاه‌های ژاپن / تصویر
به گزارش فودنا، پنیر ایرانی "گلا آمل" در فروشگا‌ه‌های ژاپن با استقبال مردم مواجه شده است.
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
شیرخشک دردسرساز!
صنایع لبنی کشور و به تبع آن استان مرکزی این روزها در تامین مواد اولیه خود با چالش‌های جدی مواجهند. همزمان با افزایش قیمت‌ها، لبنیات نیز از قافله گرانی‌ها جا نماند و هر روز یکی از اقلام این بخش گران شد.
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
چرا لبنیات گران شد؟
افزایش قیمت شیرخام، مواد اولیه بسته‌بندی، نهاده‌های دامی وارداتی و سوءاستفاده ارزی در این حوزه، باعث شکل‌گیری تورم ۴۳ درصدی برای تولیدکننده شیر شد که در نهایت به گرانی ۶۶ درصدی شیر و انواع لبنیات برای مصرف‌کنندگان انجامید.
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
بازدید مدیرعامل بانک ملت از کارخانه "میهن"
مدیران عامل بانک ملت و گروه تولیدی میهن، در نشستی مشترک بر تقویت تعاملات و همکاری های فی ما بین تاکید کردند.
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱:۳۲
محصولات لبنی در بسته‌بندی‌های خاص با قیمت کمتر عرضه می‌شود
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور بازرگانی گفت: امروز محوری‌ترین موضوع فرابخشی دولت، تنظیم بازار و توسعه صادرات است و هدف اصلی از تنظیم بازار، حفظ آرامش و تزریق این آرامش به مردم است و آرامش مردم در گرو آرامش بازار است.
شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
تداوم افزایش خودسرانه قیمت لبنیات/ جرایم تعزیراتی بازدارنده نیست
۲۰ روز از مجوز ستاد تنظیم بازار برای افزایش نرخ لبنیات میگذرد که برخی برندها دوباره اقدام به افزایش خودسرانه قیمت کرده‌اند یکی از این برندها ۷۰۰ تومان بیشتر از قیمت مصوب برچسب زده است.
جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
تعیین قیمت لبنیات مطابق با دستورالعمل قانونی بود/ تعیین قیمت 14 قلم با ستاد تنظیم بازار و مابقی با کارخانه‌ها است
دبیر انجمن لبنی ایران گفت: قیمت لبنیات مطابق با دستورالعمل قانونی از مجموع بهای تمام شده تولید و 14 درصد سود تعیین شده است.
پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
افزایش واردات کره ضربه مهلکی به صنعت دامداری وارد می کند
سلطانی گفت: با وجودمصرف سالانه ۵۵ هزار تن کره در داخل، اما در ۲ ماه ابتدای سال ۳۵ هزار تن کره وارد شده است که این امر به ضرر صنعت تمام می‌شود.
چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۵۸
قیمت لبنیات افزایش یافت+جدول
دبیر ستاد تنظیم بازار از افزایش قیمت محصولات لبنی در راستای بالا رفتن قیمت شیر خام خبر داد و گفت: از طی هفته‌های گذشته و پس از ابلاغ این مصوبه، قیمت سه محصول پرلبنی مانند شیر، ماست و پنیر نیز افزایش یافته است.
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۴۳