سرویس خبری فرآورده های لبنی

کمبود و احتکار شیر خشک در شمال خوزستان وجود ندارد
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: با اجرای مدیریت اصولی هیچگونه احتکار و کمبودی در زمینه شیر خشک در شمال خوزستان وجود ندارد.
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
محدودیت صادرات شیرخشک با هدف تامین نیاز داخلی انجام شد
محمود بازاری با اشاره به سیاست‌های حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین کالاهای مورد نیاز مردم، رفع مشکل صنایع لبنی را مستلزم اعلام آمار دقیق میزان تولید شیر خام دانست.
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
روز جهانی غذا فرصت مناسبی برای پیاده سازی برنامه های عملیاتی جهت رشد می باشد
مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت صنایع شیر ایران عنوان کرد غذا از ابتدایی ترین نیازهای انسان و دیگر موجودات زنده به شمار می رود که نقش اساسی آن انکار ناپذیر است.
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
کمیسیون کشاورزی افزایش قیمت فرآورده‌های لبنی را پیگیری می‌کند
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: این کمیسیون موضوع افزایش قیمت فرآورده‌های لبنی همچون شیر را در اولین جلسه بعد از تعطیلات مجلس مورد بررسی قرار خواهد داد.
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
شیر خشک وارد نمی‌شود/کمیسیون اقتصادی دولت تصویب کرد
دعوای صنایع لبنی و نماینده دامداران برای واردات یا عدم واردات شیر خشک بالاخره به پایان رسید و به گفته رئیس اتحادیه سراسری دامداران، کمیسیون اقتصادی دولت تصویب کرده تا شیر خشک وارد کشور نشود.
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۳۷
حمایت دولت از افزایش نرخ شیرخام
رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی های فرآورده های لبنی کشور گفت: وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از دامداران خواستار افزایش نرخ شیرخام است.
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
صدورمجوزواردات۲میلیون قوطی شیرخشک کودک/از تولید داخل حمایت کنید
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزادبا انتقاد از صدور مجوز برای واردات دو میلیون قوطی شیرخشک رگولار گفت: به جای این، باید از تولید حمایت کنند تا اگر کمبودی هست، با تولید داخل تامین شود.
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
کارخانه تولید ۳۰ درصد کره کشور راه‌اندازی می‌شود
با همکاری بانک کشاورزی و توسط یک دامدار نمونه، کارخانه فرآوری شیر و تولید 30 درصد کره مورد نیاز کشور راه‌اندازی می‌شود.
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۸:۳۳
تولید شیر خام در کشور 5.7 درصد افزایش یافت
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی گفت: تولید شیر خام در کشور نه تنها کاهش نیافته بلکه نسبت به سال گذشته 5.7 درصد افزایش داشته است.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
جزئیات قیمت ۱۵ قلم محصول لبنی/مردم گران‌ نخرند
معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، با تشریح جزئیات قیمت ۱۵ قلم محصول لبنی، گفت: پرونده تخلف گرانفروشی برخی شرکتها، به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
تخلف ۲ برند بزرگ لبنیات/ عرضه ۲ میلیون پوشک احتکاری از فردا
سخنگوی تعزیرات اعلام کرد: افزایش اخیر قیمت محصولات دو شرکت معروف لبنی غیر قانونی است و تاکنون هیچ مجوزی برای این افزایش قیمت ها صادر نشده است و قاعدتا این تخلف تحت عنوان گران فروشی رسیدگی خواهد شد.
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
پیگیری حجتی برای آزادی صادرات شیر خشک
در حالی که بر اساس ابلاغیه ای که وزیر صنعت، معدن و تجارت دو هفته گذشته آن را ابلاغ کرد، صادرات شیرخشک ممنوع شد، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام اعلام کرد که نتنها نیازی به واردات شیرخشک نداریم بلکه با حدود یک میلیون تن شیرخام مازاد در کشور، باید شیرخشک تولید و صادر شود که با پیگیری وزیر جهاد کشاورزی در حال انجام است.
یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۸:۰۲
کاهش 25 درصدی دریافت شیر خام به کارخانه‌های لبنی صحت ندارد
رضایی گفت:تعداد خریداران افزایش یافته و به همین خاطر کارخانه‌ها تصور می‌کنند که تولید شیر خام در کشور کم شده است.
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
نیازی به واردات شیرخشک نداریم/ممنوعیت صادرات باید لغو شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه نیازی به واردات شیرخشک به کشور نداریم، گفت: ما یک میلیون تن شیرخام مازاد داریم و ممنوعیت صادرات شیرخشک باید لغو شود.
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
لبنیات در 2 ماه گذشته 2 بار غیرقانونی گران شد
قیمت لبنیات که در ابتدای مرداد ماه سال جاری بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار یک مرتبه افزایش چشمگیری یافته بود، در دو ماه گذشته نیز به‌صورت غیرقانونی دو مرتبه توسط برخی از صنایع لبنی به‌بهانه گران شدن نرخ شیر خام افزایش یافته است، هرچند که برخی از برندها هنوز نرخ‌های مصوب را رعایت می‌کنند.
جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۸
کسری 25 درصدی روزانه توزیع شیرخام به کارخانه های لبنی/واردات شیرخشک در حال بررسی است
باکری گفت:کارخانه های لبنی 25درصد کمتر از نیاز خود شیرخام دریافت می کنند که منجر به کمبود عرضه محصولات لبنی می شود.
جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۶
عرضه شیر برگشتی کارخانجات در واحدهای توزیع لبنیات سنتی صحت ندارد
رئیس جامعه دامپزشکان، با بیان اینکه موافق مصرف لبنیات سنتی در جامعه نیستیم، عرضه شیر برگشتی کارخانجات در واحدهای توزیع لبنیات سنتی را نادرست خواند.
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
افزایش ۵.۷ درصدی شیر در کشور/ خودکفایی در تولید شیرخشک
دو مقام مسئول با تکذیب کاهش ۲۵ درصدی تولید شیرخام در کشور از افزایش ۵.۷ درصدی تولید شیر خبر داده و گفتند: ما 30 کارخانه تولید شیر خشک داریم و خودکفا شده‌ایم و سالانه 150 تن شیر خشک تولید می‌شود.
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۵۱
پروتئین شیر موجب تسکین عوارض جانبی شیمی درمانی می شود
نتایج مطالعه اخیر نشان می دهد پروتئین موجود در شیر موسوم به «لاکتوفرین» می تواند موجب تسکین عوارض جانبی شیمی درمانی شود.
سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۹
جزئیات جلسه مجلس درباره شیرخشک
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با تشریح جزئیات جلسه دیروز مجلس درباره شیرخشک،گفت: در جمع بندی جلسه دیروز، مقرر شد تکلیف واردات شیرخشک طی دو هفته آینده مشخص شود.
سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
دامداران ادعای وزیر را رد کردند
در حالی که وزیر صنعت، معدن و تجارت مدعی شده که دامداران حاضر نیستند حتی با قیمت ۲۰۰۰ تومان هم شیر خام را به کارخانه‌های لبنی تحویل دهند، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و دامداران این مساله را رد و اعلام کرده اند که نه‌تنها کاهشی در تولید و عرضه شیر خام به وجود نیامده است، بلکه قیمت شیر خام همچنان براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کیلویی ۱۵۷۰ تومان است.
سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
بودجه دولتی تنها جوابگوی 20 نوبت توزیع شیر در مدارس را می دهد
یک مقام مسئول گفت: با توجه به افزایش قیمت شیر،میزان اعتبار در نظر گرفته شده تنها 20 تا 25 نوبت توزیع شیر مدارس را جوابگو است.
سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۲۱
دلیل واردات شیرخشک، کسری 25 هزار تنی شیرخام است
دبیر انجمن صنایع لبنی از کاهش 25 درصدی شیرخام تحویلی به کارخانه های لبنی خبر داد و گفت: تصمیم برای واردات 25 هزار تن شیرخشک به کشور در شرایط کنونی و افزایش قابل توجه بهای ارز، قابل دفاع و درست است.
سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۱۵
دامداران شیر را ۲۰۰۰ تومان هم به صنایع نمی‌فروشند!
وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص ارز برای تامین لاستیک کامیون‌داران گفت: شیرخام ۱۵۷۰ تومان قیمت‌گذاری شده اما دامدار حتی شیر را به صنایع لبنی با قیمت ۲۰۰۰ تومان هم نمی‌فروشد.
دوشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
بازهم گرانی لبنیات در سایه غفلت سازمان حمایت
کارخانه‌های لبنی طبق عادت همیشگی در چند روز گذشته به بهانه‌های مختلف قیمت محصولاتشان را افزایش داده‌اند.
دوشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۳۳
هرگونه افزایش قیمت لبنیات تخلف است/ نحوه توزیع کالاهای احتکارشده
معاون وزیر صنعت گفت: هر واحد صنفی عرضه‌کننده‌ که کالایی را به قیمتی غیر از نرخ درج‌شده بر روی کالا عرضه کند، مرتکب گرانفروشی شده و تخلف کرده است.
شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
افزایش 10/82 درصدی تولید شیرخام در سال جاری/کاهش تولید شیرخام بهانه ای بیش نیست
یک مقام مسئول گفت:در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تولید شیر خام 10/82 درصد افزایش یافته است .
جمعه ۰۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
افزایش قیمت محصولات لبنی با هدف دوام تولید
دبیر انجمن صنایع لبنی ایران گفت: با اصرار دولت بر حفظ قیمت های قبلی محصولات لبنی، کارخانجات لبنی حتماً ورشکسته خواهند شد.
جمعه ۰۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
کاهش تولید شیر خام صحت ندارد/ وجود ظرفیت تولید 150 هزارتن شیرخشک در کشور
مطرح شدن بحث کمبود شیرخام و شیر خشک میان دو وزارتخانه باعث شده است تا قاچاقچیان سودهای هنگفتی را از این آشفته بازار به جیب بزنند.
چهارشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۴۲
ثبات نرخ کره با معافیت پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز/ شیر گران شد
یک مقام مسئول گفت: معافیت کره وارداتی از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز، ثبات قیمت را به همراه خواهد داشت.
سه شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴
معافیت کره وارداتی از پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز
گمرک معافیت کره وارداتی از پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز را ابلاغ کرد.
سه شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۸:۲۹
اختلاف صنایع لبنی و دامداران عرضه شیر در بازار را کاهش داد
دست اندرکاران انجمن گاوداران ایران از تحویل روزانه بیش از 20 هزارتن شیرخام به کارخانجات لبنی خبر می دهند اما دبیر انجمن صنایع لبنی میزان شیرخام دریافتی را روزانه کمتر از 15 هزارتن برآورد می کند که به گفته او سبب کاهش عرضه فرآورده های لبنی به بازار شده است.
سه شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۸:۲۵
افزایش هزار تومانی قیمت هر بطری شیر!
امروز در حالی مجددا شیر و برخی محصولات لبنی با افزایش چشمگیر قیمت مواجه شده که هیچ یک از مسئولان سازمان حمایت، صنایع لبنی و وزارت جهاد کشاورزی حاضر به پاسخگویی در این زمینه نشدند و همچنان نرخ‌های مصوب قبلی روی سامانه ۱۲۴ قرار دارد.
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
دولت با واردات شیرخشک موافقت نکرد
رئیس هیات مدیره کانون انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: دولت با وجود تلاش صنایع لبنی برای واردات شیرخشک با ارز یارانه ای و حذف تعرفه 40 درصدی آن، با واردات این محصول موافقت نکرد.
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
پیشنهاد توزیع لبنیات ارزان قیمت برای ۷ میلیون خانوار آسیب پذیر روی میز دولت
دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: صنایع لبنی اعلام آمادگی کرده‌اند که سالانه 1.2 میلیون تن شیر، ماست و پنیر را با قیمت مصوب درب کارخانه و بدون احتساب سود در اختیار اقشار کم درآمد جامعه بگذارند.
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۱۵
ضعف مدیریت در کنترل بازار شیرخام/خریدتوافقی ادامه دارد
رئیس هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان فرآورده های لبنی گفت:متاسفانه به رغم اعلام وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر توقف خرید تضمینی شیر خام از سوی تعاون روستایی،این محصول همچنان در حال خریداری است.
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
کارخانجات لبنی با واردات شیرخشک دامداران را فلج می‌کنند/ کمبود شیر جوسازی برای تامین منافع عده‌ای خاص است/تولید شیرخام نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد داشته است
مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی کشاورزی دامداران ایران گفت: اگر شیرخشک وارداتی وارد مدار تولید کارخانجات شود کارخانه‌ها از خرید شیر داخلی سربازخواهند زد و قیمت شیرخام را تحت تاثیر قرار خواهد داد که این مساله به ضرر دامداران داخلی خواهد بود.
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۰۹
ماهیگیری از آب گل آلود/چالش بازار ارز بهانه دست واردکنندگان داد
درحالی که متولی حوزه تولید به شدت تاکید دارد که کشور نیازی به واردات شیرخشک ندارد و هرگونه واردات خسارت چشمگیری به تولید داخل وارد می کند، عده ای همچنان بر طبل واردات می کوبند.
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳
شروط انجمن لبنی برای صرف‌نظر از درخواست واردات شیرخشک
انجمن صنایع لبنی اعلام کرد: چنانچه روزانه ١٩هزارتن شیرخام به قیمت تمام‌شده به علاوه ١٧ درصد سود، تحویل صنایع لبنی گردد، این انجمن ازدرخواست خود برای واردات ۲۵هزارتن شیرخشک صرف‌نظر می‌کند.
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۳
دوئل دو وزیر بر سر شیرخشک/ ۳ پیشنهاد اختلاف‌ برانگیز روی میز دولت
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه وزیر صنعت لغو ممنوعیت واردات،کاهش تعرفه و اختصاص ارز دولتی به واردات شیرخشک را دنبال می کند، از مخالفت شدید وزیر جهاد با این امر خبر داد.
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸