سرویس خبری اقتصاد

ترکیه نگران توقف صادرات کالا به ایران شد
فاتح چایاباتماز، نماینده انجمن تجار و صنعتگران مستقل ترکیه (موسیاد) در ایران، در اظهاراتی هشدار داد تصمیم ایران برای ممنوعیت واردات برخی از محصولات خارجی که در داخل تولید می‌شوند ممکن است صادرات ترکیه به ایران را متوقف کند.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
تصمیمی درباره برگزاری نمایشگاه بهاره گرفته نشده
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه هنوز هیچ تصمیمی درباره برگزاری نمایشگاه بهاره گرفته نشده است ،گفت:۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به کسبه پلاسکو پرداخت می‌شود اما ابلاغیه ای درباره معافیت مالیاتی آنها نداریم.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
"نخود ایرانی" در بازارهای جهانی فراموش می‌شود اگر ...
رئیس شورای ملی نخود ایران گفت: ممنوعیت صادرات نخود سبب خواهد شد تا نخود ایرانی که بازارپسندی بالایی هم دارد، در بازارهای جهانی به فراموشی سپرده شود.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
مجازات برای عدم برگشت ارز صادراتی
کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸، دیروز بررسی بخش‌های هزینه‌ای این لایحه را آغاز کرد؛ اما پیش از ورود به این بخش، به بررسی دو بند درآمدی پرداخت که با پیشنهاد نمایندگان و رای موافق اعضای کمیسیون تلفیق به لایحه بودجه ملحق شد.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
نرخ تورم دی نسبت به آذرماه 2.6 درصد رشد کرد
مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم 12 ماه منتهی به دی ماه امسال به ٢٠.٦ درصد رسید که نسبت به همین میزان در آذرماه ٢.٦ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۵۶
در چهل و سومین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران چه گذشت؟
پارلمان بخش خصوصی در چهل و سومین نشست هیات نمایندگان میزبان رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت بود. اصلاح نظام بودجه‌ریزی و ساختار هزینه‌های دولت، مشکلات ناشی از پیمان‌سپاری ارزی، ثبت سفارش، محدودیت در واردات، از بین رفتن فرصت توسعه صادرات، تسهیل حضور فعالان اقتصادی در نمایشگاه‌های تجاری بین‌المللی و هماهنگی سیاست‌ها و اهداف بخش خصوصی و دولت، از جمله موضوعاتی بود که اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران در این نشست به آنها پرداختند.
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۴۲
پیمان‌سپاری ارزی نتیجه‌بخش نبود
رییس کنفدراسیون صادرات ایران معتقد است هرچند پیمان‌سپاری ارزی در قوانین بالادستی منع شده بود، اما در ماه‌های گذشته دوباره به اجرا درآمد و البته نتیجه مدنظر دولت را به همراه نداشت.
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۳۲
بزرگترین فرصت جهش صادراتی را از دست می‌دهیم
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران معتقد است با توجه به بخشنامه‌های متناقض و محدودکننده که دولت در طول ماه‌های گذشته ارائه کرده، اقتصاد ایران که پس از سالهای طولانی امکان یک جهش صادراتی قابل توجه را پیدا کرده بود امروز با این خطر مواجه است که این فرصت را از دست بدهد.
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
دولت نظرات بخش خصوصی را در بودجه لحاظ نکرد
رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان این‌که در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ برای نخستین‌بار سازمان برنامه و بودجه برای ارائه‌ لایحه نظر بخش خصوصی را خواست، گفت: متاسفانه با وجود این نظرخواهی در نهایت زمانی که لایحه ارائه شد نظر بخش خصوصی لحاظ نشد.
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
صادرات میگو از 24 هزار تن گذشت
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: صادرات میگو از ابتدای امسال تاکنون به بیش از 24 هزار تن رسید و انتظار می رود تا پایان سال به 30 هزار تن برسد.
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
واردات روزانه ۶ هزار رأس دام از رومانی/ قیمت شقه گوسفندی به ۸۲ هزار تومان رسید
ملکی گفت: با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته قرار است از هفته آینده، روزانه ۴ تا ۶ هزار رأس دام از رومانی وارد تهران شود.
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
رشد ۵۴ درصدی صادرات محصولات میوه و تره بار
دبیر میز میوه و تره بار سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در ۹ ماهه امسال، صادرات محصولات میوه و تره بار ۵۴ درصد رشد داشته است.
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
پتانسیل‌های صادراتی صنعت غذا
صنعت مواد غذایی یکی از مهم‌ترین صنایع هر اقتصاد به‌شمار می‌رود. در بسیاری از کشورهای دنیا صادرات محصولات غذایی توانسته ارزآوری بسیاری به همراه داشته باشد. در ایران نیز توجه به این موضوع می‌تواند وابستگی اقتصاد را از صادرات محصولات نفتی کاهش دهد.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
اطاق‌هایی که گذشت و اتاقی که پیش روست
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اولین، بزرگ‌ترین و فراگیرترین تشکل بخش‌خصوصی است که به موجب قانون رسمیت و مشروعیت یافته است. در سال‌های اولیه بعد از انقلاب همه تلاش ماموریت یافته مدیران این تشکل، حفظ موجودیت آن بود. تندروهای زیادی اتاق بازرگانی را کانون عاشقان و ناقلان فرهنگ و سیستم سرمایه‌داری غربی و آن را عامل استثمار و استعمار می‌دانستند.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
اعزام هیات تجاری به کشور جمهوری آذربایجان
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با همکاری اتاق مشترک ایران و آذربایجان طی روزهای 18 و 19 بهمن‌ماه 1397 یک هیات تجاری-صنعتی به سرپرستی غلامحسین شافعی به باکو اعزام می‌کند.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »

آخرین قیمت ها

ورودتعزیرات به بازار مرغ شرایط رابدترمی‌کند/جوجه‌ریزی افزایش یافت
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه ورود تعزیرات به بازار مرغ، منجر به بدتر شدن اوضاع می شود،گفت:شرکت پشتیبانی اموردام بخش زیادی از نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان را تامین می کند.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
متن طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی توسط بسیج
متن طرح تأمین و توزیع ارزاق و کالاهای اساسی و ضروری مردم که در شورای مرکزی بسیج تخصصی اتاق اصناف ایران به‌تصویب رسیده است، منتشر شد.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
طرح نظارت بسیج بر توزیع ارزاق عمومی در انتظار شورای هماهنگی سه قوه
رئیس مرکز بسیج اصناف و بازاریان کشور، گفت:طرح نظارت بسیج بر توزیع ارزاق عمومی به تصویب شورای تخصصی بسیج اصناف کشور رسیده و با امضای رئیس سازمان بسیج کشور به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه ارسال شده است.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۴۰
صادرات چای هند به ایران از سر گرفته می‌شود
صادرات چای هند به ایران که در پی بلاتکلیفی ناشی از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران متوقف شده بود دوباره از سر گرفته می‌شود.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۳۸
پیش‌بینی افزایش 100 هزار تن تولید گوشت قرمز طی سه سال
معاون رئیس مرکز اصلاح نژاد دام کشور گفت: با اقدامات اصلاح نژادی که در کشور در حال انجام است، پیش‌بینی می‌شود، طی سه سال آینده تولید گوشت در کشور 100 هزار تن افزایش یابد.
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷