سرویس خبری اقتصاد

صداوسیما پیش از این هم اقدام به واردات محدود مواد پروتئینی می‌کرد
رییس انجمن صنایع خوراک دام ،طیور و آبزیان گفت: علی‌رغم سفر اخیر اقای رئیس جمهور به سوئیس مناسبات بانکی به سرانجام مطلوبی نرسید. حتی زمانی‌که بخش خصوصی همراه آقای روحانی در این سفر حضور داشت و با شرکای اروپایی‌اش مذاکره می‌کرد آنها پیشنهاد کاربردی در این زمینه نداشتند و فقط از این شرایط ابراز نگرانی کردند.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
جزئیات چگونگی ثبت سفارش کالا بعد از گروه‌بندی
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران در مورد چگونگی تخصیص ارز به ثبت سفارش‌هایی که قبل از گروه‌بندی کالاها انجام شده است، گفت: قبلی‌ها چنانچه‌ تخصیص ارز شده باشند که توسط بانک پرداخت می‌شود و اگر تخصیص ارز نشده باشند، مشمول ثبت سفارش‌های جدید می‌شوند.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
روسیه سالانه 27 میلیارد دلار مواد غذایی وارد می‌کند
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه گفت: روسیه به جز دانه سویا و شکر می‌تواند تمام اقلام اساسی ما را تامین کند و قیمت‌هایی که ارائه می‌کند در حد معمول جهانی و حتی پایین‌تر است.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
واگذاری کارت های بازرگانی به غیر ممنوع شد
طبق مصوبه هیات وزیران:گذراندن دوره آموزشی تخصصی آشنایی با تجارت فرامرزی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تعاون ایران برای دریافت کارت بازرگانی توسط اشخاص حقیقی و نمایندگان مسئول از سوی اشتخاص حقوقی الزامی است.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۳۱
تعرفه ترجیحی و ترانزیت دام زنده و گل و گیاه محور مذاکرات گمرکی دو جانبه
فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران با واصف تالبوف رئیس مجلس عالی جمهوری خود مختار نخجوان و عالی ترین مقام اجرایی نخجوان دیدار و گفتگو کرد.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۲۷
تک‌نرخی شدن ارز جواب نداد/ بازرسی از ۴ میلیون کاسب با ۱۲۰۰ بازرس بی‌حقوق!
رئیس اتاق اصناف ایران ضمن اعلام اینکه تک‌نرخی شدن ارز جواب نداد و برخی از آن سوء‌استفاده کردند، گفت: نگرانی مردم برای گرانی‌ها به حق است، اما به بازاریان ربطی ندارد. از سوی دیگر با ۱۲۰۰ بازرس بدون حقوق در اصناف نمی‌توان بازاری را که بیش از چهار میلیون کسبه دارد، بازرسی کرد.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۱۹
اولویت‌بندی تقاضای واردات توسط وزارتخانه‌ها
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: وزارتخانه‌های مرتبط با امر تولید و مصرف موظفند تقاضای ثبت سفارش واردات کالا با ارز رسمی را بررسی و اولویت‌بندی کنند.
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴
نامه رئیس کمیسیون اقتصادی به رییس‌جمهور درباره سوء‌استفاده از کارت‌‌های بازرگانی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس‌جمهوری یکی از ریشه‌های مهم قاچاق سازمان‌یافته از مبادی رسمی کشور را سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی به نام اشخاص بی‌بضاعت دانست و خواستار بازنگری در نحوه صدور و تمدید کارت بازرگانی و تعیین تکلیف مسئولیت اتاق بازرگانی و نیز وزارت صنعت شد.
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
هر کس فکر بیرون کشیدن گلیم خود از آب است
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران، بزرگ بودن دولت و عطش برای مداخله‌گری را مهمترین آفت اقتصاد ایران عنوان کرد و گفت: باوجود هشدارهای تشکل‌های بخش خصوصی، شرایطی بر تجار و تولیدکنندگان کشاورزی و دامی تحمیل شده که نتیجه آن، کاهش اعتماد فعالان اقتصادی به سیاستگذاری‌ها و وعده‌ها شده است تا جایی که هر کس، صرفا به فکر بیرون کشیدن گلیم خود از آب است.
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
اضافه شدن ۸ دفتر معاونت وزارت صنعت به دفاتر مجوز دهنده سهمیه‌بندی تخصیص ارز
سامانه جامع تجارت طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دفاتر معاونت صنایع وزارت صمت به عنوان مجوز دهنده جهت سهمیه‌بندی تخصیص ارز دولتی اضافه شدند.
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
403 میلیون دلار خرما و کشمش پارسال صادر شد
دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران از رشد 20 درصدی صادرات خرما و افت 46 درصدی صدور کشمش به لحاظ ارزش در سال 1396 خبر داد که مجموع ارزآوری آنها به 403 میلیون دلار رسید.
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
راه حمایت از کالای ایرانی تعرفه بستن به واردات نیست
رئیس کل سابق بانک مرکزی گفت: دنیا دیگر بستن تعرفه بالا بر واردات را نمی‌پذیرد و راه حمایت از کالای ایرانی این نیست؛ ما برای حمایت از تولید داخلی باید کیفیت را بالا و قیمت را پایین بیاوریم اما تاکنون برعکس این عمل کرده‌ایم.
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
بازار مقصر گرانی نیست/ نوسان نرخ ارز سالی ۵ درصد است نه ماهی ۳۰ درصد!
رییس اتاق اصناف ایران ضمن تاکید بر اینکه بازار را با زد و بند نمی‌توان مدیریت کرد و بازار در گرانی کالاها مقصر نیست، گفت: نوسان نرخ ارز سالی ۵ درصد است؛ نه ماهی ۳۰ درصد!
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹
میزان واردات با کارت بازرگانی پلکانی شد/ مسئولیت تضامنی برای پرداخت مالیات و بدهی‌ها
شرایط صدور کارت بازرگانی براساس آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات از سوی هیات وزیران اصلاح شد.
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
شوکی تازه به اقتصاد بیمار ایران
تصمیم دونالد ترامپ برای خارج شدن از توافق هسته‌ای ایران و غرب و تهدید او به بازگرداندن تحریم‌های ‌اقتصادی و نفتی علیه ایران سبب شد تا شماری از شرکت‌های اروپایی فعال در ایران در مورد ادامه همکاری ابراز نگرانی کنند و برخی هم قطع همکاری را اعلام کردند.
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »

آخرین قیمت ها

نرخ جدید شیرخام بزودی اعلام می‌شود/ افزایش ۱۰ درصدی قیمت لبنیات
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور با بیان اینکه قیمت شیرخام ۱۵۷۰ تومان تعیین شده و منتظر امضا و ابلاغ این مصوبه هستیم،گفت: براین اساس قیمت لبنیات نیز ۹ تا ۱۰ درصد گران می‌شود.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات/ قیمت مرغ در آستانه 9 هزار تومانی شدن
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار را اعلام کرد.
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
احتمال افزایش مجدد قیمت آب معدنی و آشامیدنی!
دبیر انجمن تولید کنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی از افزایش ۳۶۰ درصدی قیمت مواد اولیه تولید بطری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اعلام کرد: هرچند در ابتدای سال قیمت‌ها ۲۰ درصد افزایش یافته، اما با توجه به شرایط فعلی باید منتظر افزایش قیمت مجدد آب‌های معدنی و آشامیدنی باشیم.
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
دولت یا نان را گران کند یا حقوق ۱ میلیون نانوا را بدهد
رئیس اتحادیه نانوایان سنتی گفت: ۹۰ هزار نانوایی سنتی در کشور فعالیت می‌کنند و حدود یک میلیون نانوا دارند که برای جلوگیری از افزایش قیمت، دولت باید دستمزد آنها را بدهد.
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
قیمت شیرخام پس از ماه ها کش و قوس تعیین تکلیف شد
پیرو نامه وزیر جهاد کشاورزی به رئیس جمهور مبنی بر افزایش قیمت شیرخام، نرخ جدید پس از امضای وزرا ابلاغ می شود.
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱