سرویس خبری اقتصاد

حفظ سهم 22 درصدی صادرات کشور به عراق از حجم کل صادرات
عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: علیرغم تمام مشکلات صادراتی در سال جاری سهم 22 درصدی صادرات کشور به عراق از حجم کل صادرات حفظ شده است.
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
کارت بازرگانی ۲ هزار و ۴۰۰ صادر کننده تعلیق شد/صادر کنندگان تا پایان امروز فرصت دارند ارزشان را برگردانند
زادبوم گفت: کارت‌های بازرگانی صادر کنندگان غیر تولیدی که تاکنون نسبت به رفع تعهد ارزی خود اقدام نکرده اند، تعلیق شده است.
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
تصمیم نهایی در مورد صادرکنندگان به عراق و افغانستان
رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان می‌گوید: باید برای صادرات به کشورهای منطقه که مبادله با آنها با ریال است، شرایط خاصی در نظر گرفته شود. یا صادرکننده‌ها ارز را از صرافی‌های مجاز بخرند و به سامانه تحویل دهند یا اینکه مثل گذشته رفع تعهد آنها با ریال انجام شود؛ در این رابطه هنوز بانک مرکزی تصمیم نهایی خود را اعلام نکرده است.
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۷
جزییات موجودی کالای اساسی در بنادر/ امکان ترخیص فوری ۲.۷ میلیون تن
آنطور که معاون فنی گمرک ایران می‌گوید، در حال حاضر حدود ۳.۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر وجود دارد که با تسهیلات در نظر گرفته شده حدود ۲.۷ میلیون تن از آنها شامل پنج قلم کالایی امکان ترخیص فوری دارند.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
دو سوم کسانی که ارز را نیاوردند اساسا کارت بازرگانی ندارند
در ادامه اختلاف نظرها میان بانک مرکزی و فعالان بخش خصوصی درباره‌ نحوه‌ی بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، رییس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید سهم بخش خصوصی بسیار محدودتر از تصورات ابتدایی است.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
مرزنشینان چقدر ارز صادراتی را باز نگرداندند؟
پس از آنکه اتاق بازرگانی اعلام کرد بخش قابل توجهی از ارز باز نگشته به کشور ارتباطی به دارندگان کارت‌های بازرگانی ندارد، حال به نظر می‌رسد دولت برنامه‌ریزی خود را برای سایر بخش‌های تجاری گسترش داده است.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
تقاضای ۱۶ سکه رشوه برای اختصاص ارز واردات جو
مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک گفت: ۶ ماه است که در صف اختصاص ارز واردات جو هستیم اما نتیجه ای نداشته است. واسطه هایی هستند که می گویند ۱۶ سکه بدهید تا ارز اختصاص یابد یا اینکه بابت اختصاص هر دلار ۲۰۰ تومان پرداخت کنید.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
ریز موجودی کالای اساسی در بنادر/امکان ترخیص فوری ۲.۷ میلیون تن
آنطور که معاون فنی گمرک ایران می گوید، در حال حاضر حدود ۳.۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر وجود دارد که با تسهیلات در نظر گرفته شده حدود ۲.۷ میلیون تن از آنها شامل پنج قلم کالایی امکان ترخیص فوری دارند.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۰
کشف 48 تن کره وارد شده با ارز دولتی که قصد داشتند از کشور خارج کنند
مدیرکل مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک گفت: ۴۸ تن کره با بسته‌بندی‌ ۵۰۰ گرمی که با ارز دولتی به کشور آمده و قاچاق معکوس شده، یعنی قصد خروج از کشور را داشته‌اند کشف شد.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۰۶
رشد ۴ درصدی صادرات طلای سرخ؛ بازار زعفران به ثبات رسید
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: صادرات زعفران در ۵ ماهه ابتدایی امسال نسبت به سال قبل ۴ درصد رشد داشته است.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۰۳
تعیین عوارض ۲۰۰ درصدی برای صادرات خامه فله
ستاد تنظیم بازار در راستای تنظیم بازار کره برای صادرات شیر خشک و خامه بسته بندی (بسته تا ۲۵۰ گرمی) عوارض صادراتی ۴۰ درصدی تعیین و مقرر کرده صادرات خامه در احجام مورد اشاره ممنوع و یا با ابلاغ عوارض ۲۰۰ درصدی از خروج آن جلوگیری شود.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
ادعای دادن آدرس غلط درباره فساد در توزیع نهاده از سوی وارد کنندگان
اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: برخی مسئولان و مدیران ارشد کشور با دادن آدرس اشتباه افکار عمومی را به سمت حلقه اول تامین نهاده‌های دامی هدایت می کنند.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
گزینه‌های احتمالی وزارت صمت چه کسانی هستند؟
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و بازار پول اتاق بازرگانی مشهد گفت: نمی‌توان به‌ صورت دقیق گزینه‌های احتمالی وزارت صمت را مشخص کرد اما احتمالا از گزینه‌های باتجربه‌تر و قدیمی‌تر و از بدنه خود وزارت صمت مانند آقای افخمی، معاون سابق وزیر صمت و همچنین سرپرست فعلی که ریاست جمهوری در رفع امور اطمینان کاملی به وی دارد، نام برده می‌شود.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
حدود ۱۰۰ میلیون دلار، درآمد ارزی پگاه برای اقتصاد ایران
با توسعه رویه‌های صادراتی در شرکت تابعه صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۹۸، حدود ۱۰۰ میلیون دلار از محل صادرات شرکت صنایع شیر ایران وارد کشور شد.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
کارت بازرگانی هیچ یک از تولیدی‌ها باطل نشده‌ است
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه تسهیلاتی صادراتی با نرخ ۱۴.۵ درصد از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است،گفت: تا امروز کارت بازرگانی هیچ یک از شرکت های تولیدی تعلیق نشده است .
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
صفحه ۱ از ۲ ۲

آخرین قیمت ها

تلاش برای جلوگیری از لوکس‌شدن تخم‌مرغ!/ دولت وعده تامین نهاده داد
دولت به تولیدکنندگان وعده داده نهاده‌های مورد نیاز آنان را از اول مهرماه تامین می‌کند تا نرخ مصوب ۱۲ هزارتومان برای هرکیلو تخم مرغ منجر به زیان تولیدکنندگان نشود.
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
کاهش قیمت تخم مرغ و کره در گرو تخصیص ارز به نهاده‌های دامی است
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس «افزایش قیمت نهاده‌های دامی» را علت افزایش قیمت نهایی محصولاتی مثل مرغ، تخم مرغ، کره و... دانست و گفت: اگر بانک مرکزی، ارز کافی برای نهاده‌های دامی در نظر بگیرد، قیمت تخم مرغ، مرغ و کره کاهش می‌یابد و بازار به حد تعادل می‌رسد.
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۰
قاضی زاده هاشمی: دولت گرانی سویا و ذرت را پیگیری کند
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری موضوع گرانی ذرت و سویا از سوی دولت شد.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
ماجرای عجیب حذف عوارض صادرات تخم مرغ به بهانه دامپینگ ترکیه
حدود یک ماه قبل بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار عوارض صادراتی تخم مرغ حذف شده بود، به تبع این تصمیم صادرات تخم مرغ به شدت افزایش یافت. این درحالی است که تنها چند هفته بعد با جدی شدن تنگنای مربوط به خوراک طیور، تصمیم اتخاذ شده مجدد تغییر کرد.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
تولیدکنندگان قیمت مصوب تخم مرغ را قبول ندارند/ ازسرگیری صادرات تخم‌مرغ از مهرماه
عضو هیات مدیره اتحادیه مرغ‌های تخم‌گذار گفت: با توجه به نرخ نهاده های دامی، قیمت مصوب تخم مرغ مورد تایید مرغداران نیست.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۵۸