سرویس خبری اقتصاد

دلار ۴۶۵۰ تومان شد
سکه تمام و دلار آمریکا در بازار امروز - یکشنبه - باز هم به روند افزایشی روزهای گذشته خود ادامه داده‌اند و رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده‌اند.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
افت صادرات و افزایش واردات در ۹ ماهه امسال
رئیس فدراسیون واردات به تشریح آمار واردات و صادرات ۹ ماهه امسال پرداخت و از افت ۲۰ درصدی صادرات و افزایش حدود ۲۳ درصدی واردات نسبت به سال گذشته خبر داد.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
ایران در قزاقستان مجتمع فرآوری گوشت می‌سازد
یک شرکت ایرانی در حال ساخت یک مجتمع فرآوری گوشت حلال در قزاقستان است و هدف اصلی این مرکز صادرات است و ۹۰ درصد محصول تولیدی آن به ایران صادر خواهد شد.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
تعرفه بسیاری از محصولات صادارتی ایران به اروپا بالا است/ تقسیم منافع اقتصادی یک محور اصلی مذاکرات بُرد-بُرد
غربی‌ها در صدد افزایش ضریب صادرات محصولات تولیدیِ خود به ایران هستند و یکی از دلایل ایستادگی اروپا در قبال موضع گیری آمریکا علیه برجام، ریشه در همین واقعیت دارد.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۸:۵۱
با وجود مازاد تولید، هم قاچاق داریم هم واردات رسمی!
مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه گفت: علیرغم اینکه انواع گل و گیاه در ایران تولید می‌شود و محصول روی دست تولیدکنندگان مانده است، نه تنها گل و گیاه به صورت قاچاق وارد می‌شود، بلکه درهای گمرک به روی واردات باز است.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۳۵
واردات قطعات و ماشین آلات کشاورزی بار دیگر مشمول ارز مبادله ای شود
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی خواستار تخصیص مجدد ارز مبادله ای برای واردات قطعات و ماشین آلات بخش کشاورزی شد.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۱۱
واردات جوجه یکروزه در راه است
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به نوسان قیمت جوجه یکروزه در روزهای اخیر، موافقت های اولیه برای واردات به منظور جلوگیری از افزایش حبابی قیمت از وزارت جهاد اخذ شده است.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۶:۵۸
توسعه صادرات زعفران، راهکاری مناسب برای کسب درآمدهای غیرنفتی
برخی مسئولان معتقدند؛ با توسعه صادرات زعفران، امکان شکل‌گیری اقتصاد بر پایه تولیدات غیرنفتی وجود دارد.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۶:۴۹
ممنوعیت‌های عراق بر کار تجار ایرانی چه تاثیری دارد؟
دبیر میز عراق در سازمان توسعه تجارت به تشریح تاثیر منع واردات برخی کالاها به عراق پرداخت.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
تابلوهای تبلیغاتی باید عوارض بپردازند
فاضلی گفت: تابلوهای تبلیغاتی که دارای شناسنامه واحدهای صنفی نیستند، باید عوارض بپردازند.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
لزوم اصلاح بانکی و مالیاتی در گزارش صندوق بین المللی پول
در پاییز سال جاری، اعضای تیم صندوق بین المللی پول به سرپرستی خانم کاتریونا پورفیلد به تهران سفر کردند تا برای بازبینی اقتصاد ایران مذاکراتی را با مقامات مسئول از جمله مقامات ارشد دولت، بانک مرکزی و نمایندگان بخش خصوصی داشته باشند. این ملاقات پیش از جلسه مربوط به ماده 4 مشورتی با مقامات کشورمان که سال قبل نیز توسط خانم پورفیلد سرپرستی شده بود انجام گرفت.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
واردات برنج برای جلوگیری از گرانی در شب عید، دو ماه آزاد می‌شود
معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای جلوگیری از گرانی برنج در شب عید، وزارت جهادکشاورزی تصمیم به صدور مجوز ثبت سفارش واردات به مدت محدود، دو ماه، گرفته است.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۹:۱۱
رشد ٣٠ درصدی صادرات لبنیات
معاون وزیر جهاد با بیان اینکه رایزنی ها با مسئولان عراقی برای رفع مشکل تعرفه لبنیات همچنان ادامه دارد، گفت: صادرات لبنیات در ٩ ماهه امسال بیش از ٣٠ درصد رشد داشته است.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۹:۰۷
مدیر عامل اتحادیه مرغداران استان تهران گفت: واردکردن جوجه اصلا اقتصادی نیست. جوجه باید با هواپیما وارد کشور شود و قیمت تمام شده آن هم بالا است. می‌توانند تخم مرغ نطفه دار وارد کنند و در کشور تبدیل به جوجه یکروزه شود که این کار هم بسیار زمان می‌برد. به دست آمدن جوجه دوماه زمان می‌برد و ما تا دوماه دیگر مشکل جوجه یکروزه داخلی نخواهیم داشت و جوجه ارزان می‌شود.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۸:۵۷
برنج باسماتی هند در آستانه ازسرگیری واردات ایران گران شد
با قوت گرفتن احتمال از سرگیری صادرات برنج باسماتی هند به ایران در آینده نزدیک، قیمت این کالا در بازار بین المللی افزایش یافته است.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۸:۵۲
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »

آخرین قیمت ها

ورود واسطه‌ها به قیمت‌گذاری نرخ ارز/ بانک مرکزی سکوتش را بشکند
نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است نوسانات شدید نرخ ارز باعث شده که امکان پیش‌بینی از تجار گرفته شود و بانک مرکزی و دولت باید سکوت خود را در قبال نرخ ارز بشکنند و نرخ ارز را تثبیت کنند.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
وزارت صنعت تنظیم بازار برنج را بر هم زد/خرید تضمینی برنج آرامش را به بازار برگرداند
دبیر انجمن برنج گفت: با اعلام خرید تضمینی برنج ایرانی با قیمت کیلویی ۹ هزار تومان از سوی وزارت جهاد کشاورزی آرامش در بازار برقرار شد و کشاورزان می‌توانند بالای این رقم برنج خود را بفروشند.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
کاهش قیمت پرتقال و نارنگی در بازار میوه و تره‌بار
بازار میوه و تره بار این هفته هم پس از گذشت یک ماه همچنان روند ثابتی را طی می کند.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
خرید توافقی برنج تنها از کشاورزان صورت می‌گیرد
سیف خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان در استان‌های شمالی را منوط به ارائه‌ معرفی‌نامه از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان‌های گیلان و مازندران دانست.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
خرید شیرخام زیر قیمت مصوب اوضاع دامداران را وخیم کرد
مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت با وجود اینکه چند سال است نرخ مصوب هر کیلوگرم شیر خام ۱۴۴۰ تومان تعیین شده است، اما این نرخ عملیاتی نشده است به طوری که در برخی نقاط کشور ۸۵۰ تومان نیز به فروش می‌رسد.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵