سرویس خبری اقتصاد

تراز تجاری کشور مثبت یک میلیارد دلار شد
مودودی گفت: در هفت ماه ابتدایی سال جاری تراز تجاری کشور مثبت یک میلیارد دلار شد و عراق همچنان رتبه اول صادرات از ایران را داراست.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۵۰
صادرات‌ زیر یک میلیون دلار معاف از تعهد ارزی شد
رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران جزئیاتی از برخی تغییرات در شرایط پیمان‌سپاری ارزی صادرکنندگان را اعلام کرد.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۴۵
آمریکا عملا واردات غذا و دارو را نیز تحریم کرده است
آمریکا تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی خود بر ضد مردم ایران را به‌گونه‌ای طراحی کرده که واردات غذا و دارو نیز دچار مشکل شود.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۳۸
مشتریان تازه برای سیب ایرانی/هند و روسیه مقصد جدید
نائب رئیس اتحادیه ملی صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی ایران از ورود سیب تولیدی کشور در­ سال جاری به سمت بازارهای جدید در دنیا مثل هندوستان و­ روسیه خبر داد.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
مشکلات مربوط به صادرات محصولات غیرنفتی رفع شود
عضو هیات مدیره انجمن فولاد، رفع مشکلات صادرات محصولات غیرنفتی و بازنگری در قوانین مربوط به عرضه محصولات در بورس را به عنوان مواردی که وزارت صمت در دوره جدید باید به آنها رسیدگی کند، برشمرد.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۲۶
ورود سیب ایرانی به بازارهای جدید بین المللی
نائب رئیس اتحادیه ملی صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی ایران از ورود سیب تولیدی کشور در­ سال جاری به سمت بازارهای جدید در دنیا مثل هندوستان و­ روسیه خبر داد.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۲۲
اصلاحیه بخشنامه نحوه بازگشت ارز صادراتی فردا ابلاغ می‌شود
رئیس‌کل بانک مرکزی به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در جلسه‌ای دو ساعته با صادرکنندگان، راهکارهای بازنگری و تسهیل بازگشت ارز صادراتی را بررسی و مقرر کردند اصلاحیه تا فردا ابلاغ شود.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
صادرات برنج به اروپا در شرایط تحریم عاقلانه است؟
ایران 3 محموله برنج به اروپا صادر کرده ضمن اینکه پایانه صادراتی در آمل می‌سازد که از این به بعد برنج بیشتری صادر کند،‌ آیا در شرایطی که سالانه حدود 1.5 میلیون تن نیاز به واردات داریم و آن هم در شرایط تحریم این صادرات عاقلانه است؟
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
واردات برنج کاهش یافت
طی هفت ماه سال جاری، 958 هزار تن برنج به ارزش 985 میلیون دلار به کشور وارد شده که این رقم 12.54 درصد از نظر وزنی کاهش یافته است.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
ثبات قیمت‌ها در بازار گل/ مردم بیشتر "رز" می‌خواهند
رئیس اتحادیه فروشندگان گل از ثبات قیمت‌ها در این بازار خبر داده و اظهار کرد که بیشترین تقاضا در این بازار مربوط به گل رز است.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
صادرات ایران به آفریقا ۱۷ درصد افزایش یافت
مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت از افزایش ۱۷ درصدی صادرات ایران به آفریقا در نیمه اول سال ۱۳۹۷ خبر داد.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۳۴
درِ اتاق وزیر و معاونان وی باز باشد
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: اولویت کاری وزیر جدید صمت باید رفع مشکلات ناپایداری در قوانین و وجود قوانین مزاحم با بهره‌گیری از نظرات بخش خصوصی باشد. برای این کار لازم است درِ اتاق وزیر و معاونان وی همیشه باز باشد.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۲۶
رشد 40 درصدی صادرات زعفران در سال جاری
یک مقام مسئول گفت:براساس آمار شش ماهه گمرک، 105 تن زعفران به بازارهای هدف صادر شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 40 درصد رشد داشته است.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۱۹
ارز صادرکنندگان به چرخه اقتصاد می‌آید
رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد که تهمیدات جدیدی برای آوردن ارز صادرکنندگان به چرخه اقتصاد اندیشیده شده که به زودی اعلام می‌شود.
یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
نگران واردات نهاده دامی از آمریکانیستیم/رایزنی با کشورهای جایگزین
رییس انجمن صنایع خوراک دام با بیان اینکه نگرانی در زمینه واردات نهاده های دامی از آمریکا به کشور وجود ندارد،گفت: حجم این واردات چشمگیر نبوده ضمن اینکه در حال رایزنی با کشورهای جایگزین هستیم.
یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »

آخرین قیمت ها

واکاوی بسته حمایتی دولت
ارایه بسته حمایتی نقدی و غیرنقدی دولت از روز گذشته آغاز شده که امروز در سرویس اقتصاد کلان به بررسی این نوع رویکرد پرداختیم و آثار مثبت و منفی آن‌را مورد تحلیل قرار دادیم.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۳۳
دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته
رئیس اتحادیه آجیل گفت: در صورتی که قیمت میانگین پسته صادراتی را ۱۲ دلار در نظر بگیریم قیمت عمده این محصول معادل ۱۸۰ هزار تومان می‌شود که با در نظر گرفتن سود ۱۰ درصدی خرده فروشی قیمت آن در بازار به ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۳۰
واردات ۱۰ میلیون تن کالای اساسی
در هفت‌ماهه سال‌جاری بیش از ۱۰ میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شده است.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۱۷
افزایش قیمت تخم مرغ مقطعی است/امکان صادرات تخم مرغ وجود ندارد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: معمولا قیمت تخم مرغ نوسان مقطعی دارد و اگر بیماری در سطح کشور حادث نشود قیمت و میزان تولید آن قابل کنترل است.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
۲۰ هزار شکایت مردمی از تخلفات صنفی در مهر ماه/ نان و رب گوجه در صدر
معاون سازمان حمایت با اشاره به لیست کالاها و خدماتی که بیشترین تعداد شکایت را داشتند، عنوان کرد: نان، رب گوجه فرنگی و همچنین رستوران‌های غذا خوری و تعمیرگاه‌های خودروهای سبک به ترتیب بیشترین سهم ‌شکایت را در بخش کالا و خدمات به خود اختصاص داده اند و بیشترین تعداد شکایات دریافتی به ترتیب نوع تخلف، به گرانفروشی ، تقلب و عدم درج قیمت اختصاص داشته است.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵