سه شنبه، ۴ مهر ۱۳۹۶
۰۲:۰۰
جهت درج آگهی بین المللی  صنایع غذایی ایران کلیک کنید
جهت تبلیغات در این مکان کلیلک کنید

جایگاه ویژه

یکساله (شهریور94)

صفحات ویژه فودنا

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

آگهی بازرگانی

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

آخرین های کشاورزی

مجری طرح دانه‌های روغنی گفت: نبود اراده ملی برای افزایش تولید داخلی دانه‌های روغنی از موانعی است که سبب شده است در ۲۵ سال اخیر ۳۸ میلیارد دلار ارز برای واردات روغن و دانه‌های روغنی...
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
در حالی که به گفته فعالان بخش قاچاق پیاز زعفران از کشور نگران کننده است و اقدام جدی و جدیدی هم در این زمینه صورت نگرفته؛ مسئولان وزارت جهاد همچنان به اظهار نگرانی در این زمینه بسند...
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۱۵
براساس مطالعات دو دانشگاه معتبر در آمریکا تأمین غذای مردم جهان در دهه‌های آینده تنها با انجام کشاورزی پایدار اکان‌پذیر است و محصولات تراریخته این ظرفیت را ندارد.
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۱۴
آیت ا... مکارم شیرازی کار واسطه ها را در بخش کشاورزی، ظالمانه ترین نحوه توزیع ثروت در جامعه دانست.
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۰۷
امام جمعه قم در دیدار با مسئولین فدراسیون صنایع غذایی گفت: دستگاه‌های و مسئولین نظارتی باید تکلیف محصولات تراریخته را مشخص کنند.
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۰۵
وزیر جهاد کشاورزی گفت: صادرات محصولاتی مانند پسته و زعفران متاسفانه هنوز هم به صورت فله ای عرضه می شود اما امیدواریم به تدریج این مشکل مرتفع شود.
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
نایب رئیس شورای ملی زعفران از صادرات ۷۵ میلیون دلاری طلای سرخ در ۴ ماهه امسال خبر داد و گفت: امارات، اسپانیا و هنگ کنگ عمده مقاصد صادراتی طلای سرخ ایران هستند.
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
وزیر جهاد کشاورزی در مورد علت اعلام نشدن نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید، گفت: مرداد ماه پیشنهاد خود را به شورای اقتصاد داده‌ایم و ما هم علاقه‌مندیم که زودتر این نرخ‌ها اع...
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
رئیس سازمان چای از کاهش تولید برگ سبز چای نسبت به سال گذشته به دلیل شرایط جوی و اقلیمی خبر داد و گفت: حدود ۶۷ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است و مابقی آن نیز به محض تامین اعتبا...
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
در ادامه بحث مخالفان و موافقان محصولات تراریخته نماینده محیط زیست و عضو هیأت رئیسه انجمن ارگانیک به بیان دیدگاه‌های خود در این باره پرداختند.
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
براساس آمار سالانه ۵ میلیارد مترمکعب آب مجازی حاصل از صادرات محصولات آب‌بر صادر می‌شود که این امر با سیاست ارتقای بهره وری آب منافات دارد.
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۰۹
وزارت کشاورزی آمریکا به‌عنوان متولی تولید محصولات غذایی و کشاورزی، مدیریت تنظیم بازار را نیز بر عهده دارد. برای جلوگیری از ضرر و زیان به تولید داخلی و حمایت واقعی و بلندمدت از مصرف...
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۵۵
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر از افتتاح کارگاه فرآوری و بسته بندی دانه های روغنی "هلی بن" در این شهرستان خبر داد.
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
فرماندار آبادان بر لزوم برون رفت کشاورزی این منطقه از تک محصولی خرما تاکید کرد.
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۵۸
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : در راستای تامین نیاز بهره برداران به نشاء انواع سبزی وصیفی ، سالیانه بیش از 1میلیاردو 700میلیون عدد نشاء سبزی وصیفی در استان تولید می ش...
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۵۳
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با حمله به منتقدان تراریخته، گفت: نمی‌توانیم جلوی پیشرفت تکنولوژی را بگیریم و هنوز چیزی مبنی بر مضر بودن محصولات تراریخته ثابت نشده است.
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۵۰
افزایش دو درصدی رشد اقتصادی بخش کشاورزی از ۳.۷ درصد از پایان سال ۱۳۹۱ به ۵.۷ درصد در پایان سال ۱۳۹۵ از جمله اقدامات مهمی بوده که در دولت یازدهم انجام شده و تولیدات این بخش با متوسط...
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۴۴
معاون وزیر جهاد کشاورزی از پایان فصل خرید کلزا در کشور خبر داد و گفت: تمام مطالبات کلزاکاران پرداخت شد ضمن اینکه خرید گندم به حدود ۹ میلیون تن رسیده است.
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۴۱
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ خبرداد:
lدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ گفت: در سالجاری 100 هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی خریداری می شود.
شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران مطرح کرد:
به گزارش فودنا، مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران بر رعایت اصول فنی کشت گندم و جو در مزارع استان تأکید کرد.
شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
 « قبلی   ۱   ۲   ۳   ۴   صفحه ۵ از ۵ 

سرویس خبری کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی

در حالی که قیمت قارچ در بازار مصرف به کیلویی ۱۰ هزار تومان رسیده است، عضو هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان قارچ‌های خوراکی می‌گوید قیمت هر کیلوگرم قارچ در مبادی تولید به 5000 تومان ک...
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
باغداران مازندران هنوز از شوک سرمای کم سابقه زمستان سال گذشته عبور نکرده اند که این بار خشکسالی چنگ و دندانش را با ترکاندن پوست محصولات مرکبات به آنان نشان داده است.
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور گفت: در حال حاضر چین سوم و پایانی چای آغاز شده و از آغاز این چین ما حدود 90 هزار تن برگ سبز از چای کاران خریداری کرده ایم.
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۳
پرداخت یارانه به نهاده‌های تولید یکی از روش‌های حایتی از بهره برداران بوده که حذف یارانه چالش هایی را در این بخش ایجاد کرده است.
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۴۴
رییس سازمان چای کشور گفت: با توجه به کاهش نزولات جوی در سالجاری لزوم دقت بیشتر جهت برداشت محصول در این بازه زمانی که به عنوان چین آخر برداشت محسوب میشود، ضروری است.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
اگرچه سال‌هاست رئیس سابق سازمان حفاظت محیط زیست و بسیاری از کارشناسان در مقابل تولید محصولات تراریخته مقاومت کردند، اما با تغییر ریاست سازمان این نظریه تغییر کرد.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۴
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان:
یه گزارش فودنا، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: خرید تضمینی دانه روغنی آفتاب‌گردان در استان از آغاز فصل تاکنون به ۱۷۱۵ تن رسیده است.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۸
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار ساری خبر داد:
به گزارش فودنا، رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران گفت: نارنگی پیش‌رس با قیمت یک‌هزار و 500 تا یک‌هزار و 800 تومان در حال فروش است و با قیمت 5 هزار تومان عرضه نشده است.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۸
رئیس دانشکده بهداشت و محیط مازندران خبرداد:
به گزارش فودنا، رئیس دانشکده بهداشت و محیط دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران گفت: افزایش استفاده از سموم کشاورزی در استان، محیط کار و زندگی مازندرانی ها را در معرض مخاطره قرار داده...
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۸
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران خبر داد
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از پیش‌بینی تولید 8 هزار تنی گردو در استان خبر داد.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
مدیر زراعت جهاد کشاورزی گلستان خبرداد:
به گزارش فودنا، مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: امسال برنامه ابلاغی از طرف وزارت جهاد کشاورزی برای کشت کلزا در گلستان به میزان 65 هزار هکتار است.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۵
استاندار مازندران:
به گزارش فودنا، استاندار مازندران با تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی، گفت: عرضه برنج خارجی در فروشگاه‌های مازندران قاچاق است.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۵
مجری طرح ملی توسعه گیاهان دارویی وزارت جهاد با بیان اینکه صادرات پیاز زعفران باید آزاد شود، گفت:وزارت جهاد کشاورزی دیدگاه های نوین و برنامه‌های جدیدی در این زمینه دارد.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۲
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران:
یه گزارش فودنا، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از پیش‌بینی برداشت 600 هزار تن نارنگی در استان خبر داد و گفت: از این میزان تولید، 130 هزار تن مربوط به نارنگی‌های پیش‌رس ا...
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
به گزارش فودنا، رسیدن به خودکفایی نیازمند عزم جدی مسؤولان و بهره‌برداران است.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:
به گزارش فودنا، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 937 واحد در استان فعال است که 300 واحد از شالیکوبی ‎ های فعال بازسازی و نوسازی شده و دستگاه‌های مدرن نصب شده است.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
به گزارش فودنا، ایجاد صندوق خوب است اما به شرط اینکه دچار سیاست‌زدگی و طمع ورزی نشود.
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۹
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با وجود شروع سال زراعی جدید و شروع کشت پائیزه هنوز نرخ خرید تضمینی محصولات مهم کشاورزی از سوی دولت اعلام نشده است.
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۸
مدیر کل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی از راه اندازی زنجیره تولید و تجارت سیب در نیمه دوم سال جاری خبر داد.
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
بانک کشاورزی برخلاف بعضی از اظهارنظرها تمامی اقدامات را بر اساس قوانین، مقررات و ضوابط ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره تمام مشمولان طرح بخشودگی جرایم انجام داده...
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور هندوانه با صادراتی بیش از ۵۰۰ هزار تن به ارزش ارزی کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار در صدر محصولات کشاورزی صادراتی کشور به لحاظ وزنی قرار گرفته است.
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
مجری طرح چغندرقند و شکر وزارت جهاد کشاورزی، سیاست‌های حمایت از تولید چغندرقند پاییزه در سال زراعی 97 – 96 را اعلام کرد.
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران مطرح کرد:
به گزارش فودنا، مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه پیش بینی تولید امسال مرکبات و کیوی در مازندران 2.5 میلیون تن است، گفت: در حال حاضر بزرگترین معضل تولید مرکبات و کیو...
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
معاون استاندار مازندران:
به گزارش فودنا، معاون استاندار مازندران با اشاره به منحصر به فرد بودن تولیدات غرب استان، گفت: برند چای غرب مازندران در جامعه اطلاع‌رسانی شود.
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران مطرح کرد:
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران بر مبارزه با علف‌های هرز مزارع کلزا تاکید کرد.
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان:
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: از زمان آغاز خرید تضمینی دانه‌ روغنی آفتاب‌گردان در استان گلستان تاکنون، ۱۴۵۰ تن از این محصول از کشاورزان خریداری شده و پیش‌بینی ...
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 خبر داد:
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 گفت: در سال زراعی جاری تاکنون 6 تن دانه روغنی آفتابگردان به صورت تضمینی براساس دستورالعمل ابلاغی از کشاورزان استان خریداری شد.
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
فرماندار سقز از کشاورزان این شهرستان خواست تا در راستای کشت محصولات با صرفه اقتصادی بالا از جمله زرشک، زعفران و پسته به جای محصولات با ارزش اقتصادی پایین تر برنامه ریزی و تلاش کنند...
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه واردات دانه زیتون ممنوع است گفت: پیش بینی می شود امسال نزدیک به ۸۵ هزار تن دانه زیتون در کشور تولید شود.
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزارت بهداشت برخلاف قانون بدون انجام آزمایشات لازم و برچسب گذاری به واردات محصولات تراریخته دامن می زند.
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵