تازه ترین کشاورزی

سرویس خبری کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی

گردش مالی 50 هزار میلیارد ریالی برنج در مازندران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت که گردش مالی 50 هزار میلیارد ریالی برنج در مازندران یک فرصت مناسبی برای افزایش تولید این محصول راهبری در این استان است .
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
اولویت پتروشیمی ها تامین کود اوره مورد نیاز کشاورزان باشد
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که با مازاد تولیدکود اوره در کشور مواجه ایم، گفت: انتظار می رود پتروشیمی ها به جای صادرات، اولویت خود را تامین کود اوره بخش کشاورزی کشور قرار دهند تا امنیت غذایی کشور آسیب نبیند.
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۱۴
چغندرکاران پول کشت ندارند
نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه شش ماه است که چغندرکاران چغندر خود را تحویل داده‌اند گفت: آنها مجددا کشت را آغاز کردند ولی پول کشت ندارند.
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۰۹
نباید واردکننده‌ها تشویق به واردات محصولاتی شوند که در داخل تولید می‌شود
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: واردات محصولاتی که در داخل کشور به میزان کافی تولید می‌شوند با فلسفه اقتصاد مقاومتی در تضاد است.
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۰۱
۹۰ درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شد
معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای گفت: تا کنون ۱۸۲ میلیارد تومان بهای برگ سبز، معادل ۹۰ درصد از مطالبات چایکاران، پرداخت شد.
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۸:۴۶
تولید برنج تراریخته در کشور مطلقاً ممنوع
عضو ناظر در شورای ایمنی زیستی کشور تولید برنج تراریخته در کشور را ممنوع خواند و گفت: اما سؤالم این است چرا در اروپایی که برای ما محصولات تراریخته را نسخه می‌کند مصرف محصولات تراریخته برای مردمش ممنوع است.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۳۳
صندوق حمایت از زعفران ایجاد شود
نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: برای چای که هم سطح زیرکشت، اشتغال و درآمدزایی پایین تری نسبت به زعفران دارد، سازمان ملی چای داریم اما برای زعفران چنین نهادی وجود ندارد و بر همین اساس به‌دنبال این هستیم که طرح ملی زعفران و صندوق حمایت از زعفران ایجاد شود.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۸:۴۱
پیشروی کشت برنج تا اواسط زمستان در مازندران
تعجیل در کشت برنج طی سال های اخیر در مازندران سبب شده است تا امسال خزانه گیری این محصول به اواخر بهمن و اوایل اسفند رسیده و هشدار و توصیه کارشناسان کشاورزی را در پی داشته باشد.
یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۰۶
پیش بینی٣١١٧میلیاردتومان اعتبار برای توسعه سامانه های نوین آبیاری
مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد گفت: امسال ٣١١٧ میلیاردتومان اعتبار برای توسعه سامانه های نوین آبیاری پیش بینی شده و تاکنون ٤١ درصد آن تخصیص یافته است.
یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۸:۵۵
سال آینده محدودیت کشت در کشور اعمال می شود
وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دلیل کمبود آب و بارش ناکافی، در سال آینده محدودیت کشت در کشور خواهیم داشت ولی در برخی مناطق کشور می توان با صرفه جویی در مصرف آب و احداث چاهک ها به صورت موقت از این بحران عبور کرد.
پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
برنامه وزارت جهادکشاورزی برای نهال کاری و مرطوب سازی 300هزار هکتار از کانون های گرد و غبار خوزستان
وزیر جهاد کشاورزی گفت: برنامه قطعی این وزارت خانه نهال کاری و مرطوب سازی 300هزار هکتار از کانون های بحرانی و فوق بحرانی گرد و غبار که از جنوب و جنوب شرق اهواز تا هندیجان امتداد دارد می باشد تا بتوان این پدیده را با منشاء داخلی در خوزستان مهار کرد.
پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۸
مدیریت افزایش تولید در واحد سطح تنها راه افزایش تولید برنج است/ کشاورزان گیلانی کیفیت برنج را بر همه فاکتورها ترجیح می‌دهند
رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور در کمیته تخصصی برنج گیلان گفت: مدیریت افزایش تولید در واحد سطح تنها راه افزایش تولید برنج است
پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۲
سهم 80 درصدی زعفران در صادرات گیاهان دارویی/ اختصاص مبلغ 150 میلیون دلاری صندوق توسعه ملی در حوزه آبخیزداری
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به سهم 80 درصدی زعفران در صادرات گیاهان دارویی کشور گفت: مبلغ 150 میلیون دلار برای حوزه آبخیزداری کشور در سال 97 اختصاص داده شد.
پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
تغییر شیوه کشت و استفاده از تکنولوژی‎های نوین راهکار مدیریت منابع آب است
مدیریت منابع آب در کشت بهاره یکی از ضرورت‎های مهم در حوزه صرفه جویی در مصرف آب و استفاده بهینه از منابع محدود آبی با توجه به کاهش بارش‎ها و خشکسالی مزمن در کشورمان به حساب می‎آید.
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱
اخطار کم آبی جهاد کشاورزی مازندران به شالیکاران
جهاد کشاورزی مازندران در آستانه آماده شدن شالیکاران استان برای کشت برنج به آنها اخطار داده است با توجه به کاهش بارندگی و ذخایر آب پشت سدها و تالاب ها از کشت ارقام پرمحصول برنج خودداری کنند.
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷
قزاقستان صادرات برنج به ایران را افزایش می دهد
کشاورزان ایالت قیزیل اوردا قزاقستان برنامه ریزی کرده اند در سال جدید میلادی حجم صادرات برنج به ایران را افزایش دهند .
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
پرداخت ۱۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان
بهبهانی گفت: از ابتدای سال تا کنون حدود ۲۰ هزار و ۲۸۸ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال به کشاورزان پرداخت شد.
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
واردات چای ۱۲ برابر صادرات/ کدام کشورها چای ایرانی می‌خورند؟
۵۶ درصد از چای صادراتی ایران به مقصد جمهوری آذربایجان رفته و مابقی آن به کشورهایی مانند ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان و ترکیه صادر می‌شود.
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
سرنوشت مبهم خودکفایی گندم/۱۴۴ روز از آخرین مهلت گذشت
با گذشت ۱۴۴ روز از آغاز سال زراعی جدید، هنوز نرخ خرید تضمینی گندم اعلام نشده و این امر نگرانی کشاورزان را افزایش داده است.
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »