اخبار بخش خصوصی

واردات مانع بزرگ تولید در سال "حمایت از کالای ایرانی" است
یکماه از سال گذشت هیچ اقدامی در جهت حمایت از کالای ایرانی صورت نگرفت و چند مدت دیگر مثل همیشه شعار سال به قدیسی تبدیل می‌شود که زیبایی دارد و مانند سال اقتصاد مقاومتی با احترام از آن عبور خواهند کرد
شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
دستیابی به دانش فنی پایش فساد ماهی با استفاده از نانو سنسور های حساس به pH
پژوهشگران موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی به دانش فنی پایش فساد ماهی با استفاده از نانو سنسور های حساس به pH دست یافتند.
چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
عدم بروزرسانی تکنولوژی مهمترین مشکل امروز صنعت
محرمعلی خندابی رییس هیات مدیره ماشین سازی خندابی در گفتگو با فودنا گفت: یکی از مهمترین مشکلات صنعت استفاده از تکنولوژی های قدیمی و عدم به روز رسانی سیستم های کارخانجات در تولید است
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
تلقی فرصت در افزایش نرخ ارز عجیب است!
عجیب است که مسوولین بخش‌های اقتصادی دولت افزایش نرخ ارز را فرصتی برای افزایش صادرات تولیدات داخلی قلمداد می‌کنند!
جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
سال96؛ سال سکون و اهسته حرکت کردن تولید
مدیرعامل چاپ و بسته بندی مهران پک در گفتگو با خبرنگار فودنا گفت: سال 96 به علت نوسان بیش از اندازه ارز و مصرف مواد اولیه وارداتی فشار بسیاری به تولید کنندگان داخلی وارد نموده است و همچنین شرایط نا بسامان بازار داخلی , کم وبیش باعث ایجاد کم تحرکی و رکود گردیده است.
جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
نوسانات ارز، کمبود نقدینگی و واردات از مشکلات صنعت در سال 96
علیرضا خندابی در گفتگو با خبرنگار فودنا گفت: سال 96 در مجموع بد نبود ولی نوسانات ارز، کمبود نقدینگی، واردات با مشکل مواجه بودیم لازم بذکر است که نوسانات ارز تاثیر بسیار زیادی روی کار ما داشت و ما را با مشکل مواجه کرد، ر بخش واردات هم باید گفت قسمت قابل توجهی از مواد اولیه تولیدی ما وارد می شود که در بخش واردات هم بخاطر نوسان ارز و هم به سبب موانع وارداتی مشکل داشتیم
جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
علیرغم شعار دولت هیچگونه مشوقی در صادرات داده نشد
فودنا - مدیرعامل شرکت پگاه تهران در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در سال 96 متاسفانه صنعت لبنیات مورد بی مهری دولت قرار گرفت و علیرغم افزایش مولفه‌های موثر بر قیمت شامل حقوق، دستمزد و افزایش قیمت دلار و... در گروه یک کالا، که لبنیات را هم شامل می‌شود، اجازه افزایش قیمت صادر نشد و هم چنین علیرغم شعار دولت در خصوص حمایت از صادرات غیر نفتی، هیچ گونه مشوقی برای این مهم اختصاص داده نشده و حتی در زمینه شیر مدارس بدلیل عدم تامین بودجه این پروژه مهم اجرایی نگردید .
جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
کپسول هیدروژلی کافئین با قابلیت رهش آهسته و هدفمند تولید شد
دستاورد پژوهشی بین المللی تولید کپسول هیدروژلی کافئین با قابلیت رهش آهسته و هدفمند در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی تولید شد.
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
روزبه شکلات تولیدکننده خمیر «فوندانت فلورا» اولین فوندانت صنعتی در ایران
شرکت صنایع غذایی روزبه شکلات فعالیت خود را در سال 75 با تولید انواع شیرینی‌های آماده، آغاز و از سال 90 با شناخت صحیح نیاز روز بازار، اقدام به تولید انواع مواد اولیه قنادی نمود که تا آن زمان کالاهای مشابهی که در بازار وجود داشت وارداتی بودند یا با مشارکت شرکت‌های خارجی تولید می‌شدند و شرکت روزبه شکلات با همکاری تیم تحقیق و توسعه قوی و بهره‌گیری از فناوری و تکنولوژی بالا توانست با موفقیت این محصولات را به بازار عرضه کند و خوشبختانه با استقبال خیلی خوب از طرف مصرف کننده ایرانی مواجه شد
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۴۹
اهدای تندیس همکار صنعتی برگزیده به نستله ایران از سوی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران
در جشنواره‌ای که به مناسبت هفته پژوهش در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد از شرکت نستله ایران به‌عنوان همکار صنعتی برگزیده در حوزه صنعت تقدیر به عمل آمد.
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
درخشش سولیکو در نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی prodexpo2018 روسیه
صنایع غذایی سولیکو (کاله) در نمایشگاه صنایع غذایی prodexpo2018 که باحضور بیش از ۱۰۰ نام برتر صنایع لبنی موجود در بازار روسیه و بیش از ۲۳۰۰ شرکت کننده صنایع غذایی از کشورهای آمریکای جنوبی، بلاروس، روسیه و ... برگزار شده بود توانست به عنوان تنها نماینده شرکت کننده از ایران موفق به دریافت سه جایزه شود.
یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۷:۳۲
رشد 4 برابری صادرات شرکت آرد قدس رضوی در 10 ماه نخست سال 96
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی از رشد 54 درصدی تولیدات این شرکت طی 10 ماه نخست سال 1396 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۹
چقدر از مناقصات به بخش خصوصی می‌رسد؟
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران معتقد است مناقصات همواره شاهراه ارتباطی بین دولت و بخش خصوصی هستند و نیاز به توجه خاصی دارد. به گفته وی عموما مسئولان برگزاری مناقصات اطلاعات کافی و دقیق از قانون مناقصات ندارند که این خود محیط مناسبی برای تبانی فراهم می کند.
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
افق کوروش در جمع صد شرکت برتر اقتصاد ایران / کوروش در صدر جدول پرفروش‌ها/ مقام اول در گروه فروشگاه‌ها
بنا بر اعلام سازمان مدیریت صنعتی ایران و در بیستمین سال رتبه بندی IMI-100 شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در فهرست 500 شرکت برتر ایران موفق شد که رتبه 69 را از آنِ خود کند و در رتبه سوم بیشترین رشد فروش در میان صد شرکت برتر ایران قرار گیرد.
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۱۷
آفتاب خصوصی سازی بر بام صنعت/ شرکت‌های خصوصی یا خصولتی، کدام بهتر است؟
صنایعی که قرار بود با واگذاری به بخش خصوصی پویاتر شوند، با طی کردن روند نادرست خصوصی‌سازی، تبدیل به واحد‌های زیان دِه شده‌اند.
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »