اخبار بخش خصوصی

نکا چوب به دست جوانان احیا شد!
شرکت نکا چوب یکی از قدیمی ترین واحدهای تولیدی و از معدود شرکت های بهره بردار قانونی جنگل است که چندی پیش متاسفانه به دلایل مبهمی دچار مشکلات زیادی شده بود.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
تصمیمات ارزی بدون مشورت با بخش‌خصوصی به سوء‌استفاده عده‌ای خاص از کارت بازرگانی منجر شد
سیامک پیر بابایی نایب‌رئیس مجمع واردات در زمینه سوء استفاده از کارت بازرگانی می‌گوید: تا زمانی که اقتصادی سوبسیدی و رانتی حاکم بر فضای اقتصادی باشد و تصمیم‌های مرتبط با فضای کسب‌وکار بدون مشورت با بخش خصوصی اخذ شود، بدیهی است که فرصت برای سودجویی عده‌ای خاص ایجاد خواهد شد.
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
خصولتی‌ها دغدغه فعالان اقتصادی هستند
رئیس اتاق ساری می‌گوید: حضور خصولتی‌ها در اقتصاد ایران و واگذاری‌های غیر کارشناسی شرکت‌های دولتی، از بزرگ‌ترین دغدغه‌های فعالان اقتصادی کشور است.
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
هویت بخش‌خصوصی
ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری و الزام دولت بر اجرای آن از اهمیت بخش‌خصوصی و فرصت بی‌نظیری که برای آن فراهم شده و نشان از باور بر اثرگذاری مثبت آن بر اقتصاد کشور دارد. اصلی که بر واگذاری فعالیت‌های دولتی به بخش‌های غیردولتی به غیر از موارد استثنا شده، تصریح دارد.
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
برندسازی در ایران جدی گرفته نشد
سرپرست سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه در آینده نزدیک انجمن ملی برند در ایران آغاز به کار خواهد کرد، گفت: باید برندهایی را ایجاد کنیم که امکان کنار گذاشتن‌شان با تحریم یا سایر محدودیت‌ها وجود نداشته باشد.
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۸:۳۱
عشق را به اشتراک بگذارید
عشق مردم به سیب زمینی های سرخ کرده معروف جهانی مک دونالد و اشتراک گذاری آن باعث شده است تا به یکی از غذا هایی تبدیل شود که در دنیا بیش از همه افراد آن را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۶
شکلات جدید نستله شکر افزوده ندارد
شرکت مواد غذایی Nestle SA راهی را برای تولید شکلات بدون شکر افزوده پیدا کرده است. در این راستا شرکت برای شیرین کردن بر روی ماده باقی مانده از گیاهان کاکائو تکیه می کند. در همین حال مصرف کنندگان به خوراک طبیعی و سالم تر می نگرند.
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۲
آبمیوه های گلشن در چالش درب بطری
گلشن تولید کننده آبمیوه اقدام به برگزاری مسابقه ای کرده است که با چالش جهانی درب بطری مرتبط بوده و از مخاطبان خود دعوت کرده با تهیه فیلمهای خلاقانه از باز کردن درب بطری های اب میوه گازدار تولید این شرکت و ارسال آن و همچنین قراردادن در پیج اینستاگرام خود دراین مسابقه شرکت کنند و لحظه های خوبشان را ثبت و به اشتراک بگذارند.
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۳۴
مکمل‌های ورزشی سالم و مغذی تولید شده در صنایع شیر ایران - پگاه
به گزارش فودنا، مجموعه صنایع شیر ایران 3 محصول کراتین مونوهیدرات، گلوتامین و ویپروتئین را به عنوان مکمل ورزشی برای علاقمند به مصرف مکمل ورزشی تولید می‌کند.
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
چالش‌ قوانین دست و پاگیر
صنعت غذا با وجود بالندگی و پتانسیل‌های بسیار مطلوب در ایران، هنوز جایگاه واقعی خود را در اقتصاد کشور باز یا به نوعی پیدا نکرده است. عوامل متعددی وجود دارند که می‌توان آنها را دلایل اصلی جایگاه نامطلوب امروز صنایع غذایی در کیک اقتصاد کشور دانست؛ اما ریشه این ناکامی‌ها از کجا نشات می‌گیرد؟ اعمال برخی تبعیض‌ها و ناهماهنگی‌ها در سیاست‌گذاری‌ها، بدون شک سد محکمی در مقابل بزرگ شدن بنگاه‌های اقتصادی صنعت غذا به‌شمار می‌رود.
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰:۵۳
مدیرعامل شرکت میهن:تا آخرین دلار، کالای اساسی مانند برنج، روغن، کره و چای وارد کردیم
مدیرعامل شرکت میهن در خصوص انتشار مطلبی پیرامون ارز دریافتی هلدینگ میهن و شرکت طبیعت توضیحاتی ارائه داد.
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰:۳۹
اطلاعیه «سن ایچ» درباره یک ویدئو منتشر شده
پیرو ویدئویی که این روز‌ها در فضای مجازی منتشر شده است و رب گوجه فرنگی فاسد را به برند سن ایچ نسبت می‌دهد، این برند وظیفه خود می‌داند تا در جهت تنویر اذهان عمومی توضیحات ذیل را به آگاهی برساند:
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰:۳۳
"مهرادچاشنی" واحد نمونه در سال ۹۸ + مصاحبه با مدیرعامل (فیلم)
به گزارش فودنا، برگی دیگر از افتخارات شرکت مهرادچاشنی توس ورق خورد و این شرکت به عنوان واحد نمونه صنعتی در استان خراسان رضوی در سال1398 برگزیده شد.
یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
حلقه‌های گمشده صنایع غذایی
سال گذشته سال بسیار سختی برای تولیدکنندگان و صاحبان صنایع کشور بود. چالش‌ها و دست‌اندازهایی بر سر راه فعالان اقتصادی کشور قرار گرفت که فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی را با موانعی روبه‌رو ساخت. یکی از اساسی‌ترین مشکلات تولیدکنندگان در سال ۹۷، تامین مواد اولیه مورد نیاز بود. متاسفانه با توجه به شرایط سیاسی حاکم بر کشور و تحریم‌های ظالمانه‌ای که بر کشورمان تحمیل شده است باید این باور را پذیرفت که مسیر تولید و از جمله تامین مواد اولیه با سختی‌هایی همراه شده است.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
پسر مالک برند معروف بستنی در لیست متخلفان ارزی
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با ارسال نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور، اسامی متخلفان ارز دولتی را اعلام کرده که نام شرکت طبیعت سبز میهن با دریافت ۶۷۰ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز در آن دیده می‌شود.
چهارشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
صفحه ۱ از ۲ ۲