اخبار بخش خصوصی

آغاز به کار کارخانه محصولات لبنی «مالگا» پس از یک سال تعطیلی
فرماندار شهرستان شازند از آغاز به کار کارخانه محصولات لبنی مالگا پس از مدت‌ها تعطیلی خبر داد.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
تولید انواع نان وبیسکویت در تک نان جنوب
بیش از 50 نوع نان و بیسکویت در بزرگترین کارخانه جنوب غرب کشور تولید و به بازار عرضه می شود.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
واکنش مدیرعامل پگاه به حادثه آتش‌سوزی در کارخانه کاله
شرکت صنایع شیر ایران نیز در اجرای سیاست راهبردی دولت تدبیر و امید و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در چارچوب تعاملات صنفی، آمادگی ا خود را برای ارائه هرگونه پشتیبانی فنی و لجستیکی به آن شرکت معظم در گذار از مرحله دشوار کنونی اعلام می کند.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
زنبورها طعم مکدونالد را می چشند
در حالی کوچک ترین شعبه مکدونالد در سرتاسر جهان سر و صدا برپا کرده است که حتی برگر نیز سرو نمی کند. واقعا این جا هیچ اثری از سیب زمینی سرخ کرده، شیک و برگر بر اساس فرضیات قبلی نیست و فقط عسل سرو می شود. کوچک ترین شعبه مکدونالد در سرتاسر جهان در حقیقت یک کندوی عسل است.
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
خوشحالی رقبای منطقه‌ای کاله از آتش سوزی
روزهای نخست خرداد، خبر آتش سوزی کارخانه‌ی کاله در کربلای عراق با واکنش‌های بسیاری روبرو شد. برخی بهت زده خبرها را دنبال و برخی دیگر بازخوردهای مختلفی را نسبت به این اتفاق دهشتناک ابزار کردند. طبق بررسی‌ها این حادثه خسارتی بالغ بر ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار به همراه داشته و شرکت کاله فاقد پوشش بیمه‌های ایرانی بوده است. برخی از عمدی بودن این حادثه خبر دادند که چنین موضوعی اگر صحت داشته باشد، باعث دلسردی تولیدکنندگانی خواهد شد که قصد سرمایه گذاری در عراق و سوریه را دارند.
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
کارخانه سوخته ایرانی در عراق چقدر خسارت دید؟
خسارت حدود ۱۰۰ میلیون دلاری به کارخانه سوخته ایرانی در عراق کمی دور از ذهن و غیر قابل باور میباشد زیرا ۱۰۰ میلیون دلار با نرخ دلار امروز حدود ۱۳۵۰ میلیارد تومان می شود.
یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
از همین امروز بازسازی کارخانه کاله در عراق را آغاز می‌کنیم
غلامعلی سلیمانی مدیر عامل کاله اظهار داشت: 80 میلیون دلار خسارت دیدیم ولی بازار 80 میلیارد دلاری را از دست نمی‌دهیم. روز سه‌شنبه شرکت کاله در کربلا در آتش سوخت، این کارخانه حدود 25 درصد بازار عراق را در اختیار دارد. به گفته سلیمانی، به زودی بازسازی شرکت کاله آغاز می‌شود.
یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۳
الزامات رونق تولید موادغذایی
رونق تولید در صنایع مختلف یکی از مهم‌ترین شعارهای اقتصادی سال جاری به شمار می‌رود. از این رو، لازم است بسترهای لازم برای افزایش رونق، در دستور کار تولیدکنندگان، همچنین دولت قرار گیرد. در این زمینه بخش خصوصی و دولت وظایف سنگینی به دوش دارند. با توجه به اینکه طی یک‌سال اخیر فشار تحریم‌های یک‌جانبه از سوی آمریکا، اقتصاد کشور را با بحران جدی مواجه کرده است، بسیاری از تولیدکنندگان نتوانستند به پیشبرد اهداف از قبل تعیین شده خود برسند.
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
ضربه تولید از تصمیم‌های خلق الساعه
تولید روغن‌های خوراکی در ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علت این امر نیز به مصرف خانوارهای ایرانی برمی گردد. با توجه به اینکه روغن‌ها در برنامه غذایی مردم نقش پررنگی دارند، دولت نیز نظارت دقیقی بر تولید آنها دارد. ماده اولیه تولید روغن را نهاده‌های گیاهی تشکیل می‌دهد، با این وجود محدودیت زمین‌های زیرکشت کشور باعث شده تا عمده مواد اولیه تشکیل روغن از کشورهای دیگر تامین شود.
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
کارخانه گوشتی کاله صدمه چندانی ندیده است / نیروهای شاغل به کار خود ادامه می‌دهند / عمدی بودن آتش‌سوزی محتمل است
در راستای تنویر افکار عمومی پیرامون بروز این حادثه، بر خود لازم میدانیم که در مورد چند موضوع اطلاع رسانی کنیم:
پنج شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۳:۱۹
گزارشی از چگونگی آتش سوزی کارخانه کاله در کربلا به همراه میزان خسارت جانی و مالی (تصاویر و فیلم)
به گزارش فودنا سه شنبه شب همزمان با شب قدر به دلایل نامعلوم انبار کارتن کارخانه کاله که در حاشیه شهر کربلا بود طعمه حریق شد
پنج شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰:۴۶
دوغ رامک بهتر از عالیست
"دوغ رامک بهتر از عالیست" شعاری که این روزها دست به دست شده و بسیاری از فعالان تبلیغاتی نسبت به آن اظهار نظر می‌کنند.
سه شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۳۲
یکسان‌سازی نرخ ارز راهکار افزایش صادرات است
بنیانگذار گروه صنعتی زر درباره وضعیت کنونی صنعت گفت: یکسان‌سازی نرخ ارز مهمترین راهکار افزایش صادرات و حل مشکلات بخش تولید است
یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
چندوجهی حمایت دولت از صنعت غذا
با توجه به شرایط ویژه آب و هوایی ایران، همچنین تنوع و کیفیت مطلوب زمین‌های کشاورزی، صنعت غذا دارای اهمیت و مزایای فراوانی است. صنایع غذایی در ایران نسبت به دیگر بخش‌ها، صنعتی جدیدتر به شمار می‌رود و به این دلیل نیاز به حمایت‌های بیشتری دارد.
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
مشکلات‌ مالیات ارزش افزوده
در سال‌های اخیر بحث مالیات ارزش افزوده، یکی از مهم‌ترین مشکلات اقتصادی برای تولید بوده است. برخلاف بسیاری از کشورها، مالیات ارزش افزوده در ایران در نقطه مصرف نبوده و تولیدکننده به اجبار، پرداخت‌کننده آن بوده است.
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
۱ صفحه ۲ از ۲