دوشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۶
۰۷:۳۵

حامیان فودنا

یکساله (شهریور94)

آگهی بازرگانی B

آگهی بازرگانی A

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی
بانک اطلاعات صنایع غذایی ایران شامل بیش از 1200 واحد فعال + اطلاعات کتاب نمایشگاه های اگروفود تهران + شیرینی و شکلات تهران +صنایع غذایی استان مازندران - 09212681145
http://www.foodna.ir/

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

گفتگو با محمدصادق مروارید، مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی:
نان قدس رضوی از گذشته، حس وطعم زیبا و ماندگاری داشته که هنوز برای آحاد زائران رضوی و مسافران مشهد مقدس آشناست، مجمموعه ای که محصول‌هایش در مواردی به ع...
پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
 [تعداد بازدید:364]

تغذیه و سلامت

معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان تاکید کرد: تولیدکنندگان مواد غذایی باید سلامت محصولات خود را جدی بگیرند...  [تعداد بازدید:215]
معاون بهداشت وزیر بهداشت از کاهش ۷۵ درصدی سوء تغذیه در کودکان زیر پنج سال ایرانی خبر داد و گفت: تکلیف ما در حوزه سلامت م...  [تعداد بازدید:194]

خبر نمایشگاهی

پیش نشست علمی و تخصصی اولین همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال
حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی، دبیر کمیته اولین همایش فرآورده‌های حلال در پیش ن...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
 [تعداد بازدید:165]
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: جشنواره رستوران محبوب گامی برای اهمیت جایگاه ص...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
 [تعداد بازدید:135]

یادداشت روز

یادداشت از حجت اله جابری (انصاری)
این روزها به هر وزیر معاون وزیر، مدیر کل یا مسئول دولتی می گویی چه کار کرده ای، ...
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
 [تعداد بازدید:577]
یادداشت از مهدی احمدی لفورکی
از دید بسیاری از فعالان صنفی کم‌توجهی به اتحادیه‌ها و اصناف در برنامه ششم توسعه ...
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۴۸
 [تعداد بازدید:142]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران


ماهیان دریای خزر آلوده نیستند

۱۴:۳۴ (دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶)
اخبار مرتبط
» صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری آبزیان/ افزایش سرانه مصرف ماهی به ۱۰.۵ کیلوگرم
» هشدار فائو درباره شیوع ویروس مرگبار تهدید کننده ماهی تیلاپیا
» کاهش قیمت مرغ به ۶۸۰۰ تومان/نرخ جدید انواع ماهی در بازار

مدیر موسسه تحقیقات شیلات با بیان اینکه مصرف ماهیان دریای خزر هیچگونه آلودگی ندارد گفت: براساس تحقیقاتی که انجام شده در برخی فیل‌ماهیهاکه سن بالایی دارند آلودگی در کبد و جگر آنها مشاهده شده و در گوشت و خاویار آنها ورود نکرده است.

پورکاظمی مدیر موسسه تحقیقات شیلات ایران امروز در نشست خبری در محل سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه بیش از 3 میلیون تن ماهی در قفس در دنیا پرورش داده می‌شود و توسعه آن در ایران مزیت دارد اظهار کرد: یکی از دلایل موفقیت تولید و پرورش ماهی در قفس انتخاب مکان مناسب در دریای خزر است که به همین منظور 16 مکان با عمق 20 تا 100 متر در نظر گرفته شده است. در انتخاب این نواحی فاصله آن تا ساحل برای رسیدگی و نظارت نیز در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در دریای خزر می‌توان گونه های ارزشمندی مانند فیل‌ماهیان و یا ماهیان خاویاری که مطالعات آنها در پشت سدها انجام شده پرورش دهیم.

مدیر موسسه تحقیقات شیلات ایران گفت: علاوه بر ماهیان خاویاری ماهی آزاد دریای خزر و قزل‌آلا نیز امکان پرورش در دریای خزر را دارند. همچنین در جنوب کشور نیز امکان پرورش سی‌‌بس، شانک و سیبرین وجود دارد.

پورکاظمی با بیان اینکه به دنبال استفاده از بچه‌ماهیان بومی برای پرورش در قفس هستیم تصریح کرد: استفاده از ماهیان بومی به شرط آن انجام خواهد شد که شرایط اقتصادی لازم برای تولیدکننده را داشته باشد و سرعت رشد آن به گونه‌ای است که پرورش آن به صرفه باشد.

وی گفت: 200 هزار تن پرورش ماهی در قفس در کشور انجام می‌شود که این رقم در افق 1404 به 14 هزار تن معادل کل آبزی‌پروری در کشور می‌شود.

مدیر موسسه تحقیقات شیلات ایران گفت: بازارهای کشورهای همسایه برای گونه‌های ماهی پرورش داده در قفس از جمله کپور مناسب است و با افزایش تولید خود می‌توانیم مازاد را صادر کنیم.

پورکاظمی در ادامه با اشاره به افزایش تولید میگو بعد از برطرف شدن مشکل لکه سفید گفت: در حالی که در سال 94 علت بیماری لکه سفید میزان پرورش میگو ه 6 تا 7 هزار تن کاهش یافت این رقم در سال 95 با مدیریت انجام شده به 23 هزار تن رسید و در سال 96 نیز پیش‌بینی می‌شود 30 هزار تن میگو در قفس تولید شود.

وی با بیان اینکه در حال تدوین سندی هستیم تا از امکانات موجود استخرهای تامین آب کشاورزی برای پرورش ماهی استفاده کنیم گفت: از این طریق می‌توانیم در کنار واحدهای تجاری و تولید انبوه نیاز خانوار به میگو را توسط خود تامین کنیم که این امر ما را در  رسیده به هدف  افق 100 هزار تن یاری کند.

*  تولید 10 گونه ماهی در قفس در داخل کشور

مدیر موسسه تحقیقات شیلات ایران با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس 10 گونه بومی مشخص شده است گفت: 100 هزار بچه‌ماهی از گونه‌های بومی در حال تولید است و با دعوت از اساتید خارجی در حال بومی سازی تولید و پرورش بچه‌های ماهی در داخل هستیم.

پورکاظمی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اهمیت پرورش ماهی در قفس برای حفظ ذخایر ژنتیکی در کشور نیز گفت: با توجه به صید بی‌رویه و در حال انقراض بودن برخی گونه‌‌ها مانند فیل ماهیان یا ماهیان خاویاری با پرورش آن در قفس می‌توانیم ژن مورد نیاز خود را تامین کنیم.

وی با تاکید بر اینکه 5 کشور حاشیه دریای خزر اجازه صید این ماهی‌ها را ندارند و تنها برای تحقیقات دست به این کار می‌زنند گفت: تحقیقات نشان داده که عامل از بین رفتن ذخایر ماهیان خاویاری در دریای خزر وجود صید غیرمجاز است و قبل از آنکه این ماهیها به سن بلوغ و تخم‌ریزی بشوند صید می‌شوند که این امر باعث از بین رفتن ذخایر آنها شده و قابل کنترل نیز نیست.

* آلودگی دریای خزر به حدی نیست که سلامت انسان را تهدید کند

مدیر موسسه تحقیقات شیلات ایران در ادامه با بیان اینکه آلودگی آب دریای خزر به حدی نیست که سلامت انسان را تهدید کند گفت:  گرچه نقاط حساسی در دریای خزر وجود دارد اما آلودگی آن طی چرخه پرورش آلودگی از بین می‌رود و براساس تحقیقاتی که انجام شده در برخی فیل‌ماهیها که سن بالایی دارند این آلودگی تنها در کبد و جگر آنها مشاهده شده است و در گوشت و خاویار آنها ورود نکرده است.

پورکاظمی یادآور شد: ماهیان درشت خاویاری 30 تا 40 سال عمر می‌کنند که در برخی از آنها آلودگی در اندامهای غیرخوراکی‌ آنها مشاهده شده است.

وی در پایان گفت: به مردم این اطمینان داده می‌شود که مصرف ماهیان دریای خزر هیچگونه آلودگی ندارد و افراد می‌توانند آن را مصرف کنند.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار