خواب‌های پریشان برای پسته ایرانی!
در طی ماه‌های گذشته، تاجران افغان با برنامه ریزی، خرید پسته ایرانی و دپوسازی آن برای عرضه در جام جهانی روسیه را در دستور کار قرار داده‌اند.
قیمت انواع حبوبات در بازار+جدول
قیمت انواع حبوبات در بازار اعلام شد.
جنگ تجاری آمریکا و چین به نفع پسته ایران تمام می‌شود
کشاورزان کالیفرنیایی که بسیاری از آنها به دونالد ترامپ و مواضع سرسختانه وی در زمینه تجارت رای داده اند می گویند، اقدامات تلافی جویانه چین در قبال تصمیمات ترامپ به توان رقابتی آنها با رقبایی نظیر پسته کاران ایرانی لطمه می زند.
آجیل کم نمک بخورید/ مراقب باشید چاق نشوید
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه مردم در ایام نوروز باید مراقب سلامتی خود باشند تادچار چاقی و اضافه وزن نشوند، گفت: مصرف آجیل ها در روزهای تعطیل نوروز باید محدود شود.
پشت پرده افزایش نرخ آجیلِ شب عید/جولان واسطه‌ها یا افزایش نرخ ارز؟
آجیل شب عید از نمونه اقلامی است که در روزهای پایانی سال، ضریب خرید آن بیش از پیش افزایش می‌یابد، بنابراین با بالا رفتن نرخ این محصول، تهیه و خرید آن برای بسیاری از خانوارها دشوار خواهد شد.
قیمت آجیل و خشکبار شب عید افزایش نمی یابد
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران اعلام کرد: به دلیل کاهش تقاضا، قیمت آجیل و خشکبار شب عید در روزهای پایانی امسال افزایش نمی یابد.
آجیل شب عید چند؟!
آجیل و خشکبار از اقلام اصلی ایام عید نوروز است و بسیاری از مردم آجیل را برای پذیرایی روزهای عید ضروری می‌دانند.
بازار آجیل و خشکبار زودتر از موعد داغ شد!
بررسی‌ها از بازار بزرگ تهران نشان می‌دهد که آجیل و خشکبار در فاصله کمتر از دو هفته به پایان سال از رونق زیادی برخوردار است و در میان انواع آجیل، آجیل های مخلوط و چند مغز طرفداران بیشتری دارد.
بادام‌ هندی‌های قاچاق هنوز جولان می‌دهند!
در حالی‌که بادام هندی مجوزی برای واردات ندارد، رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار می‌گوید این محصول قاچاق، به گونه‌ای قانونی وارد و عرضه می‌شود و مشخص نیست چرا مسئولان پاسخ قانع‌کننده‌ای برای ممنوعیت واردات این محصول نمی‌دهند.
آجیل شب عید گران نمی شود
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و فرآوری محصولات توسط اعضا، گرانی آجیل منتفی خواهد شد.
تخمه آفتابگردان چینی به اسم دانه‌های روغنی وارد کشور می‌شود/ فروشندگان اجازه گران‌کردن خشکبار در شب عید را ندارند
رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل گفت: واردات تخمه چینی به نام واردات دانه‌های روغنی و به منظور روغن‌کشی وارد کشور می‌شود اما به بازار عرضه می‌شود.
کشف ۲ محموله قاچاق کشمش و بادام به مقصد افغانستان
ماموران گمرک موفق به کشف دو محموله قاچاق ترانزیتی کشمش و بادام شدند .
اجاره سرسام‌آور غرفه‌های نمایشگاه بهاره/ فروش پسته‌های آلوده به افلاتوکسین توسط فروشندگان بی‌نام و نشان
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران با بیان اینکه فقط قیمت پسته، بادام هندی و درختی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، گفت: فروشندگان آجیل و خشکبار برای رسیدن به نقدینگی ممکن است پسته را زیر قیمت خرید و یا با سود بسیار کم در روزهای پایانی سال عرضه کنند.
صادرات پسته کم شد
معاون دفتر صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت گفت: قدسی بیان کرد: صادرات پسته از سال 1390 همواره بیش از یک میلیارد دلار بوده و در 9 ماهه امسال 964 میلیون دلار پسته صادر شده که 13 درصد از نظر ارزشی و 12 درصد از نظر وزنی کاهش داشته ایم.
نوسان جزیی اقلام خشکبار در شب عید
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار مشهد گفت: با توجه به وضعیت تولید پیش بینی می شود که در ایام پایانی سال، آجیل و خشکبار نوسان جزیی در بازار داشته باشد.
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از ترمینال تولید مغز سبز پسته در کرمان
همزمان با سفر استانی رئییس جمهوری به استان کرمان وزیر جهاد کشاورزی از ترمینال تولید مغز سبز پسته یاسایی در شهرستان کرمان بازدید کرد.
خرید توافقی خرما در کرمان آغاز شد
خرید توافقی خرمای درجه یک استان کرمان توسط مباشران سازمان تعاون روستایی از روز گذشته آغاز شد.
آجیل شب عید به طور کامل تامین شده است
رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار از تامین کامل نیاز بازار به آجیل و خشکبار ایام عید خبر داد.
خداحافظی صادرات پسته با روزهای اوج
آمارهای رسمی گویای آن است که در سال ۲۰۱۶ میلادی از نظر ارزش صادرات، پسته آمریکا صادراتی به مراتب بیشتر از ایران داشته است.
دفع آفات انباری حبوبات با «امواج مایکروویو»
حشرات، از مهم‌ترین آفات محصولات کشاورزی، چه در مزارع و چه در انبارها به شمار می‌آیند و مقابله با آن‌ها برای حفظ این منابع غذایی اهمیت زیادی دارد. محققان ایرانی برای انجام مؤثر این کار در کنار صیانت بهتر از محیط زیست، از امواج مایکروویو استفاده کرده‌اند.