پشت پرده افزایش نرخ آجیلِ شب عید/جولان واسطه‌ها یا افزایش نرخ ارز؟
آجیل شب عید از نمونه اقلامی است که در روزهای پایانی سال، ضریب خرید آن بیش از پیش افزایش می‌یابد، بنابراین با بالا رفتن نرخ این محصول، تهیه و خرید آن برای بسیاری از خانوارها دشوار خواهد شد.
قیمت آجیل و خشکبار شب عید افزایش نمی یابد
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران اعلام کرد: به دلیل کاهش تقاضا، قیمت آجیل و خشکبار شب عید در روزهای پایانی امسال افزایش نمی یابد.
آجیل شب عید چند؟!
آجیل و خشکبار از اقلام اصلی ایام عید نوروز است و بسیاری از مردم آجیل را برای پذیرایی روزهای عید ضروری می‌دانند.
بازار آجیل و خشکبار زودتر از موعد داغ شد!
بررسی‌ها از بازار بزرگ تهران نشان می‌دهد که آجیل و خشکبار در فاصله کمتر از دو هفته به پایان سال از رونق زیادی برخوردار است و در میان انواع آجیل، آجیل های مخلوط و چند مغز طرفداران بیشتری دارد.
بادام‌ هندی‌های قاچاق هنوز جولان می‌دهند!
در حالی‌که بادام هندی مجوزی برای واردات ندارد، رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار می‌گوید این محصول قاچاق، به گونه‌ای قانونی وارد و عرضه می‌شود و مشخص نیست چرا مسئولان پاسخ قانع‌کننده‌ای برای ممنوعیت واردات این محصول نمی‌دهند.
آجیل شب عید گران نمی شود
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و فرآوری محصولات توسط اعضا، گرانی آجیل منتفی خواهد شد.
تخمه آفتابگردان چینی به اسم دانه‌های روغنی وارد کشور می‌شود/ فروشندگان اجازه گران‌کردن خشکبار در شب عید را ندارند
رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل گفت: واردات تخمه چینی به نام واردات دانه‌های روغنی و به منظور روغن‌کشی وارد کشور می‌شود اما به بازار عرضه می‌شود.
کشف ۲ محموله قاچاق کشمش و بادام به مقصد افغانستان
ماموران گمرک موفق به کشف دو محموله قاچاق ترانزیتی کشمش و بادام شدند .
اجاره سرسام‌آور غرفه‌های نمایشگاه بهاره/ فروش پسته‌های آلوده به افلاتوکسین توسط فروشندگان بی‌نام و نشان
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران با بیان اینکه فقط قیمت پسته، بادام هندی و درختی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، گفت: فروشندگان آجیل و خشکبار برای رسیدن به نقدینگی ممکن است پسته را زیر قیمت خرید و یا با سود بسیار کم در روزهای پایانی سال عرضه کنند.
صادرات پسته کم شد
معاون دفتر صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت گفت: قدسی بیان کرد: صادرات پسته از سال 1390 همواره بیش از یک میلیارد دلار بوده و در 9 ماهه امسال 964 میلیون دلار پسته صادر شده که 13 درصد از نظر ارزشی و 12 درصد از نظر وزنی کاهش داشته ایم.
نوسان جزیی اقلام خشکبار در شب عید
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار مشهد گفت: با توجه به وضعیت تولید پیش بینی می شود که در ایام پایانی سال، آجیل و خشکبار نوسان جزیی در بازار داشته باشد.
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از ترمینال تولید مغز سبز پسته در کرمان
همزمان با سفر استانی رئییس جمهوری به استان کرمان وزیر جهاد کشاورزی از ترمینال تولید مغز سبز پسته یاسایی در شهرستان کرمان بازدید کرد.
خرید توافقی خرما در کرمان آغاز شد
خرید توافقی خرمای درجه یک استان کرمان توسط مباشران سازمان تعاون روستایی از روز گذشته آغاز شد.
آجیل شب عید به طور کامل تامین شده است
رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار از تامین کامل نیاز بازار به آجیل و خشکبار ایام عید خبر داد.
خداحافظی صادرات پسته با روزهای اوج
آمارهای رسمی گویای آن است که در سال ۲۰۱۶ میلادی از نظر ارزش صادرات، پسته آمریکا صادراتی به مراتب بیشتر از ایران داشته است.
دفع آفات انباری حبوبات با «امواج مایکروویو»
حشرات، از مهم‌ترین آفات محصولات کشاورزی، چه در مزارع و چه در انبارها به شمار می‌آیند و مقابله با آن‌ها برای حفظ این منابع غذایی اهمیت زیادی دارد. محققان ایرانی برای انجام مؤثر این کار در کنار صیانت بهتر از محیط زیست، از امواج مایکروویو استفاده کرده‌اند.
قیمت شیرینی و خشکبار شب عیدافزایش نمی یابد/ تهیه آجیل مرغوب از مراکز معتبر
رئیس اتحادیه صنف قنادان تهران گفت:امسال با تمهیدات صورت گرفته، افزایش قیمت شیرینی شب عید نخواهیم داشت.
درآمد ۱.۵ میلیون دلاری کشور از صادرات خشکبار
رییس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: میزان ارز دریافتی از محل صادرات خشکبار؛ حدود 1.5 میلیارد دلار بوده که پسته یک میلیارد از این میزان را به خود اختصاص داده است.
ایران ۹۵۰ میلیون دلار خشکبار در ۸ ماه صادر کرد
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: طی هشت ماهه سال جاری در حدود ۹۵۰ میلیون دلار صادرات خشکبار داشته ایم.
شهرستان کهگیلویه در طرح بادام کاری رتبه نخست کشور را دارد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه با اشاره به توسعه کشت بادام در زمین های شیب دار این شهرستان ،گفت: کهگیلویه در زمینه کشت بادام در کشور مقام نخست را در اختیار دارد.