تولید خرما به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن می‌رسد/ تعادل قیمت خرما تا یک ماه آینده در بازار
رشید فرخی گفت: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی پیش بینی می‌شود که تولید خرما در سال زراعی جدید به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برسد.
راه اندازی دهکده خرما در بم ایجاد ارزش افزوده می کند
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: دهکده خرما جزو اولین پروژه های مفید در حوزه ایجاد ارزش افزوده برای محصول استراتژیکی مانند خرما است که در منطقه بم در حال اجراست .
لغو عوارض صادرات خرما ابلاغ شد
گمرک ایران در بخشنامه ای موضوع لغو عوارض صادرات خرما را ابلاغ کرد.
عوارض صادراتی خرما لغو شد
دبیر میز ملی خرما گفت: عوارض وضع شده بر صادرات این محصول پس از گذشت ۱۴ روز و با پیگیری های صورت گرفته در این میز از سوی ستاد تنظیم بازار لغو شد.
ریزش محصول در قطب تولید خرمای مضافتی/ برای جلوگیری از گرانی، دولت از حالا به فکر ذخیره سال آینده باشد/ ظرفیت صادرات 1 میلیارد دلاری خرما در صورت ثبات در تصمیمات
عضو هیات مدیره انجمن ملی خرمای ایران گفت: علی‌رغم بارش‌های مناسب در سالجاری به دلیل شوک گرما شاهد ریزش خرما در قطب تولید خرمای مضافتی هستم به همین دلیل بهتر است برای جلوگیری از گرانی، دولت از همین حالا به فکر ذخیره خرمای ماه رمضان سال آینده باشد.
تعرفه صادرات خرما حذف و به گمرکات ابلاغ می‌شود
عضو کمیسیون کشاورزی ، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: مقرر شده است که حذف تعرفه صادرات خرما بعد از نشست امروز ستاد تنظیم بازار به گمرکات کشور ابلاغ شود.
بخشنامه‌های مانع ساز برای صادرات
ستاد تنظیم بازار که ارکان آن از مقامات وزارت صمت و وزارت جهادکشاورزی و سازمان‌های ذی‌ربط دیگر تشکیل شده متاسفانه در هفتم خرداد ماه امسال اقدام به صدور دستورالعملی به گمرک ایران کرد و طی آن خواستار اعمال ۳۰ درصد عوارض (جریمه) به صادرات همه نوع خرما شد
سنگینی سایه نیما بر صادرات کشمش
سال گذشته بود که بانک مرکزی با راه اندازی نظام یکپارچه معاملات ارزی یا همان «سامانه نیما» مقدمات سامان بخشیدن به بازار ارز را فراهم کرد، سامانه ای که صادرکنندگان را مکلف می کند ارز حاصل از صادرات خود را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند.
وضع عوارض صادراتی خرما قانونی نیست
کنفدراسیون صادرات ایران بعنوان تشکل بالادستی حوزه صادرات غیرنفتی، با ارسال نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: وضع عوارض صادراتی خرما قانونی نیست.
تعرفه صادراتی خرما لغو می شود
مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی با تاکید براین که تعرفه صادرات خرما لغو می شود گفت: وزارتخانه مطبوع ضمن انتقاد از وضع عوارض برای خرمای صادراتی، خواستار لغو این مصوبه از دفتر تنظیم مقررات صادرات و واردات سازمان تجارت ایران شد.
صادرات خرما با تعرفه‌های صادراتی جدید به صرفه نیست
نایب‌رئیس انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران گفت: صادرات خرما با تعرفه‌های صادراتی جدید به صرفه نیست و تولیدکنندگان قطعا آسیب می‌بینند.
وضع عوارض بر خرمای صادراتی به ضرر تولیدکنندگان داخلی تمام می شود
عضو هیات رئیسه انجمن ملی خرمای ایران گفت: اعمال عوارض بر خرمای صادراتی نه تنها باعث کاهش صادرات این محصول می شود بلکه در نهایت به ضرر تولیدکنندگان داخلی تمام می شود.
تعرفه عوارض صادرات خرما زیان بخش است
معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: تعرفه عوارض وضع شده برای صادرات خرما زیان بخش و به بازار فروش این محصول لطمه می زند.
لبخند پسته به باغداران/ پیش‌بینی افزایش ۹۰ درصدی تولید طلای سبز
بارندگی مطلوب و عدم تنش دمایی سال ۹۸ را به یکی از پربازده‌ترین سال‌های دهه‌های اخیر در زمینه تولید پسته تبدیل کرده است و پیش‌بینی‌ها از افزایش ۹۰ درصدی تولید این محصول حکایت دارد.
عرضه بیش از ۳۰۰۰ تن محصول ذخیره شده خرما در ایام ماه مبارک رمضان
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، اقدامات انجام شده توسط شبکه تعاونی‌های روستایی در چارچوب تنظیم بازار محصولات کشاورزی، طی یک ماه اخیر منتهی به ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.
قامت بلند پسته دامغان برای صادرات/فرودگاه شاهرودمسیر جهانی شدن
پسته دامغان یکی از ظرفیت‌های صادرات غیر نفتی استان سمنان است که جای خود را در بازار ملی پیدا کرده و نگاهی جدی به بازارهای بین‌المللی دارد.
گرانی، طعم شیرین خرما را تلخ کرد/ افزایش قیمت خرما به نام نخلداران به کام دلالان
خرما، خوردنی شیرینی که تا چندی پیش با کمترین قیمت سرسفر ه ها می آمد امروز در سفره های رمضانی هم به زور پیدا می شود.
گرانی خرما به دلیل عملکرد نامطلوب دستگاه‌های نظارتی است
رئیس انجمن ملی خرما گفت: گرانی خرما در مبدا متناسب با تورم کشور بوده اما گرانی اخیر خرما در مقصد به دلیل عملکرد نامطلوب دستگاه های نظارتی است.
ممنوعیت صادرات، راهکار تنظیم بازار خرما نیست/ قیمت هر بسته خرما در مبدأ ۱۵ هزار تومان
فرخی گفت: با توجه به آنکه ممنوعیت صادرات زمینه را برای حضور جدی رقبا در بازار‌های هدف فراهم می‌کند، از این رو این اقدام راهکار تنظیم بازار نیست.
عدم پیش‌بینی افزایش مصرف خرما در ماه رمضان نشانه ضعف دولت است
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت: عدم پیش بینی افزایش میزان مصرف خرما نشانه ضعف نظارت دولت بر بازار است.
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳