یکشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۶
۰۵:۰۵
جهت درج آگهی بین المللی  صنایع غذایی ایران کلیک کنید
جهت تبلیغات در این مکان کلیلک کنید

صفحات ویژه فودنا

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

آخرین اخبار

سرویس خبری صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

رئیس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی، گفت: به دلیل محدودیت در مراتع کشور، پرورش دام‌های سبک که در سامانه‌های غیرمرتعی مقرون به صرفه باشند در دستور کار قرار می‌گیرد.
معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: صیادان این استان در مدت 31 روز یکهزار و 867 تن میگو صید کردند که در مقایسه با سال گذشته 31 درصد افزایش نشان می دهد.
با تصمیم اخیر ستاد تنظیم بازار، ارز مبادله‌ای دوباره به واردات انواع کنجاله سویا به‌منظور جلوگیری از افزایش قیمت گوشت مرغ اختصاص یافت.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی تولید زیاد و کاهش مصرف را از جمله دلایل ارزان شدن قیمت مرغ در بازار عنوان کرد و از آمادگی دولت برای جمع آوری مرغ های مازاد خبر داد.
رییس اتحادیه فروشندگاه پرنده و ماهی گفت: تولید سالمون در داخل کشور و ارزان بودن قیمت آن نمی گذارد تا در فروش آن تقلب کنند. موضوع رنگ کردن قزل آلا و فروش آن به جای سالمون صحت ندارد.
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی مازندران:
به گزارش فودنا، مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی مازندران با تاکید بر حمایت از صنایع شیلاتی استان، گفت: سند توسعه صادرات آبزیان مازندران تدوین شود.
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان باتحلیل آخرین وضعیت بازار داخلی و خارجی نهاده‌های دامی، گفت: در حدود ۲۰ روز اخیر قیمت جو کاهش یافته است.
اتحادیه تعاونی‌های خوراک دام، طیور و آبزیان کشور با ارسال نامه‌هایی به معاون اول رئیس جمهور و وزرای اقتصادی ، درباره حذف ارز مبادله ای واردات نهاده دامی کنجاله سویا و تاثیرات آن بر...
مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی اعلام کرد که تولید گوشت مرغ در ماه محرم به دلیل افزایش جوجه ریزی و پر شدن سالن‌های پرورشی بیشتر از ماه‌های گذشته شده و پاسخگوی نیاز مردم در ماه ...
رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی ایران گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور توقف اجرای نامه نعمت‌زاده برای حذف ارز مبادله‌ای ۱۹۹ قلم کالا را داده‌ است.
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان مطرح کرد: سالانه دوهزار تن مرغ بدون آنتی بیوتیک در استان اصفهان تولید می شود.
مدیر جهاد کشاورزی بابلسر گفت: با توجه به اختلاف قیمتی که در سبوس یارانه ای با بازار آزاد وجود دارد، توزیع سبوس یارانه ای بین دام های تولیدی می‎تواند سبب کاهش هزینه خوراک شود.
در حالی که برخی از مرغ فروشی‌های سطح شهر از جمع آوری شبانه پوست و احشای مرغ پاک شده برای تولید خمیر مرغ خبر می‌دهند، مدیرکل دامپزشکی استان تهران با رد این موضوع گفت: خمیر مرغ در وا...
رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: بر اساس دستورالعملی که وزیر قبلی صنعت درباره حذف اختصاص ارز مبادله‌ای به واردات کنجاله سویا و دریافت مابه التفاوت ۱۰ درصدی برای واردات این م...
رییس اتحادیه پرنده وماهی گفت: موضوع افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ صحت ندارد و این رقم باز هم کاهش خواهد داشت.
دبیرکل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار گفت: در پی شیوع آنفولانزا حاد پرندگان، صندوق بیمه حدود ۴۰ درصد خسارت مرغداران را پرداخت نکرده است.
رئیس سازمان شیلات ایران و معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در چهار ماهه امسال صادرات محصولات شیلاتی ۶۰ درصد افزایش داشته است.
به گزارش فودنا، معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان گفت: برداشت لایه ای (صید سرک یا جزئی) در مجتمع پرورش میگو گمیشان آغاز شده است.
به گزارش فودنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت که برای تنظیم بازار استان با توجه به آخرین موج سفرهای تابستانی ، آمادگی برای توزیع گوشت قرمز گرم در...
معاون سلامت دامپزشکی گلستان:
به گزارش فودنا، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان گلستان گفت: تعداد 14 هزار رأس دام از قبیل گوسفند، گاو و شتر در ایام عید سعید قربان امسال توسط کارشناسان دامپزشکی استان مورد بازر...
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات مازندران:
به گزارش فودنا، فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات مازندران گفت: 21صیاد غیرمجاز در مازندران دستگیر شدند.
مدیرکل شیلات استان مازندران خبرداد:
مدیرکل شیلات استان مازندران، گفت: در سال جاری در بخش شیلات استان برای تعداد 714 نفر ایجاد فرصت شغلی پیش بینی شده که تا دهه اول شهریورماه سال جری برای 362 نفر شغل ایجاد شد.
طرحی تضمینی و پرسود
به گزارش فودنا، استعدادی که برای پرورش ماهی در قفس در سواحل دریای خزر بررسی و مطالعه شده، بالغ بر 350 هزار تن ظرفیت تولید است که حدود 60 درصد آن در مازندران قابل تحصیل است.
وزیر جهاد کشاورزی از ابلاغ مصوبه یک و نیم میلیارد دلار برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی خبر داد گفت: صادرات آبزیان در چهار ماهه امسال ۶۶ درصد رشد داشته است.
صنعت کشاورزی و دامداری ازجمله حوزه‌هایی است که در دهه حاضر توجه ویژه‌ای به آن شده است. بسیاری از کارشناسان اقتصادی و اجتماعی معتقدند که با توجه به روند دگرگونی اقتصاد و صنعت در دنی...
قیمت مرغ در بازار از حدود دوماه پیش روند صعودی به خود گرفته و علی رغم اینکه دولت قیمت منطقی این کالا را ۷۵۰۰ تومان اعلام کرده اما همچنان نرخ آن حدود ۸۵۰۰ تومان است.
طبق آمار منتشر شده توسط گمرک در چهار ماهه نخست سال 1396 قریب به 447 تن گاو شیری مولد نژاد خالص ، از کشور صادر شده است.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد که گرچه وضعیت بازار گوشت قرمز و گوشت مرغ نسبت به روز گذشته بهتر شده است اما تا منطقی شدن قیمت‌ها توزیع گوشت قرمز و گوشت مرغ به صورت دولتی ...
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: افزایش تولید جوجه دلیل این امر است.
مدیرکل شیلات خوزستان گفت: صید میگو در صیدگاه‌های خوزستان از ۱۲ شهریور تا اطلاع ثانوی در راستای حفاظت از ذخایر میگو ممنوع شد.
قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران و مجری طرح پرورش ماهی در قفس از فعالیت ۳۶ هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در زمینه صید و صیادی در خوزستان خبر داد.
چند سالی است که تیلاپیا مهمان ناخوانده سفره‌های ایرانی است و با ربودن بازار مرغوب قزل آلای ایرانی توانسته جنجال به پا کند.
استاندار مازندران مطرح کرد:
به گزارش فودنا، استاندار مازندران با اشاره به نبود مشکل در بخش تولید انواع ماهیان پرورشی در این استان، مهمترین مشکل را در بخش بازار فروش و عرضه عنوان کرد.
معاون شیلات مازندران اعلام کرد:
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: صید ماهی کیلکا نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد رشد داشت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران مطرح کرد:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری بالا در صنعت مرغداری در این استان، نیاز حمایت لازم به تولیدکنندگان دام و طیور در استان را تاکید کرد.
مدیرکل شیلات مازندران خبر داد:
مدیرکل شیلات مازندران گفت:مازندران مقام نخست فعالیت های شیلاتی کشور را دارد.
اداره کل دامپزشکی استان تهران، خبر وجود انگل در گوشت‌های بسته بندی را تکذیب کرد.
رییس سازمان امور عشایری کشور اعلام کرد: امسال باید یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به مبلغ ٢ هزار میلیارد ریال به بخش زنجیره تولید گوشت قرمز عشایری اختصاص یابد که با توجه به تخصیص...
در چند ماه اخیر نرخ نهاده‌های دامی از قبیل جو و یونجه افزایش چشمگیری یافت که در چنین شرایطی ادامه تولید از سوی دامداران امکان پذیر نیست.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: مهلت صید میگو در آبهای این استان ساعت 24 دوشنبه خاتمه یافت و براساس آمار اعلام شده تا پایان سی و دومین روز عملیات صید، میزان میگوی...
رییس اتحادیه توزیع کنندگان گوشت گوسفندی از آماده سازی ۵۰ تا ۶۰ هزار راس دام زنده برای تامین نیاز بازار در عید قربان خبرداد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه موافقتنامه مابین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در خصوص همکاری در زمینه بهداشت و قرنطینه دامی ...
رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه شیوه نظارت بر گوشت‌های وارداتی تغییر می‌کند،گفت: برای نظارت و عرضه بهداشتی دام در ایام عید قربان ۲۸۸۱ تیم سیار و ثابت در سراسر کشور اعم از دامپزش...
رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور مطرح کرد:
به گزارش فودنا، رئیس موسسه تحقیقات علوم شیاتی کشور گفت: ۱۲۲ گونه آبزی در خطر انقراض در کشور وجود دارد که برای ۱۰ گونه از این تعداد با مشارکت بخش خصوصی و مردمی زیست بانک احیا می‌شود...
در حالی که ماه‌ها از افزایش قیمت گوشت مرغ می‌گذرد و مرغداران عامل آن را گرانی جوجه یک روزه می‌دانند و این محصول طی هفته های گذشته با کاهش قیمت ناشی از بورسی شدن و تفاهم نامه‌های مخ...
رئیس سابق شورای تأمین‌کنندگان دام زنده گفت: میانگین قیمت هر کیلوگرم دام زنده به ۱۶هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است اما مشکلی برای تأمین دام و لاشه موردنیاز مردم در ایام عید قربان وجود ند...
مدیرکل اداره دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه در فاز اول واکسیناسیون تب برفکی به دلیل کمبود اعتبار تنها حدود ۶۵ درصد جمعیت دامی استان تحت پوشش قرار گرفت،برای فصل سرما اظهار نگران...
مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: ماهی تیلاپیا که گونه ای غیرایرانی و وارداتی است، در این استان به دلیل عدم صدور مجوز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، تول...
هر ساله با نزدیک شدن به عید قربان و افزایش تقاضای مردم برای تهیه دام زنده، برخی افراد سودجو سعی در برهم زدن نظم بازار و افزایش قیمت دارند.
مدیر کل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه برگزاری مراسم عید قربان سال جاری در وضعیت هشدار از لحاظ دامپزشکی قرار دارد گفت: این بیماری می‌تواند مخاطرات تلخی برای افرادی که اقدام به ...
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی با اعلام اینکه در حال حاضر جمعیت گاو در کشور هشت میلیون راس بر آورد می شود گفت: تامین ۹۰ درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور بصورت داخلی و تنه...
معاون بازرگانی وزارت صنعت گفت: به منظور تعدیل قیمت گوشت،کاهش تعرفه واردات برای جبران کسری عرضه در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با بیان اینکه بنا بر دستور وزیر جهاد خرید توافقی شیرخام تا پایان سال ۹۶ ادامه دارد، گفت: قیمت هرکیلوگرم جو در بازار ۱۰۰ تومان کاهش یافته است.
شرکت دولتی پشتیبانی امور دام ایران، یک مناقصه بین المللی برای خرید حدود 200 هزار تن سویا برگزار کرده است.
رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام با بیان اینکه قیمت واقعی لاشه میش کیلویی ٢٤ هزارتومان است اما ٣٥ هزارتومان به مردم عرضه می شود، گفت: از مسئولان تقاضای واردات دام دو ساله کرده ایم.
معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی گفت: در آستانه عید قربان و ورود حجاج از مردم تقاضا داریم که از کشتار غیر مجاز دام خودداری نمایند.
رئیس سازمان دامپزشکی گفت: استفاده از امعاء و احشاء برای تولید خمیرمرغ مجاز نبوده و تنها گوشت باقیمانده روی اسکلت و یا مرغ ذبح شده پایان دوره باید برای تولید خمیرمرغ استفاده شود.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه روند افزایش قیمت این نوع گوشت متوقف شده و بازار شرایط آرامی دارد، از عرضه گوشت وارداتی ۳۳ هزارتومانی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین خبر د...
به گزارش فودنا، رئیس انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذای مازندران گفت: واحدهای مجاز مازندران در استفاده از خمیر مرغ برای تولید سوسیس و کالباس بلاتکلیف هستند.
معاون شیلات مازندران اعلام کرد:
به گزارش فودنا، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 65 میلیون قطعه بچه ماهی سفید در رودخانه‌های استان رهاسازی شوند.
 صفحه ۱ از ۵   ۲   ۳   ۴   ۵   بعدی »