سرویس خبری دام، طیور و آبزیان

"جهش تولید" در گرو رفع موانع تولید است
مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور شرط رسیدن به جهش تولید را برداشتن موانع تولید دانست و گفت: تولید کننده باید در هر شرایطی فقط به تولید فکر کند و نباید دغدغه دیگری داشته باشد.
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
پودر گوشت وارد جیره غذایی طیور شد
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به کمبود شدید عرضه سویا و ذرت دامی و افزایش چشمگیر قیمت این نهاده ها از عملکرد دولت در این زمینه به شدت انتقاد کرد.
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
آوار کرونا بر صنعت مرغ مازندران
شیوع ویروس کرونا در مازندران در حالی وارد پنجاهمین روز خود می‌شود که در کنار تعطیلی اکثر فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی، صنعت مرغ استان به عنوان قطب تولید این مواد پروتئینی در ایران را بیش از سایر حوزه‌های اقتصادی تحت تاثیر منفی قرار داده‌است.
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از سرایت احتمالی کووید 19 به دام‌ها انجام می‌شود
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: اقدامات پیشگیرانه در سطح کشو برای جلوگیری ازسرایت بیماری کووید 19 به دام‌ها انجام می‌شود.
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
دلایل کمبود و گرانی نهاده‌‌های دامی در بازار/ بانک مرکزی به جای دلار، یوان پرداخت می‌کند/ برخی منتظر افزایش نرخ مصوب برای عرضه نهاده‌ها هستند
رئیس هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان کشور گفت: دلایلی مختلفی برای کمبود و گرانی نهاده‌های دامی وجود دارد که مهمترین آن‌ها مربوط به عدم تخصیص ارز مرغوب برای خرید نهاده‌های دامی است. در حال حاضر بانک مرکزی به جای دلار به تجار برای خرید نهاده‌ها یوان می‌دهد.
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
زیان ۱۲۰۰ میلیاردی صنعت مرغ گوشتی در یک ماه/ ارسال نامه به رهبری
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه مرغداران طی یک ماه اخیر حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان زیان کرده اند، از نامه تولیدکنندگان به رهبر انقلاب برای حل مشکلات این صنعت خبر داد.
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
ایجاد زنجیره صنایع شیلاتی بدون ضایعات در سال ۱۳۹۹
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: ایجاد صنایع جدید شیلاتی به خصوص صنایع پاک در جنوب ایران را در برنامه داریم.
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
احتمال ورود دسته‌های ملخ طی چند روز آینده
سخنگوی سازمان حفظ نباتات با اعلام اینکه امسال حجم ورودی ملخ‌ صحرایی به کشور نسبت به سال گذشته ۲ تا ۳ برابر بیشتر شده، از احتمال ورود دسته‌های ملخ از کشورهای عمان، کویت و امارات به ایران طی چند روز آینده خبر داد.
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۵۸
پرداخت کمک‌های بلاعوض و استمهال وام‌ برای جبران زیان مرغداران
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه استمرار کاهش مصرف گوشت مرغ باعث ضرر و زیان هنگفت مرغداران شده است گفت: پرداخت کمک‌های بلاعوض و استمهال وام‌ برای جبران زیان مرغداران در دست پیگیری است.
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۸:۵۰
دامداران نگرانند
با شیوع ویروس کرونا و در پی آن بسته شدن مرزهای وارداتی برخی کشورها و کاهش مصرف لبنیات، شیر خام تولید شده بر روی دست برخی دامداران مانده است و با مازاد شیر در کشور مواجه شده‌ایم.
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
مرغداران ۱۲۰۰ میلیارد تومان به خاطر کرونا ضرر کردند
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغ گوشتی گفت: در یک ماه گذشته ۳۲۵ هزار تن مرغ با چهار هزار تومان ضرر در هر کیلوگرم، در بازار عرضه شده است که این به معنی تحمل ۱۲۰۰ میلیارد ضرر به مرغداران است و تداوم این امر باعث شکسته شدن کمر آنها می‌شود.
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
تحقیقات علوم شیلاتی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان
ذخایر ژنتیکی و زیستی هر کشور گنجینه‌ای ارزشمند، سرمایه ملی، اقتصادی، غذایی و سلامت جامعه محسوب می‌شود و حفظ ذخایر ژنتیکی و زیستی نقشی مهم در پژوهش‌های بیوتکنولوژی و توسعه محصولات زیست فناوری و در نهایت اقتصاد کشورها دارد.
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۲۹
امسال 600 میلیارد تومان تسهیلات زنجیره تولید به عشایر اختصاص می‌یابد
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: امسال 600 میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز به عشایر اختصاص می‌یابد.
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۲۶
لزوم برنامه‌ریزی برای روزهای سخت پس از کرونا/ رقابت شدیدی برای تصاحب بازارها به راه می‌افتد
رئیس شورای تامین دام کشور گفت: برای بقای تولید لازم است برای روزهای پس از کرونا برنامه ریزی داشته باشیم در غیراین صورت در رقابتی شدیدی که پس از پایان کرونا برای تصاحب بازرها به راه می‌افتد بازنده خواهیم بود.
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
افزایش تعداد دام سبک در فصل زمستان 98
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری‌های کشــور در اسفند ماه ٤٨,٢ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ١٦.٧ میلیون رأس بوده است که نسبت به آذر ماه، به ترتیب ١٦.٧ و ١١.٣ درصد افزایش یافته است.
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
شیر دام را نسیه می‌خرند، خوراک دام را نقد می‌فروشند
یک دامدار گفت: شرکت پشتیبانی امور دام نهاده مورد نیاز دامداران را به پول نقد می‌فروشد و کارخانه‌های لبنی هم شیر خام دامداران را نسیه می‌خرد، بنابراین بسیاری از دامداران نمی‌توانند به تولید ادامه دهند.
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
گاوداران آمریکایی شیرهای خود را دور می ریزند
موسسات تولید لبنیات در آمریکا از گاوداران خواسته اند شیرهای خود را دور بریزند.تجارت لبنیات سخت تر و زودتر از سایر محصولات کشاورزی ضربه خورده است چون محصولات لبنی به شدت فاسد شونده هستند.
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
لزوم پیگیری خودکفایی در حوزه امنیت غذایی
رئیس سازمان دامپزشکی ضمن اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت امنیت غذایی جامعه را برعهده دارد، گفت: ما در بحث امنیت غذایی باید به دنبال خودکفایی و خوداتکایی باشیم.
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
تعداد دام سبک کشور به ٦٤.٩ میلیون رأس رسید
نتایج طرح آمارگیری اندازه‌گیری فصلی تعداد و تولیدات دام سبک در فصل زمستان ١٣٩٨ نشان می‌دهد که تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری‌های کشــور در اسفند ماه ٤٨,٢ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ١٦.٧ میلیون رأس بوده است که نسبت به آذر ماه، به ترتیب ١٦.٧ و ١١.٣ درصد افزایش یافته است.
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
پایان فصل صید در مازندران با تورهای خالی
فصل صید و صیادی ماهیان استخوانی در آب‌های ساحلی دریای خزر در مازندران در حالی روز ۱۵ فروردین پایان یافت که سهم صیادان شرکت‌های عضو پره از روزی سالیانه نسبت به سال گذشته نصف شده است.
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
نحوه خرید پشتیبانی امور دام تاثیری به حال مرغداران نداشت
عضو اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: علی رغم خرید مرغ مازاد از سطح بازار، قیمت تغییری نداشته و مرغداران با زیان مواجه هستند.
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
کرونا چه تاثیری بر صنعت دامداری گذاشت؟
مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: اگرچه شرایط کشور با شیوع ویروس کرونا قابل درک است و بسیاری از اصناف و تولیدکنندگان دچار خسارت شده‌اند، اما باید به شیر و دامی که روی دست دامداران مانده توجه ویژه ای کرد تا تولید شیر در آینده با مشکلی رو به رو نشود.
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
فصل صید ماهیان استخوانی در مازندران تمدید نمی‌شود
مدیرکل شیلات مازندران فردا جمعه ۱۵ فروردین را آخرین روز پایانی فصل صید ماهیان استخوانی از دریای خزر در این استان اعلام و تاکید کرد که فصل صید امسال به خاطر شرایطی که کرونا ایجاد کرده ، تمدید نمی‌شود.
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶
تاثیر بیکربنات سدیم بر قابلیت هضم مواد مغذی در مرغ های تخمگذار
پرندگان قادر به حفظ دمای بدن خود در محدوده مشخصی هستند، افزایش دمای بدن به دلیل بالاتر بودن دمای محیط و یا فعالیت متابولیکی بیش از حد، ممکن است باعث ایجاد آسیب های حرارتی غیر قابل برگشت شود که برای پرندگان مضر است .
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
واکسیناسیون پنج هزار و ۶۰۰ راس دام در مناطق سیل زده
دیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی اعلام کرد: واکسیناسیون تعداد پنج هزار و ۶۰۰ راس دام و تهیه و توزیع پنج هزار دوز واکسن بخشی از اقدام های این وزارتخانه در مناطق سیل زده اخیر در هفت استان کشور است.
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
سامانه جامع دارویی سازمان دامپزشکی به زودی رونمایی می‌شود
سامانه جامع دارویی شامل ابزارهای ثبت، تولید، واردات و توزیع در دفتر دارو درمان سازمان دامپزشکی کشور طراحی شده که در حال تکمیل مراحل نهایی فنی و رونمایی آن تا پایان بهار ۹۹ است.
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
کرونا ، صید ماهیان استخوانی را در مازندران نصف کرد
صید ماهیان استخوانی از دریای خزر در مازندران در آخرین روزهای فعالیت صیادی نسبت به مدت مشابه سال قبل در حالی کاهش ۴۷ درصدی را نشان می‌دهد که تا اوایل بهمن و پیش از شیوع ویروس کرونا ، صیادان فصل پرباری را پیش رو داشتند و منتظر اوج‌گیری میزان صید با مهاجرت ماهی سفید به دسترس بودند.
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱