سرویس خبری دام، طیور و آبزیان

مردم نمی‌دانند عسل می‌خرند یا آب‌نبات ذوب شده!
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با وجود قرار داشتن در میان برترین تولیدکنندگان عسل در جهان، جای برندسازی و استانداردسازی در این زمینه احساس می شود و از سوی دیگر مردم نمی دانند عسل می خرند یا آب نبات ذوب شده!
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
علاقه بیش از حد سفیر اسلونی در ایران به زنبورداری
سفیر اسلونی در ایران با بیان این که زنبورداران تشکل‌های قدرتمندی در کشورشان دارند گفت: زنبورها برای دنیا و بشریت مورد اهمیت هستند که این امر در استراتژی‌های ملی ما مورد اهمیت است و ما تابع دستورات و پیشنهادات زنبورداران هستیم.
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۳۲
آنالیز صنعت طیور ایران توسط سازمان بهداشت جهانی دام
رئیس سازمان دامپزشکی کشور، از آنالیز صنعت طیور ایران توسط کارشناسان خبره سازمان بهداشت جهانی دام، خبر داد و گفت: این آنالیز شامل تحلیل های اقتصادی، ساختاری و بهداشتی خواهد بود.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۱
مطالبات کشاورزان و دامداران توسط تعاون روستایی پرداخت می‌شود
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: تمام مطالبات زعفران‌کاران، خرماکاران، پنبه‌کاران، صیفی‌کاران و دامداران بابت شیر خام تا پایان هفته جاری پرداخت خواهد شد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
افزایش شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی در زمستان۹۶
طبق اعلام مرکز آمار، شاخص قیمت تمامی اقلام مربوط به محصولات گاوداری‌های صنعتی در زمستان سال ۱۳۹۶ با افزایش مواجه شد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
سازمان شیلات و مرکز آموزش امام‌خمینی تفاهم نامه همکاری امضا کردند
تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین سازمان شیلات ایران و مرکز آموزش امام خمینی (ره) وزارت جهادکشاورزی، امروز در سازمان شیلات ایران به امضای طرفین رسید.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
دو سوم کارگاه‌های صنعتی ابریشم‌کشی غیر فعال‌اند
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت:یکی از دغدغه های فعلی مرکز توسعه نوغانداری کشور را غیرفعال بودن چهار کارخانه صنعتی ابریشم و دو سوم از کارگاه های صنعتی ابریشم‌کشی اعلام کرد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
طرح جایگزینی خوراک بهداشتی طیور به جای خام فروشی ذرت و سویا
قائم مقام اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان با اشاره به ارائه طرح «استفاده از خوراک آماده»، گفت: براساس این طرح شرکت پشتیبانی امور دام می‌تواند به جای عرضه ذرت و سویای خام، خوراک آماده به مرغداران تحویل دهد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۱۱
۲۰۰ میلیارد تومان؛ ارزش اقتصادی تولید قزل‌آلا در مازندران
سرپرست اداره شیلات استان مازندران با اعلام خبر فوق گفت: همچنین وجود تعداد زیادی حلقه چاه کشاورزی سطحی و نیمه عمیق، استان مازندران را به عنوان یکی از قطب‌های تولید ماهی قزل آلا در کشور تبدیل کرده است.
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
زنگ خطر نابودی صنعت گوشت و شیر کشور به صدا درآمد
رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید و نوسان نرخ نهاده های دامی، زنگ خطر نابودی صنعت گوشت و شیر کشور به صدا درآمده است.
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
عربستان صیادان بوشهری را آزاد کرد
مدیرروابط عمومی اداره کل شیلات بوشهر گفت: 2 صیاد جزیره خارگ از توابع این استان که از سوی گارد ساحلی عربستان دستگیر شده بودند روز جمعه 28 اردیبهشت آزاد شدند.
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۸
آغاز توزیع نهاده دولتی برای تنظیم بازار
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران، با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام از روز چهارشنبه توزیع نهاده بین تولیدکنندگان را آغاز کرده، گفت: منتظریم ستاد تنظیم بازار، قیمت شیر خام را نهایی کند.
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
تدوین برنامه بهبود صنعت طیور
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی گفت: «برنامه بهبود صنعت طیور» در این سازمان طراحی شده و اجرا می شود.
پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۶
سالانه ۱۲ میلیون جوجه یک روزه در جاده‌های کشور تلف می‌شوند
دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه گفت: حمل‌ونقل نامناسب و غیرتخصصی جوجه یک روزه باعث شده است که سالانه ۱۲ میلیون قطعه جوجه یک روزه در کشور تلف و ۲ درصد ضایعات در بخش تولید مرغ گوشتی ایجاد شود و عامل خسارت ۷۶۰ میلیارد تومانی در این صنعت باشد.
پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
تولید محصولات پروتئینی در کشور و درآمد روستائیان با توسعه دامپروری نوین افزایش می یابد
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به توسعه علم ژنتیک در حوزه دامپروری و اقدامات انجام شده در زمینه پرورش دام و طیور برتر به عنوان یک تولید موثر اقتصادی، از صادرات مواد ژنتیکی و دام های اصلاح نژادی به خارج از کشور خبر داد.
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۴۱
تغییر اقلیم، نظام تولید شیلات را تهدید می‌کند
رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: افزایش دمای جهانی یکی از عوامل موثر در ایجاد محدودیت برای نظام تولید در عرصه های مختلف شیلاتی و پرورش آبزیان است.
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۲۶
توزیع 10هزار جعبه تخم نوغان در گیلان
رئیس مرکز نوغانداری کشور گفت: از اوایل اردیبهشت زمان آغاز توزیع تخم نوغان در گیلان تاکنون 10 هزار جعبه تخم نوغان در میان نوغانداران استان توزیع شد.
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
جیب دامداران برای خرید علوفه خالی است
خراسان شمالی یکی از قطب های دامپروری در کشور است که سالانه تعداد زیادی دام سبک و سنگین در این استان تولید می شود که می تواند مقدار قابل توجهی از نیاز گوشت و شیر مردم را تامین کند، اما نوسانات قیمت نهاده های دامی در حال حاضر تبدیل به یک دغدغه بزرگ شده است که دامدارها را برای ادامه آینده کار دامپروری به شدت نگران کرده است.
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
هشدار درباره احتمال شیوع تب کریمه/۴۰ درصد مرغداری‌ها احیا شدند
مدیرکل دامپزشکی تهران با بیان اینکه حدود۴۰درصد مرغداریهای درگیر آنفلوانزا در سال گذشته به چرخه تولید بازگشته اند، از احتمال شیوع تب کریمه خبر داد.
دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
دلار دولتی برای خوراک دام و طیور داده‌ایم؛ تجار بهانه نیاورند
مدیرکل دفتر تنظیم بازار وزارت کشاورزی گفت: میزان دقیق پرداخت دلار دولتی برای واردات خوراک دام و طیور و شرکت‌های واردکننده کالا مشخص است؛ بنابراین هیچ بهانه‌ای برای افزایش قیمت یا کمبود قابل پذیرش نیست و واردات نهاده‌ها به اندازه کافی انجام شده است.
دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۷:۰۵
تخصیص ارز یارانه‌ای در کاهش قیمت کنجاله سویا تاثیری نداشت
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: با آنکه گفته می‌شود کنجاله سویا و ذرت ارز یارانه‌ای می‌گیرد، اما وارد کنندگان این محصول، هر روز قیمت این دو نهاده را با وجود کاهش قیمت جهانی افزایش می‌دهند.
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
افزایش مجدد قیمت ذرت در بازار/ کنجاله سویا کمیاب شد
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، با بیان اینکه قیمت ذرت دامی طی دو روز گذشته حدود ۱۲۰ تومان افزایش یافته است، گفت: احتمال افزایش مجدد قیمت نهاده ها قوی است.
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
کاهش چشمگیر بیماری تب برفکی در کشور/آنفلوانزای پرندگان مهار شد
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی، با بیان اینکه شیوع بیماری تب برفکی نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجهی دارد، گفت:بررسی‌ها نشان می‌دهد آنفلوانزای پرندگان در کشور مهار شده است.
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
گلایه دامداران خراسان شمالی از نوسان قیمت علوفه
نبود ثبات قیمت نهاده ها، بالا بودن هزینه های تمام شده محصولات دامی و خشکسالی های پیاپی از جمله مشکلاتی است که دامداران و مرغداران خراسان شمالی را در شمال شرق کشور با مشکلات گوناگون روبه رو کرده است.
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۱۱
کنترل تب برفکی با همکاری ۴ جانبه نهادهای بین المللی
با همکاری سازمان جهانی خواربار کشاورزی ( فائو )، اتحادیه اروپا، آزمایشگاه پربرایت انگلستان و سازمان دامپزشکی پروژه غربالگری تب برفکی در شیر در ایران انجام شد.
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
سیاه بهاری که روزگار دامداران را سیاه می‌کند!
"سیاه بهار" به چنین ایامی در بهار گفته می‌شود که دامداران به دلیل بارش‌های مناسب و سرسبزی مراتع، دام‌هایشان را نگه می‌دارند تا با هزینه بسیار کمتری نسبت به دیگر فصول، بتوانند آن‌ها را پروارترکنند و نهایتا سود بیشتری ببرند، اما نمی‌دانند این سیاه بهار می‌تواند روزگارشان را هم سیاه کند.
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
شیوع بیماری لکه‌سفید میگو در چابهار
رئیس سازمان دامپزشکی از شناسایی ۹ استخر آلوده به بیماری لکه سفید میگو در چابهار و معدوم سازی هفت استخر خبر داد و گفت: عوامل بسیاری در شیوع این بیماری اثرگذار است که مناسب نبودن زیرساخت‌ مزارع پرورشی یکی از آنهاست که جزو وظایف سازمان شیلات به شمار می‌رود.
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰