سرویس خبری دام، طیور و آبزیان

کشف ۱.۵ تن مرغ زنده در بار گچ
ماموران گمرک موفق شدند ۱.۵ تن مرغ زنده را که تحت عنوان بار گچ، در حال خارج شدن از کشور بود شناسایی کنند.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
بزرگترین مجتمع پرورش میگوی کشور کجاست؟
مدیرکل شیلات استان گلستان با اشاره به اینکه عملیات اجرایی فاز دوم مجتمع پرورش میگو گمیشان به وسعت 6 هزار هکتار در سفر رئیس جمهور به استان آغاز شد، گفت: با بهره برداری از فاز دوم، این مرکز به بزرگترین مجتمع پرورش میگو در کشور تبدیل می شود.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
انجماد اسپرم و جنین ماهی خاویاری در گیلان
مدیرکل شیلات گیلان گفت: پرورش ماهیان خاویاری و دستیابی به فناوری تکثیر، تولید و انجماد اسپرم و جنین این گونه از ماهیان پس از انقلاب اسلامی در کشور آغاز شد.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
چه کسانی پول مشوق صادراتی مرغداران را خورده‌اند؟
صادرکننده نمونه ملی گفت: 50 میلیارد تومان مشوق صادراتی توسط صندوق ملی طیور هنوز پرداخت نشده است.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۱۷
چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟
در شهرستان ها مصرف گوشت گوسفند بیشتر از گوشت گوساله است اما در تهران اینگونه نیست.
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۱۴
دستاوردهای محصولات دامی در چهلمین سال انقلاب/ تولید گوشت مرغ 15 برابر شد
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به دستاوردهای تولیدات دامی و پروتئینی کشور طی 40 سال پس از انقلاب اسلامی گفت: محصولات پروتئینی بین 4 تا 15 برابر افزایش یافته و بیشترین افزایش مربوط به تولید مرغ است.
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
چرا ارز دولتی به تولیدکنندگان داروهای دامی نمی‌رسد؟
معاون سلامت دامپزشکی البرز عنوان کرد: هم برای واردات و هم برای خرید مواد اولیه جهت تولید به ارز نیاز است، به همین دلیل باید ساز و کار مناسبی برای تخصیص ارز دولتی به این داروها فراهم شود.
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
ایران دومین تولیدکننده شترمرغ در دنیا / تولید ۲۰۰ هزار قطعه شترمرغ پرواری تا افق ۱۴۰۴
رضایی گفت: ایران بعد از آفریقای جنوبی دومین تولیدکننده شترمرغ در دنیاست و سالانه ۳ هزار تن گوشت شترمرغ تولید می‌کند.
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
رشد چشمگیر تولید صید در سال‌های بعد از انقلاب/ ایران رتبه ۲۴ جهانی آبزی‌پروری در دنیا را داراست
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید صید و آبزی پروری از ۳۲ هزارتن در سال ۵۷ به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن در سال گذشته افزایش یافت.
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۳۶
عشایر 25 درصد گوشت قرمز را تولید می کنند
قائم مقام سازمان امور عشایر ایران با اشاره به توانمندی های جامعه عشایری کشور اعلام کرد:‌ 28 درصد دام سبک و 4 درصد دام سنگین کشور در اختیار عشایر است و سالانه 190 هزار تن معادل 25درصد کل گوشت قرمز را تولید می کنند.
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
ماهی که تنها ابرپول داران ایران می‌خورند
در بزرگترین مرکز تکثیر ماهیان خاویاری ایران گوشت ماهیان خاویاری به ارزش کیلویی ۱۵۰ هزار تومان و نوع دودی اش کیلویی ۴۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و علاوه بر آن از این نوع ماهی ماهیان خاویاری ۱۱ محصول شامل صنایع چرم، نخ بخیه، لوازم آرایشی، کرم، ادکلن، چسب و روغن تولید می‌شود.
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
بخش عمده مشکل کشتی‌های حامل نهاده های دامی حل شد
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با بیان اینکه بخش عمده مشکل کشتی های حامل نهاده های دامی حل شده است،گفت: مشکل کمبود نهاده ها کماکان وجود دارد.
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
۶۰۰ هزار راس دام زنده از رومانی به ایران وارد می‌شود
رییس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه خروج دام‌های مولد مشکلاتی برای تامین این گوشت ایجاد کرده است، گفت: ماهانه ۲۰۰ هزار راس و در مجموع ۶۰۰ هزار راس دام زنده از رومانی برای تامین نیاز داخلی به کشور وارد می‌شود.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
سهم ۱۰ درصدی خوزستان از صادرات شیلات
قائم‌مقام سازمان شیلات ایران گفت: تاکنون صادرات کل کشور از محل فعالیت‌های شیلاتی ۳۵۰ میلیون دلار بود که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ۵۰۰ میلیون دلار برسد که بیش از ۲برابر سال گذشته است.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
نوسان قیمت مرغ ادامه دارد
اختلاف نظر مسئولان و تولیدکنندگان بر سر قیمت مرغ سبب شده تا همچنان این محصول بیش از نرخ مصوب به دست مصرف کنندگان برسد و به گفته رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی هنوز احتمال افزایش قیمت مجدد آن وجود دارد.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
تعلل وزارت کشاورزی مقصر اصلی قاچاق دام/پاسخگو باشید
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که مقصر اصلی قاچاق دام، وزارت جهاد کشاورزی است چرا که این وزارتخانه بیش از دو سال در تدوین مقررات جابجایی دام در کشور که می‌توانست تا حد بسیاری جلوی قاچاق این کالای اساسی را بگیرد، تعلل کرد بنابراین شخص وزیر و معاونان این وزارتخانه باید پاسخگوی تاراج این کالای اساسی باشند.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
تحقیق و توسعه حلقه مفقوده در زنجیره ارزش فعالیت‌های شبکه تعاونی صنعت زنبورداری کشور است
مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی ایران تاکید کرد: ما نیازمند تحول در فهم شخصی‌مان در بهره‌برداری از منابع پایه و بازنگری "دانشی، بینشی و مهارتی" در صنعت زنبورداری کشور و ایجاد نهادهای مدنی- تولیدی مدرن و ساختارهای بازار محور نوین هستیم.
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۹
مرغ‎ها به جای دان، نان‎خشک و سیب‎زمینی خوردند
رئیس انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی گفت: در سه هفته گذشته به دلیل تامین نشدن دان مورد نیاز برای مرغداران، برخی از تولیدکنندگان مرغ، نان خشک و سیب زمینی به مرغ‌ها داده اند.
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
راهکاری برای توقف قاچاق دام؛ گاو و گوسفند پلاک‎دار می شوند
مدیرکل نظارت بر سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: میزان قاچاق دام به دلایلی از جمله نبودن ضوابط مشخص و نوسانات نرخ ارز بیشتر شده است.
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
ساخت میدان عرضه بهداشتی دام زنده در ۱۶ کلانشهر
مجری طرح میادین عرضه دام زنده در سطح کلان شهرها گفت: همزمان با دهه مبارک فجر در سطح شانزده کلان شهر، جایگاه عرضه بهداشتی دام ایجاد می‌شود.
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
ارزش محصولات پروتئینی به ۱۵ میلیارد دلار رسید/صنعت دام و طیور دومین صنعت اشتغالزای کشور
قدیری گفت: دولت باید برای رفع مشکل انتقال پول اهتمام جدی داشته باشد تا بخش محصولات پروتئینی که دومین صنعت اشتغالزای کشور است و سال گذشته ارزش آن به ۱۵ میلیارد دلار رسیده، در ورطه نابودی قرار نگیرد.
پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
رئیس مرکز نوغانداری خواستار افزایش تعرفه واردات نخ ابریشم شد
رئیس مرکز نوغانداری به ترمیم تعرفه واردات نخ ابریشم به کشور در سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال جدید افزایش تعرفه از 26 درصد به 40 درصد را خواستار شده ایم که امیدواریم به تصویب برسد.
پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
توزیع قطره چکانی نهاده‌های دامی/قیمت عرضه شیرخام تغییری نداشته است
یک مقام مسئول گفت: میزان عرضه نهاده‌های دامی کافی نیست و نهاده های دولتی به صورت قطره چکانی بین دامداران توزیع می شود.
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
مجوز واردات دام زنده صادر شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی گفت: این سازمان در راستای تامین نیاز گوشت قرمز با انجام الزام های بهداشتی و نظارتی مجوز واردات دام زنده را صادر کرده است.
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
آخرین وضعیت بازار نهاده‌های دامی/احتمال کاهش قیمت در هفته آتی
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار با بیان اینکه مشکل چند کشتی حامل نهاده های دامی برطرف شده است،گفت: امیدوار هستیم با توجه به اقدامات انجام شده از هفته آینده شاهد کاهش قیمت نهاده ها باشیم.
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
تعادل بازار مرغ در ماه‌های آینده/ جوجه‌ریزی بیش از نیاز کشور است
رئیس سازمان دامپزشکی کشور از تعادل بازار مرغ خبر داد و گفت: نیاز کشور ۱۷۰ هزار تن گوشت مرغ در ماه است و با جوجه‌ریزی انجام شده، در ماه‌های آینده ۲۰۰ هزار تن تولید خواهیم داشت.
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز با پررنگ کردن نقش تشکل های مردمی
مدیر عامل شرکت تعاونی عشایری مازندران کمرنگ شدن نقش تشکل ها در واردات و توزیع نهاده ها را مشکل اصلی بازار نهاده ها دانست و اظهار کرد: در حالی که حضور دلالان در زنجیره ی تولید محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره اصلا نباید وجود داشته باشند اما متاسفانه این واسطه بخش اعظمی از وظایف تشکل ها را بر عهده گرفته اند و این زنجیره را گسسته اند.
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۹:۳۱