سرویس خبری دام، طیور و آبزیان

مرغداران زیر فشار پاسکاری دو وزارتخانه!
مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران گفت: زمانی که مسئولیتهای بازرگانی بخش کشاورزی از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت منتقل شد، تمام سیستم به هم ریخت و دو مسئولیتی شدن و به عبارتی دو وزارتخانه ای شدن وظایف، نظم و ترتیب توزیع و تامین نهاده ها را به هم زد و در این میان مرغداران متحمل خسارت های بسیاری شدند.
یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
اراده‌ای برای کنترل نهاده‌های دامی وجودندارد/خطرحذف گله‌های مولد
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی مشکل اصلی بازار نهاده‌های دامی را ناشی از سوءمدیریت دانست و گفت: تمام مشکلات ناشی از این است که دولت اراده کافی برای کنترل و نظارت بر توزیع نهاده‌ها ندارد.
یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۳۴
آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی کشور مشاهده نشده است
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با تاکید براینکه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی مشاهده نشده است، گفت: گوشت مرغ و تخم مرغ عرضه شده در بازار کاملا سالم است.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
آنفلوآنزای پرندگان در کمین صنعت طیور سه استان
همزمان با فصل سرما و شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سه استان کشور و مرگ تعدادی از پرندگان، احتمال سرایت ویروس به طیور روستایی و صنعتی دور از ذهن نیست از این رو پایش مستمر تالاب ها و ضرورت آمادگی کامل برای مقابله با کانون‌های احتمالی بیش از پیش احساس می شود.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
8 پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس برای بهبود تامین و توزیع خوراک دام در کشور
مرکز پژوهش های مجلس ضمن بررسی چالش های فعلی بازار خوراک و دام و طیور کشور 8 پیشنهاد برای بهبود این شرایط مطرح کرد.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲
قاچاق دام زنده و مضرات اقتصادی آن
قاچاق دام پدیده‌ای نام آشنا که مرزهای کشور را با خود درگیر کرده این روزها در شرق کشور و حوزه سیستان‌وبلوچستان با شیبی تندتر از گذشته در تحولات اقتصادی و کمبود و گرانی گوشت قرمز کشور موثر است.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹
معاون وزیر جهاد کشاورزی: یک میلیون تن کنجاله سویا برای تولید مرغ کم داریم
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: صنعت تولید مرغ در حال حاضر با یک میلیون تن کاهش واردات سویا همراه است.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
شرکت پشتیبانی امور دام گزارش حسابرسان قانونی را تکذیب کرد
شرکت پشتیبانی امور دام کشور گزارش بازرسان و حسابرسان قانونی را که پس از دو سال در خبرگزاری فارس منتشر شده است را نمی پذیرد.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌ها تنها راهکار متعادل شدن نرخ شیرخام
رییس هیات مدیره کانون انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های دامی با نرخ مصوب تنها راهکار متعادل شدن قیمت شیرخام و فرآورده‌های لبنی است.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
جوجه‌ریزی در مرغداری‌های قزوین ۱.۵ میلیون قطعه افزایش یافت
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان از ابتدای امسال تاکنون ۱.۵ میلیون قطعه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
نتیجه فشار بر مرغداران تعطیلی مرغداری‌ها و واردات است
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور نتیجه فشار بر مرغداران و اجبار آن ها به تمکین از قیمت دستوری را کاهش تولید داخلی، ورشکستگی مرغداران و تعطیلی مرغداری‌ها دانست که نتیجه آن واردات برای تامین نیاز کشور است.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
درباره تامین نهاده به وزارت صمت هشدار داده بودیم اما توجه نشد
معاون وزیر جهاد با اشاره به کاهش واردات سویا و توجه نکردن به هشدارها،گفت: تقسیم کاری میان وزارت جهاد و وزارت صمت انجام گرفت و تأمین نهاده‌ها با وزارت صمت بود اما متاسفانه به آن عمل نشده است.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۴۲
دست روی دل مرغدار نگذارید که خون است!
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی استان مرکزی گفت: مشکلاتی اعم از بی ثباتی قیمت حمل و نقل و افزایش قیمت نهاده ها و عدم تخصیص به موقع نهاده دولتی سبب بروز مشکلاتی در صنعت طیور شده که تداوم این مشکلات ورشکستگی بسیاری از مرغداران را همراه خواهد داشت.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۴۰
اثر کمبود نهاده‌ها بر بازار مرغ
بازار مرغ کشور در دو هفته گذشته به حدی با شرایط نابسامانی روبه‌رو بود که ناخودآگاه انسان را به یاد نابسامانی‌های بازار ارز، سکه، خودرو، مسکن، لوازم‌خانگی و ده‌ها قلم کالای دیگر می‌انداخت.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۲۸
بی توجهی به هشدارها مشکوک است؛ شاید برخی به دنبال واردات مرغ هستند!
دبیر انجمن جوجه یکروزه یکی از عوامل تاثیرگذار در گرانی گوشت مرغ در روزهای اخیر را بی توجهی برخی از دستگاههای کارگروه تنظیم بازار به مشکلات صنعت پرورش مرغ مادر دانست.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۱۱
ادامه قاچاق دام به کشور‌های عربی؛ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۲۰ هزار تومان
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: گزارش‌هایی مبنی بر قاچاق دام از میاندوآب به کشور‌های عربی بدست ما رسیده است.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۰۹
انحراف نهاده‌های دامی از مسیر ترخیص تا ورود به بازارگاه
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی گفت: در مسیر ترخیص نهاده های دامی از گمرکات تا ورود آن به سامانه بازارگاه انحرافاتی وجود دارد و تمام نهاده وارد بازارگاه نمی شود.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۵۶
نقش اجرای سیاست یکجانشینی عشایر در مشکلات تامین نهاده‌های دامی
ریشه دردسرهای فعلی دامداران برای تهیه علوفه و خوراک دام خود که بیشترین سهم در تعیین قیمت تمام شده برای دام زنده را دارد، را باید در خشکاندن ریشه دامداری سنتی از طریق تحمیل سیاست یکجاگزینی عشایر توسط رضاشاه جستجو کرد.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۵۱
کاهش تولید دلیل افزایش قیمت تخم مرغ است
سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن گفت: تأمین نشدن سهمیه نهاده‌های دولتی سبب ایجاد کمبود و کاهش تولید در واحدهای مرغ تخم گذار شده است، زیرا مرغداران مرغ‌های خود را به کشتارگاه تحویل می‌دهند.
پنج شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۳۵
پرکشیدن قیمت مرغ و مساله چندوجهی تولید تا بازار در استان سمنان
بازار عرضه گوشت مرغ در استان سمنان همزمان با دیگر نقاط کشور دچار التهاب و کمبود شد. بازشدن این گره کور حمایت از تولیدکننده در سال جهش تولید و پرهیز شهروندان از خرید هیجانی و احتکار خانگی است.
پنج شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۳۱
شناسایی و مهار بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در منطقه میقان
ماکنعلی گفت: براساس برنامه رصد برنامه ملی کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، این بیماری در حیات وحش منطقه میقان استان مرکزی شناسایی و عملیات مهار آن در حال اجرا است.
پنج شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۲۳
اشکالات فنی سامانه بازارگاه از سهمیه نهاده های دامی مرغداران می کاهد
یک فعال اقتصادی گفت: اشکالات فنی سامانه بازارگاه، اشکال در آدرس و مدارک دامپزشکی مرغداران و کمبود ماشین برای حمل بار روند تامین نهاده های دامی برای مرغداری ها را با اختلال مواجه می کند.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
دامداران استان مرکزی تزریق واکسن تب برفکی به دام ها را جدی بگیرند
رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی نسبت به شیوع بیماری تب برفکی در استان در صورت عدم واکسیناسیون به موقع دام‌ها هشدار داد.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
بیش از نیمی از نهاده‌های وارداتی در اختیار سوداگران قرار دارد
دبیر انجمن ملی طیور ایران گفت: طبق آمار رسمی سامانه جامع تجارت و گمرک جمهوری اسلامی تا ۳۰ آبان ماه امسال نزدیک ۸.۶ میلیون تن ذرت، کنجاله سویا و دانه های روغنی وارد کشور شده که بیش از نیمی از آن در اختیار سوداگران قرار دارد.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
یک نفر، یک قایق، یک خزر!
کفال، سفید و کپور مهم‌ترین گونه‌های ماهیان استخوانی دریای خزر هستند. صید این گونه‌ها از اواخر مهرماه آغاز شده و تا اواخر فروردین سال آینده ادامه می‌یابد. اگر صیادان غیرمجاز اجازه دهند، کفال بیشترین میزان صید ماهیگیران را در فصل پاییز و اوایل زمستان تشکیل می‌دهد و از ماه بهمن به بعد هم ماهی سفید در صدر صید قرار می‌گیرد.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
مدیر شیلات کردستان: پرورش ماهی در قفس از ۲ سال پیش متوقف شد
مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان طرح پرورش ماهی در قفس در استان اجرا نمی‌شود، گفت: تنها در سد زیویه این طرح اجرا می‌شد که آن هم از ۲ سال پیش تاکنون متوقف شده است.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
طرح پرورش ماهی در قفس در سد رازوجرگلان خراسان شمالی اجرایی می‌شود
مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: پرورش ماهی در قفس اولویت مهم شیلات استان است و به همین منظور اجرای این طرح در سد غلامان شهرستان مرزی رازوجرگلان به دلیل داشتن ظرفیت و پتانسیل مناسب اجرایی می‌شود.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶