پنج شنبه، ۲ آذر ۱۳۹۶
۱۶:۴۴
جهت درج آگهی بین المللی  صنایع غذایی ایران کلیک کنید
جهت تبلیغات در این مکان کلیلک کنید

صفحات ویژه فودنا

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

آخرین اخبار

سرویس خبری صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

گزارشی از وضعیت تولید و صادرات ماهی قز‌ل‌آلا در کشور؛
در حالی که کشور روسیه یکی از بازارهای صادراتی ماهی قزل‌آلا محسوب می‌شد، امسال کشور امارات به فهرست صادرکنندگان اضافه شده و تقاضا از سوی کشورهای آسیای جنوب شرقی و کشورهای عضو اتحادی...
سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران از پیشنهاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تحقیق و تفحص از این سازمان استقبال کرد.
تجار اروپایی گفتند، شرکت دولتی وارد کننده غذای دام ایران مناقصه هایی بین المللی برای خرید ۲۰۰ هزار تن جو و ۲۰۰ هزار تن ذرت منتشر کرده است.
قیمت تخم‌مرغ طی روزهای اخیر رو به افزایش رفته و به شانه‌ای بیش از ۱۳ هزار تومان رسیده است اما معاون وزیر کشاورزی می‌گوید هم اکنون بازار مدیریت شده و مشکلی وجود ندارد و حداکثر قیمت ...
معاون پشتیبانی امور دام:
معاون شرکت پشتیبانی امور دام گفت: کشتارگاه‌هایی ساخته‌ایم که در بعضی از کشورهای اروپایی مشابه آن وجود ندارد، اما نتیجه آن چندان خوب نیست.
نتایج پژوهش محققان دانشگاهی نشان داد
تحقیقات نشان داده‌اند نوعی سم پرمصرف کشاورزی به نام گلایفوزیت، می‌تواند از طریق تاثیر بر فاکتورهای خونی ماهیان کپور، باعث تغییر رفتار و در نهایت تلف شدن آنان شود.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور خبر داد
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اعلام فراهم آمدن اعطای صدور مجوز حلال در کشورمان به موضوع توزیع مرغ مرده در بازار واکنش نشان داد.
مدیرکل شیلات آب‌های داخلی سیستان و بلوچستان:
مدیرکل شیلات آب‌های داخلی استان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۱۰ هزار قطعه بچه ماهی سردآبی به صورت رایگان در استخرهای پرورش ماهی شهرستان‌های زاهدان و سیب و سوران رهاسازی می‌شود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام لرستان:
مدیرکل پشتیبانی امور دام لرستان گفت: با توجه به کاهش قیمت مرغ قرارداد خرید 500 تن گوشت مرغ با مرغداران بسته شده است.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان خبر داد؛
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان از آمادگی 42 متقاضی جدید برای پرورش ماهی در قفس خبر داد.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه رکود شدیدی بازار گوشت را فراگرفته است، گفت: احتمال می دهیم طی روزهای آینده قیمت گوشت گوسفندی روند کاهشی یابد.
مانور امنیت زیستی کنترل و پیشگیری از کانون احتمالی بیماری دامی ( تب برفکی ) در راستای پدافند غیر عامل اجرا می شود.
مدیرعامل شرکت تعاونی تامین نیاز کارخانجات تولیدی خوراک دام، طیور و آبزیان مازندران گفت: تاکنون دولت سهم خود را به صندوق ملی حمایت از صنعت خوراک دام و طیورپرداخت نکرده بنابراین ماهی...
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
رئیس سازمان دامپزشکی گفت: ستاد آنفلوانزای پرندگان برای رصد آخرین گزارش‌ها در کشور به طور هفتگی در این سازمان و ۲ هفته یکبار در سطح وزارتخانه برگزار می‌شود و فعلاً گزارشی از شیوه آن...
دولت قیمت توافقی تخم‌مرغ را بر مبنای ذرت و سویا و یا ارز مبادله حدود ۵ هزار تومان اعلام کرده است نهاده‌هایی با ارز مبادلانه‌ای وارد می‌شوند با ارز مبادله آزاد در بازار توزیع می‌شود...
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی مطرح کرد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری با تولید 875 تن شیر شتر در 37 واحد پرورش شتر صنعتی و روستایی درآمد 131 میلیارد ریالی عاید بهره‌برداران استان شد.
رئیس انجمن ملی عسل ایران:
رئیس انجمن ملی عسل ایران گفت: اردبیل در چند سال اخیر به نمایشگاه عسل ایران تبدیل شده است.
یک مقام مسوول گفت: در هفته های اخیر، قیمت نهاده های دامی نظیر کنجاله سویا و ذرت به طور سرسام آوری در بازار افزایش یافته است.
سابقه ورود ماهی تیلاپیا به ایران به ۸۷سال باز می‌گردد و از همان روزها تا امروز نیز موافقان و مخالفان بسیاری داشته است. در این میان فعالان و کارشناسان محیط زیست همواره نسبت به تبعات...
پژوهش محققان دانشگاه تهران نشان می‌دهد که ساختار پروتئین در گوشت حلال و گوشت غیرحلال متفاوت است و گوشت حلال با دستگاه گوارش انسان سازگارتر است.
وزیر جهاد کشاورزی، گفت: از آنجایی که ۹۴ درصد زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود آمادگی همکاری برای ثبت و برندینگ با اتحادیه اروپا برای صادرات رسمی این محصولات داریم.
رییس سازمان دامپزشکی اعلام کرد که سویه جدیدی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان گزارش نشده و همه گزارش‌های این بیماری طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته مربوط به سویه‌های تکراری و بومی ش...
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد
وزیر جهاد کشاورزی گفت: سرمایه‌گذاری در تولید لبنیات شتر از طرف اروپایی در دو منطقه از خراسان انجام شده تا در این زمینه از طریق کارخانه‌های فرآورده‌های لبنی محصولات تولیدی آن به ارو...
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه در پی آشفتگی بازار نهاده‌های دامی، احتمال افزایش قیمت مرغ وجوددارد، گفت: دولت باید از حالا، افزایش احتمالی قیمت را تدبیر کند.
هر چند کارشناسان سازمان محیط‌ زیست می‌گویند پرورش تیلاپیا برای سلامت مردم و محیط‌ زیست کشور مخاطراتی به همراه دارد، اما عیسی کلانتری یک تنه جلوی کارشناسان ایستاده و مجوز پرورش تیلا...
سازمان دامپزشکی کشور با ارسال نامه ای خواستار شد
سازمان دامپزشکی کشور خواستار حذف بخش طیور از نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته طیور به دلیل حساسیت "بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان" شد.
قائم مقام معاونت بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی:
قائم مقام معاونت بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه برخی سعی در توقف خرید توافقی شیر دارند گفت: ادعای افزایش قیمت شیر با هدف واردات شیر خشک مطرح می شود که در جهت م...
رییس اتحادیه پرنده و ماهی نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار را اعلام کرد.
شاخص کل قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی در تابستان به عدد ٢٦٥,٣٦ رسید که ٥.٨٨درصد نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) و ١٠.٢٩درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) اف...
یک مقام مسوول گفت: تولید جلبک ها و گیاهان آبزی به منظور تولید روغن،علوفه دامی،سوخت،دارو و مواد آرایشی و بهداشتی مورد توجه تمامی کشورها قرار گرفته اند.
معاون شیلات مازندران اعلام کرد
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: صید ماهی از آغاز فصل صید تا 10 آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد رشد داشت.
تولیدکنندگان مرغ را با هزینه‌ای بالاتر از تولید روانه بازار می‌کنند و متحمل خسارت می‌شوند و تراژدی تلخ تولیدکنندگان به سریال دنباله‌دار تبدیل شده است.
مقام شیلات:
رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: مخالفت سازمان محیط زیست با تولید ماهی تیلاپیا در کشور از هشت سال گذشته تاکنون، پرورش زیرزمینی این نوع ماهی را در برخی استان های جنوبی، مرکز...
معاون شیلات:
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران با بیان اینکه تولید ماهی تیلاپیا در محیط های محصور مشکل ساز نیست، گفت: با توجه به استقبال مردم از مصرف این گونه ماهی در کشور، کماکان به دن...
ملاصالحی گفت: اجرای پروژه های اصلاح نژاد گاو شیری در کشور موجب افزایش ۷۹۳ هزار تنی تولید شیر نسبت به سال ۹۲ شده است.
در دیدار با رئیس سازمان دامپزشکی عنوان شد
استاندار گلستان گفت: انتظار ما از سازمان دامپزشکی توجه ویژه در تخصیص اعتبارات به استان گلستان است چرا که در واقع این استان جایگاه وزارت جهاد کشاورزی محسوب می‌شود.
رئیس مؤسسه تحقیقات شیلات کشور خبر داد
رئیس مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با بیان اینکه ارزش تولیدات گیاهان آبزی در دنیا ۵.۶ میلیارد دلار است، گفت: این گیاهان مصارف مختلفی داشته و تأمین‌کننده نیاز غذایی انسان و دام هست...
مدیرعامل شرکت تعاون تامین نیاز کارخانجات تولیدی خوراک دام، طیور
مدیرعامل شرکت تعاون تامین نیاز کارخانجات تولیدی خوراک دام، طیور و آبزیان مازندران از فعالیت واحدهای غیرمجاز تولید خوراک دام و طیور در استان خبرداد.
مدیرکل شیلات آذربایجان‌شرقی خبر داد
مدیرکل شیلات آذربایجان‌شرقی گفت: تولید ماهی قزل آلا در استان 300 تن افزایش یافته است.
رئیس اداره تشخیص و درمان اداره‌کل دامپزشکی قزوین مطرح کرد
رئیس اداره تشخیص و درمان اداره‌کل دامپزشکی استان قزوین گفت: استفاده از سیستم GIS در ثبت نتایج آزمایشگاهی با هدف گردآوری اطلاعات مفید و دقیق واحدهای اپیدمیولوژیک است.
توسعه صادرات غیرنفتی از جمله راهبردهای مهم در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی است. بر اساس آمار در سال گذشته صادرات ماهی قزل‌آلا بیش از 300 درصد افزایش یافت و بیش از 10 هزار تن از این ما...
رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان مطرح کرد
کاهش توان مالی مردم برای خرید گوشت قرمز و محدود بودن عرضه این محصول منجر به کسادی بازار و افزایش قیمت آن شده است.
مدیرکل شیلات کرمانشاه:
مدیرکل شیلات استان کرمانشاه گفت: در صورت اجرای کامل سامانه گرمسیری، تا پایان برنامه ششم توسعه تولید شیلات استان به 60 هزارتن در سال خواهد رسید.
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد با بیان اینکه پیش بینی شده واردات گوشت گوسفندی از استرالیا و نیوزلند افزایش یابد، گفت:اگر واردات طبق برنامه پیش برود تنشی در بازار گوشت ایجاد نم...
طرح آمارگیری از زنبورستان‌های خراسان‌جنوبی با هدف کددار شدن کندوها به پایان رسید.
رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد :
رئیس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در صورت تصویب دولت، قیمت لبنیات و مواد پروتئینی مانند گوشت، ماهی و مرغ کاهش و نرخ شکر و روغن افزایش می یابد.
مدیرکل شیلات استان بوشهر:
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: تاکنون ۷ پروانه و مجوز تاسیس پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر صادر شده که ۴ طرح آن به ظرفیت ۳۰۰۰ تن آماده بهره‌برداری است.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان:
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از افزایش ۱۰۰ درصدی صید فانوس ماهیان در استان از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.
رئیس سازمان شیلات گفت: در راستای ایجاد تقاضا و آشنایی بیشتر مردم کشور با فرآورده های شیلاتی سال گذشته ۲۴ نمایشگاه غذایی در سطح استان های کشور برگزار شد.
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام کشور:
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام کشور پیش بینی کرد تا پایان امسال تولید شیرخام در کشور از ۱۰ میلیون تن عبور کند و تولید ۸۳۵ هزار تن گوشت قرمز نیز محقق شود.
رئیس دامپزشکی کشور:
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: ۳۴ کشتارگاه در کشور موفق به دریافت کد آی.آر شدند که کد صادراتی محسوب می‌شود.
رئیس جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری:
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری ازپیش بینی تولید۲۴ هزار تن ماهی سردابی تاپایان سالجاری دراین استان خبر داد.
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات آن را اعلام کرد و گفت: قیمت مرغ در بازار به ۶۹۵۰ تومان رسیده است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان:
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سرانه مصرف گوشت قرمز در لرستان ۱۵ کیلوگرم است.
مدیرکل شیلات مازندران:
مدیرکل شیلات مازندران با تأکید بر تقویت تولید ماهیان خاویاری در خطه شمال گفت: روند نزولی ذخایر ماهیان خاویاری در شمال نگران‌کننده است.
معاون وزیر کشاورزی؛
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از نهایی شدن تخصیص ارز مبادله ای به نهاده های دام و طیور خبر داد.
مدیرکل دامپزشکی اصفهان خبر داد:
مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: مهمترین راه پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان رعایت الزامات بهداشتی دامپزشکی توسط مدیران واحدهای پرورش است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران گفت: صادرات فراورده های لبنی استان مازندران در شش ماهه اول سال 1396 افزایش 5 درصدی داشته است .
معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به محدودیت تامین غذا برای جوامع انسانی در سالهای آینده باید به سمت پرورش دام‌های نیکرو مانند زنبور، کرم ابریشم و انواع حشرات مثل ملخ برای تغذیه...
رئیس سازمان شیلات خبر داد
رئیس سازمان شیلات با اشاره به رکوردشکنی در صادرات ماهی‌قزل‌آلا گفت: در سال گذشته صادرات ماهی قزل‌آلا بیش از ۳۰۰ درصد افزایش یافت و بیش از ۱۰ هزار تن از این ماهی صادر شد.
 صفحه ۱ از ۵   ۲   ۳   ۴   ۵   بعدی »