سرویس خبری دام، طیور و آبزیان

ظرفیت تولید مازاد مرغ برای صادرات را داریم/ مشکل حمل و نقل و خوراک مرغ حل نشود در تامین بازار داخل به مشکل برمی‌خوریم/ نگران تلف شدن مرغ‌ها هستیم
رییس انجمن صنفی مرغ گوشتی ایران گفت: ما در حال حاضر برای همین میزان تولید که داریم نگران نرسیدن دان هستیم اما ظرفیت‌های تولید 2 میلیون و 200 هزار تن در سال را داریم و تا 3 میلیون تن هم قابل افزایش است.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۴۰
قاچاق دام زنده علت گرانی‌هاست/ بحران تولید دام بهاره با قاچاق دام مولد شدت می‌گیرد
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی گفت: دینار عراق تا حدود 12 هزار تومان افزایش قیمت داشته و همین امر باعث ترغیب به قاچاق دام شده است. گوسفندی که در کشور به فرض مثال با قیمت کیلویی 26 هزار تومان به فروش می‌رسد در عراق با 36 هزار تومان به فروش می‌رسد.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۳۴
تنظیم بازار تخم‌مرغ آغاز شد/ شانه‌ای 13800 تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، گفت: تنظیم بازار تخم‌مرغ از امروز آغاز شده و هر شانه تخم‌مرغ 30 تایی به قیمت 13 هزار و 800 تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شود.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
ذائقه؛ دلیل پایین بودن سرانه مصرف ماهی در ایران است
مدیر کل دفتر آبزیان سازمان شیلات ایران با بیان اینکه دلایل مختلفی برای پایین بودن سرانه مصرف ماهی از جمله قیمت بالا، کیفیت پایین و ناآشنایی با روش های مختلف طبخ عنوان می شود، گفت: ذائقه، دلیل اصلی پایین بودن سرانه مصرف ماهی در ایران است.
یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
کمبود دان سبب رشد قیمت گوشت مرغ شد
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران علت افزایش مجدد قیمت گوشت مرغ را کمبود دان و کاهش عرضه این محصول به بازار عنوان کرد و گفت: کمبود دان نگرانی هایی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.
یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۲۳
فرصت های سرمایه گذاری در خوراک دام ایران
فرصت های تجارت و سرمایه گذاری در صنعت خوراک دام ایران در سازمان خوار وبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) بررسی شد.
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
کاهش ناگهانی ماهیان استخوانی در دریای خزر
صید ماهی کفال، سفید و کپور که مهم‌ترین گونه‌های ماهیان استخوانی دریای خزر است از بیستم مهرماه هر سال آغاز و تا اواخر فروردین سال آینده ادامه می‌یابد، این در حالی است که با کاهش شدید ماهیان دریای خزر مواجه هستیم، تاکنون آلودگی رودخانه ها، صید غیرمجاز و ایجاد سدهای لاستیکی مهم ترین عوامل این کاهش ناگهانی شناخته شده است.
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
6 ماه آینده واکسن تولید داخل بین مرغداران عرضه شود/ توصیه‌های مهم برای پیشگیری از آنفلوانزای حاد پرندگان
طی 10 سال اخیر ویروس آنفلوانزای حاد پرندگان بسیاری از واحدهای مرغداری را به تعطیلی کشاند.
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۶:۵۳
جزییات اجرای طرح واکسیناسیون فوق حاد پرندگان اعلام شد
مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی کشور، جزییات طرح واکسیناسیون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را تشریح کرد.
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۹
ضرورت توسعه نظام دامپروری صنعتی در کشور
یک مقام مسئول گفت:بازار گسترده ای در زمینه گوشت گوسفندی در دنیا وجود ندارد، از این رو چاره ای جز توسعه ساختار نظام دامپروری صنعتی در داخل نداریم.
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۳۶
رشد ۳۳ درصدی تورم تولیدکننده محصولات مرغداری‌ها در تابستان
تورم تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی در تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته با رشد ۳۳.۶۱ درصدی مواجه شد که تورم گروه مرغ ۲۷.۳۵درصد و تورم گروه تخم مرغ نیز ٥٥.٢٨ درصد است.
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۲۴
۲۰ هزار صیاد بیمه می‌شوند/ هدفگذاری ایجاد ۳۰ هزار شغل جدید
مدیر ملی طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار با اشاره به طرح های اشتغالی در اردبیل و سواحل مکران و چابهار گفت: هدفگذاری ایجاد ۳۰ هزار شغل را در دستور کار داریم. این دو طرح تا یکی دوماه آینده رونمایی می شود.
یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
مرگ هزاران ماهی در فرات/ نگرانی شدید مردم عراق درباره آلودگی آب
مرگ هزاران ماهی در آب‌های رودخانه‌ فرات و استخرهای پرورش ماهی عراق باعث شده مردم این منطقه به شدت نگران آلودگی آب و ماهیانی باشند که استفاده می‌شوند.
یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
لغو ممنوعیت صادرات مرغ
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان هرمزگان از لغو ممنوعیت صادرات گوشت مرغ و احشاء آن به صورت سرد، گرم و منجمد خبر داد.
یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
کاهش ۹۰ درصدی آنفلوآنزای طیور در آبان‌ماه
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی از کاهش ۹۰ درصدی کانون‌های بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در آبان‌ماه خبر داد و گفت: تنها سه کانون بومی و صنعتی در استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و مازندران شناسایی و معدوم شده که هیچ کدام از آن ها مربوط به مرغداری‌های مرغ گوشتی نیست.
یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۶:۵۹
پرورش ماهیان زینتی فرصتی برای اشتغالزایی
بخش های مختلف شیلات همواره مورد توجه و تاکید مسوولان در جهت اشتغالزایی و رشد و توسعه اقتصادی است که در این میان پرورش ماهیان زینتی به دلیل زودبازده بودن جایگاهی ویژه برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در این بخش دارد.
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۳۷
بارگیری نهاده های دامی با اختلالاتی روبروست/هشدار نسبت به گرسنه ماندن گاوها
یک مقام مسئول گفت: با وجود فراوانی نهاده های دامی در بنادر، اما بارگیری از سوی کامیون داران انجام نمی شود.
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۲۳
بازار تخم مرغ متعادل است/دریافت نرخ های دلخواه برای حمل و نقل نهاده های دامی
یک مقام مسئول گفت:با توجه به آنکه تولید تخم مرغ جوابگوی نیاز کشور است، از این رو مشکل خاصی در عرضه محصول وجود ندارد.
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۱۲
ذخیره انبارهای دامپزشکی نگرانی‌های تحریم را از بین می‌برد
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: اعتبارات ملی سال جاری با کاهش 30 درصد تا 50 درصد مواجه بود اما سازمان دامپزشکی نه تنها کاهش اعتبار نداشته بلکه 30 درصد نیز افزایش اعتبار داشته است.
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۰۸
ترخیص خوراک دام و حمل آن با مشکل مواجه شده‌ است/ دولت توان کمک به تولیدکننده‌ها را ندارد
رئیس هیات مدیره انجمن گاوداران کشور با بیان اینکه تولیدکنندگان و دامداران با مشکل ترخیص خوراک دام و حمل آن مواجه شده‌اند، گفت: اگر قیمت لبنیات غیرقانونی گران شده به خاطر افزایش غیرقانونی و غیر منصفانه مواد اولیه و نهاده‌های دامی است.
جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
مرغ‌های زنده مانده از آنفولانزا، از نرسیدن دان خواهند مرد
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: حواله‌ها را بندر به ما و پشتیبانی امور دام می‌دهد اما کامیون‌‌داران همکاری نمی‌کنند و ما مجبور هستیم برای سیر کردن مرغ‌ها غذای دام را از همدیگر قرض کنیم، با این وضع مرغ‌ها گرسنه می‌مانند و تلف خواهند شد.
جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
نخستین محموله دام زنده از قزاقستان وارد گلستان شد
مدیرکل راه آهن شمال شرق 2 (گلستان) از ورود نخستین محموله دام زنده از کشور قزاقستان از طریق خط آهن بین المللی قزاقستان - ترکمنستان - ایران و پایانه ریلی اینچه برون گنبدکاووس به این استان خبر داد.
پنج شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
صنعت خوراک دام و طیور؛ تشنه سرمایه های داخلی و خارجی
کارشناسان صنعت دام، طیور و آبزیان بر این باورند که با توجه به تامین یارانه ارزی واردات نهاده ها از سوی دولت، می توان تولید و اشتغال در این صنعت را با جذب سرمایه داخلی و خارجی رونق بیشتری داد.
پنج شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
ترخیص خوراک دام و حمل آن با مشکل مواجه شده‌ است/ دولت توان کمک به تولیدکننده‌ها را ندارد
رئیس هیات مدیره انجمن گاوداران کشور با بیان اینکه تولیدکنندگان و دامداران با مشکل ترخیص خوراک دام و حمل آن مواجه شده‌اند، گفت: اگر قیمت لبنیات غیرقانونی گران شده به خاطر افزایش غیرقانونی و غیر منصفانه مواد اولیه و نهاده‌های دامی است.
پنج شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
گرانی گوشت، زنگ خطری برای بهار سال آینده است
مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری کشور گفت: ما به عنوان واردکننده گوشت باید تمام فیلترهای دامپزشکی را بگذرانیم تا بتوانیم محصولی ثبت یا وارد کنیم و با مشکلات بسیاری در این ارگان مواجه می‌شویم و چندین ماه طول می‌کشد تا بتوانیم سفارشی را ثبت کنیم اما افرادی هستند که یک‌روزه کارشان انجام شده است.
دوشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
شناسایی ۲ کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی گفت: از ابتدای مهر ماه دو کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور شناسایی شده که مربوط به طیور بومی بوده است.
دوشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۵۲
صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان مشمول تحریم نیست
نماینده وزارت امور خارجه با بیان اینکه دو حوزه مواد غذایی و دارویی از تحریم‌ها معاف است، گفت: براین اساس صنایع خوراک دام،‌ طیور و آبزیان از شمول تحریم‌ها مستثنی است.
دوشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۴۴