سرویس خبری دام، طیور و آبزیان

عرضه کم باشد بازار غیررسمی رونق می یابد/فروش نهاده های دولتی در بازار غیررسمی
رییس انجمن صنایع خوراک دام وطیور و آبزیان با اشاره به اینکه وقتی واردات و تولید داخلی کنجاله سویا کاهش یابد دیگر کنجاله سویا با قیمت ۲۷۰۰تومان به دست تولیدکننده نمی رسد، گفت:برخی از تولیدکنندگان علی رغم داشتن مجوز تولید و به دلیل اختلاف بسیار زیاد قیمت دولتی و بازار غیررسمی انگیزه ای برای تولید واقعی ندارند و نهاده دولتی را در بخش تولید استفاده نکرده و سهمیه تخصیصی نهاده دولتی را در بازار غیررسمی میفروشند.
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
مرغداران فارس در انتظار تصمیم ملی برای حل مشکل نهاده‌ها
کمبود عرضه نهاده‌های دولتی به مرغداری‌های فارس و گران بودن و کمیاب بودن این نهاده‌ها در بازار آزاد به یک مشکل اساسی پیش‌روی واحدهای مرغداری استان تبدیل شده که حل این مشکل نیازمند تصمیم‌گیری در سطح ملی است.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
راستی: چرا واردات نهاده های دامی کشور به مافیا واگذار شده است؟
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات نهاده های دامی گفت که چرا واردات نهاده های دامی کشور تنها به چند نفر مافیا واگذار شده است؟
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
مرغداران تخلف نمی‌کنند / همه فرایندها در سامانه ثبت می‌شود
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی گفت: امکان اینکه مرغداران بتوانند نهاده دریافت کنند و سپس با معدوم کردن جوجه‌ها، این نهاده ها را در بازار آزاد بفروشند عملا وجود ندارد .
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
تولید کره ایرانی کفاف بازار را می‌دهد
بنی طبا گفت: ذخایر کره وارداتی تا پایان شهریور به اتمام می‌رسد، اما تولید داخلی کره به قدری گسترش یافته که کفاف نیاز بازار‌های داخل را می‌دهد.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
هشدار درباره کاهش جوجه‌ریزی
رئیس هیات‌مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: قیمت مرغ و تخم‌مرغ در مسیر واقعی‌سازی قرار گرفته اما ستاد تنظیم بازار بدون اطلاع از هزینه تولید مرغ با دخالت و قیمت‌گذاری غیردقیق، مشکلات فراوانی برای این بخش به وجود آورده است.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۴
افزایش کشتار به‌خاطر گرسنگی دام‌ها
کمبود نهاده‌های دام و طیور باعث افزایش قیمت این کالاهای اساسی شده و درحالی‌که تولیدکنندگان و واردکنندگان برای گردش اقتصاد امنیت غذایی کشور تلاش می‌کنند واسطه‌ها و امتیازهایشان چوب لای چرخ تولید کشور گذاشته و تولیدکنندگان با ضرر به کارشان ادامه می‌دهند. از یکسو دست مصرف‌کننده از گوشت به‌عنوان کالای اساسی دورتر می‌شود و از سوی دیگر دامدار تمایلی به ادامه تولید و ضرر ندارد. از این‌رو تولیدکنندگان دام‌هایشان را زودتر راهی کشتارگاه می‌کنند تا هزینه‌های صنعتشان کاهش یابد.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۲
تولید میگو در روستاها، اشتغال را افزایش می‌دهد/ اگروتوریسم در دستور کار است
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: برای تولید مولد میگو یا تخم چشم زده ماهی هم می‌توانیم در روستاهایی که حساسیت وجود ندارد، در استخرهای کوچک تولید مولد داشته باشیم که این کار به اشتغال و اقتصاد خانواده کمک خواهد کرد.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۱
6 دلیل آشفتگی بازار نهاده/ وزارت جهاد کشاورزی درباره نهاده‌های وارداتی شفاف عمل نمی‌کند
کنجاله به 5 برابر قیمت مصوب در بازارهای سیاه به فروش می‌رود، قیمت ذرت به کیلویی 5 هزار تومان رسیده ومرغداران هم می گویند پیدا کردن این نهاده ها در بازار مانند سوزن در کاهدان است.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۰۹
واردکنندگان نقشی در توزیع نهاده‌ها ندارند
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: واردکنندگان نهاده‌های دامی صرفا مباشر دولت در تامین نهاده‌های دام و طیور هستند و هیچ نقشی در توزیع این کالاها ندارند.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۰۳
توزیع نهاده‌های دامی مکانیزه انجام می ‌شود
معاون وزیر جهاد گفت: با اضافه شدن تولیدکنندگان به سامانه بازارگاه، توزیع دستی و خارج از سامانه نهاده‌های دامی متوقف و توزیع مکانیزه و اتوماتیک جایگزین شده است.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۵۶
قاتل نامرئی جوجه‌ها
ریال توزیع رانت با ارز ۴۲۰۰ تومانی، این بار در بازار دان مرغ - سویا و ذرت- اکران شده و عوارض تلخ آن به صورت «معدوم‌سازی جوجه‌ها» بروز پیدا کرده است.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
رشد 44 درصد عرضه دام به کشتارگاه‌¬‌ها به بهای فلج شدن دامداران
به استناد آمار تعداد دامها در بهار امسال نسبت به بهار گذشته تغییری نداشته، اما تولید گوشت در کشتارگاه‌ها 44درصد افزایش دارد، روانه شدن دام به کشتارگاه به دلیل گرانی خوراک و سیاست‌های نامناسب صادرات و واردات دلیل این تناقض است.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
معمای بازار نهاده دام/قیمت جهانی کنجاله سویا با دلار ۲۷ هزار تومانی نصف قیمت بازار ایران
قیمت جهانی کنجاله سویا حتی با در نظر گرفتن دلار ۲۷ هزار تومانی در بازار آزاد، نصف بازار ایران است.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
تعهد دولت برای تامین نهاده‌ها
غلامرضا نصرت عضو هیات‌مدیره اتحادیه البرز اظهار داشت : مبرهن و روشن است که این قیمت با احتساب اینکه دولت به تعهداتی که داده پایبند باشد ماندگار می‌ماند و اگر شرایط بد کنونی تولیدکنندگان ادامه پیدا کند قیمت‌ها دوباره بالا می‌رود.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۰۶
تولید تخم‌مرغ کاهش یافت / آینده بازار تخم مرغ در گرو ساماندهی نهاده‌های دامی
رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار چالش تامین نهاده‌های دامی را علت اصلی کاهش تولید و گرانی تخم مرغ در بازار اعلام کرد.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۳۱
تامین ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای فصل پاییز
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام از تامین و توزیع ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای فصل پاییز خبر داد.
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
انباشت ۳۰۰ هزار راس دام سنگین در دامداری ها
مقدسی از انباشت ۳۰۰ هزار راس دام سنگین در دامداری‌ها خبر داد و گفت: قیمت منطقی هر کیلو گوشت گوساله ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان است.
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
عشایر کشور سالانه ۶ میلیون تُن انواع محصولات تولید می‌کنند
رییس سازمان امور عشایری کشور گفت: عشایر جامعه‌ای مولد، کم‌توقع و خوداتکا هستند و سالانه ۶ میلیون تُن انواع محصولات دامی، زراعی، باغی و صنایع دستی تولید می‌کنند.
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
مصرف گوشت مرغ‌هایی که خودخوری کرده‌اند خطرناک است؟
یک دامپزشک در خصوص بیماری کانیبالیسم و مصرف گوشت مرغ‌هایی که درگیر این بیماری شده‌اند گفت: مصرف گوشت در صورت عفونی نشدن لاشه مشکلی نداشته اما این بیماری از نظر همه گیری باید درمان و بعد کشتار انجام شود.
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
آماده‌باش صیادان مازندران برای رفتن به دریا
کمیته مدیریت صید شیلات ایران فصل صید ماهیان استخوانی دریای خزر در مازندران را امسال طی تاریخ پانزدهم و بیستم مهر ماه تعیین کرد و صیادان استان نیز این روزها با آماده‌سازی تورها و دیگر ادوات صیادی خود را در سال جهش تولید برای رفتن به دریا آماده می‌کنند.
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۴
ایران در تولید ماهی قزل آلا رتبه اول دنیا را دارد
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: ایران در تولید ماهی قزل آلا رتبه اول دنیا، در تولید ماهی کپور رتبه پنجم، در تولید خاویار رتبه دوم و در تولید گوشت ماهی های خاویاری رتبه سوم دنیا را دارد.
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۰
کوتاهی وزارت جهاد منجر به نابسامانی بازار نهاده‌های دامی شد
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی با بیان اینکه با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات نهاده‌های دامی، یک حلقه فساد شکل گرفته است،گفت: کوتاهی وزارت جهاد در بهمن ۹۸ موجب وضعیت فعلی بازار شده است.
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
تحقق جهش تولید در گرو تامین نهاده‌های دامی
تامین نهاده‌های دامی به دلیل تاثیر مستقیم بر تولید غذای مصرفی از اهمیت، حساسیت و ضرورت فراوان برخوردار است و در سالی که به عنوان جهش تولید نام‌گذاری شده است این اهمیت و حساسیت فزونی می‌یابد.
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۱۲
صیادان آزادشده از چنگال دزدان دریایی بیمه می‌شوند
مدیرکل صید و صیادی شیلات ایران درباره سه صیادی که دو هفته گذشته عنوان کردند علی‌رغم اسارت در چنگال دزدان دریایی به مدت ۶ سال بیمه‌ای نداشتند، گفت: تلاش می‌کنیم تا دو هفته آتی بیمه این صیادان برقرار شود.
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
برداشت میگو آغاز شد؛ تولید میگو به ۳۵ هزار تن می‌رسد
مدیر عامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان گفت: امسال پیش بینی‌ها حاکی از آن است که تولید میگو به ۳۰ تا ۳۵ هزار تن برسد.
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
نیازی به واردات کره نداریم/ مشکل درست می‌کنند تا رانت بگیرند
رئیس هیئت مدیره اتحادیه دامداران ایران می گوید: : در حال حاضر کمبودی برای کره وجود ندارد، اما در صورتیکه حمایت نشود در سال های آینده شاهد این کمبود ها خواهیم بود. مهاجرت نیز می تواند تاثیر گذار باشد اما مشکل اصلی که وجود دارد، عدم وجود نهاده کافی و قیمت گذاری صحیح است. تمامی محصولات لبنی از شیر تولید می شود که آن را باید مدیریت کرد
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲