یادداشت

صنعت پخش و غذا؛ دو حلقه انکارناپذیر
جهت دستیابی به سیستم یکپارچه در حوزه‌ توزیع و پخش، ضروری است که چارچوب‌مند فکر کنیم، بنابراین یکی از مهم‌ترین کارها برای توسعه‌ متوازن در این صنعت، استانداردسازی فرآیندها و اجرای دقیق آنها در همه نقاطی است که یک شرکت توزیع در آنها فعالیت می‌کند؛ اگرچه این امر نباید مانع از درنظر گرفتن نیازهای محلی شود. ...
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران
تعاونی‌های روستایی قبل از هر چیز یک سازمان اقتصادی، بنگاه و نوعی سازه اقتصادی با مشارکت افرادی با منافع مشترک به شمار می‌روند که در محیطی به شدت ناپایدار و پر از ریسک های متنوع قرار داشته و توان دسترسی به مواد، منابع اولیه و قیمت های کالاهای مصرفی و حتی تولیدی آن‌ها تحت تأثیر عواملی بسیار فراتر از کنترل آنها در حوزه "اقتصاد سیاسی غذا" قرار دارد. ...

مهترین اخبار صنعت غذا

اخبار اقتصادی

قیمت مرغ به کانال ۱۶ هزار تومانی رسید
چهار آیین گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۶ هزار تومان است.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
شرایط ثبت سفارش کالاهای گروه ۴ در مناطق آزاد اعلام شد
بخشنامه مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره ثبت سفارش کالاهای گروه ۴ در مناطق آزاد به صورت محدود و جزئیات آن از سوی معاون فنی و امور گمرکی به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
استاندارد گلاب و اسانس گل‌محمدی بازنگری می‌شود
استاندارد گلاب واسانس گل محمدی با حمایت دفترهماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کانون گل محمدی و گیاهان معطر بازنگری و به روز می شود.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
کمبود سیب در شهر تولیدکننده اش
رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهرداری ارومیه گفت: ارومیه تولید کننده اول سیب در کشور بوده اما امسال به وارد کننده سیب تبدیل شده است.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
چرا قیمت مرغ باز هم افزایش یافته؟
در حالی‌که برخی از کارشناسان، صادرات و افزایش قیمت نهاده‌ها را دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ می‌دانند اما معتقدند نباید ردپای قاتلی به نام نیوکاسل را نادیده گرفت.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
تامین 82 درصد انرژی غذایی مردم از تولیدات داخل است
معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: اکنون بیش از 82 درصد انرژی مورد نیاز غذایی و 86 درصد پروتئین مردم از تولیدات داخل کشور تامین می شود.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۲۵
30 هزارتن مرغ گرم تنظیم بازاری از هفته آینده عرضه می شود
یک مقام آگاه در وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: برای متعادل سازی بازار گوشت مرغ، هفته آینده 30 هزارتن از این محصول با نرخ 11 هزار و 500 تومان به بازار عرضه می شود.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۲۳
افزایش ۴۰۰ میلیون تومانی هزینه آجیل‌فروشی در خراسان‌شمالی
رئیس اتحادیه آجیل‌فروشان بجنورد گفت: یک آجیل‌فروشی در بجنورد باید حداقل ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه داشته باشند تا بتوانند آجیل موردنیاز خود برای فروش در ایام عید خریداری کند.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۱۸
توزیع گسترده مرغ تنظیم بازاری با قیمت ١١ هزارو ۵۰۰ تومان
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از توزیع گسترده مرغ گرم تنظیم بازاری با قیمت ١١ هزار و ٥٠٠تومان در بازار خبر داد و گفت:قیمت مرغ در دو روز اخیر ١۵٠٠ تومان کاهش داشته و روند همچنان کاهشی است.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۱۳
مجوز واردات ۱۴۰ میلیون دلار کالاهای مصرفی به مناطق آزاد صادر شد
گمرک ایران مجوز واردات تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار از کالاهای گروه ۴ را به مناطق آزاد صادر کرد.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۱۱
ذخیره ۴۰هزارتن مرکبات برای تامین نیاز بازار شب عید
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بنا بر گزارش‌های دریافتی دولت میزان ۴۰ هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید را ذخیره کرده و از این نظر جای نکرانی وجود ندارد.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۰۶
تولید تخم مرغ به یک میلیون تن می رسد/ احتمال وضع عوارض برای صادرات تخم مرغ
نبی پور گفت: طبق اظهارات وزارت جهاد کشاورزی سال آینده یک میلیون تن تخم مرغ در کشور تولید خواهد شد که حداقل ۱۵۰ هزارتن از این میزان باید صادر شود.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۰۲
گرانی گوشت ارتباطی به قاچاق دام ندارد/ آدرس غلط می‌دهند
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ارائه آماری از کشفیات میزان قاچاق دام، گفت: گرانی گوشت قرمز نمی‌تواند مربوط به قاچاق دام باشد و برخی آدرس غلط می‌دهند.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۵۵
پشت پرده افزایش قیمت گوشت قرمز
«قاچاق دام»، «ورود دلالان به بازار گوشت» و «موج سواری برخی سوء‌استفاده‌گران از آشفته بازار گوشت» از جمله اتفاقاتی است که این روزها پیرامون وضعیت گوشت قرمز در رسانه ها منتشر شده است.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
روش جدید توزیع گوشت تنظیم بازاری امروز ابلاغ می شود
معاون وزیر جهاد با بیان اینکه روش جدید توزیع گوشت تنظیم بازاری امروز ابلاغ می شود،گفت:طی حدود دو هفته اخیر قاچاق دام کاهش یافته است.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
کاهش قیمت مرغ در بازار/ ارزانی بیشتر به شرط کاهش هزینه‌ها
مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان مرغ گوشتی تهران اعلام کرد که طی دو روز گذشته و با توزیع گوشت مرغ تنظیم بازاری قیمت این محصول پروتئینی تا بیش از ۱,۵۰۰ تومان در بازار کاهش یافته و در صورت ادامه این روند و کنترل هزینه‌ها با واگذار کردن تصدی‌گری به مرغداران ارزانی گوشت مرغ ادامه خواهد داشت.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
پیش‌بینی بانک مرکزی برای بازگشت یک میلیارد و 700 میلیون دلار، ارز به کشور/ثبت سفارش تسهیل می‌شود
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: با توجه به بخشنامه اخیر بانک مرکزی که مشوق‌هایی برای صادرکنندگانی که ارز را به کشور بازگردانده‌اند، در فروش اسکناس به صرافی‌ها در نظر گرفته است، پیش‌بینی بانک مرکزی این است که یک میلیارد و 700 میلیون دلار در این بازه زمانی، ارز به کشور برمی‌گردد و عرضه ارز بیشتر خواهد شد.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
هر چیزی گران شد آنقدر نخرید تا ارزان شود
رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با تاکید بر اینکه از مردم می‌خواهم از گرانی استقبال نکنند، خاطرنشان کرد: در هیچ جای دنیا مردم برای خرید کالایی که بی دلیل گران شده به سمت فروشگاه‌ها هجوم نمی‌برند و مردم با کنترل خرید خود، به ثبات و کاهش قیمت در بازار کمک کنند.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
افزایش صادرات؛ دلیل گرانی صیفی‌جات/تکذیب کمبود و گرانی نارنگی
رئیس اتحادیه میوه وسبزی با بیان اینکه دلالان صیفی جات را سرِ زمین از کشاورز خریداری وصادر می‌کنند وهمین دلیل گرانی این محصولات است،گفت:صادرات وقتی باعث نوسان قیمت در داخل شود،باید کنترل شود.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
بررسی سلامت گوشت قرمز داخلی و وارداتی با "دامپزشکی" است
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره مباحث مطرح مبنی بر سلامت گوشت‌های قرمز وارداتی، گفت: همکاران ما مراکز عرضه گوشت را از نظر سلامت محیط عرضه بررسی می‌کنند، اما بررسی سلامت گوشت قرمز داخلی و وارداتی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور است.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۲۵
زمان جدید پرداخت "بسته حمایتی" به جاماندگان اعلام شد
مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از زمان جدید واریز نقدی "بسته حمایتی" به خانواده‌هایی که این بسته‌ها را دریافت نکرده‌اند خبر داد و گفت: یک‌میلیون نفر در این مرحله بسته خود را دریافت می‌کنند.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۰۹
کاهش 40 درصدی مصرف گوشت در بجنورد
رئیس اتحادیه قصابان بجنورد گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز تولید داخل استان خراسان شمالی موجب شده تا میزان خریداری و مصرف این نوع گوشت در بجنورد ۴۰ درصد کاهش یابد.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۰۵
راهکار وزیر جهاد کشاورزی برای کنترل قیمت گوشت
سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت که وزیر جهاد کشاورزی راهکار متعادل سازی قیمت گوشت را واردات بیشتر گوشت می‌داند.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۳
آرامش بر بازار شب عید حاکم خواهد بود
تشکل های اتحادیه بارفروشان و میوه فروشان در نشستی با رئیس اتاق اصناف ایران، اعلام کردند با تمهیداتی که تاکنون اندیشیده شده، «تامین، تهیه و توزیع میوه ایام پایانی سال» با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد و آرامش بر فضای بازار شب عید حاکم خواهد بود.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸
اسپانیا و امارات نصف زعفران ایران را به نام خود صادر می‌کنند
اسپانیا و امارات با خرید ۵۰ درصد زعفران ایران در صدر مشتریان زعفران صادراتی ایران قرار دارند که پس از انجام تغییراتی در بسته بندی و بعضاً کیفیت، آن را به کشورهای دیگر صادر می کنند.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۲
کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم/ نرخ واقعی هر کیلو مرغ ۱۵۵۰۰ تومان
حجت گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مبنی بر افزایش تولید، کمبودی در عرضه مرغ شب عید در بازار وجود ندارد.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۸
هدفمندی در بخش تولید اجرا نشد
یک مقام مسئول با بیان اینکه یارانه‌ای به بخش تولید پرداخت نشد، گفت: هدفمندی در عمل به هدرمندی تبدیل شد.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۴
شایعه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بر نوسان بازار دامن زد/ کمبودی در توزیع برنج خارجی وجود ندارد
آقاطاهر شایعه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در روز‌های اخیر را دلیل اصلی نوسان قیمت اقلامی همچون حبوبات و شکر در بازار اعلام کرد.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۲
رشد ۱۴۶ درصدی واردات گوشت در سال ۹۷/ تولید گوشت در داخل کاهش نداشته است
بصیری گفت: واردات ۹۷ هزار تن گوشت منجمد گوساله و ۳۶ هزار تن گوشت گوسفندی بیانگر رشد ۱۴۶ درصدی واردات است.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
واکنش تشکل‌های تولیدی به واردات مرغ/افزایش ۸ درصدی تولید در کشور
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه نیازی به واردات مرغ نیست،گفت: ارزی که می‌خواهند صرف واردات کنند را به تولیدکنندگان بدهند وماهمان میزان مرغ را ۱۰ درصد ارزان‌تر تحویل می‌دهیم.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »

مقاله علمی

گفتگو

گزارش