یادداشت

تفکر صادراتی نقطه شروع صادرات پایدار و مستمر /  تحریم استثنایی ترین فرصت
از ابتدای فعالیت گروه صنعتی و پژوهشی زر در صنایع غذایی کشور تفکر صادراتی در میان مدیران ارشد به خصوص جناب آقای مرتضی سلطانی بنیانگذار این گروه بوده است. استراتژی اصلی این هلدینگ در زمینه صادرات تأکید بر روش های پایدار و مستمر است چرا که صادرات پایدار باعث حضور یک برند و یک کالا به صورت مستمر در یک بازار می شود و این باعث نفوذ و عمق صادرات در کشورهای هدف می شود و منجر به ماندگاری یک برند در طول سالیان متمادی است. ...
بخریم تا گران‎تر شود یا نخریم که ارزان شود؟
ما با دیگر کشورها خیلی خیلی متفاوتیم. آنها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گرانتر شود و این فرهنگ باید تغییر کند. ...

مهترین اخبار صنعت غذا

اخبار اقتصادی

توزیع‌کنندگان عمده گوشت سهمیه دولتی می‌گرفتند؛ آزاد می‌فروختند/ برخی رستوران‌داران برای سهمیه بیشتر آدم اجیر می‌کردند/ قاچاق دام کاهش یافته است
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: در برخی فروشگاه‌ها مانند میادین پر رفت و آمد، طبق گزارش‌هایی که به ما رسیده، رستوران‌های اطراف این اماکن 10 نفر را با پرداخت پول در صف خرید می‌آوردند و به اندازه 10 سهمیه دریافت می‌کردند که برای جلوگیری از این سوءاستفاده در این میادین هم توزیع گوشت با کارت ملی صورت می‌گیرد.
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۵۲
بانک‌ها چقدر به واحدهای تولیدی وام دادند؟
از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب طرح رونق تولید به ۲۱۴۱ واحد تولیدی کوچک و متوسط، رقمی معادل ۳ هزار و هشت میلیارد و ۳۴۷ میلیون تومان پرداخت شده است.
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۲۶
فرار از مالیات در زیرزمین‌های اقتصاد ایران
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران، گفت: اقتصاد ایران اقتصادی زیرزمینی است، به عبارتی اقتصادیست که عملیاتش را مخفی می‌کند تا مالیات ندهد.
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۱۹
از شیطنت وارد کنندگان خوراک تا کاهش 30 درصدی مرغ در کشتارگاه‌ها
رئیس اتحادیه صنف پرنده و ماهی تهران، با تشریح دلایل افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار، گفت: قیمت مرغ امروز به کیلویی 12600 تومان رسیده است و اگر شرایط فراهم باشد 1.5 ماه دیگر قیمت پایین می‌آید.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۲
قیمت موز با دلار بالا و پایین می‌رود
رئیس اتحادیه میوه فروشان استان البرز گفت: مشکلی در تأمین میوه شب یلدا نداریم و میوه به اندازه کافی وجود دارد.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۹
نباید مواد اولیه تولید در گمرک بماند
وزیر صنعت، معدن و تجارت اجرای قوانین مختلف را برای شرایط غیر تحریمی دانست و تصریح کرد: مواد اولیه و ملزومات تولید نباید برای ترخیص در گمرک معطل شوند.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳
غذای لاکچری نشین‎ها از «ژامبون گوزن» تا «سیب چوبی و موز قرمز» +عکس
فهمیدن اینکه فاصله ثروتمندان و فقرای تهران هر روز بیشتر می‌شود، چندان سخت نیست؛ نه نیازی به آمارهای رسمی دارد، نه داده‌های منحنی لورنز و مقایسه ارقام ضریب جینی؛ شاید نگاهی به سبد خرید ساکنان محله‌های دیپلمات‌نشین تهران همه چیز را روشن کند.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
عرضه گوشت با کارت ملی در میادین پایتخت آغاز شد
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران اعلام کرد: توزیع گوشت قرمز منجمد طرح تنظیم بازار با ارائه کارت ملی در 22 میدان پایتخت آغاز شده است.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
کاهش ۳۰۰ تومانی نرخ تخم مرغ در بازار/واردات ۲ هزار تن تخم مرغ در راه است
یک مقام مسئول، از کاهش 300 تومانی نرخ تخم مرغ نسبت به چند روز گذشته درب مرغداری خبر داد.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
کمبود تولید عامل گرانی پسته/ مردم امسال را تحمل کنند
در شرایطی که قیمت پسته در بازار افزایش و نوسان شدیدی داشته و به کیلویی حدود ۲۰۰ هزار تومان رسیده است، رئیس انجمن پسته اعلام کرد که تولید این محصول به یک پنجم پارسال رسیده است و بازار صادراتی پسته را هم شدیدا تحت تاثیر قرار داده اما مردم امسال را تحمل کنند تا از این مشکل عبور کنیم.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
آخرین تحولات بازار میوه و صیفی/کمبودی در توزیع میوه شب یلدا وجود ندارد
یک مقام مسئول گفت: با توجه به افزایش تقاضا در آستانه شب یلدا، قیمت اقلام میوه نسبت به هفته گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
ممنوعیت صادرات، قاچاق دام سنگین را افزایش داد
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه قاچاق دام دلیل اصلی گرانی گوشت است،گفت:قیمت دام سنگین زنده نسبت به سال قبل حدود ١٠ درصد افزایش یافته است.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
اعتراض به ابلاغ قیمت ۹۸۰۰ تومان برای مرغ
تشکل‌های صنعت طیور، در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار تجدید نظر در قیمت ابلاغی ۹۸۰۰ تومان برای مرغ شدند و اعلام کردند:ادامه این روند منجر به خروج تولیدکنندگان از چرخه تولید می شود.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
پنج راه هدر ندادن پول در فروشگاه ها
حفظ قدرت خرید و استفاده بهتر از درآمد در شرایط کنونی اقتصادی یکی از دغدغه های اصلی خانوارهای ایرانی بویژه طبقه متوسط کارگر و کارمند است.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۲۶
نوسانات قیمت میوه در رتبه نخست تورم/تولیدکنندگان و توزیع کنندگان از مشکلاتشان می گویند
میوه با تورم قریب به ۷۸ درصدی، بیشترین افزایش قیمت را به نسبت مدت زمان مشابه سال قبل به خود اختصاص داده است.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۲۰
صادرات یک کیلو زعفران برابر با ۱۵ بشکه نفت است/حداکثر قیمت هر کیلو طلای سرخ ۱۱ میلیون تومان
نایب رئیس شورای ملی زعفران، صادرات یک کیلو طلای سرخ را برابر با ۱۰ تا ۱۵ بشکه نفت اعلام کرد.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۳۸
ممنوعیت واردات برنج فعلاً منتفی است
مدیر کل تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به کسری برنج در کشور، گزینه ای برای ممنوعیت واردات آن نداریم زیرا در غیر این صورت قیمت هرکیلوگرم برنج خارجی در بازار به ۱۱ هزار تومان و برنج ایرانی به ۲۰ هزار تومان می رسد.
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۳۶
نبود جوجه مرغ را گران کرد
رییس اتحادیه مرغ و ماهی با بیان این‌که اگر مشکلات پرورش و تولید مرغ حل نشود روند افزایشی قیمت آن ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: به واسطه افزایش قیمت نهاده‌های دامی جوجه یک روزه و هزینه‌ حمل و نقل، قیمت مرغ روند افزایشی به خود گرفته است.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
750 هزار تن سیب در سردخانه ها ذخیره شد
مدیرکل دفتر امور میوه های سردسیری و خشک وزارت جهادکشاورزی از ذخیره سازی 750 هزار تن سیب در سردخانه های کشور برای تامین نیاز هموطنان خبر داد و گفت: پیش بینی لازم برای تامین بازار شب یلدا و عید نوروز انجام شده است.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
گرانی مواد پروتئینی دلیل افزایش قیمت مرغ است
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه بالا رفتن قیمت سایر مواد پروتئینی دلیل افزایش تقاضا برای مرغ و رشد نرخ این کالا است،خواستار برنامه ریزی برای صادرات شد.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
۹۶۹ هزار تن برنج وارد شد/ کاهش ۱۲ درصدی واردات
طی هشت ماه ابتدای سال جاری، ۹۶۸ هزار و ۸۴۰ تن برنج وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲.۱۱ درصد کاهش یافته است.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
افت 30 درصدی واردات موز به کشور
بررسی آمارهای تجارت خارجی نشان میدهد، در ۸ ماهه ابتدایی سال واردات موز با افت قابل توجه ۳۰ درصدی مواجه شده است.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
دولت چاره‌ای جز واردات گوشت منجمد ندارد/ گوشت گرم در خرده فروشی‌ها 70 هزار تومان عرضه می‌شود/ افزایش اجاره قصابی‌ها از سوی اتباع خارجی
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: وضعیت ذخایر دام کشور مناسب نیست و با کمبود شدید دام مواجه هستیم. همین امر باعث افزایش 5 تا 6 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار شده است.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۱۷
اما و اگرها و 5 ابهام درباره معافیت جدید در مناطق آزاد
هیأت وزیران برای کمک به تولید و حفظ اشتغال، 1400 بنگاه تولیدی را در مناطق آزاد 7گانه از ثبت سفارش واردات مواد اولیه معاف کرد. شهرک‌های صنعتی سرزمین اصلی، 30برابر مناطق آزاد، دارای واحد تولیدی و 10برابر نیروی کار مناطق آزادند.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۰۵
خروج ۱۰ میلیارد دلار ارز برای خرید محصولاتی که تولید آن آسان است
واردات سوزن، قرقره، فرغون، بیل، کلنگ و ... نه تنها باعث خروج ارز از کشور می‌شود بلکه وابستگی هرچه بیشتر به بیگانگان را فراهم می‌کند.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۴۰
توزیع گوشت منجمد با کارت ملی «من‎درآوردی» است
برخی از فروشگاه‌ها و میادین میوه و تره بار که توزیع‌کننده گوشت‌های منجمد تنظیم بازاری هستند، این محصولات را تنها به سرپرستان خانوار و با ارئه کارت ملی عرضه می‌کنند که اقدامی «من درآوردی» است.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۰۷
جنگل؛ خسته از طرح های غیر کارشناسی دولت
کاهش اراضی جنگلی در چند دهه گذشته موجب شده تا دولتمردان سیاست های مختلفی را تدوین کنند و طرح های متعددی همچون خروج دام از جنگل و تنفس جنگل را به اجرا برسانند، طرح خروج دام از جنگل در ابتدا مفید و اثر گذار دیده می شد اما رفته رفته نه تنها از کاهش اراضی جنگلی نکاست بلکه با خارج ساختن دامداران از جنگل و تحمیل هزینه های تولید به آن ها زمینه برچیده شدن دامدارای های جنگلی و حافظان بومی را به وجود آوردند.
یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۹
روزانه 140 تن تخم مرغ دولتی در پایتخت عرضه می شود
مدیرکل پشتیبانی و امور دام استان تهران اعلام کرد: روزانه 140 تن تخم مرغ با نرخ دولتی و با شانه ای 13 هزار و 800 تومان در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای پایتخت عرضه می شود.
یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱
کمبود دام زنده در میادین/ قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۷۰ هزار تومان
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، افزایش قاچاق دام از مرزهای کشور و کمبود در میادین را دلیل اصلی نوسان قیمت گوشت اعلام کرد.
یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹
بورس کالا موجب بهبود کیفت تولید زعفران در کشور شده است
یک کارشناس صنعت زعفران گفت: ورود زعفران به بورس کالا موجب شده تا کشاورزان با کاشت و برداشت با کیفیت‌تر زعفران، سود بیشتری را از این جهت نصیب خود کنند که این موضوع در مجموع موجب بهبود شرایط کاشت و برداشت زعفران در کشور شده است.
یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »

مقاله علمی

گفتگو

گزارش