یادداشت

چرا سرمایه‌گذاران از صنعت گریزانند؟
کمتر کشوری را در جهان می‌توان یافت که مسوولان آن بیش از زمامداران کشور ما در ضرورت حمایت از تولید و صنعت سخن بگویند. اعضای کابینه و نمایندگان مجلس در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌هایشان تلاش برای رونق تولید و صنعت را اولویت نخست کاری خود قلمداد می‌کنند. ...
ناکامی ۸۰ میلیارد دلاری درپسابرجام
سرمایه‌گذاران خارجی آمدند و همه چیز را به چشم خود دیدند. از نزدیک با مقامات و تجار ایرانی مذاکره کردند و متوجه شدند فضای کسب‌وکار و کارآفرینی در ایران مساعد نیست و بخش‌خصوصی واقعی هنوز شکل نگرفته است؛ متوجه شدند سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادی در ایران عمدتا وابسته به درآمدهای نفتی است و سهم بخش‌خصوصی در تشکیل سرمایه در ایران تقریبا هیچ است. ...

مهترین اخبار صنعت غذا

اخبار اقتصادی

افت ۱۰ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار / نرخ هر کیلو شقه گوسفندی به ۹۶ هزار تومان رسید
ملکی از افت ۱۰ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ ۹۶ تا ۹۸ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.
پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
امکان کاهش قیمت گوشت گوساله تا ۷۵ هزار تومان
به گفته رییس انجمن صنفی گاوداران، با عرضه مستقیم گوشت از سوی تولیدکنندگان، قیمت گوشت گوساله به ۷۵ هزار تومان کاهش می‌یابد.
پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۱۸
افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار/ قیمت مرغ به ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسید
یوسف خانی از افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان است.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰
کاهش ۱۰ هزار تومانی قیمت دام زنده سنگین
کلامی گفت: میزان کاهش قیمت دام زنده سنگین در حدود ۱۰ هزار تومان برآورد می‌شود.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
صادرات ۶.۵ میلیارد دلاری
مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی، ارزش صادرات محصولات کشاورزی ایران را ۶.۵ میلیارد دلار اعلام کرد.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
صادرات رب گوجه‌فرنگی در حجم‌های متفاوت، تا یکم دی ماه بلامانع است
صادرات رب گوجه فرنگی در حجم های متفاوت، بر اساس اعلام گمرک جمهوری اسلامی ایران، تا تاریخ یکم دی ماه سال جاری، بلامانع اعلام شد.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
قیمت گوشت قرمز با واردات، کنترل می‌شود
وزیر جهاد کشاورزی گفت: کنترل قیمت گوشت قرمز در بازار، با واردات این کالا امکان‌پذیر بوده و البته متولی آن وزارت صمت است.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
آخرین قیمت انواع گوشت قرمز در میادین میوه و تره‌بار + جدول قیمت
سازمان میادین میوه و تره بار آخرین قیمت انواع گوشت گوسفندی و گوساله را اعلام کرد. در بین انواع گوشت قرمز هر کیلوگرم ماهیچه گوسفندی بسته‌بندی شرکتی با قیمت 112هزار تومان گران‌ترین و هر کیلوگرم دنبالچه گوساله بسته‌بندی در محل با قیمت 49 هزار تومان ارزان‌ترین انواع گوشت قرمز عرضه شده در میادین میوه و تره‌بار هستند.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
تخلف از نرخ‌های جدید نان در برخی نانوایی‌ها
بررسی‌های انجام شده از برخی نانوایی‌های سطح شهر نشان می‌دهد که برخی نانوایی‌ها نرخ‌های جدید اعلامی نان را رعایت نمی‌کنند.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
برداشت نوبرانه زعفران آغاز شد/حداکثر قیمت هر کیلو طلای سرخ نو ۱۰ میلیون تومان
میری از برداشت نوبرانه زعفران خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو زعفران نو ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان است.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
جزئیات انتقال مالیات به حلقه نهایی؛ بازار مصرف و مصرف کننده‌
صادقی گفت: اغلب واحد‌های صنعتی از نحوه تشخیص و وصول مالیات بر ارزش افزوده گلایه‌مند و خواستار انتقال آن به حلقه نهایی هستند.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
طرح تشکیل وزارت بازرگانی مسکوت ماند/ آیا ایجاد وزارتخانه جدید مشکلات تولید را حل می‌کند؟
باوجود مخالفت تشکل های بخش کشاورزی و برخی نمایندگان مجلس، شورای نگهبان در چند روز اخیر طرح تشکیل وزارت بازرگانی را به سبب مغایرت با قانون تمرکز رد کرد.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۴۷
چکش کاری طرح تفکیک وزارت بازرگانی در کمسیون صنایع مجلس
رضیان گفت: آیین‌نامه طرح تشکیل وزارت بازرگانی که از سوی شورای نگهبان رد شده بود، مجدد در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود تا ایراداتی که شورای نگهبان مطرح کرد بود برطرف شود.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
اُفت ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار/قیمت هر کیلو مرغ به ۱۳ هزار تومان رسید
حجت از اُفت ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۱۲ هزار تا ۱۳ هزار تومان است.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
پیش بینی کاهش ٣٧ درصدی تولید شکر
مشاور عالی سازمان نظام صنفی کشاورزی با اشاره به پیش بینی کاهش ٣٧ درصدی تولید شکر در سالجاری گفت: با توجه به قیمت اعلام شده برای چغندرقند، نگران وضعیت کشت این محصول در سالجاری هستیم.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
عدم درج قیمت و وزن چانه نان در برخی نانوایی‌ها
بررسی‌های میدانی از نانوایی‌های مرکز شهر نشان می‌دهد که علی‌رغم مصوبه قانونی برای اعلام وزن چانه و قیمت نان در محل نانوایی، برخی از آنها این قانون را رعایت نمی‌کنند.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
ذخیره میوه شب عید آغاز شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت دولت برای حمایت از کشاورزان و ذخیره کردن میوه مورد نیاز در ایام پایانی سال، اقدام به خرید سیب تولیدی کشور کرده است.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
قیمت مرغ در بازار تثبیت شد
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور گفت: در چند هفته اخیر هر کیلوگرم مرغ با کمترین نوسان در محدود قمیتی 13 هزار تا 14 هزار و 500 تومان ثبت شده است.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
خریداری ۲۰ هزار تن سیب درختی به منظور ذخیره سازی شب عید
کلامی گفت: یش بینی شده است حدود بیست هزار تن سیب درختی ممتاز به منظور ذخیره سازی شب عید خریداری شود.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
ارزش صادرات گیاهان دارویی مرتعی به ۱۰۰ میلیون دلار رسید
مدیرکل دفتر امور مرتع سازمان جنگل‌ها ، مراتع و آبخیزداری کشور ارزش صادرات گیاهان دارویی وحشی داخل مراتع و جنگل‌های کشور را حدود ۱۰۰ میلیون دلار اعلام کرده است.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
صادرات محدود رب گوجه از سر گرفته شد + سند
فارس قائم مقام وزیر در امور بازرگانی وزارت صمت از بلامانع بودن صادرات رب گوجه فرنگی خبر داد.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
نذری اربعین با مرغ ترکیه‌ای و روغن سعودی/ فرصت‌هایی که از دست می‌روند
گردش مالی حداقل 1.5 میلیارد دلاری آن هم در عرض 10 روز اربعین، چنان شوک مثبتی به واحدهای تولیدی ما وارد خواهد کرد که باعث خواهد شد یک شیفت به فعالیت کارخانه‌ها اضافه شود.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
ضرورت توقف موقت برخی قوانین دست و پاگیر/ سیاست‌های ارزی کشور با اولویت صادرات همخوانی ندارد
رییس اتاق ایران گفت: امروز نیازمند آن هستیم که برخی قوانین و مقررات که با وضعیت کنونی ما مطابقت ندارد برای مدت یک تا دو سال فریز شوند به عنوان مثال در برنامه چهارم توسعه سهم تسهیلات بانکی از بخش‌های مختلف برداشته شود مسائل دیگری مانند ممنوع الخروجی و چک برگشتی و ... از دیگر موارد است که با توجه به شرایط بحرانی اقتصاد کشور نیاز به توقف دارد.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۵۸
قیمت گوشت تا دهه آخر صفر ارزان‌تر نمی‌شود
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز مشهد گفت: قیمت گوشت بره نرینه در مشهد درب کشتارگاه 78 هزار تومان و درب مغازه‌ها 85 تا 90 هزار تومان بوده و لاشه درسته 80 تا 82 هزار تومان و سردست 90 هزار تومان است.
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰
کاهش قیمت ۹۳ قلم کالای اساسی در سطح کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه تنظیم بازار کشور گفت: رصد مستمر قیمت ۱۰۰ قلم کالای اساسی و ضروری در سطح کشور نشان از کاهش قیمت ۹۳ قلم کالا داشته و البته به طور حتم علت تلاطم قیمت ۷ قلم کالای دیگر را نیز بررسی و اقدامات مقتضی برای ایجاد ثبات در قیمت آنها در دستور کار قرار دارد.
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
موز ارزان شد/ حداکثر قیمت هر کیلو پرتقال جنوب ۱۰ هزار تومان
کارگر گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو موز با کاهش ۵۰۰ تومانی نسبت به هفته اخیر با نرخ ۹ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان عرضه می‌شود.
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
ارزآوری ۳۶۰ هزار دلاری صادرات تخم‌مرغ به افغانستان
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: ۶۶۶ هزار و ۹۳۰ کیلوگرم تخم مرغ به ارزش ۳۶۰ هزار و ۱۴۲ دلار در ۶ ماه نخست امسال از این استان به کشور افغانستان صادر شده است.
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
مرغ ارزان شد/قیمت هر کیلو گرم مرغ ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان است
یوسف خانی از کاهش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ نسبت به ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان است.
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
قیمت گوشت گوساله ۳۰هزارتومان کاهش یافت/ تداوم روند نزولی در بازار
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه قیمت هرکیلو گوشت گوساله با حدود ۳۰ هزارتومان کاهش به ۸۵ هزارتومان رسیده است، گفت: روند کاهش قیمت با توجه به فراوانی عرضه، ادامه خواهد داشت.
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
دلواپسی هندی‌ها از فروش برنج به ایران
هیاتی از صادرکنندگان برنج باسماتی هند که هفته گذشته ازتهران بازگشتند، چندان درباره صادرات خوش‌بین نیستند و انتظار دارند ایران تنها ۴۰۰ هزار تن برنج باسماتی وارد کند.
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
۱ صفحه ۲ از ۲

مقاله علمی

گفتگو

گزارش