دوشنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۸:۳۷
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۹۸۳۲
گزارشگر : ۳۵۵۱
تسنیم
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

باغ های سیب به زیر برف رفت / محصولات باغداران در حال از بین رفتن است

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: باتوجه به اینکه سازمان هواشناسی بارش برف اخیر را پیش بینی نکرده بود و به طور معمول در این فصل چنین برفی نمی آید باغداران انتظار چنین برفی را نداشته اند و حجم زیادی از سیب ها روی درختان باقی مانده است.

نیاورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در نشست خبری دوازدهمین دوره جشنواره ارگانیک ایران اظهار کرد: برخی از محصولات کشاورزی تولید شده در کشورمان به صورت طبیعی ارگانیک هستند و باقیمانده سموم و کود شیمیایی ندارند که این محصولات بازارپسندی مناسبی در کشورهای اروپایی دارند.
وی افزود: فرهنگ تولید و مصرف محصولات ارگانیک در ایران جا افتاده است زیرا مردم برای سلامت خود ارزش قائل هستند و با مصرف محصولات ارگانیک از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند.
وی در ارتباط با امضای موافقتنامه ایران با اتحادیه اورآسیا گفت: در حالیکه مقامات ایرانی از امضای موافقتنامه با این اتحادیه ابراز رضایت کرده و می‌گویند برای صادرات به 125 کالا از اعضای این اتحادیه اقتصادی امتیاز گرفته‌اند و تنها در 85 قلم به آنها امتیاز داده‌اند اما باید توجه داشت که در صورتی که به صورت توناژ به این موضوع دقت کرد مشخص می شود که میزان صادرات آنها بیشتر از ایران خواهد بود به طوریکه میزان صادرات گندم به ایران می‌تواند رقم بسیار قابل توجهی باشد.
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی افزود: در شرایطی که ایران به سر می‌برد اجرای چنین تفاهمنامه‌ای می‌تواند خود روزنه امیدی برای تجار و صادرکنندگان باشد؛ هر چند که می‌توانستیم این قرارداد را به شکل بهتری اجرا کنیم.
نیاورانی همچنین با اشاره به بارش برف های اخیر در کشور اظهار داشت: باتوجه به اینکه سازمان هواشناسی بارش این برق را پیش بینی نکرده بود و به طور معمول در این فصل چنین برفی نمی آید باغداران انتظار چنین برفی را نداشته اند و حجم زیادی از سیب ها روی درختان باقی مانده است.
وی افزود: لازم است دولت کشاورزان را یاری کند که بتوانند محصولات خود را برداشت کنند تا از از بین رفتن حجم زیادی از این محصولات و دست رنج باغداران جلوگیری به عمل آید.

(دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸) ۱۸:۳۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها