شنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۳
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۷۷۱۷۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

افزایش قیمت پایه زعفران، دستاورد عرضه محصول به بورس کالا

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزایش قیمت پایه زعفران در داخل را از دستاوردهای ورود این محصول به بازار بورس کالا اعلام کرد.

علی اوسط هاشمی، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی درباه آخرین وضعیت عرضه زعفران در بورس کالا اظهار کرد: عرضه زعفران ایرانی در بورس کالا نگاهی نو به بازار این محصول در جهت حمایت از تولیدکنندگان است.
وی افزایش قیمت پایه زعفران در داخل، تثبیت و جلوگیری از کاهش نرخ محصول در بازار را از دستاوردهای ورود به بازار بورس کالا اعلام کرد.
هاشمی ادامه داد: امروز تمامی تولیدکنندگان می دانند که قیمت پایه زعفران که دولت برای بازار داخل در نظر گرفته، در آینده می تواند زمینه ساز قیمت جهانی زعفران باشد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی از آغاز معاملات بزرگ در بورس کالا خبر داد و افزود: محقق شدن قیمت پایه اولیه و ورود به بورس،اشتیاق  افراد صادرکننده برای معامله با تعاون روستایی را به همراه داشت که براساس شرایط اعلام شده صادرات زعفران در بورس، معاملات بزرگ برای قرار گرفتن در رینگ صادراتی آغاز شده است.
به گفته وی؛ سازمان تعاون روستایی زعفران تولیدی کشاورزان را به منظور صادرات خریداری کرده است، چراکه به میزان کافی زعفران برای عرضه در بازار های داخل وجود دارد.
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر حمایت از کالای تولید داخل تصریح کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر حمایت از کالاهای داخل به نظر می رسد کالاهایی همچون زعفران که برد صادراتی دارد، بیشتر مورد توجه مسئولان اقتصادی قرار گیرد تا برخی قوانینی که نیاز هست بازنگری شود تا به جایگاه واقعی محصولات در بازارهای هدف دست یابیم.


(شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۱:۲۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید