سه شنبه، ۴ مهر ۱۳۹۶
۰۱:۵۹
جهت درج در قسمت 2 بالای صفحه نخست کلیک کنید
جهت تبلیغات در این مکان کلیلک کنید
جهت درج آگهی بین المللی  صنایع غذایی ایران کلیک کنید

حامیان فودنا

یکساله (شهریور94)

آگهی بازرگانی B

آگهی بازرگانی A

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی
بانک اطلاعات صنایع غذایی ایران شامل بیش از 1200 واحد فعال + اطلاعات کتاب نمایشگاه های اگروفود تهران + شیرینی و شکلات تهران +صنایع غذایی استان مازندران - 09212681145
http://www.foodna.ir/

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

گفتگو با محمدصادق مروارید، مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی:
نان قدس رضوی از گذشته، حس وطعم زیبا و ماندگاری داشته که هنوز برای آحاد زائران رضوی و مسافران مشهد مقدس آشناست، مجمموعه ای که محصول‌هایش در مواردی به ع...
پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
 [تعداد بازدید:145]

تغذیه و سلامت

مصرف غذاهای ناسالم می تواند منجر به بروز مشکلات سلامت و حتی مرگ زودهنگام در طولانی مدت شود.  [تعداد بازدید:291]
فرآورده‌های فرعی گوشت علاوه بر ارزش‌های غذایی که دارند در برخی موارد مصرف آنها می‌تواند ضرر داشته باشد.  [تعداد بازدید:499]

خبر نمایشگاهی

نمایشگاه اقتصادی ویژه جمهوری اسلامی با حضور 50 شرکت ایرانی روز جمعه با حضور چندی...
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۴۲
 [تعداد بازدید:77]
حضور پالایشگاه غلات زر با محصولات تولیدی زرفروکتوز به عنوان بزرگترین شرکت تولید ...
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۶
 [تعداد بازدید:158]

یادداشت روز

یادداشت از مهدی احمدی لفورکی
از دید بسیاری از فعالان صنفی کم‌توجهی به اتحادیه‌ها و اصناف در برنامه ششم توسعه ...
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۴۸
 [تعداد بازدید:58]
کاوه زرگران، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی
سال گذشته 10 هزار و 500 میلیارد تومان یارانه در بودجه به نان اختصاص داده‌شده است...
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
 [تعداد بازدید:96]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران


استفاده از دانش بیوتکنولوژیک، راه تامین مواد غذایی کشور است

۰۹:۴۴ (سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵)
اخبار مرتبط

رئیس انجمن ژنتیک ایران با تاکید بر لزوم بهره بردن از فناوری های نو گفت: برای تامین امنیت غذایی، راهی جز استفاده از دانش و فناوری پیشرفته بیوتکنولوژی وجود ندارد.

محمود تولایی دوشنبه شب در همایش سم، ارگانیک، تراریخته که در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد، افزود: بر اساس سند چشم انداز توسعه کشور باید به مرحله تولید 300 میلیون تن غذا برسد در حالی که اکنون این میزان کم تر از 90 میلیون تن است.
وی با بیان اینکه بین 35 تا 45 درصد نیاز سبد غذایی کشور از کشاورزی متداول و رایج تامین می شود، اضافه کرد: 55 درصد کالری غذایی وابسته به واردات است و بیش از 90 درصد این واردات محصول های تراریخته است.
رئیس انجمن ژنتیک ایران با اشاره به افزایش هیجانات اجتماعی درخصوص محصولات تراریخته گفت: این بحث ها زمانی افزایش یافت که صحبت از تولید ملی این محصولات بود.
تولایی با بیان اینکه محصولات تراریخته 20 سال است در سبد غذایی ایرانیان قرار دارد، افزود: روش کشورهایی چون آمریکا این است که علاوه بر جلوگیری از انتقال فناوری، از درون کشورهای در حال توسعه نیز فشار وارد کنند.
رئیس انجمن ژنتیک ایران تاکید کرد: در برنامه ششم توسعه، بندی درخصوص تبدیل پژوهش به فناوری وجود دارد تا به مرحله تجاری سازی تبدیل شده و در زندگی مردم تاثیر گذار باشد.
تولایی در ادامه بیان کرد: برخی می گویند باید برای استفاده از یک فناوری چندین سال صبر کرد تا زیان های احتمالی آن معلوم شود در حالی که محصولات تراریخته 20 سال است که در کشور مصرف می شود و اگر قرار باشد برای هر فناوری 20 سال صبر کرد که با این سرعت پیشرفت فناوری باید مصرف کننده باشیم.
وی بیان کرد: سالانه 50 هزار دانشجوی گرایش های مرتبط با کشاورزی و غذا فارغ التحصیل می شوند و در صورت استفاده نکردن از فناوری های نو، برای چه باید این تعداد دانشجو و 25 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی در حوزه کشاورزی در کشور وجود داشته باشد؟
رئیس انجمن ژنتیک ایران با بیان اینکه بیش از دو سوم زمین های کشور قابل کشت نیست، اضافه کرد: بعضی افراد می پرسند چرا در اروپا محصولات تراریخته کشت نمی شود؛ باید به آنان پاسخ داد که کشت محصولات مقاوم به تنش شوری و خشکی مشکل ما است و ما هستیم که پنج برابر میانگین جهانی سم مصرف می کنیم نه کشورهای اروپایی که از همه زمین های خود حداکثر بهره برداری را می کنند.
تولایی ادامه داد: ایمنی غذایی در اروپا تاکنون 71 مجوز برای محصولات تراریخته صادر کرده و علاوه بر این کشوری که از کل اقلیم خود استفاده کند، نیازی به گونه های جدید مقاوم ندارد.
وی اضافه کرد: در کشور ما از 20 کشور بذر صیفی جات وارد می شود. مگر این بذرها اصلاح شده نیست؟ چرا نباید دانشمندان ایرانی این بذر را تولید کنند؟
رئیس انجمن ژنتیک ایران با تاکید بر بی زیان بودن ژن های وارد شده به بدن انسان از طریق محصولات تراریخته گفت: با مصرف روزانه سبزیجات 10 به توان 12 ژن کلروپلاست وارد بدن می شود که دارای توانایی فتوسنتز است کدام یک از ما فتوسنتز می کنیم؟ چرا حرف هایی می زنید که اساس علمی ندارد؟ این ژن ها حتی توانایی همانند سازی طبیعی ندارند و سیستم خدا دادی حاکم بر سلامت بدن انسان نیز هر جهشی را به سرعت حذف و اصلاح می کند و گرنه ما روزانه با هزاران نوع تغییر ژنی سر و کار داریم.
تولایی تاکید کرد: اگر خطری را نیز برای محصولات تراریخته متصور می شویم باید مربوط به محصولات وارداتی باشد نه محصولی که به وسیله متخصص ایرانی و تحت قانون ایمنی زیستی تولید شده است.
وی همچنین از طرحی صحبت کرد که به تازگی به تمام دانشگاه های کشور ابلاغ شده و گفت: این طرح با اولویت موضوع های زیست فناوری در حوزه صنعت، کشاورزی، محیط زیست و پزشکی است.
تولایی ابراز کرد: حدود 80 مرکز و دانشگاه در این عرصه ها دارای توانایی و هیات علمی هستند، باید متناسب با ظرفیت ها و آمایش و اقلیم خود موضوع ها را به صورت محوری انتخاب کنند.
وی با بیان اینکه هر واحد تحقیقاتی، پژوهشی مرتبط با بیوتکنولوژی، دانشگاه ها باید سه عرصه را داوطلبانه انتخاب کرده و برای آن موضوع نامزد شوند، افزود: موضوع های بر مبنای نداشتن رقیب و تک بودن به عنوان ماموریت برای مراکز علمی انتخاب می شوند و از پژوهش ها تا مرحله تولید حمایت می شود.
همایش، سم، ارگانیک و تراریخته شامگاه دوشنبه از سوی پارک علم و فناوری استان سمنان با حضور کارشناسان و جمعی از کشاورزان منطقه شاهرود در دانشگاه صنعتی این شهرستان برگزار شد./ ایرنا

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار