سرویس عمومی

وظایف سازمان حمایت چیست؟
در پی انتشار گزارشی از سوی روزنامه دنیای اقتصاد در تاریخ ۲۰ دی ماه سال جاری با عنوان « سازمان کدام حمایت؟»، ذیلا پاسخ تهیه شده توسط آقای مهرداد ایزدی مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی سازمان حمایت، درج می‌شود.
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۱۲
مهدی مسعودی دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران شد
مدیران اتحادیه‌های سراسری کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران در شصت و نهمین جلسه کمیسیون کشاورزی، مهدی مسعودی را به‌عنوان دبیر جدید خود برگزیدند.
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
ظرفیت سردخانه‌های کشاورزی آذربایجان‌شرقی بیش از ۴۰۸ هزار تن است
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی از فعالیت ۱۳۳ سردخانه با ظرفیت ۴۰۸ هزار و ۲۵۰ تن در استان خبر داد.
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
اتاق بازرگانی باید مدیریت بازار کشاورزی را به‌دست گیرد/کلاف سردرگم مالیات ارزش‌افزوده
به‌گفته یکی از دست‌اندرکاران صنایع غذایی، نه‌تنها مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان که دولت نیز از نابسامانی ایجاد شده در مالیات ارزش‌افزوده متضرر شده‌است.
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
محصول جدید ضداسید شرکت‌کاشی مرجان قابل رقابت با نمونه‌های خارجی تولید شد+فیلم
به گزارش فودنا، یکی از جدیدترین محصولات ضداسید شرکت کاشی مرجان، کاشی ضد اسید سایز 11.5x24، که قابل رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی در این اندازه است که برای مصارف صنعتی وارد بازار شد
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
ترسیم نقشه راه تولید و امنیت غذایی
در چهار دهه گذشته اهمیت تامین امنیت غذایی در تمامی سطوح خرد و کلان مورد تاکید سیاست‌گذاران و صاحب‌نظران بخش کشاورزی بوده است.
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۹:۱۳
پایان تلخ کارگران کارخانه قند ورامین بعداز ۸۰ سال/ ورامینی ها چشم‌انتظار بازگشایی مجدد کارخانه
با تعطیلی کارخانه قند ورامین، کارگران آن بیکار شدند و بخشی از چرخه تولید قند و شکر کشور از مدار خارج شد.
یکشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
انتقاد وزارت جهاد کشاورزی از اصناف و وزارت صمت
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: میان تولید‌کنندگان و سفره مردم فاصله زیادی به وجود آمده و صنعت دام و طیور از واسطه گری‌ها رنج می‌برد، ولی اصناف و وزارت صمت پای کار مبارزه با دلالان مرغ و گوشت نیستند.
شنبه ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
رییس سازمان امور عشایری منصوب شد
وزیر جهاد کشاورزی در حکمی «شاهپور علائی‌ مقدم» را به سمت رییس سازمان امور عشایری ایران منصوب کرد.
یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
فائو ۲۰۲۱ را سال میوه و سبزی‌ها نام‌گذاری کرد
سال ۲۰۲۱ قرار است سال میوه و سبزی‌ها باشد. شیوع کرونا و پررنگ شدنِ اهمیتِ سیستمِ ایمنیِ بدن از یک طرف و نیاز به کاهش اتلاف مواد غذایی از طرف دیگر، باعث شده‌است فائو سال آینده را به میوه و سبزی‌ها اختصاص دهد.
جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
افزایش شناور صیادی جدید به صلاح نیست
سازمان شیلات در پاسخ به صیادان بوشهری که اعلام کردند مجوز صید صیادی به آنها نمی‌دهند، اما هر مجوز قایق صیادی در بازار سیاه 200 تا 250 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود، اعلام کرد: افزایش شناور صیادی جدید به هیچ وجه به صلاح نیست.
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۵۲
به پویش "مدرسه برای همه" بپیوندیم
امسال بچه‌های ما محصل هستند اما به مدرسه نمی‌روند! امسال تعریف رسمی آموزش شده: «الکترونیک»؛ یعنی به اینترنت، تبلت، رایانه و محتوای آموزشی متناسب نیاز داری.
جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
هشدار‌های هواشناسی به کشاورزان و دامداران / رشد ۱۵ درصدی بارش نسبت به نرمال
مدیرکل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان توصیه می‌شود سریع‌تر نسبت به پاکسازی کانال، راه آب و زهکشی مزارع و باغات خود اقدام کنند.
یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
تذکر اتاق اصناف به فروشگاه‌های زنجیره‌ای و واحدهای صنفی کرکره نیمه باز
رئیس اتاق اصناف تهران ضمن اشاره به اینکه آمارها نشان می دهد بیش از ۹۵ درصد واحدهای صنفی در تهران دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کرده‌اند، از تذکر بازرسان به واحدهای صنفی به صورت کرکره نیمه باز و فروشگاه‌های زنجیره‌ای که فروش اجناسی به غیر از فروش اجناس سوپرمارکتی و مواد غذایی اقدام کرده‌اند خبر داد.
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۴۷
دولت همچنان بر دریافت مالیات از کشاورزان اصرار دارد/ ادامه تلاش‌ها برای جلوگیری از اجرای مصوبه کمیسیون اقتصادی
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن رد منتفی شدن حذف معافیت مالیاتی بخش کشاورزی از اصرار دولت بر دریافت مالیات از کشاورزان خبر داد.
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
وزیر جهاد کشاورزی شهادت فخری زاده را تسلیت گفت
وزیر جهاد کشاورزی با صدور پیامی ترور ناجوانمردانه دانشمند شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را تسلیت گفت.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۲۳
مصوبه سران قوا درباره قانون تمرکز تجارت در هاله‌ای از ابهام/ آیا مصوبه ادعایی لغو می‌شود؟
در حالی قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی به استناد مصوبه سران قوا تعلیق شده است که رئیس سابق مجلس در یک جلسه غیر علنی این مصوبه را تکذیب کرده و دولت هم تاکنون سندی از مصوبه سران ارائه نداده است.
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۰۱
در سازمان امور عشایر ایران چه خبر است؟ تنزّل دفتر رئیس جمهور تا حد انتصاب رئیس یک سازمان!
رئیس جدید سازمان امور عشایر که یک ماه پیش از سوی وزیر جهاد کشاورزی انتخاب شد، به دلیل دخالت برخی مقامات ارشد دفتر رباست جمهوری، حتی اجازه ورود به دفترش را هم ندارد.
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
شاخص بهای مواد غذایی در ۹ ماه۲۰۲۰
مطابق آمارهای فائو، شاخص بهای مواد غذایی فائو که از ابتدای ژوئن ۲۰۲۰ روند صعودی را طی کرده، در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ معادل ۹/ ۹۷ بوده که نسبت به ماه آگوست ۲ واحد (معادل ۱/ ۲ درصد) و نسبت به سپتامبر ۲۰۱۹، ۶/ ۴ (معادل ۵ درصد) افزایش یافته است.
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۷:۵۶
دولت دایه مهربانتر از مادر برای عشایر و روستائیان
یکی از راه­های بهره ­برداری پایدار، واگذاری مدیریت مراتع به بهره­ برداران بومی و عدم دخالت دولت در اموری همچون تقویم چرا و قرق کردن است.
سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
صفحه ۱ از ۲ ۲