سرویس عمومی

۳۹ هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های بالای ۶۰ درصد نیاز است/ممنوعیت واردات ۱۴۴۸ قلم کالا
رحمانی گفت: برای تکمیل طرح‌های صنعتی و معدنی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد نیازمند ۳۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات هستیم.
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۰۲
هجوم ملخ های صحرایی در کشور به پایان رسید/کم کاری عربستان در مبارزه علیه آفت ملخ ها
میر گفت: با توجه به آنکه ملخ های صحرایی، ایران را به مقصد هند و پاکستان ترک کردند، فاز اول مبارزه علیه این آفت روبه اتمام است.
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۷:۵۷
انتصاب اعضای اصلی کمیته ارزی اتاق بازرگان ایران
طبق حکم رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اعضای اصلی کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران منصوب شدند.
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۷:۵۳
نظارت بر ذبح شرعی دام در کشتارگاه های کشورهای خارجی
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد گفت : ذبح شرعی دام در کشتارگاه کشورهای خارجی تحت نظارت نمایندگان مذهبی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۷:۴۵
افزایش تعداد گرسنگان جهان برای سومین سال متوالی/ ۸۲۰ میلیون نفر غذا برای خوردن ندارند
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد که تعداد گرسنگان جهان برای سومین سال متوالی افزایش یافت به طوری که ۸۲۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ غذا برای خوردن نداشتند.
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
قول بانک مرکزی برای تغییر شرایط بازگشت ارزهای صادراتی
عضو اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد که با توجه به مشکلات صادرکنندگان در بازگشت ارز حاصل از صادرات‌شان، بانک مرکزی به آنها قول شفاهی داده که درصد ارزهای صادراتی را تغییر دهد.
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
علامت استاندارد کالای صادراتی ابلاغ شد
علامت استاندارد ویژه صادرات تصویب و پس از تایید وزرای صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصاد و دارایی ابلاغ شد.
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
هشدار درباره طغیان مگس زیتون/ بخش دولتی باغداران را تنها گذشته است/ نمایندگان به داد نرسند صنعت زیتون نابود می‌شود
رئیس شورای ملی زیتون ایران گفت: جمعیت آفت مگس زیتون طغیانی شده و پیگیری ما برای کمک سازمان حفظ نباتات کشور برای مبارزه با این آفت تا امروز به نتیجه نرسیده است ، بیم این می‌رود امسال باتوجه به شرایط مساعد آب وهواى شاهد نابودی کامل باغ های زیتون در برخی مناطق باشیم.
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
تب کریمه جان ۵ نفر را گرفت/چگونه خطر ابتلا را از بین ببریم؟
معاون بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی با بیان اینکه تب کریمه کنگو تاکنون جان ۵ نفر را گرفته است،گفت: تعداد مبتلایان به این بیماری با افزایش آگاهی و آموزش کاهش یافته است.
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
ممنوعیت خروج کالاهای اساسی مربوط به یکسال قبل است
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که ممنوعیت خروج کالاهای اساسی همراه مسافر حتی در حد نیازهای شخصی، مربوط به یکسال قبل بوده و این مسئله طی این مدت بارها مورد تاکید قرار گرفته است.
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
ایجاد گلخانه در بحث توسعه اشتغال بسیار حائز اهمیت است
‌وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم آغاز عملیات دو طرح گلخانه‌ای در شهرستان مانه و سملقان با بیان این مطلب گفت: ایجاد گلخانه در بحث توسعه اشتغال بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند باعث افزایش بهره وری آب شود.
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
هجوم ملخ‌های صحرایی مهاجم پایان یافت
سخنگوی سازمان حفظ نباتات از پایان طغیان و ریزش ملخ‌های صحرایی مهاجم در کشور خبر داد و گفت: آن‌ها به کشورهای هند و پاکستان رفتند که با توجه به مبارزه‌هایی که در این کشورها با آن‌ها می‌شود، بازگشت ملخ‌ها در دی و بهمن ماه امسال حالت طغیانی نخواهد داشت و جمعیت‌شان بسیار کمتر خواهد بود.
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
بومی شدن بیماری‌های مشترک دام و انسان، کشور را متحمل پرداخت هزینه می‌کند
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در مبارزه با بیماری‌های واگیر باید سرمایه‌گذاری و سرعت عمل بیشتری به خرج دهیم زیرا اگر بومی تلقی شوند همواره باید هزینه‌های مستمر برای مبارزه با آنها پرداخت کنیم.
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
مشکل از آب نبات جدی‌تر است/ یارانه را نقدی کنید
یک عضو اتاق بازرگانی ایران معتقد است در شرایطی که هر روز خبری از مشکلات وضعیت ارز چند نرخی منتشر می‌شود، به نظر می‌رسد زمان برای کنار گذاشتن این طرح و برنامه‌ریزی برای اجرای یک طرح جدید فرا رسیده است.
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
بررسی نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌های کشاورزان در کمیسیون کشاورزی
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با بررسی نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها به بخش کشاورزی می‌توان به این نتیجه رسید که برآورد عددی دقیقی از میزان یارانه ارائه شده به کشاورزان وجود ندارد.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
افزایش ۲۵ درصدی قیمت نان در انتظار تایید هیئت دولت
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به ۳ سناریو برای افزایش قیمت نان گفت: از سه سناریو موجود احتمال افزایش قیمت ۲۵ درصدی نان مورد توافق است و در آینده نزدیک این طرح جهت تایید به هیات دولت ارائه خواهد شد.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
خرابکاری در صادرات تخم‌ مرغ / قیمت در بازار داخلی کاهش یافت
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه عده‌ای در صادرات تخم مرغ به عراق خرابکاری کرده اند، گفت: عراقی‌ها، فعلا واردات تخم مرغ از ایران را متوقف کرده‌اند.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
کشاورزان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند/ ضرورت برقراری سیستم سرمایشی در واحدهای گاو شیری
مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به روند افزایش دما در مناطق جنوبی به گاوداران شیری توصیه می‌شود که در ساعات اوج گرما سیستم سرمایشی واحد‌های خود را روشن کنند.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
شایعه فروش گندم به جای خوراک دام چقدر صحت دارد؟
در سال جاری علی رغم بهبود در پرداخت مطالبات گندمکاران و قیمت قابل قبول، تحویل گندم به مراکز خرید دولت در برخی مناطق به شکل چشمگیری کاهش یافته است. چند دلیل برای کاهش تحویل گندم به دولت عنوان می‌شود یکی از دلایل مطرح شده فروش گندم برای مصرف خوراک دام در پی گرانی نهاده‌های دامی است. اما این شایعه چقدر صحت دارد؟ در صورت صحت موضوع گندم با چه قیمتی به دست دامدارن می‌رسد و سوال آخر اینکه آیا اساسا امکان مصرف گندم برای خوراک دام و طیور وجود دارد؟
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
کوچ ملخ‌های صحرایی از ایران/ فائو، کوتاهی عربستان را پذیرفت
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه ملخ‌های صحرایی، ایران را به مقصد هند و پاکستان ترک کردند، گفت: کوتاهی عربستان در مبارزه با این ملخ‌ها مشخص شد و فائو نیز این امر را تائید کرد.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
صفحه ۱ از ۲ ۲