سرویس عمومی

عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت:کالاهای اساسی چون گوشت مرغ،تخم مرغ و گوشت قرمز، برنج،شکر و روغن و میوه شب عید تدارک و تامین شده و با نظارت بر نحوه توزیع در ایام تعطیلات نوروز در سراسر کشور نسبت به تنظیم بازار کالاهای اساسی اقدام می شود.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱
قائمیان سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور شد
در حکمی از سوی محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، مهدی قائمیان به سمت سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور منصوب شد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷
این کالاها از مالیات بر ارزش افزوده معافند
سخنگوی کمیسیون مالیات اتاق اصناف اظهار کرد: کالاهایی از جمله مواد خوراکی و کشاورزی در صورتی که فراوری نشده باشند مشمول مالیات ارزش افزوده نخواهند شد و کسی اجازه ندارد برای کالاهایی مانند برنج، گوشت، شیر، حبوبات و مواردی از این دست از مردم مالیات بر ارزش افزوده دریافت کند.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
جهاد کشاورزی تعطیل نیست
مدیر روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان تهران گفت: درراستای خدمت رسانی وزارت جهادکشاورزی باشعار ”جهادکشاورزی تعطیل نیست “ در ایام نوروز ۹۷ بی وقفه به کشاورزان ومردم خدمت رسانی می کنیم .
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
نظارت دقیق و مستمر بر بازار شب عید
معاون اقتصادی و برنامه ریزی اتاق اصناف گفت:به منظور جلوگیری از تخلفات گران فروشی و کم فروشی ،هزار و 470 بازرس اصناف در سراسر کشور بازار شب عید را رصد می کنند.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۱۶
شرایط مناسب تولیدکالاهای اساسی/اتخاذ تدابیرلازم برای تنظیم بازار
وزیرجهاد با اشاره به شرایط مناسب تولید محصولات کشاورزی بویژه کالاهای اساسی، گفت: باید با اتخاذ تدابیر لازم،آرامش بازار محصولات اساسی را تا پایان نوروز حفظ کرد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۱۱
جزئیات تغییرات یکساله کالاهای اساسی/ تخم‌مرغ ۲۶ درصد گران شد
تخم مرغ ۲۵.۷ درصد، برنج ۰.۳ درصد، میوه های تازه ۱۴ درصد، گوشت قرمز ۱۱.۵ درصد، گوشت مرغ ۳.۳ درصد، چای ۱۲.۸ درصد و روغن نباتی ۱.۳ درصد افزایش داشته است.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۷:۵۰
چرا موافقان تراریخت، منتقد"UPOV" اند؟
برخی افراد شاخص مدافع تراریخت، اعلام کرده‌اند که با پیوستن به کنوانسیون یوپف مخالفند. این یادداشت بررسی می‌کند چرا این افراد چنین موضعی گرفته‌اند.
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
طرح نوسازی صنایع شکست نخورده؛ تقاضا نداشت
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تاسیس اعتبار جهت بهسازی و نوسازی صنایع که از سال گذشته صورت گرفته است و گفته می‌شد که یک طرح شکست خورده است، گفت: این طرح شکست نخورده بلکه صنعتگران تقاضایی برای آن ارائه نکرده‌اند.
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
هیچ کالایی تا پایان فروردین ۹۷ گران نمی‌شود
نوابی، گفت: هیچ کالایی از امروز تا پایان فروردین سال ۹۷ گران نمی‌شود و مردم می‌توانند تخلف ها را به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
تعاونیها بهترین نهادمردمی برای واگذاری کارها واجرای اصل ۴۴ هستند
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور گفت: تعاونی های روستایی و اتحادیه ها بهترین نهاد برای واگذاری کارها به مردم و اجرای درست اصل ۴۴ قانون اساسی هستند.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۰۴
در وزارت جهاد کشاورزی کارِ نشده زیاد است
یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: وزارت کشاورزی تا به امروز اقدامات مثبتی انجام داده است. اما هنوز کارِ انجام نشده، زیاد است. اگر خروجی دولت منجر به رضایتمندی کشاورزان و حفظ تولید کنندگان نشود، هر کاری انجام دهیم کافی نیست.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۰۲
تضعیف تیم اقتصادی دولت ضربه به کشور است
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تعاون روستایی ایران گفت: تضعیف تیم اقتصادی دولت با هر هدف و انگیزه ای، ضربه زدن به کشور محسوب می شود.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۸:۱۳
پرداخت بخشی دیگر از مطالبات چایکاران
رئیس سازمان چای کشور گفت: امروز مبلغ 977 میلیون تومان برای چایکاران واریز شد.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۸:۰۳
صادرات مواد غذایی روسی به چین و ترکیه بیشتر می‌شود
الکساندر تکاچف - وزیر کشاورزی روسیه - گفت: تا ۲۰ سال پیش ما از جمله کشورهای واردکننده مواد غذایی بودیم که به ندرت محصولات غذایی روسی در قفسه فروشگاه ها پیدا می‌شد اما امروز برای پنجمین سال متوالی است که نه تنها تمامی نیازهای خود را تامین می کنیم، بلکه برای اولین بار درجهان در جایگاه نخست بزرگترین صادرکنندگان گندم و جو قرار داریم.
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
کپسول هیدروژلی کافئین با قابلیت رهش آهسته و هدفمند تولید شد
دستاورد پژوهشی بین المللی تولید کپسول هیدروژلی کافئین با قابلیت رهش آهسته و هدفمند در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی تولید شد.
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
قیمت برنج و شکر تنظیم بازاری شب عید اعلام شد
یزدان سیف مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی مورد نیاز شب عید عنوان کرد: هیچگونه کمبودی برای عرضه کالاهای اساسی وجود ندارد؛ برای تنظیم بازار برنج 60 هزار تن برنج عرضه می‌شود که تا به امروز بخشی از آن در بازار توزیع شده است.
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۸:۰۷
کشف 37 میلیارد تومان کالای قاچاق در مازندران
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان اینکه امسال بیش از 37 میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف شده است، اظهار کرد: این مقدار سال گذشته 29 میلیارد تومان بوده است که با همکاری و همراهی تمامی دستگاه های عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان توانسته ایم مقدار کشف کالای قاچاق به استان را امسال به 37 میلیارد تومان برسانیم.
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
افرایش قیمت تخم مرغ به ۸۰۰۰ تومان،درب مرغداری
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با بیان اینکه میانگین قیمت تخم مرغ درب مرغداری به ۸۰۰۰ تومان رسیده است،گفت: کنترل آنفلوانزا به همت ما انجام نشد.
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای گامی مؤثر برای صادرات
یک مقام مسئول گفت: افتتاح فروشگاه زنجیره‌ای در سایر کشور‌ها موجب افزایش میزان صادرات تولیدات داخلی خواهد شد.
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵