سرویس عمومی

توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای هفته اول مهر
احتیاط در چرای دام در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و رعایت حریم سیلابی بستر رودخانه‌ها به دلیل امکان وقوع سیلاب در استان‌های شمالی، انجام آبیاری حداقلی و خودداری از زیاده‌روی در آبیاری و ایجاد ماندآبی در پای درختان که موجب تنش آبی و خسارت به محصولات می‌شود از جمله توصیه‌های هواشناسی کشاورزی است که برای هفته اول مهرماه ارایه شده است.
دوشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
مجلس در پی علت واردات غیرضرور باشد
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: باید مسئولان را به مجلس احضار و علت ورود کالاهای غیر ضرور را جویا شد.
دوشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۳۹
سوءاستفاده کارخانجات قند از چغندرکاران؛ کشاورز نمی‌تواند با قیمت سال ۹۶ تولید خود را ادامه دهد
عضو هیئت رئیسه خانه کشاورز ایران گفت: قراردادهای خرید چغندرقند از کشاورزان در واقع نوعی سوءاستفاده است چراکه در حالی که قیمت خرید تضمینی تمام محصولات افزایش داشته برای این محصول همان قیمت سال ۹۶ در نظر گرفته شده است.
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
تخم مرغ ارزان شد/ افزایش400 درصدی قیمت شانه و کارتن در بازار
یک مقام مسئول گفت: متوسط نرخ هر کیلو تخم‌مرغ با کاهش 400 تومانی درب مرغداری 7 هزار و شانه‌ای 14 هزار تومان است.
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
سازمان ملی استاندارد مکلف به تهیه استاندارد انواع کود شد
با رأی نمایندگان مجلس اسلامی، سازمان ملی استاندارد مکلف به تهیه استاندارد انواع کود، آفت‌کش ها و بهبوددهنده‌های رشد گیاه شد.
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
واگذاری 23 شرکت وزارت جهاد کشاورزی به ایثارگران / اجازه اختصاص بودجه برای درمان ایثارگران نداریم
مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی گفت: در راستای خصوصی‌سازی تاکنون 23 شرکت زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی به ایثارگران واگذار شده است و برای درمان ایثارگران مشکلات زیادی داریم و مسائل درمانی در بنیاد شهید متمرکز شده است.
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
سودجویی با نام "غذای ارگانیک"/دستورالعمل وزارت بهداشت در مراحل نهایی تدوین
رییس سازمان غذا و دارو درباره وضعیت برچسب‌گذاری محصولات و فرآورده‌های غذایی ارگانیک و تدوین ضوابطی در این زمینه توضیح داد.
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۲۴
معاملات انواع کالا در بورس 42 درصد افزایش داشت
بورس کالا در هفته منتهی به 27 شهریور( روزهای 28 و 29 شهریور تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل بود) شاهد مبادله 571 هزار و 116 تن انواع کالا به ارزش بیش از 25 هزار میلیارد ریال بود که نسبت به هفته قبل از نظر حجم و ارزش به ترتیب رشد 20 و 42 درصدی را تجربه کرد.
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۴
ضرورت احیا فروشگاه‌های مصرفِ دهه اول انقلاب در شرایط تحریم
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: تحریم های ظالمانه علیه مردم کشور، بهانه ای شد تا بار دیگر ضرورت های بنیادین دگردیسی در نظام های عرضه و توزیع کالاهای مصرفی مورد توجه قرار گیرد.
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
اجناس محتکران هنوز وارد بازار نشده است/ به زودی قیمت‌ها می‌شکند
در پی معافیت ۱۷۳ ردیف کالا از پرداخت مابه‌التفاوت ارزی، نایب رئیس اتاق اصناف گفت:‌ با ترخیص کالاها، بازار آرام می‌گیرد و قیمت‌ها خواهد شکست. همچنین با توجه به اینکه هنوز اجناس انبار محتکران وارد بازار نشده، عرضه این اجناس نیز می‌تواند قیمت‌ها را متعادل کند.
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۷
خروج روزانه کالای ایرانی از مرزها،قیمت ها را بالا برد
یک مقام مسئول با اشاره به توجیه اقتصادی خرید کالای ایرانی بعلت نوسانات ارزی ،گفت:خروج روزانه محصولات ما از مرزها در افزایش قیمت تاثیر گذار بوده است.
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
8میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 قلم فرآورده غذایی
رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حوزه غذا طبق مصوبه هیات دولت به حدود ۲۵ قلم از فرآورده‌های غذایی، ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد، گفت: همواره هر فرآورده‌ای که می‌خواهد وارد کشور شود، ابتدا از نظر سلامت مورد آزمایش قرار گرفته و در صورت تایید سلامتش از سوی سازمان غذا و دارو، مجوز ورود خواهد گرفت.
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
چالش ارزی بانک مرکزی برای صادرکنندگان به عراق و افغانستان
در حالیکه معاملات صورت گرفته با عراق و افغانستان به صورت ریالی مدنظر قرار می‌گیرد، بخشنامه اخیر بانک مرکزیف صادرکنندگان به این دو کشور را نیز ملزم به بازگشت ارز حاصل از صادرات و عرضه آن در سامانه نیما کرده است.
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۸
خطر کاهش درآمد کشور از کاهش مالیات بر ارزش افزوده
یک کارشناس اقتصادی با انتقاد نسبت به بند ج ماده یک لایحه مالیات بر ارزش افزوده خواستار تجدید نظر در خصوص تدوین آن و اصلاح اختیار جدید سازمان امور مالیاتی در این لایحه شد.
پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
تفاوت نرخ ارز و وضع قوانین عجولانه، چالش های پیش روی صادرات
رئیس کنفدراسیون صادرات گفت:بعد از تغییرات نرخ ارز، شاهد تعدد بخشنامه ها و قوانین هستیم که این امر به صادرات کشور لطمه می زند.
پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
نرخ شانه و کارتن تخم‌مرغ ساعتی افزایش می‌یابد/ کمبود واکسن طیور در کشور
یک مقام مسئول گفت: با وجود آنکه کارتن و شانه تخم‌مرغ در بازار وجود دارد، اما عرضه کنندگان به بهانه نبود کاغذ، قیمت‌ها را ساعتی افزایش می‌دهند.
پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
کاهش 300 تومانی نرخ تخم مرغ در بازار/کمبودی در عرضه تخم مرغ داخل نداریم
یک مقام مسئول گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ با کاهش 300 تومانی درب مرغداری 7 هزار تومان است.
پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
محتکران سقوط می‌کنند یا متقاضیان کالا؟
" محتکران" به مناسب‌های مختلف انبارهایشان را پر می‌کنند تا در زمان "کمبود" با عرضه اجناس احتکاری " بازار" را به نفع خود سوق دهند. آنها بازار را خوب می‌شناسند و نقششان را به خوبی ایفا می‌کنند. نقش احتکار در اقتصاد ایران چیست؟ آیا این پدیده در کوتاه مدت و یا بلندمدت بر اقتصاد تاثیر می‌گذارد؟
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
رشد ۸۰ درصدی صادرات غیر نفتی ایران به عمان
عبدالخانی گفت: بر اساس آمار و اطلاعات گمرک جمهوری اسلامی ایران، در 5 ماهه منتهی به مردادماه سال‌جاری بیش از یک میلیون و صد هزار تن کالا به ارزش ۳۹۲ میلیون دلار از ایران به عمان صادر شده است.
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۸
صدور ۸۸۹۶ مجوز برای ایجاد واحد تولیدی در کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آمار صدور مجوز ایجاد واحد تولیدی در کشور طی پنج ماهه اول سال ۸۸۹۶ واحد بوده است، گفت: باوجود تمامی فشارهای دشمن، ملت هنوز زنده است.
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸