سرویس عمومی

اعضا جدید هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران مشخص شدند
دقایقی پیش اعضای جدید پنج نفره هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران با برگزاری انتخابات مشخص شدند.
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
مردم نمی‌دانند عسل می‌خرند یا آب‌نبات ذوب شده!
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با وجود قرار داشتن در میان برترین تولیدکنندگان عسل در جهان، جای برندسازی و استانداردسازی در این زمینه احساس می شود و از سوی دیگر مردم نمی دانند عسل می خرند یا آب نبات ذوب شده!
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
هشدار معاون وزیر کشاورزی درباره تولید عسل‌های سمی
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در باغ‌هایی که سم‌پاشی انجام می‌شود باید اطلاع‌رسانی لازم به زنبورداران صورت گیرد، زیرا این امر منجر به مردن تمام زنبورها و تولید عسل سمی می‌شود.
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۲۵
کمبودی در عرضه کالای اساسی نداریم/ تخفیف ۲۰ درصدی روغن نباتی
در حالی که به گفته معاون شرکت بازرگانی دولتی، کمبودی در عرضه کالای اساسی نیست، طبق گزارش‌ میدانی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای روغن نباتی با تخفیف ۱۰ تا ۲۰ درصدی و شکر با تخفیف۵ درصدی عرضه می‌شود.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
انتقاد از دولت مد شده/ هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد
فاضلی در خصوص حضور خود در انتخابات اتاق اصناف ایران گفت: فضا خیلی آلوده است ضد اخلاق حاکم شده است قرار بود ما ارزش‌ها را حاکم کنیم اما امروز فساد رانت و ضداخلاق حاکم شده و همه مقصر هستیم. رویکرد سیاسی من مشخص است اما در حوزه دفاع از رهبری و حاکمیت کم نخواهد گذاشت.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
برای واردات عسل از ایران آمادگی داریم
سفیر اسلوونی در تهران همزمان با روز جهانی زنبور از آمادگی این کشور برای واردات عسل از ایران خبر داد و گفت: تولید یک چهارم مواد غذایی در جهان حاصل تلاش جانوران و حشرات گرده‌افشان همچون زنبور است.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
کاهش نرخ مرغ در بازار/قیمت به ۷۷۷۰تومان رسید
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی، از کاهش قیمت مرغ به ۷۷۷۰ تومان در چهارمین روز ماه مبارک رمضان خبر داد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
سفره‌ای که در ماه رمضان کوچک‌تر شده است
چند روزی از آغاز ماه مبارک رمضان گذشته است و مردم در حال تامین کالاهای مورد نیاز خود هستند؛ در این میان قیمت کالاهای اساسی و پر مصرف ماه رمضان به ویژه محصولات پروتئینی و لبنی با وجود فراوانی در عرضه هرساله روند افزایشی به خود می‌گیرد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
کله و پاچه کمیاب شد
رئیس اتحادیه طباخان کله، پاچه و سیرابی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر دست کله و پاچه ۸۵ هزار تومان است، افزود: اگر وارداتی در میان نباشد به دلیل کمبود کالا و افزایش سه برابری تقاضا در ماه رمضان این قیمت به ۱۱۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
محصولات کشاورزی وارداتی بدون شناسه قابل اطمینان نیستند / وزارت جهاد کشاورزی به وظیفه قانونی خود عمل نکرده است
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: باید با همه محصولاتی که وارد کشور می‌شوند با احتیاط لازم برخورد شود و اطمینان لازم به محصولاتی که بدون شناسه وارد کشور می‌شوند وجود ندارد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۲۱
سفره‌ای که در ماه رمضان کوچک‌تر شده است
چند روزی از آغاز ماه مبارک رمضان گذشته است و مردم در حال تامین کالاهای مورد نیاز خود هستند؛ در این میان قیمت کالاهای اساسی و پر مصرف ماه رمضان به ویژه محصولات پروتئینی و لبنی با وجود فراوانی در عرضه هرساله روند افزایشی به خود می‌گیرد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۱۴
درج کلمه تراریخته بر روی محصولات الزامی شد
مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی طی نامه‌ای به معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کشور درج نشان بر محصولات تراریخته را الزام کرد.
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
دلایل مخالفت سه کمیسیون‌ مجلس با احیای وزارت بازرگانی+جدول
نگرانی درباره تبعات سنگین تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و احیای وزارت بازرگانی بر بخش تولید، مهم‌ترین دلیل اعضای کمیسیون‌های کشاورزی، صنایع و معادن و اجتماعی برای مخالفت با این بخش از لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت بوده است.
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
کاهش قیمت تخم‌مرغ در راه است/کمبودی در تولید نداریم
یک مقام مسئول گفت:باتوجه به کاهش مصرف تخم‌مرغ در فصل تابستان، قیمت آن از هفته دوم ماه‌رمضان با روند نزولی همراه خواهد شد.
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
آغاز پایش سبد غذایی خانوارهای ایرانی / کاهش ۳ درصدی شکر در شیرکاکائو
رییس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور ضمن تشریح برنامه‌های غذایی این مرکز در سال جاری، گفت: بررسی سبد غذایی خانوارهای ایرانی در سال ۹۷ آغاز شده و در سراسر کشور انجام می‌شود.
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۴۷
ساعت کار نانوایی ها در ماه رمضان
رییس اتحادیه نانوایان سنتی اعلام کرد که هیچ مشکلی برای تامین نان مورد نیاز روزه داران در ماه رمضان وجود ندارد و ساعات پخت نان به گونه ای برنامه ریزی شده که همواره نان داغ در دسترس مردم باشد.
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۷:۳۶
شاخص گرسنگی ایران به پنج کاهش یافته است
رئیس سازمان حفظ نباتات ایران در همایش امنیت غذایی باکو، گفت: ایران در 30 سال گذشته در زمینه امنیت غذایی پیشرفت خوبی داشته است بطوری که از دهه 1990 شاخص گرسنگی جهانی کشورمان از 8.5 به پنج کاهش پیدا کرده است .
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۵
اب معدنی را گرانتر از ۸۵۰ تومان نخرید / دردسر کمبود بطری برای تولید
رئیس انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ضمن تاکید بر اینکه قیمت آب معدنی افزایش مجدد نداشته و هر بطری نیم لیتری نباید بیش از ۸۵۰ تومان باشد گفت: این صنعت برای تولید با کمبود بطری مواجه است.
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
قیمت یک دست کله پاچه در ماه رمضان
رئیس اتحادیه طباخان، کله پاچه و سیرابی با تاکید بر اینکه کله پاچه برای ماه رمضان نرخ مصوب ندارد و در حال حاضر نیز با کمبود عرضه در بازار مواجه هستیم اظهار کرد که در حال حاضر هر دست کله پاچه ۷۵ تا ۸۰ هزار تومان است، اما اگر واردات انجام نشده و عرضه کشتار گوسفند زیاد نشود احتمال افزایش قیمت برای ماه رمضان وجود دارد.
پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵
مردم نگران اقلام مورد نیاز در ماه رمضان نباشند
قائم مقام بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: مردم برای تامین اقلام مورد نیاز ماه مبارک رمضان، نگران نباشند.
پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳