یکشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۶
۰۳:۴۷

جایگاه ویژه

اگروفود 96
یکساله (شهریور94)

 صفحه ۱ از ۵   ۲   ۳   ۴   ۵   بعدی » 

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

سرویس عمومی

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: کشورهای عضو کدکس باید در تولید و عرضه محصولات ارگانیک و سازگار با محیط زیست، کاهش استفاده از سموم و نگهدارنده‌ها و بهبود روش‌های فرآوری مواد غذ...
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
مبارزه با شته سبز و سفیدک سطحی در باغات میوه، تنظیم دمای مرغداری‌ها، دامداری‌ها و انبارها به دلیل نوسانات دما، برداشت از مزارع آماده نخودفرنگی، باقلا و سیرسبز از جمله توصیه‌های سه ...
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
براساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد
چند استارت آپ موفق درحال حاضر مخاطبان گسترده ای برای محصولات و خدمات خود در خاورمیانه و شمال آفریقا پیدا کرده اند. یکی از نمونه های موفق شرکت سوک (Souq) است که در واقع یک شرکت خرده...
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
واردات بی رویه مواد غذایی و محصولات زراعی و کشاورزی از تهدیداتی به شمار می رود که در طول سالیان گذشته،سایه آن بر سلامت عمومی جامعه سنگینی می کند،سخن از محصولات تراریخته است که باید...
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
موافقت‌نامه صدور گواهی حلال و کالاهای صادراتی کشور در نشست امروز شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور، بین رئیس اتاق ایران و نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی امضا شد.
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۵۹
طرح جایگزینی ظروف چینی به جای سینی‌های استیل در سلف سرویس مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بعد از ماه مبارک رمضان اجرایی می‌شود.
یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
یارا کارت بانک کشاورزی در خرداد ماه سال جاری ارائه می‌شود.‌
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
جمهوری اسلامی ایران به عنوان مسئول هماهنگی کمیته خاور نزدیک استانداردهای بین المللی غذایی موسوم به 'کودکس' (codex) انتخاب شد.
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
در نشست سی‌وششم کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق تهران
مالیات بر ارزش افزوده همچنان یکی از چالش‌های فعالان اقتصادی در بخش کشاورزی و صنایع غذایی کشور است. لایحه مالیات بر ارزش افزوده، اواخر دی ماه سال گذشته از سوی هیات وزیران به تصویب ر...
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۲۵
رییس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق تهران، در مورد آخرین وضعیت تجارت محصولات غذایی و کشاورزی کشور، گفت: ارزش صادرات در بخش کشاورزی و غذایی طی سال گذشته در مقایسه با سال پیش...
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۱۷
کنترل مکانیکی علف‌های هرز مزارع پیاز، ضدعفونی بذرهای برنج و خودداری از سمپاشی در ساعات گرم روز از جمله توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای امروزتا چهارشنبه (۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت) است.
دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان اردبیل گفت: دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی و تدبیر تولید و امنیت غذایی در کشور را افزایش داده که باید قدرشناس آن بود.
دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
دکتر مهدی کریمی تقرشی رئیس هیأت مدیره مواد غذایی هم‌صنف گفت:یکی از مؤلفه‌های اصلی رشد اقتصادی در سالی که اقتصاد مقاومتی؛ تولید اشتغال نام گرفته بهبود وضعیت بنگاه‌های صنعتی به‌عنوان...
دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۳۴
معاون اول رئیس جمهوری تصویب نامه هیات وزیران درباره انتقال بدهی شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی به بانک کشاورزی را برای اجرا به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد.
یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: سال گذشته بخش کشاورزی ۱۲۰۰ میلیارد تومان خسارت دید.
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: امسال تسهیل صدور مجوز برای بنگاه های کوچک و متوسط تولید کننده محصولات غذایی در اولویت برنامه های این ساز...
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
وزارت جهاد کشاورزی در اطلاعیه ای، عضویت محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی را در هیات مدیره شرکت های خصوصی تکذیب کرد.
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا در سه سال اخیر در مقایسه با مدت مشابه بی‌نظیر است.
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
محققان کشور برای جلوگیری از سرمازدگی درختان باغات و محصولات کشاورزی دستگاهی را طراحی و ارائه کردند که قابل نصب در زمین‌های تپه‌ای و دره‌ای است.
پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
جانشین فرمانده انتظامی زنجان از کشف بیش از ۱۰ تن انواع مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته قبل از توزیع در بازار توسط ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان خرمدره خبر داد.
چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
مجری طرح چغندرقند تاکید کرد که ورود ارقام پرپتانسیل خارجی و چند رقم تولید داخل چغندرقند سبب شده تا امید به دستیابی به خودکفایی در تولید شکر به وجود بیاید.
چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۲۸
کارشناس مسایل بین الملل و فعال اقتصادی روسیه گفت که در شرایط کنونی روسیه، ایران می تواند به خوبی تامین کننده کالاهای مورد نیاز روس ها باشد.
چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۲۴
وزیر جهاد کشاورزی گفت:‌ در چند سال گذشته با تمام محدودیت‌هایی که در خط مقدم جهاد کشاورزی وجود داشت توانستیم اقدامات مناسبی را انجام دهیم.
سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی از زیر مجموعه‌های وزارت جهاد کشاورزی تغییر کرد و امروز یزدان سیف با رفتن قنبری، به جای وی در مدیریت عاملی شرکت بازرگانی دولتی قرار گرفت.
سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
طبق ابلاغ بانک مرکزی، جزئیات بخشودگی سود و وجه التزام مشتریان بانک کشاورزی که بدهی آنان کمتر از 250 میلیون ریال (25 میلیون تومان) است اعلام شد.
سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
جمعی از چغندرکاران دشت مغان به دلیل آنچه که عدم دریافت خسارت ناشی از سرمازدگی چغندرشان عنوان می‌کنند، امروز مقابل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعتراض کردند.
دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
خودداری از چرای دام در ارتفاعات، محافظت از کندوها در مقابل رگبارهای بهاری، وجین علف‌های هرز، کودپاشی و کنترل خروجی زهکش‌های باغ‌های چای با توجه به شرایط جوی و نزدیک شدن به زمان برد...
دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
وزیر جهاد کشاورزی گفت:با توجه به افزایش جمعیت جهان در دهه‌های آینده و پیش بینی کاهش عرضه پنبه، تولید این محصول در کشور باید افزایش یابد.
یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
بازار رقابت های انتخاباتی داغ است و این فرصتی برای طرح مطالبات بخش های مختلف جامعه است. در عین حال با توجه به اهمیت مسائل اقتصادی و درهم تنیدگی آن با مسائل سیاسی و اجتماعی، مطالبات...
یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
طبق این اطلاعیه، سازمان حفظ نباتات کشور با انتشار فهرست پنج برگی کالاهای گیاهی که مستلزم اخذ مجوز ذکر شده هستند، اعلام کرد: سایر کالاهای گیاهی مشمول مادۀ 11 قانون حفظ نباتات بوده و...
یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: دولت تدبیر و امید با تقویت ارتباطات بین المللی سبب افزایش صادرات در بخش کشاورزی شد که این دستاورد بزرگی برای دولت یازدهم به‌ شمار...
یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ، ضوابط مربوط به تصاویر و عبارات درج شده در فرآورده های غذایی را اعلام کرد.
شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱
روابط عمومی سازمان غذا و دارو، اسامی تعدادی از فرآورده های غذایی را که فاقد مجوز بهداشتی بوده یا اقدام به جعل مستندات نموده اند، اعلام کرد.
سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
وزارت جهادکشاورزی جشنواره عکس با محوریت 'توسعه کشت دانه های روغنی ظرفیت جدید در اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال' برگزار می کند.
دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۹
ایده بازار غذا در روز 19 اردیبهشت ماه در مؤسسه تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برگزار می‌شود.
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۵۲
نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه کلید صادرات مازاد تولیدات کشاورزی در دست رایزن های اقتصادی سفارتخانه است،گفت:عضویت شرکت های خرد وکلان ایرانی در برند حلال نیازمند اختصاص مش...
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۲
عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس گفت : ثبت نشان و شناسایی بازارهای هدف محصولات غذایی حلال رمز صادرات منطقی با نرخ واقعی تولید است .
جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۷
در پی مطرح شدن موضوع احیای وزارت بازرگانی، وزارت جهاد اقدام به ایجاد معاونت توسعه بازرگانی کرده؛ اگرچه این وزارت‌خانه عملکرد درخشانی در بازرگانی محصولات کشاورزی ندارد.
چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
محمدرضا مرتضوی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران
گر هدف ما این است که جلوی فرار مالیاتی را بگیریم و تصمیمات بزرگ اقتصادی و اجتماعی را در جامعه جاری کنیم بیش‌ازپیش باید به واحدهایی متکی باشیم که خودشان را پاسخگو به سیستم اخذ مالیا...
چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۱
اداره هواشناسی کشاورزی توصیه‌هایی را به کشاورزان کشور ارائه کرد.‌
دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
در حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی، با تشکیل معاونت «توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی»، علی اکبر مهرفرد بعنوان اولین معاون این حوزه در وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد.
دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
با اجرای قانون ساماندهی نظام توزیع بار در کشور، از حمل بار در اندازه تجاری از مبدأ یا به مقصدی که در سامانه جامع انبارها ثبت نشده باشد، جلوگیری خواهد شد.
دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۵۰
خانم مینولین ایلگیزوونا رئیس آژانس توسعه سرمایه گذاری جمهوری تاتارستان در دیدار علی بمان اقبالی زارچ سرکنسول جمهوری اسلامی در قازان از صنعت حلال ایران خواست در نمایشگاه روسیه ویژه ...
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۱۹
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای خطاب به رؤسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها بر صدور مجوزهای حوزه کشاورزی تنها از طریق سامانه صدور مجوزها تاکید کرد.
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۱۴
فرماندار قرچک تاکید کرد همکاری نکردن دستگاه های اجرایی با بخش های تولیدی مختلف ازقبیل صنعتی و کشاورزی تخلف محسوب وبا متخلفان به شدت برخورد می شود.
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
قائم مقام خانه کشاورز گفت: این روزها انتقادات زیادی به بخش کشاورزی دولت می شود، اما به جرات می‌توان گفت عملکرد دولت یازدهم در بخش کشاورزی موفقیت آمیز بوده و می‌توان نمره 19 از 20 ر...
پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
الیاس حضرتی/ عضو کمیسیون اقتصاد مجلس
مرور تاریخ نشان می‌دهد چه در ایران و چه در جهان مخصوصا در کشورهایی که سودای توسعه و پیشرفت اقتصادی داشته‌اند، افراد معدودی در قامت یک تاریخ‌ساز عمل کرده‌اند و میراثی قابل توجه به ی...
چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در سال جدید انتخابات ریاست‌جمهوری را در پیش داریم که اتاق بازرگانی حمایت از هیچ کاندیدایی را به صلاح نمی داند اما بهترین زمان برای بیان خواسته های بخش...
چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
پیش از این هند به دنبال تولید اوره در خاک ایران بود اما اکنون تصمیم گرفته است با اصلاح ساختار نیاز به واردات 8 میلیون تنی اوره را در خاک خودش تولید کند.
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
مدیر کل نظارت بر فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از ابقای ریاست کارگروه INS اجلاس کدکس افزودنی‌های مواد غذایی برای جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی »