سرویس عمومی

واکاوی بسته حمایتی دولت
ارایه بسته حمایتی نقدی و غیرنقدی دولت از روز گذشته آغاز شده که امروز در سرویس اقتصاد کلان به بررسی این نوع رویکرد پرداختیم و آثار مثبت و منفی آن‌را مورد تحلیل قرار دادیم.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۳۳
نرخ تضمینی خرید محصولات کشاورزی اعلام شود
مسعود خوانساری افزود: همچنین در مورد قیمت حامل‌های انرژی باید هر چه سریع‌تر تصمیم‌گیری شود. این در حالی است که بر اساس گزارش اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، سالانه 200 تا 210 هزار میلیارد ریال یارانه بنزین در کشور تخصیص ‌می‌یابد.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۲۰
به خاطر تحریم شرایط اخذ استاندارد را تسهیل نمی‌کنیم
رییس سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد که نمی‌توان با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها شرایط اخذ استاندارد را تسهیل کرد.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
۲۰ هزار شکایت مردمی از تخلفات صنفی در مهر ماه/ نان و رب گوجه در صدر
معاون سازمان حمایت با اشاره به لیست کالاها و خدماتی که بیشترین تعداد شکایت را داشتند، عنوان کرد: نان، رب گوجه فرنگی و همچنین رستوران‌های غذا خوری و تعمیرگاه‌های خودروهای سبک به ترتیب بیشترین سهم ‌شکایت را در بخش کالا و خدمات به خود اختصاص داده اند و بیشترین تعداد شکایات دریافتی به ترتیب نوع تخلف، به گرانفروشی ، تقلب و عدم درج قیمت اختصاص داشته است.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
مشکل حمل خوراک مرغ، قیمت تخم‌مرغ را به ۸۰۰ تومان رساند
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران بابیان اینکه درحال حاضر بیماری آنفلوانزای فوق حاد تنها در استان اصفهان گزارش شده است،گفت: عدم انتقال و کمبود دان دلیل افزایش نرخ تخم مرغ است.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
تهیه 7 معیار برای اندازه‌گیری کیفیت
معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران با بیان این‌که مقوله کیفیت به‌دنبال نیازهای فراتر از استانداردهاست، گفت: سنگ بنای ارزیابی‌های کیفی، مدل‌های کیفیت است و در همین راستا هفت معیار برای کیفیت تعریف کرده‌ایم.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
استانداردسازی حضور در بازارهای جهانی را فراهم می‌کند
رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران گفت: تولید کالای باکیفیت سبب جذب مشتری می‌شود و همین موضوع رشد اقتصادی را رقم می‌زند و حضور در بازارهای جهانی را فراهم می‌کند.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
مراسم روز ملی کیفیت آغاز شد
مراسم روز ملی کیفیت با حضور رئیس سازمان ملی استاندار ایران و نماینده‌های مجلس آغاز شد.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۵۹
مشکلات مربوط به صادرات محصولات غیرنفتی رفع شود
عضو هیات مدیره انجمن فولاد، رفع مشکلات صادرات محصولات غیرنفتی و بازنگری در قوانین مربوط به عرضه محصولات در بورس را به عنوان مواردی که وزارت صمت در دوره جدید باید به آنها رسیدگی کند، برشمرد.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۲۶
ممنوعیت تبلیغ ۳۶ کالای آسیب رسان + فهرست
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: ۳۶ قلم کالا و اقدام آسیب رسان سلامت، شناسایی و اولویت بندی شدند که تبلیغ آن‌ها ممنوع است.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
صادرات ایران به آفریقا ۱۷ درصد افزایش یافت
مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت از افزایش ۱۷ درصدی صادرات ایران به آفریقا در نیمه اول سال ۱۳۹۷ خبر داد.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۳۴
درِ اتاق وزیر و معاونان وی باز باشد
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: اولویت کاری وزیر جدید صمت باید رفع مشکلات ناپایداری در قوانین و وجود قوانین مزاحم با بهره‌گیری از نظرات بخش خصوصی باشد. برای این کار لازم است درِ اتاق وزیر و معاونان وی همیشه باز باشد.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۲۶
انبارها پُر است
معاون برنامه‌ریزی اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که در تامین مواد غذایی و محصولات کشاورزی به‌ویژه‌ کالاهای اساسی، هیچ مشکلی نداریم و انبارهای کشور از این محصولات پُر است.
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۲۳
ارز صادرکنندگان به چرخه اقتصاد می‌آید
رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد که تهمیدات جدیدی برای آوردن ارز صادرکنندگان به چرخه اقتصاد اندیشیده شده که به زودی اعلام می‌شود.
یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
عرضه ارز صادراتی بخش خصوصی به فعالان این بخش واگذار شود
به دنبال اظهارات اخیر رییس کل بانک مرکزی درباره انجام تغییراتی در نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: باید ارز حاصل از صادرات بخش خصوصی به دلیل حجم کم نقدینگی، در اختیار خود این بخش قرار بگیرد ضمن این‌که نرخ‌های پایه صادراتی باید اصلاح شود.
یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
بسته حمایتی آبان ماه به صورت نقدی است
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی می گوید آنگونه که با دولت توافق شده قرار است بسته حمایتی آبان ماه به صورت واریز نقدی به حساب یارانه ای باشد.
یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۵۸
قرارداد ۳ هزار میلیارد تومانی بندر شهید رجایی با بخش خصوصی
یک مقام مسئول، ترانزیت ۴۰۰ هزار تنی کشور هند از بندر چابهار را طی دو ماه آینده نشان‌دهنده کاهش اثرپذیری تحریم‌ها بر بنادر دانست.
یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۱۷
برخلاف ادعای آمریکایی‌ها، "غذا" و "دارو" نیز عملا تحریم شده است
در حالی‌که مقامات آمریکایی می‌گویند که غذا و دارو مشمول تحریم‌های آن‌ها بر ضد ایران نیست، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی، با تاکید بر این‌که ایران روش‌های خود را برای تامین محصولات غذایی دارد و و دچار مشکل نمی‌شود، خاطرنشان می‌کند که " تنها کلمه "غذا" و "دارو" تحریم نشده و تحریم‌های بانکی، کشتیرانی و بیمه باعث بروز مشکلاتی می‌شود که به تبع آن‌ها واردات این کالاها همچون شرایط عادی گذشته انجام نمی‌شود".
یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۱۳
صرف وجود هر کالایی در انبارها احتکار نیست
قبله گفت:قطعا فضا برای قانون‌شکنان و محتکران به شدت ناامن است و با اشراف بر جریان توزیع کالا در صددیم، مانع از سودجویی‌ها شویم.
شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴
با رانت واردات مقابله شود!
عضو کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران گفت: در حوزه واردات کالا ضروری است که از تمام رانت‌ها جلوگیری شده و امکان واردات تنها برای افراد خاص نباشد ضمن این‌که ایجاد محدودیت‌های صادراتی، زمینه‌ساز تخلفات بسیاری شده است که باید برای آن فکری کرد.
شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴