سرویس خبری مواد روغنی

افزایش قیمت روغن متاثر از قیمت جهانی آن است
معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت گفت: تصویب حداکثر افزایش قیمت مصرف کننده انواع روغن در بسته‌بندی های مختلف در ستاد تنظیم بازار با توجه به افزایش قیمت روغن خام و سایر هزینه‌ها از جمله ملزومات بسته بندی و ورق و همچنین افزایش قیمت جهانی انواع روغن (مورد تایید کمیته ارزی) بوده است.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
تخصیص 170 هزار تن روغن از محل ذخایر راهبردی به صنف و صنعت
سرپرست دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار گفت: طی ماه جاری و گذشته 170 هزار تن روغن به صنایع و صنوف از محل ذخایر راهبردی تخصیص یافته است.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۰۲
آرامش بازار روغن نباتی در ۱۰ روز آینده/کمبود یا سودجویی کدامیک عامل گرانی؟
با تشنح در بازار روغن به نظر می رسد؛ اصلی ترین معضل های این روزهای بازار روغن کمبود به همراه سودجویی دلالان است.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۱۵
حمل ریلی ۵ هزار تن محموله روغن خوراکی از بندر امیر آباد
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی امیر آباد گفت: با هدف تسهیل در ارسال محموله ها، یک محموله ۵ هزار تنی روغن خوراکی از طریق ریلی از بندرامیرآباد حمل شد.
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱
حداکثر افزایش قیمت انواع روغن اعلام شد
براساس اعلام ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم روغن خام سویا و پالم در مبادی ورودی ۵۵ هزار ریال تعیین شد.
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
سوء استفاده از کمبود روغن ادامه دارد!
در حالی که اخیرا اعلام شده فروش روغن مصرف خانوار به واحدهای صنفی و مصرف کنندگان منوط به خرید سایر اقلام، از مصادیق فروش اجباری است، ‌ گزارش‌های دریافتی ایسنا نشان می‌دهد همچنان برخی فروشگاه‌ها از کمبود روغن در بازار سوء استفاده می‌کنند.
شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱
قیمت روغن ۱۳ درصد افزایش می‌یابد
طبق جدیدترین تصمیمات ستاد تنظیم بازار حداکثر قیمت مصرف کننده انواع روغن در بسته بندی پت ۱۰ درصد و سایر انواع بسته بندی‌ها ۱۳ درصد افزایش می‌یابد و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باید قیمت احجام و بسته بندی‌های مختلف روغن را محاسبه و در سامانه ۱۲۴ بارگذاری کند.
شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴
کمبود روغن‌نباتی در بازار وجود ندارد
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح وضعیت تولید روغن در سال جاری و مقایسه آن با سال گذشته، افزود: روند تولید با توجه به آمارهای اعلامی، مناسب بوده و بازار نباید با کمبودی مواجه باشد.
شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
صرفه جویی یک میلیارد دلاری از محل کاهش سرانه مصرف روغن
مجری طرح دانه‌های روغنی گفت: اگر سرانه مصرف روغن به ۱۵ کیلوگرم برسد، میزان واردات از ۴ میلیارد دلار به ۳ میلیارد دلار کاهش می‌یابد.
شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
افزایش تولید روغن جامد/ راه اندازی تانکرهای حمل مواد به کارخانه
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش تولید روغن جامد و سرعت بخشی به روند توزیع آن در کشور خبر داد.
شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۲۵
کاهش تنش روغن در هفته آینده؛ توزیع روغن در تعطیلات پیش رو انجام می‌شود
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی روغن نباتی گفت: کارخانه‌های روغن نباتی و دفاتر مرکزی در تعطیلات پیش رو باز هستند.
جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
فروش اجباری کالا همراه با روغن نباتی خلاف قانون است
انجمن صنایع روغن نباتی اعلام کرد: این صنعت با فروش اجباری سایر کالاها همراه با روغن نباتی مخالف است و آن را خلاف قانون می‌داند.
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
وعده صمت برای رفع کمبود روغن
وعده‌های جدید برای رفع مشکل کمبود روغن در بازار اعلام شد. در حالی که در روزها و هفته‌های گذشته کمبود و گرانی روغن به یکی از دغدغه‌های مهم در بازار خوراکی‌ها تبدیل شده بود، اکنون متولیان وزارت صمت از رفع مشکل کمبود روغن مایع خبر داده‌اند و وعده داده‌اند که کمبود روغن جامد تا پایان هفته حل و فصل شود. در این راستا، عدم تامین ارز توسط بانک مرکزی برای واردات روغن خام و عدم عرضه آن به میزان مورد نیاز توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران از مهم‌ترین دلایل مشکلات اخیر در بازار روغن عنوان می‌شود.
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۱۵
چرا وعده وزارت صمت درباره روغن محقق نشد
چند روز قبل بود که خبر کمبود شدید روغن در بازار بین رسانه ها پیچید. خبری که از بین قفسه های خالی فروشگاه ها بیرون آمده بود و می‌توانست اخطار ای از جنس کمبود یکی از اقلام اساسی و ضروری مردم باشد.
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۵۱
آقای دولت، خبر داری روغن جامد و سرخ کردنی در بازار نیست؟!
در شرایطی که مردم با افزایش قیمت‌های کمر شکن در بازار مواد غذایی مواجه هستند، اقدامات دیر هنگام و کند دولت در اختصاص ارز و ترخیص کالاهای اساسی مانند روغن خام، حکایت از بی تدبیری دارد.
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
عرضه کافی روغن خوراکی در خرده فروشی‌ها تا ۲ روز آینده
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: توزیع روغن خوراکی در سطح خرده فروشی و سوپر مارکتی‌ها به اندازه کافی در یک تا دو روز آینده انجام می‌شود.
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸
۳۰ هزارتن روغن خوراکی در سه روز گذشته توزیع شد
سخنگوی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام‌کرد: طی سه روز اخیر ۳۰ هزار تن روغن خوراکی توسط این شرکت در بین اصناف، بازاریان و همچنین صنایع غذایی و کارخانجات توزیع شد.
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
روغن خام به کارخانه ها رسید، اما ...
یک تولیدکننده مواد غذایی از جمله روغن در زرندیه، از تامین روغن خام و از سرگیری تولید روغن در واحدهای تولیدی این محصول خبر داد.
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
حل ۹۰درصدی مشکل روغن خوراکی/ گرانی روغن مربوط به روغن‌های نیمه‌جامد است
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران گفت: گرانی روغن در کشور مربوط به روغن‌های نیمه‌جامد است و خوشبختانه ۹۰درصد مشکل روغن مایع خانوار برطرف شده است.
یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
روغن نباتی فعلا در برخی فروشگاه‌ها توزیع می‌شود/ دولت فعلا به واسطه ها و بنکداران روغن نمی‌دهد
دبیر انجمن روغن نباتی گفت: بر اساس مصوبه خود دولت، مقرر شد که روغن تنها در اختیار فروشگاه‌های زنجیره ای و خرده فروشی‌های سطح شهر قرار گیرد به همین منظور فعلا روغن نباتی در اختیار واسطه‌ها و بنکداران قرار نمی‌گیرد.
یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
از بازار روغن چه خبر؟
علیرغم انتشار اخباری مبنی بر توزیع گسترده روغن خوراکی در بازار، مشاهدات میدانی حاکی از آن است که هنوز روغن نباتی در بازار به صورت محدود عرضه می شود.
یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۱۷
پهلو گیری کشتی ۴۲ هزار تنی روغن خام خوراکی در بندرعباس با ورود دستگاه قضایی
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از پهلو گیری کشتی ۴۲ هزار تنی روغن خام خوراکی در بندرعباس و تأمین مواد اولیه مورد نیاز برای تعداد زیادی از کارخانه های تولید روغن در سراسر کشور خبر داد.
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
علت گران فروشی روغن چیست؟/ جولان گرانفروشان در سایه عدم نظارت کافی بر بازار
در حالی که به اذعان مقامات مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ کمبود کالایی وجود ندارد اما عدم نظارت کافی بر بازار باعث گران فروشی روغن شده است.
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۲۲
موافقت وزارت صمت با افزایش خوراک کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش ظرفیت خوراک شرکت روغن نباتی گلناز کرمان گفت: تلاش ما بر این است به زودی با افزایش ظرفیت خوراک این شرکت افزایش تولید و بازگشت کارگران بیکار شده در فاز نخست تا ظرفیت ۴۰۰ نفر را به اشتغال شاهد باشیم.
پنج شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲
تفاوت ۷۰۰ هزار تنی تولید روغن خوراکی قبل و بعد از تخصیص ارز ترجیحی
در سال گذشته حدود 2 میلیون و 100 هزار تن روغن در کشور تولید شد یعنی چیزی حدود 700 هزار تن بیش از نیاز مصرفی کشور؛ ضمن اینکه صادرات نیز ممنوع بوده است. حال سوال اینجاست به رغم افزایش تولید و ممنوعیت صادرات،‌ مازاد این کالا در کجا مصرف شده که اکنون شاهد کمبود آن در بازار هستیم؟
پنج شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
فضاسازی در فضای مجازی علت گرانی روغن حلبی؛ آرامش به بازار روغن جامد بر می‌گردد
عضو هیئت مدیره انجمن روغن نباتی کشور گفت: افراد سودجو با فضاسازی در فضا‌ی مجازی زمینه را برای گرانی روغن فراهم‌ کرده‌اند.
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
۱۳۱ هزار تن روغن خام وارد بندر امام خمینی(ره) شد
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: ۱۳۱هزار تن روغن خام وارداتی به تازگی وارد بندر امام خمینی(ره) در جنوب خوزستان شد.
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
۳۰ هزار تن روغن خوراکی در هفته جاری به دست تولیدکنندگان می‌رسد
مدیر کل صنایع غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اخذ ۲۰ هزار تن سهمیه روغن طی مذاکره با معاونت بازرگانی وزارتخانه و شرکت بازرگانی دولتی ایران از اختصاص ۳۰ هزار تن روغن خوراکی دیگر طی چند روز آینده به تولیدکنندگان خبر داد.
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
دلایل افزایش قیمت روغن در بازار/ شوک تقاضا بزودی کنترل می‌شود
مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش جهانی قیمت روغن خام گفت: نوع ارز تامین شده برای واردات روغن خام برای انتقال به ذینفع مشکل دارد.
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
سوءمدیریت‌هایی که دامن بازار روغن را گرفت
سوءمدیریت دستگاههای متولی در تامین به موقع ارز برای واردات روغن خام در حالی است که طرح خودکفایی در تولید دانه های روغنی که منجر به کاهش وابستگی کشور می‌شود نیز چند سالی است متوقف مانده است.
یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
کمبود روغن تا پایان هفته حل می‌شود
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن گفت: شرکت بازرگانی دولتی حدود ۶۰ هزار تن روغن بین کارخانجات تولیدی توزیع کرده و به زودی کمبود‌های بازار برطرف می‌شود.
یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۳۸
توزیع روغن نباتی به بازار از هفته آینده/قیمت ها تغییر نخواهد کرد
دبیرانجمن صنفی روغن نباتی ایران با بیان اینکه با توزیع ۷۰ هزارتن روغن بین کارخانه ها از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران از هفته آینده روغن نباتی در بازار توزیع می شود و آرامش به بازار باز می گردد، اظهار کرد: قیمت روغن نباتی تغییری نخواهد کرد.
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۴۰
تخصیص ناعادلانه ارز و بی تفاوتی به هشدارها در مورد کمبود روغن
یک تولید کننده روغن در مورد دلایل نابسامانی بازار روغن گفت: تخصیص ناعادلانه ارز و بی تفاوتی وزیر سابق صمت به هشدارها در مورد کمبود روغن از دلایل بهم ریختگی بازار روغن است.
پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
دستور ویژه وزیر برای تامین روغن‌نباتی
وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: با توجه به ظرفیت مناسب تولید روغن نباتی در کشور و تمهیدات اندیشیده شده، بخش خصوصی با همکاری ارکان دولتی مرتبط با موضوع، جهت ایجاد تعادل در روند تولید و تامین نیاز بازار به این کالا اقدام کند.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴
چرا روغن کم و گران شد؟
طی روزهای اخیر بازار روغن هم همچون برخی اقلام اساسی دیگر ملتهب شده است و این محصول با قیمت های بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رود.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۱۹
روغن جامد بزودی در بازار‌ها توزیع می‌شود
سرپرست دفتر تنطیم بازار وزارت صمت گفت: با توجه به روند توزیعی که پیش گرفته شده و روش‌های توزیع تا دو هفته آینده مشکل روغن برطرف خواهد شد.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۰۲
تزریق ۱۰۰ هزار تن روغن خام به کارخانه‌ها/ تب بازار روغن از هفته آینده فروکش می‌کند
در روزهای اخیر بازار با کمبود و گرانی روغن خوراکی مواجه شده است. دلیل اصلی مشکلات عرضه و گرانی این کالا عدم تأمین ارز توسط بانک مرکزی جهت واردات روغن خام و همچنین عدم عرضه آن به میزان مورد نیاز توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران عنوان شد. اما امروز انجمن صنایع روغن از تزریق 100 هزار تن روغن خام به کارخانه‌ها توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران خبر داد که می‌تواند تب بازار این کالای اساسی را بگیرد.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۵۸
روغن خام گروه صنعتی بهشهر تامین شد
مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی گفت: با هماهنگی صورت گرفته با شرکت بازرگانی دولتی، روغن خام مورد نیاز برای تداوم فعالیت گروه صنعتی بهشهر تامین شده و این واحد از فردا وارد مدار تولید می شود.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۴۲
یک تولیدکننده از دلایل کمبود روغن در بازار می گوید
یک تولیدکننده مواد غذایی از جمله روغن در زرندیه، از دلایل اصلی کمبود روغن نباتی در بازار گفت.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۳۹
تامین روغن در بازار استان مرکزی ظرف چند روز آینده
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی از تامین روغن خوراکی ظرف چند روز آینده در سطح بازار استان خبر داد.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۳۱
ارز، روغن‌ها را در کشتی نگه داشت!
عدم مبادله اسناد مالکیت بین شرکت خریدار ایرانی و فروشنده خارجی به دلیل تامین نشدن ارز، گره اصلی عدم ترخیص روغن خام وارداتی است که تبعات ناشی از آن در بازار داخلی خود را نشان می‌دهد.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۲۷
نظارت ها بر بازار روغن خوراکی افزایش یافت
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان اعلام کرد: بازرسیها در هفته جاری بر روغن خوراکی، نهاده های دامی، مرغ، سیمان و انواع تایر متمرکز شده است.
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
دلایل کمبود روغن در بازار تبریز چیست؟
نائب رئیس اتاق اصناف تبریز گفت: باتوجه به این‌که مواداولیه روغن نباتی وارداتی است، جهش قیمت ارز، وجود تحریم‌ها و عدم تخصیص ارز مهمترین عامل کمبود این گروه کالایی در بازار است.
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
رفع مشکل تامین ارز واردات روغن خام تا هفته آتی
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران اعلام کرد: براساس رایزنی‌های انجام شده با بانک مرکزی و وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت مقرر شد مشکل تخصیص ارز روغن خام تا هفته آینده برطرف شود.
دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
معطلی 4 ماهه 2 کشتی حامل روغن خوراکی در بندرعباس/ محموله متعلق به کیست؟
مستندات و قرائن نشان می‌دهد از تیرماه تاکنون 2 کشتی حامل روغن خوراکی در آب‌های بندرعباس معطل تامین ارز و جابه‌جایی اسناد مالکیت برای ترخیص است.
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
واکنش بانک مرکزی به عدم تامین ارز برای واردات روغن خام
بانک مرکزی در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر عدم تأمین ارز جهت واردات روغن خام، اعلام کرد: ۶۲۱۴ میلیون دلار تامین ارز برای کالاهای اساسی انجام شده و این بانک در «اولویت بندی» نقشی ندارد.
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
تولید روغن بهشهر به دلیل عدم تامین ارز ۹ روز متوقف شد
گروه صنعتی بهشهر در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به عدم تامین ارز توسط بانک مرکزی جهت واردات روغن خام و عدم عرضه روغن خام به میزان مورد نیاز، تولید شرکت به مدت ۹ روز متوقف شد.
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
تا پایان سال کمبود روغن نداریم
حسن خلخالی مدیرعامل روغن مارگارین با اشاره به اینکه ذخایر مواد اولیه روغن برای ماه‌های پیش رو کافی است گفت انتظار کمبود توزیع روغن در سطح کشور وجود ندارد.
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۴۰
تاثیر عرضه قطره‌چکانی به بازار در گرانی و کمبود روغن/ اهرم فشار کارخانه‌ها برای افزایش قیمت
کارخانه ها تولید روغن با کاهش عرضه روغن به بازار از آن به عنوان اهرمی برای موافقت وزارت صمت با درخواست افزایش قیمت تولیدات استفاده می کنند.
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
تامین ارز؛ دغدغه تولید روغن‌های خوراکی
مدیرعامل روغن مارگارین می گوید: دولت باید به چند موضوع در صنعت روغن اهمیت دهد؛ نخست آنکه ارز موردنیاز برای واردات روغن خام برای تولید در این صنعت باید به‌موقع و به میزان کافی در اختیار تولیدکننده قرار بگیرد
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۰۴
صفحه ۱ از ۲ ۲