سرویس خبری مواد روغنی

تولید کلزا از ۴۰۰ هزار تن گذشت/صرفه جویی ۴۵۰ میلیون دلار ارز از محل کاهش واردات
مهاجر گفت: علی رغم وقوع سیل در ۴ استان اصلی، تولید کلزا از ۴۰۰ هزار تن گذشت.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
توقیف اموال کارگران شرکت روغن نباتی "نرگس شیراز" منتفی شد
طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، مشکل ۲۰ کارگر شرکت روغن نباتی نرگس شیراز که حکم توقیف اموال آن‌ها به دلیل بدهی کارخانه به بانک صادر شده بود، برطرف شده است.
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
باغداران به جای فروش دانه زیتون، روغن زیتون عرضه کنند
مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی گفت: باغداران به جای فروش دانه زیتون، محصول خود را به صورت روغن زیتون عرضه کنند.
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
تولید کلزا به ۴۰۰ هزار تن می‌رسد/صرفه جویی ۶۰۰ هزار دلاری از محل کاهش واردات روغن
مهاجر گفت: با وجود وقوع سیل در ۴ استان پیش بینی می‌شود که امسال تولید کلزا به ۴۰۰ هزار تن برسد.
چهارشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۴
نقش روغن سویای سرخ‌کردنی در ابتلا به بیماری‌ قلبی و سرطان/ انتقاد از تبلیغ روغن‌های بدون پالم
عضو انستیتو تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی گفت:نسبت روغن سویا در روغن‌های سرخ‌کردنی به نسبت روغن پالم بالاتر بوده و این برخلاف فرمولاسیونی است که انجمن‌ها در این رابطه مشخص کرده‌اند. این روغن احتمال بیماری‌های قلبی و سرطانی را افزایش می‌دهد و بر همین اساس برای سرخ‌کردن مناسب نیست.
چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
مصائب صنعت روغن خوراکی
صنعت روغن خوراکی چه چشم‌اندازی را در پیش‌روی خود می‌بیند؟ روغن‌ خوراکی به‌دلیل جانمایی در لیست کالاهای اساسی، همیشه در راس توجه مدیران و متولیان دولتی بوده است. تمرکز دولتمردان روی این صنعت باعث شده که همواره چالش‌هایی که اصولا مبنای ظهور آنها تصمیم‌گیری‌های دولتی است، بر سر راه تولیدکنندگان و صاحبان این صنعت استراتژیک مانع ایجاد کند.
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
کاهش تدریجی واردات روغن
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی از برنامه‌ریزی برای کاهش تدریجی واردات روغن خبر داد و گفت: در اوضاع و شرایط تحریم امروز بحث غذا در اولویت است از این‌رو تأمین امنیت غذایی رسالت و وظیفه بخش کشاورزی است.
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱:۴۴
واردات سالیانه ۴ میلیارد دلار دانه روغنی به ایران
مدیرکل دانه‌های روغنی وزارت جهادکشاورزی، از واردات سالیانه ۴ میلیارد دلار دانه روغنی به کشور خبر داد.
چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۱۳
رونمایی از محصول جدید خانواده زر
شرکت زر، چندی‌ست محصول جدیدی را با نام "زراویل"، به بازار پرهیاهوی روغن‌های خوراکی ارائه کرده‌است.
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
خرید تضمینی کلزا به ۲۷۰ هزار تن رسید/کاهش واردات روغن در راه است
مهاجر گفت: براساس آخرین آمار ۲۷۰ هزار تن کلزا با ارزش بالغ بر ۸۷۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است.
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
اصول استانداردسازی محصولات صنعتی
براساس ارزیابی‌ها صنعت روغن‌ نباتی در زمره صنایعی به‌ شمار می‌رود که هم با تکنولوژی روز کار می‌کند و هم می‌تواند با تکنولوژی‌های قدیم محصولات خود را تولید کند. اما این دو روش تولید، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. بدون شک تولیدی همراه با استفاده از تکنولوژی‌ها و ماشین‌آلات روز، محصولی با کیفیت‌تر به بازار عرضه می‌کند. این موضوع به دنبال خود رضایت مصرف‌کننده از روغن را چه به لحاظ پخت و پز، عطر،رنگ، طعم و مزه به دنبال خواهد داشت.
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۵۱
سه چالش صنعت روغن نباتی
کالایی اساسی و استراتژیک در صنعت غذاست و به‌عنوان ماده اولیه در بسیاری از صنایع به کار گرفته می‌شود. این محصول مادر، نیاز امروز تمام جامعه و اقشار با سطح درآمد متفاوت است و جایگاه مناسبی در اقتصاد کشور دارد. مطابق با ارزیابی‌ها روغن نباتی توانسته یکی از کرسی‌های ۱۰صنعت تاثیرگذار بر اقتصاد کشور را از آن خود کند. اما شروع تحریم‌ها و صدور سیاست‌های ارزی و تجاری از فروردین ماه ۹۷ این روزها صنعت روغن نباتی را با سه چالش اساسی و شاخص روبه‌رو کرده است.
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۲
روغن نباتی تا 10 درصد گران شد
نرخ جدید انواع روغن نباتی با ۹ تا ۱۰درصد افزایش بر اساس مصوبه اخیر کارگروه تنظیم بازار به کارخانه‌های روغن نباتی ابلاغ شد.
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
تشکیل پرونده تخلفاتی بیش از ۳۰۰۰ واحد صنفی متخلف روغن نباتی
مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدگنندگان اعلام کرد: در پی اهداف ستاد تنظیم بازار بر کنترل و رصد مستمر زنجیره تولید تا عرضه اقلام ضروری به منظور جلوگیری از هر نوع اجحاف و سوءاستفاده در حق مصرف‌کنندگان، در سال ۱۳۹۷ بیش از ۳۰۰۰ پرونده تخلف در حوزه روغن نباتی تشکیل شده است.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
ضربه تولید از تصمیم‌های خلق الساعه
تولید روغن‌های خوراکی در ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علت این امر نیز به مصرف خانوارهای ایرانی برمی گردد. با توجه به اینکه روغن‌ها در برنامه غذایی مردم نقش پررنگی دارند، دولت نیز نظارت دقیقی بر تولید آنها دارد. ماده اولیه تولید روغن را نهاده‌های گیاهی تشکیل می‌دهد، با این وجود محدودیت زمین‌های زیرکشت کشور باعث شده تا عمده مواد اولیه تشکیل روغن از کشورهای دیگر تامین شود.
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
گره‌های تولید روغن‌های‌ خوراکی
صنعت روغن‌نباتی این روزها در شرایطی که کشور با تحریم‌ها مواجه است، چالش‌های متعددی را تجربه می‌کند. چالش نخست این صنعت، تامین روغن خام است.
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷