سرویس خبری مواد روغنی

نرخ مصوب روغن اعلام شد
وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار در مورد عرضه روغن ذخایر استراتژیک نوشت: نرخ عرضه روغن آفتاب ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و روغن سویا و روغن پالم نیز ۵ هزار و ۱۰۰ تومان مصوب شد.
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
دانه آفتابگردان تراریخته وجود ندارد/تبلیغات غیر واقعی روغن ها
مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، گفت: تبلیغات، روغن آفتابگردان به عنوان روغن غیرتراریخته معرفی می شود در حالی که اصلا در دنیا دانه آفتابگردان تراریخته وجود ندارد.
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۲۲
روغن نباتی گران می شود؟/خروج غیر ضروری ۴ میلیارد دلار ارز برای واردات روغن!
روغن نباتی به عنوان یکی از کالاهای اساسی سبد خانوار از طریق واردات و صرف غیرضروری ۴ میلیارد دلار ارز تامین می شود.
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۳۲
کرونا بر مصرف روغن نباتی تاثیر چندانی نداشته است
سرانه مصرف روغن در ایران بالاتر از سطح جهانی است که شاید یکی از دلایل آن طبخ غذاهای لذیذ و چرب است. وضعیت بازار روغن در ایران نسبت به اقلام خوراکی دیگر از آرامش و ثبات بیشتری برخوردار است و مهم‌ترین دلیل آن بهره‌گیری وزارت جهادکشاورزی از توانایی تشکل‌هاست.
یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۳۶
روغن لادن برند محبوب مصرف‌کنندگان شد
روغن لادن در هفتمین جشنواره ملی برند محبوب، موفق شد با حمایت گسترده مصرف‌کنندگان تندیس زرین را در گروه روغن‌های غذایی و خوراکی دریافت کند.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
فرآوری روغن‌های خوراکی گیاهی با روشی جدید
محققان دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با روشی جدید موفق به فرآوری روغن‌های خوراکی گیاهی شدند.
سه شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
افسار مصرف باید مهار شود/ در روغن بیش از ۸۰ درصد وارد کننده ایم
رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویح کشاورزی از کنترل پرمصرفی در کشور سخن گفت.
سه شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
شایعات و واقعیت‌های صنعت روغن نباتی
به اذعان بسیاری از دوستان کمترین نوسان قیمت و کمترین اتفاقات در این حوزه رخ داده و ارز ۴۲۰۰ تومانی که به این محصول تخصیص یافته، یک یارانه هدفمند و در مسیرکاهش هزینه‌های جامعه است. روغن جز اینکه به مصرف خانوار می‌رسد، حدود ۴۴ درصد نیز به صنایع غذایی و اصناف تخصیص می‌یابد،بنابراین بخش خصوصی در این حوزه در کنار دولت توانسته اهدافی را که در هر دو بخش مصرف و صنایع بر عهده گرفته است به خوبی عملیاتی کند.
شنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۰۱
بررسی اثر مصرف روغن کانولای غنی شده با ویتامین دی بر وضعیت ویتامین دی و چربی‌های خون در بزرگسالان سالم
بهبود وضعیت ویتامین D می‌تواند منجر به ارتقای سطح سلامت قلب و عروق شود. از این رو هدف از این مطالعه، بررسی تأثیر مصرف روغن کانولای غنی شده با IU1000 ویتامین D بر سطوح سرمی 25-هیدروکسی کوله کلسیفرول و پروفایل‌های چربی در بزرگسالان شهر شیراز می‌باشد.
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
قیمت روغن تا پایان سال تغییر نمی‌کند/ کدام روغن‌های بازار تراریخته هستند؟
دبیر انجمن روغن نباتی ایران گفت: روغن هایی نظیر آفتاب‌گردان، کلزا و سویای داخلی تراریخته نیستند و تنها روغنی که از دانه های سویای خارجی گرفته شده تراریخته هستند که حدود ۲۵ درصد از کل روغن کشور را تشکیل می دهند.
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
ثبات قیمت روغن مایع در کانال ۸ هزار تومان
بازارچه به قیمت روغن مایع در یک سال اخیر اختصاص دارد. نگاهی به آمار قیمتی روغن مایع نشان می‌دهد که این کالا در یک سال گذشته هم روند صعودی و هم روند نزولی قیمت را تجربه کرده است.
یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۱۸
دولت اختیار بدهد جلوی خام فروشی را می گیریم
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: در صورت تفویض اختیارات لازم به ستاد تنظیم بازار، ممنوعیت لازم برای ممانعت از صادرات محصولات خام اعمال خواهد شد.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
فروش روغن سویا به جای روغن‌های زیتون خارجی
عضو اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: افراد سود جویی که در کارگاه های غیر مجاز روغن‌های سویا را به جای روغن‌های زیتون ایتالیایی و ترکیه ای بسته بندی می‌کردند شناساسی شدند و با آنها برخورد شد.
یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار درباره قیمت روغن
بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار نرخ عرضه هر کیلوگرم از انواع روغن خام ۴۷۰۰ تومان تصویب شد.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
برای روغن ارز گرفتند ولی وارد نکردند
علی شریعتی اظهار داشت : روغن و دارو دو کالایی هستند که هیچ‌وقت سیاست‌های حمایتی همچون تخصیص ارز دولتی از آن حذف نخواهد شد اما نکته جالب اینکه عمده واردکنندگان از بدهکاران بزرگ بانکی هستند و این یعنی دستگاه‌های نظارتی باید تجدید نظری درخصوص اجازه واردات روغن داشته باشند.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
نرخ جدید روغن خام و مایع تصویب شد
براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار مقرر شده است روغن‌های مایع ۱۲ درصد و روغن‌های جامد و نیمه جامد ۱۴درصد افزایش قیمت را نسبت به قیمت‌های تعیین شده قبلی دریافت کنند.
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
شکایت مالزی از اتحادیه اروپا به دلیل راه‌اندازی «کمپین ضد روغن پالم»
کشور مالزی از اتحادیه اروپا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد و معتقد است راه‌اندازی کمپین ضد روغن پالم به اقتصاد آنها آسیب زده است.
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
سود هنگفت واردات روغن در جیب ۴ نفر!/ ۹۰ درصد روغن کشور وارداتی است
سالهاست که سود هنگفتی از واردات ۹۰ درصد روغن کشور به جیب ۴ نفر از مافیای واردات می‌رود در حالی که ایران توان خودکفایی در این صنعت را دارد.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۲۴
واردات ارزان قیمت خوداتکایی در تولید روغن را دشوار کرد
معاون وزیر جهادبابیان اینکه در شرایط فعلی راهی جز اتکا بر تولید داخل نداریم،گفت: واردات ارزان قیمت، خوداتکایی در تولید برخی محصولات را دشوار کرده است.
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
روغن ۴۰ درصد گران فروخته می شود! / کارخانجات صنعتی عامل افزایش قیمت
علی رغم پتانسیل بالای تولید در بخش کشاورزی، اما عوامل متعدد همچون بی توجهی به اجرای قانون خرید تضمینی از توسعه کشت دانه های روغنی جلوگیری کرده است.
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
چگونه می‌توان روغن زیتون با کیفیت را تشخیص داد؟
مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی گفت: روغن زیتون خوب باید بوی چمن تازه زده شده و یا بوی میوه بدهد. همچنین بایستی هنگام چشیدن آن در انتهای زبان احساس تلخی و تندی داشته باشید.
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
تسریع در تخصیص ارز واردات روغن خام
برخی از خبرها حاکی از آن است که ذخایر روغن بعضی از صنایع رو به اتمام بوده و در صورتی که ارز مورد نیاز برای واردات روغن خام تخصیص داده نشود ممکن است این صنایع برای تولیدات دچار مشکلاتی شوند. موضوعی که دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران توضیحاتی برای آن ارائه کرد.
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱:۰۳