سرویس خبری مواد روغنی

مصائب صنعت روغن خوراکی
صنعت روغن خوراکی چه چشم‌اندازی را در پیش‌روی خود می‌بیند؟ روغن‌ خوراکی به‌دلیل جانمایی در لیست کالاهای اساسی، همیشه در راس توجه مدیران و متولیان دولتی بوده است. تمرکز دولتمردان روی این صنعت باعث شده که همواره چالش‌هایی که اصولا مبنای ظهور آنها تصمیم‌گیری‌های دولتی است، بر سر راه تولیدکنندگان و صاحبان این صنعت استراتژیک مانع ایجاد کند.
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
کاهش تدریجی واردات روغن
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی از برنامه‌ریزی برای کاهش تدریجی واردات روغن خبر داد و گفت: در اوضاع و شرایط تحریم امروز بحث غذا در اولویت است از این‌رو تأمین امنیت غذایی رسالت و وظیفه بخش کشاورزی است.
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱:۴۴
واردات سالیانه ۴ میلیارد دلار دانه روغنی به ایران
مدیرکل دانه‌های روغنی وزارت جهادکشاورزی، از واردات سالیانه ۴ میلیارد دلار دانه روغنی به کشور خبر داد.
چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۱۳
رونمایی از محصول جدید خانواده زر
شرکت زر، چندی‌ست محصول جدیدی را با نام "زراویل"، به بازار پرهیاهوی روغن‌های خوراکی ارائه کرده‌است.
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
خرید تضمینی کلزا به ۲۷۰ هزار تن رسید/کاهش واردات روغن در راه است
مهاجر گفت: براساس آخرین آمار ۲۷۰ هزار تن کلزا با ارزش بالغ بر ۸۷۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است.
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
اصول استانداردسازی محصولات صنعتی
براساس ارزیابی‌ها صنعت روغن‌ نباتی در زمره صنایعی به‌ شمار می‌رود که هم با تکنولوژی روز کار می‌کند و هم می‌تواند با تکنولوژی‌های قدیم محصولات خود را تولید کند. اما این دو روش تولید، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. بدون شک تولیدی همراه با استفاده از تکنولوژی‌ها و ماشین‌آلات روز، محصولی با کیفیت‌تر به بازار عرضه می‌کند. این موضوع به دنبال خود رضایت مصرف‌کننده از روغن را چه به لحاظ پخت و پز، عطر،رنگ، طعم و مزه به دنبال خواهد داشت.
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۵۱
سه چالش صنعت روغن نباتی
کالایی اساسی و استراتژیک در صنعت غذاست و به‌عنوان ماده اولیه در بسیاری از صنایع به کار گرفته می‌شود. این محصول مادر، نیاز امروز تمام جامعه و اقشار با سطح درآمد متفاوت است و جایگاه مناسبی در اقتصاد کشور دارد. مطابق با ارزیابی‌ها روغن نباتی توانسته یکی از کرسی‌های ۱۰صنعت تاثیرگذار بر اقتصاد کشور را از آن خود کند. اما شروع تحریم‌ها و صدور سیاست‌های ارزی و تجاری از فروردین ماه ۹۷ این روزها صنعت روغن نباتی را با سه چالش اساسی و شاخص روبه‌رو کرده است.
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۲
روغن نباتی تا 10 درصد گران شد
نرخ جدید انواع روغن نباتی با ۹ تا ۱۰درصد افزایش بر اساس مصوبه اخیر کارگروه تنظیم بازار به کارخانه‌های روغن نباتی ابلاغ شد.
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
تشکیل پرونده تخلفاتی بیش از ۳۰۰۰ واحد صنفی متخلف روغن نباتی
مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدگنندگان اعلام کرد: در پی اهداف ستاد تنظیم بازار بر کنترل و رصد مستمر زنجیره تولید تا عرضه اقلام ضروری به منظور جلوگیری از هر نوع اجحاف و سوءاستفاده در حق مصرف‌کنندگان، در سال ۱۳۹۷ بیش از ۳۰۰۰ پرونده تخلف در حوزه روغن نباتی تشکیل شده است.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
ضربه تولید از تصمیم‌های خلق الساعه
تولید روغن‌های خوراکی در ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علت این امر نیز به مصرف خانوارهای ایرانی برمی گردد. با توجه به اینکه روغن‌ها در برنامه غذایی مردم نقش پررنگی دارند، دولت نیز نظارت دقیقی بر تولید آنها دارد. ماده اولیه تولید روغن را نهاده‌های گیاهی تشکیل می‌دهد، با این وجود محدودیت زمین‌های زیرکشت کشور باعث شده تا عمده مواد اولیه تشکیل روغن از کشورهای دیگر تامین شود.
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
گره‌های تولید روغن‌های‌ خوراکی
صنعت روغن‌نباتی این روزها در شرایطی که کشور با تحریم‌ها مواجه است، چالش‌های متعددی را تجربه می‌کند. چالش نخست این صنعت، تامین روغن خام است.
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
روغن کرمانشاهی برندی برای تصاحب بازارهای هدف
با وجود محبوبیت ملی روغن حیوانی کرمانشاهی، فعالیت های مربوط به تولید این محصول در استان پراکنده و صادرات آن به خارج از کشور بسیار اندک است که حرکت هایی با ایجاد یک تشکل برای ارتقا تولید و صادرات آن آغاز شده است.
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
1.1 میلیون تن روغن خام امسال وارد می شود
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، گفت: با وجود تحریم ها و مشکلات نقل و انتقال پول، امسال نیز مانند سال گذشته 1.1 میلیون تن روغن خام به کشور وارد می شود و هیچ کمبودی در تامین روغن خوراکی نداریم.
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
کاهش ۲۵ درصدی تولید کلزا/ حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بر سرعت خودکفایی روغن تاثیر گذار است
مهاجر گفت: سیل اخیر در استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان، ایلام و مازندران موجب شد تا حدود ۲۵ درصد تولید کلزا از بین رود.
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۸:۳۵
احتمال تعطیلی کارخانه روغن نباتى شیراز در آینده‌ای نزدیک
بیش از 4 سال است که تجهیزات کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز به بهانه مسائل زیست محیطى و تامین سرمایه براى خرید مواد اولیه به فروش رفته است و 200 کارگر آن نیز بلا تکلیف مانده‌اند. این در حالی است که فروش تجهیزات کارخانه نه تنها چشم انداز روشنی برای این کارخانه و کارگران آن ایجاد نکرده بلکه زمزمه فروش کلی کارخانه و انتقال آن به جای دیگر نیز بیش از هر زمانی بلندتر به گوش می رسد.
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
پیش بینی ۵۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی با توسعه کشت دانه های روغنی
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از صرفه جویی ۵۵۰ میلیون دلاری در حوزه تامین دانه‌های روغنی با توسعه کشت داخلی در سال جاری خبر داد.
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
سرانه مصرف روغن زیتون ۶۰ درصد کاهش یافت/قیمت هر شیشه روغن زیتون ۱۰۰ هزار تومان
جلالت گفت: براساس برآورد‌های بازار و کارخانه‌های تولید روغن زیتون، سرانه مصرف این محصول ۶۰ درصد کاهش یافته است.
چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۲۶
وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت اقدام انقلابی برای تولید روغن و کنجاله در کشور تاکید کرد
وزیر جهاد کشاورزی بر افزایش تولید روغن و کنجاله در کشور تاکید کرد و گفت: امسال با توجه به تنگناهای به وجود آمده باید عملیات انقلابی برای تولید این دو نیاز اساسی به ویژه در حوزه کلزا انجام دهیم.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
قیمت نجومی روغن زیتون ربطی به تحریم ندارد/ سوء استفاده دلالان از نوسانات ارزی
رئیس شورای ملی زیتون گفت: ما واردات زیتون نداریم چون قیمت تمام شده تولید داخل نسبت به کشورهای دیگر پایین‌تر است بنابراین واردات مقرون به صرفه نیست.
شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۸:۵۰