سرویس اختصاصی خبری، حلال صنایع غذایی

تدوین 20 نشان استاندارد بین المللی برای عرضه مواد غذایی حلال
رییس سازمان استاندارد ایران گفت: برای عمومی کردن فرهنگ استاندارد باید از ظرفیت مراکز علمی استفاده شود.
مشهد میزبان اولین همایش بین المللی فرآورده‌های حلال
اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال، از ۲۲ تا ۲۴ آذر ۹۶ در مشهد مقدس برگزار می شود.
صدور مجوز پرورش "کروکودیل" و "قورباغه" به شرط صادرات
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که برای صدور مجوز حلیت برای پرورش‌دهندگان حیوانات حرام گوشتی مانند قورباغه، کروکودیل و ... به شرط مصرف نشدن در بازار داخلی و صادرات هیچ مانعی وجود ندارد. اما همان گونه که خوردن اینگونه محصولات حرام است...
برند حلال اطمینان کشورهای اسلامی را به محصولات ایران جلب می‌کند
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ایجاد برند حلال می‌تواند اطمینان کشورهای اسلامی را نسبت به محصولات پروتئینی و گوشتی ایران جلب کند.
مقایسه ساختار پروتئینی گوشت حلال و غیرحلال توسط محققان دانشگاهی
پژوهش محققان دانشگاه تهران نشان می‌دهد که ساختار پروتئین در گوشت حلال و گوشت غیرحلال متفاوت است و گوشت حلال با دستگاه گوارش انسان سازگارتر است.
غذای غیرحلال می تواند موجب بهم ریختگی فکری، روحی و ذهنی شود
رئیس مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران گفت: تعریف سازمان جهانی بهداشت از سلامتی طیف وسیعی را شامل می شود اما صاحب‌نظران حوزه سلامت معتقدند روزی غیر حلال می تواند بهم ریختگی فکری، روحی و ذهنی را به همراه داشته باشد.
حضور 14 کشور در دومین نمایشگاه بین المللی گوشت و فرآوردهای گوشتی حلال تهران
ده ها شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و چهارده کشور مناطق مختلف جهان از 22 تا 25 آبان ماه در دومین نمایشگاه بین ­المللی گوشت، فرآوردهای گوشتی و پروتینی حلال و صنایع وابسته تهران، گردهم می آیند و جدیدترین تولیدات، صنایع و تجهیزات، ماشین آلات...
سهم ناچیز ایران از تجارت ۴ تریلیون دلاری غذای حلال
رئیس هیئت مدیره تعاونی تولید کنندگان مواد غذایی ایران، سهم ناچیز ایران از تجارت صنعت حلال، را متناسب با پتانسیل کشور در تولید محصولات غذایی ندانست.