سه شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
۱۴:۵۶

حامیان فودنا

اگروفود 96
یکساله (شهریور94)

سرویس اختصاصی خبری، حلال صنایع غذایی

خانم مینولین ایلگیزوونا رئیس آژانس توسعه سرمایه گذاری جمهوری تاتارستان در دیدار علی بمان اقبالی زارچ سرکنسول جمهوری اسلامی در قازان از صنعت حلال ایران خواست در نمایشگاه روسیه ویژه این صنعت شرکت کند.
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی حلال مالزی از 5 تا 8 آوریل (16 تا 20 فروردین) با حضور نمایندگان کشورهای مختلف از جمله ایران در مرکز همایش های شهر کوالالامپور پایتخت مالزی برگزار می شود.
کارن کاراپتیان نخست وزیر ارمنستان از تاسیس دفتر حلال در این کشور برای صادرات انواع مختلف مواد خوراکی به ایران خبر داد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: دریافت نشان حلال توسط تولیدکنندگان مواد غذایی کلید حضور بیشتر کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی است.
احمد صادقیان، رییس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران
برند حلال در دنیا پتانسیل رشد بالایی دارد و شناخته شده است و کشورهای زیادی در آن فعالیت می کنند، اما ایران نتوانسته است در این زمینه خیلی فعال باشد و از آن بهره ببرد
تجارت حلال در پهناورترین کشور جهان
نمایشگاه تجاری و صنعتی محصولات حلال در کشور روسیه و در ۹ بخش اصلی برگزار می‌شود و ایرانی‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین کشورهای تجاری و صنعتی در این حوزه یکی از ارکان اصلی به‌شمار می‌رود.
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو گفت: درخواست شرکتهای تولیدی و وارداتی مبنی بر دریافت گواهی حلال از تاریخ 12 بهمن ماه سالجاری از طریق آدرس http://www.halal.gov.ir و rhttp://www.ttac.i صورت خواهد گرفت.
نماینده مردم رشت درمجلس با بیان اینکه ترکیه و لبنان در صادرات محصولات با نشان "حلال" وضعیت مناسب تری در مقایسه با کشورمان دارد،گفت: فعال شدن بخش بازرگانی سفارتخانه ها راهکاری برای صادرات محصولات غذایی با نشان "حلال" به شمار می آیند.
نماینده مردم درود وازنا در مجلس گفت:شناسایی بازارهای هدف محصولات حلال و تدوام تولید جهت صادرات گامی های موثر برای حضور بهینه در بازار بین المللی نشان حلال به شمارمی آید.
مدیر عامل سازمان توسعه صنعت حلال مالزی روز دوشنبه گفت که در ماه های اخیر توسعه خوبی در روابط ایران و مالزی ایجاد شده که باعث خرسندی است و با توجه به لغو تحریم ها زمینه افزایش تعاملات تجاری بین دو کشور به ویژه در حوزه صنعت حلال وجود دارد.
غذای حلال به خوراکی ها و نوشیدنی هایی اطلاق می شود که از نظر شرع اسلام مجاز دانسته شده است. براساس آمار سال 2009 جمعیت مسلمانان جهان 23/2درصد جمیعت 6.79میلیاردی را تشکیل می دادند که نزدیک به 60درصد از آنها در آسیا زندگی می کنند. طبیعی است که نیازهای ...
ابوالحسن خلیلی، دبیرکل سابق کانون صنایع غذایی
تولید صنایع غذایی حلال در جهان در سال 1997 با تلاش کشور مالزی و سازمان همکاری های اسلامی طرح و اقدامات درباره گسترش آن پایه گذاری و انجام شد. در طول سالیان کشورهایی همچون پاکستان، ترکیه، اندونزی، مالزی و... تلاش های بسیاری در این حوزه انجام داده اند...
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت که سهم ایران در معاملات یکهزار میلیارد دلاری غذاهای حلال دنیا در حال افزایش است.
معاون رئیس جمهور از ورود ایران به مجمع بین المللی تایید صلاحیت خبر داد.
پیروز بخت گفت: 4 مولفه برای دریافت نشان کیفیت تعیین شده که یکی از این مولفه‌ها استاندارد است و مابقی شامل قیمت، سرعت و نوآوری می‌شود.
رئیس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر اینکه در حوزه تجارت کالاهای حلال باید به صورت جدی وارد شویم گفت که سهم سالانه تجارت کشورهای اسلامی در حوزه حلال ۲۵۰۰ میلیارد دلار است.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سالانه ۲۵۰۰ میلیارد دلار تجارت برند حلال انجام می‌شود، اما سهم ایران در این حوزه نزدیک به صفر است. درصورتیکه همه کالاها و خدماتی که در ایران تولید و ارائه می شود حلال است اما چون برند حلال نداشتیم وارد بازار نشدیم...
ایران سالانه حدود ۶۰۰ میلیون دلار صادرات شیرینی و شکلات دارد و این در حالی است در مقابل، میزان واردات رسمی شیرینی و شکلات به ایران رقمی حدود سه میلیون دلار است. با این حال تولیدکنندگان شیرینی و شکلات معتقدند که بخش بزرگی از واردات را قاچاق تشکیل می‌د...
فعالیت‌های هفتمین همایش بین‌المللی مواد غذایی و محصولات حلال، از امروز، سوم‌ آبان‌ماه، در شهر «بروکسل»، پایتخت بلژیک آغاز می‌شود.
دبیرکل موسسه حلال جهانی گفت: چرخ صنعت غذا در کشور با صادرات غذای حلال تندتر خواهد چرخید.
رئیس اتاق ایران در دیدار با وزیر تجارت مالزی
وزیر تجارت خارجی مالزی که با هیات فعالان اقتصادی ایران کشور به تهران سفر کرده است، با غلامحسین شافعی دیدار کرد.
در دیدار رئیس و مدیر روابط بین الملل مراکز حلال ایران و اسپانیا ضمن تأکید برجایگاه موثر ایران به عنوان یکی از مهم ترین صاحبان نظر در مفهوم کاربردی محصولات حلال بر تبادل اطلاعات، تجارب و گسترش همکاری ها تأکید شد.
توسط سازمان ملی استاندارد ایران صادرشد :
نخستین پروانه کاربرد نشان حلال با حضور آیت ا... عالمی ، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ، حجت الاسلام و المسلمین صالح آبادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی و حجت الاسلام و المسلمین سوری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره...
دبیر کل موسسه حلال جهانی با اشاره به استقبال تولیدکنندگان داخلی از این برند بیان کرد: موسسه حلال جهانی در طول ۱۰ سال گذشته نزدیک به ۱۵۰۰ برند معروف کشور را به برچسب حلال مجهز کرده و هم‌اکنون این برندها با نشان حلال، محصول خود را در داخل و در خارج عرض...
عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عنوان حلال برکالاهای ایرانی ثبت شود تا بتوانیم دراین راستا صادرات موادغذایی حلال را با برندسازی بهینه ای به جریان بیندازیم،گفت:غیرمسلمانان هم علاقه بسیاری برای مصرف غذاهای حلال دارند.
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: شورایی به ریاست وزیر صنعت،معدن و تجارت در خصوص سیاست گذاری برای حضور در جهانی محصولات حلال تشکیل شده تا سهم خود از این بازار پر درآمد را احیا کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همه کالاها و خدمات باید با روش های شرعی تهیه شوند، گفت: این کار باید به صورت قانونمند صورت گیرد.
ظرفیت گردش مالی صنعت حلال در کشورهای اسلامی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد دلار است که به گفته معاون سازمان ملی استاندارد اگر ایران تنها پنج درصد از این بازار را در اختیار بگیرد در آینده نزدیک نیازی به صادرات نفت نخواهیم داشت.
صنعت جهانی غذای حلال این روزها نه‌تنها در بین مسلمانان بلکه در کشورهای غربی نیز با استقبال زیادی مواجه شده است و انتظار می‌رود به یکی از پررونق‌ترین صنایع دنیا تبدیل شود .
همایش و نمایشگاه حلال در تایلند به منظور حمایت از محصولات حلال نمایشگاه با عنوان 'هپکس جهانی ۲۰۱۶'؛ در تایلند برگزار می شود.
جای خالی نشان (برند) و شرکت های ایرانی در نمایشگاه بین المللی حلال مسکو از دست دادن فرصتی شد که تکرار نشدن آن باید در دستور کار برنامه ریزان تجاری کشور و مسئولان شرکت های خصوصی قرار گیرد تا سهم خود را در این بازار جهانی سه هزار میلیارد دلاری افزایش د...
'مرضیه افخم' سفیر جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور روز سه شنبه خواستار استفاده از ظرفیت های ایران و مالزی در صنعت حلال و گام برداشتن دو کشور برای همکاری در جهت تبدیل شدن به قطب محصولات حلال شد.
«تولید حلال» اکنون به عنوان تجارتی مطلوب و پرسود در اقتصاد جهانی مطرح است و حجم فزآینده تقاضای آن در سراسر جهان نشان می دهد که ایران و کشورهای مسلمان باید نقش فعال تری در این زمینه ایفا کنند چرا که برگ برنده این تجارت جهانی «کشورهای اسلامی» هستند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی (سه شنبه 21/02/1395 ) جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد را با 123 رای موافق، 7 رای مخالف، 4 رای ممتنع از 203 نماینده حاضر تصویب کردند.
در نشست نوزدهم اردی بهشت نود و پنج هیات وزیران با هدف صیانت از محصولات و خدمات حلال و هماهنگی اقدامات و فعالیت‌های دولت در زمینه نشان تجاری و برند حلال، با تشکیل «شورای سیاستگذاری و راهبری حلال» موافقت کرد.
اگر دستگاهی از حضور ناظران شرعی استفاده نکند، استاندارد مکلف است از دادن کد حلال به آنها خودداری کند، زیرا باید در آنجا ناظر شرعی وجود داشته باشند تا بتوانیم به مردم ۱۰۰ درصد اطمینان را بدهیم این غذا چه در داخل و خارج کشور حلال است.
مدیر کل فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: بررسی حلیت و شرعی بودن تمامی فرآورده های سلامت در موسسه موضوع شناسی فقهی در قم صورت می گیرد و نتیجه آن به ما ابلاغ میشود و ما از نتیجه آن بهره برداری و استفاده می کنیم.
رئیس مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به برخی اظهار نظر های غیر کارشناسانه در حوزه حلال مطالبی ارائه نمود.
معاون پژوهشی مرکز ملی تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو گفت: واردات فرآورده های خوراکی به کشور با نظارت های فنی، بهداشتی و حلیت سازمان غذا و دارو صورت می گیرد.
محمدرضا کرباسی مدیرکل مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ایکریک):
در دیدار هیات مالزیایی با مدیرکل مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ایکریک) که 11 اسفند 1395 در دفتر این مرکز برگزار شد، محمدرضا کرباسی ضمن خوشامدگویی به هیات مذکور شمایی از سازمان ، پیشینه و فعالیتهای ایکریک طی 8 سال گذشته و اجرای طرحهای مختلف ...
در پی نشست و تفاهم با مرکز حلال دبی، لوگوی "حلال جهانی" از موسسه "حلال جهانی" به رسمیت و ثبت و تنها لوگوی معتبر برای صدور محصولات حلال ایران به دبی شناخته شد.
مدیر کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن ارائه توضیحاتی درباره حلال یا حرام بودن دو محصول "کریل" و "رنگ کارمن"، گفت: برخی افراد اطلاعات غلط به مردم می‌دهند. طبق آخرین اطلاعات ما "کریل"، میگو نیست و اکنون بر اساس محصو...
معاون پژوهشی مرکز ملی تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو، گفت: موسسه حلال جهانی مجوز مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو را اخذ نکرده است.
کلیه واحدهای تولیدی و خدماتی که نشان جهانی حلال را دارند می توانند فایل تبلیغاتی محصولات خود را برای موسسه ارسال نمایند تا موسسه، آنها را در دو نمایشگاه حلال مالزی (Mihas) و دبی (Gulfood) به نمایندگان کشورهای جهان معرفی نماید.
دبیرکل موسسه بین‌المللی حلال جهانی:
عبدالحسین فخاری، دبیرکل موسسه بین‌المللی حلال جهانی گفت: رنگ‌های «کارمن»این ماده یکی از رنگ‌های پرکاربرد در صنایع غذایی است و جزو رنگ‌های طبیعی است که در دنیا طرفداران بسیاری دارد اما وقتی وارد کشور ما شد، بر اثر ساده‌اندیشی برخی، این مسئله مطرح شد ک...
بهروز جنت رئیس مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و داروی کشور ورود هرگونه مواد غذایی با منشاء حیوانی حرام به کشور را تکذیب کرد.
نمایشگاه دستاوردهای “محصولات سلامت حلال” در مرکز نمایشگاه های بین المللی شهرداری تهران از ۱۳ تا ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۴ برگزار می شود.
مدیر روابط عمومی نخستین نمایشگاه معرفی دستاوردهای محصولات سلامت حلال ، درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: در راستای آشنایی با برند حلال، این نمایشگاه 13 تا 16 بهمن‌ماه سال جاری در محل بوستان گفتگوی تهران برگزار می‌شود.
حضور در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی محصولات و مواد غذایی حلال مالزی (MIHAS 2016) برای مشارکت کنندگان حضوری متفاوت در قالب برند حلال و موثرترین و عملی ترین روش عرضه کالا توسط تولیدکننده به مخاطب و گروه هدف خواهد بود.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و مدیرکل استاندارد پاکستان، برنامه اجرای تفاهمنامه دوجانبه منعقدشده در سال گذشته درباره استانداردسازی ، کنترل کیفیت، تدوین استاندارد، آزمون تایید صلاحیت، اندازه شناسی، ارزیابی انطباق و همکاری های منطقه ای و بین المللی ...