شنبه / ۸ آذر ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۱
سرویس : فرآورده های گوشتی و پروتئینی
کد خبر : ۹۸۵۸۶
گزارشگر : ۳۵۱۴
سرویس فرآورده های گوشتی و پروتئینی

کنسرو قزل‌آلای "تحفه" در راستای افزایش سرانه مصرف وارد بازار شد

پس از ورود کنسرو ماهی تن، کیلکا و ساردین، تولید تجاری کنسرو قزل‌آلا نیز با نام تجاری تحفه آغاز و وارد بازار شده است

مدیرعامل شرکت توسعه صنایع غذایی تحفه در گفتگو با خبرنگار فودنا گفت: در راستای افزایش مصرف آبزیان در سبد خانوار، تنوع‌بخشی به فرآورده‌های شیلاتی در دستور کار صنعت شیلات ایران قرار گرفته است و پس از ورود کنسرو ماهی تن، کیلکا و ساردین، تولید تجاری کنسرو قزل‌آلا نیز با نام تجاری تحفه وارد بازار شده است تا استفاده از این ماهی پرطرفدار برای همه ی مردم راحت تر شود و بوی آن نیز با فراوری های تولیدی و حفظ کیفیت و ارش غذایی برای خانوار برای همه تسهیل شود

این فعال صنعت شیلات در ادامه می گوید: می دانیم که بسیاری از مردم بخصوص کودکان از بوی ماهی و استشمام آن احساس ناخوشایندی دارند به همین دلیل انواع کنسرو های ماهی از جمله، تن ماهی، قلیه ماهی، قرمه ماهی، قیمه ماهی در ایران توسط شرکت تحفه به بازار عرضه شده است تا ذائقه ی مردم را به تنوع غذایی ماهی نزدیکتر کند

 
مدیرعامل شرکت توسعه صنایع غذایی تحفه افزود: کنسرو ماهی قزل‌آلا که در حال حاضر به تولید تجاری رسیده است و به‌صورت قطعه‌قطعه‌شده و در اندازه کنسروها شبیه کنسروهای کنونی بازار است.

 

این فعال صنعتی در ادامه با توجه به اهمیت مصرف ماهی که دارای امگا3 است ادامه داد: باید اذعان کنیم؛ مصرف ماهی در ایران نصف سرانه مصرف ماهی در استانداردهای جهانی است که بالغ بر 20 کیلوگرم در سال مصرف می شود و ما حدود 10 کیلوگرم مصرف ماهی را در سفره ی غذایی داریم.قزل آلا یکی از منابع خوب آهن است و آهن در خونسازی و همچنین در حفظ مقاومت بدن در برابر میکرو ها نقش مهمی به عهده دارد. آهن موجود در قزل آلا به گونه ای است که جذب آن در دستگاه گوارش آسان بوده و به خوبی در بدن به مصرف می رسد . علاوه بر آن آهن موجود در قزل الا، جذب آهن منابع گیاهی را هم افزایش می دهد بنابراین نقش مهمی در پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن به عهده دارد .
 
مسعود فکری، در گفتگو با فودنا نسبت به فواید مصرف ماهی قزلآلا گفت: نتایج مطالعات نشان می دهند امگا 3 ماهی قزل الا می تواند فشار خون و ضربان قلب را در بیماران صرع تنظیم کند و از تعداد تشنج های آن به طور قابل توجهی بکاهد.
 
وی  در ادامه گفت: بر اساس تحقیقاتی که برای نخستین بار در شیراز روی 30 نوع ماهی انجام شد، ماهی قزل آلا بیشترین میزان امگا3 را داراست. این اسید چرب، خستگی، دردعضلانی، خشکی و خارش پوست،سردرد، بی خوابی، شکنندگی مو و ناخن ها و عدم تمرکز را کاهش می دهد و برای التیام بیماری های قلبی-عروقی، رماتیسم مفصلی، آسم و کاهش التهاب آرتریت روماتوئید موثر است و در زنان باردار از طریق گردش خون به جنین رسیده و موجب رشد مغزی و افزایش ضریب هوشی نوزاد می شود.
 
این فعال صنعت شیلات افزود: قزل الا به عنوان منبع غنی پروتئین، به آسانی در دستگاه گوارش هضم و جذب می شود و تقریباً به طور کامل در بدن به مصرف می رسد.((روی)) آن در رشد کودکان و در تنظیم بلوغ جنسی نوجوانان تاثیر مهمی دارد و مصرف آن در دوران رشد از کوتاهی قد پیشگیری میکند، بد نیست بدانیم سر و کبد این ماهی بیشترین میزان امگا3 را داراست.
 
قزل الا حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین های گروه B  که در تنظیم فعالیت سلول های عصبی و در نتیجه در سلامت سیستم عصبی و نیز در سلامت پوست تاثیر دارند. همچنین بعضی از انواع ویتامین های گروه B  در خون سازی نیز موثرند، بناراین با مصرف قزل الا می توانیم به سلامت اعصاب، شادابی، طراوت پوست و پیشگیری از کم خونی کمک کنیم.
 
قزل آلای پرورشی در مقایسه با انواع رودخانه ای و دریایی، ید کمتری دارد ولی به دلیل سطح پایین جیوه، مصرف آن برای خانم های باردار، خانم هایی که قصد باردار شدن دارند کودکان زیر6سال توصیه می شود.
(شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹) ۱۶:۰۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها