پنج شنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۲
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۹۸۳۷۰
گزارشگر : ۳۵۱۶
باشگاه خبرنگاران جوان
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

آغاز روند کاهشی قیمت گوشت در بازار/ تولید دام ۳۰ درصد افزایش یافت

رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به انباشت دام در دامداری ها، قیمت گوشت روند کاهشی به خود گرفته است.

پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور ، از روند کاهشی  قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: طی روز‌های اخیر قیمت دام به سبب انباشت تعدادی دام در دامداری‌ها با روند کاهشی به قیمت منطقی خود رسیده است.
 
وی افزود: طی ۲ تا ۳ هفته اخیر، قیمت گوشت به یکباره با ایجاد جو روانی در بازار جهش چشمگیری داشت، در حالیکه هم اکنون به سبب انباشتگی در دامداری‌ها نیاز است که مقداری دام از دامداران خرید تضمینی شود.
 
پوریان درباره آینده بازار گوشت بیان کرد: با توجه به شرایط انباشت دام در بخش سبک و سنگین پیش بینی می‌شود که روند کاهشی قیمت در بازار ادامه یابد.
 
این مقام مسئول متوسط قیمت هر کیلو گوساله نر را ۲۵ هزار تومان و گوسفند را ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون در برخی استان‌ها گوساله با نرخ ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان و گوسفند با قیمت  ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان عرضه می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه میزان تولید دام ۳۰ درصد رشد داشته است، بیان کرد: برآورد‌ها حاکی از آن است که تا پایان سال جمعیت دامی افزایش یابد که با این وجود قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.
 
رئیس شورای تامین کنندگان دام جمعیت دام سبک را ۷۰ میلیون راس و دام سنگین را ۶۸ میلیون راس اعلام کرد و گفت: هم اکنون ۴ میلیون راس دام سبک گوسفندی در کشور مازاد است.
 
وی در پایان تصریح کرد: با احتساب جمعیت دام عشایر حدود ۱۲۰ هزار راس دام آماده کشتار وجود دارد که برای کاهش هزینه‌های دامدار باید خرید تضمینی صورت گیرد.
(پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۳۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها