سه شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۰
سرویس : آشامیدنی ها و نوشیدنی های گرم
کد خبر : ۹۷۷۹۸
گزارشگر : ۳۵۱۶
ایلنا
سرویس آشامیدنی ها و نوشیدنی های گرم

افزایش ۳۰ درصدی قیمت ماءالشعیر در یکسال/ تقاضا ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش یافت

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان ماءالشعیر و مالت اظهار داشت: تقاضا بین ۳۰ تا ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرده است. از سال گذشته دو مرحله نیز افزایش قیمت داشتیم که در مجموع حدود ۳۰ درصد می‌شود

حمیدرضا کمال علوی، دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان ماءالشعیر و مالت در مورد وضعیت بازار اظهار داشت: مصرف ماءالشعیر به خاطر قیمت و وضعیت اقتصادی کم شده و تقریبا از سبد مصرف خانوار در حال حذف است. مردم نهایتا بتوانند مواد مصرفی اولیه خود را تامین کنند و دیگر برای اینگونه  اقلام هزینه نمی‌کنند.
 
وی درباره میزان کاهش تقاضا برای ماءالشعیر تصریح کرد: بین 30 تا 35 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل تقاضا کاهش پیدا کرده است. از سال گذشته دو مرحله افزایش قیمت داشتیم که در هر مرحله حدود 10 الی 15 درصد افزایش یافته که در مجموع حدود 30 درصد است.
 
کمال علوی در پایان با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان این حوزه گفت: مشکل اصلی تولیدکنندگان تامین مواد اولیه است، چراکه نقدینگی آنها پایین آمده و خیلی از مواد اولیه ما هم وابسته به صادرات است. به همین دلیل افزایش بی‌رویه نرخ ارز به شدت تولیدکنندگان را اذیت کرده و تولیدکنندگان در تامین مواد اولیه به مشکل برخورده‌اند.
(سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹) ۱۳:۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها