سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۱
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۹۷۵۰۴
گزارشگر : ۳۵۱۶
باشگاه خبرنگاران جوان
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

افراد از خرید جگر فله‌ای مرغ اجتناب کنند

یک مقام مسئول در سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به آنکه تضمینی بر بهداشتی بودن جگر فله مرغ نیست، افراد از خرید آن اجتناب کنند.

سامد برومند فر مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور  با تاکید بر مصرف مرغ و سایر آلایش‌های خوراکی شناسنامه دار اظهار کرد: اگر مرغ، جگر و سایر آلایش‌های مرغ در کشتارگاه‌های صنعتی تحت نظارت سازمان دامپزشکی تولید و بسته بندی شده باشند، در خصوص مصرف این اقلام جای هیچ گونه نگرانی نیست.
 
او افزود: اگر آلایش‌های مرغ دارای برچسب سازمان دامپزشکی باشند و همواره افراد از مراکز معتبر این محصولات را خریداری کنند، مصرف جگر مرغ هیچ گونه ایرادی ندارد.
 
مصرف جگر شناسنامه دار منعی ندارد
برومند فر با تاکید بر مصرف محصولات شناسنامه دار پروتئینی بیان کرد: اگر مرغ و سایر آلایش‌های خوراکی شناسنامه دار باشند، به طوری که تاریخ تولید، انقضا و رتبه بندی مشخص باشد و شرایط نگه داری هم رعایت شده باشد، مصرف آن منعی ندارد.
 
مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی در پایان با تاکید بر اجتناب از خرید محصولات فله تصریح کرد: با توجه به آنکه تضمینی مبنی بر بهداشتی بودن و سلامت محصولات فله و فاقد شناسنامه وجود ندارد، به افراد توصیه می‌شود که از خرید این گونه محصولات اجتناب کنند، همچنین محصولات به طور کامل پخت شود تا از لحاظ میکروبی خطری وجود نداشته باشد.
(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۱۶:۳۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها