چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۲
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۹۶۸۴۲
گزارشگر : ۳۵۵۱
فارس
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

نرخ خرید تضمینی گندم در جلسه ای با حضور رئیس جمهور نهایی می شود

یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در شورای اقتصاد درباره نرخ خرید تضمینی گندم، از تعیین این نرخ در جلسه ای با حضور رئیس جمهور در روزهای آتی خبر داد.

یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه کشور درباره وضعیت تصویب نرخ تضمینی گندم در شورای اقتصاد اظهار داشت: دوشنبه این هفته جلسه شورای اقتصاد به همین منظور با حضور مسئولان دستگاه های مختلف برگزار شد اما به دلیل ملاحظات و اختلافاتی که وجود داشت تصمیم گیری در مورد نرخ تضمینی گندم به جلسه آینده موکول شد.
وی ادامه داد: نرخی که در شورا روی آن صحبت شد 3700 تا 3800 تومان بود که تقریبا اجماعی صورت گرفت اما موکول به تصمیم گیری با حضور رئیس جمهور شد.
این مقام مسئول در مورد نرخ پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی برای خرید تضمینی گندم گفت: نظر آنها رقم بالاتر و حدود 4500 تا 4600 تومان است.
وی با اشاره به اینکه قمیت خرید تضمینی گندم در سال جاری 2500 تومان است، تاکید کرد: افزایش 40 درصدی قیمت خرید تضمینی گندم، حدود 8 هزار میلیارد تومان منابع در بودجه می خواهد.
این مقام مسئول با بیان اینکه طبق قانون تا پایان شهریور ماه باید نرخ خرید تضمینی گندم اعلام شود، بیان داشت: احتمالا در روزهای آتی و تا قبل شروع مهرماه قیمت نهایی مصوب خواهد شد.
 
(چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹) ۱۵:۳۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها