سه شنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۸
سرویس : صنعت برنج و ماکارونی
کد خبر : ۹۶۸۰۶
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس صنعت برنج و ماکارونی

بهروزی‌فر: واردات بی رویه برنج خارجی مقابله جدی با تولید داخل به شمار می‌رود

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات بی رویه برنج خارجی در کشور گفت که این موضوع مشکلاتی را برای بازار برنج داخلی ایجاد می‌کند.

خلیل بهروزی فر نماینده مردم فومن در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: اقتدار بین المللی عزت و امنیت ملی و حاکمیت سرزمینی و عزت نظام  مقدس جمهوری اسلامی منوط به پیروی از منویات رهبر انقلاب  و آرمان‌های امام و شهدا در چارچوب ظرفیت‌های قانونی و نگاه کارشناسی و توجه به منافع عمومی و همراهی با مردم است. به همین دلیل در راستای استیفای حقوق مردم و برخی چالش‌های مهم در این خصوص اشاره می‌کنم.
وی تصریح کرد: با وجود گرانی کنونی دغدغه‌های مردم در حوزه مسکن چرا دولت نسبت به مسکن مهر بی مهری می‌کند؟ مسوولان پاسخ دهند چرا به جای دیدگاه عمرانی نسبت به مسکن مهر نگاه سیاسی و حزبی به این پروژه دارند؟ دولت باید از زیرساخت‌ها در جهت تولید و تامین مسکن برای مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر استفاده کند.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان زحمتکشان حوزه امنیت غذا و تاثیرگذار در رونق و جهش تولید کشور به حساب می‌آیند. حمایت دولت در حوزه تامین نهاده‌های کشاورزی تجهیزات با اختصاص یارانه و تسهیلات ارزان برای افزایش تولید موضوعی ضروری می‌باشد. اما متاسفانه دولت با افزایش قمیت ۵۰۰ درصدی نهاده‌های کشاورزی مقدمات نابودی آن را فراهم کرده است. آیا در سال جهش تولید این اقدامات مغایر با رونق و جهش تولید نیست؟  آقای وزیر کشاورزی  از کشاورزان رنج دیده کشور خبر دارید؟ در هنگام برداشت محصولات برنج به دلیل بارندگی شدید و زیر آب رفتن برنج در استان‌های شمالی خسارت زیادی به کشاورزان وارد شده مسوولان تدابیر لازم را در این خصوص بیندیشدند.  واردات بی رویه برنج خارجی به کشور  و توزیع آن در بازار داخلی مقابله جدی با تولید داخلی به شمار می‌رود؛ وزارت جهاد کشاورزی باید پاسخگو باشد چه تصمیمی در خرید تضمینی برنج اتخاذ کرده است؟
 
(سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹) ۱۴:۱۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها