شنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۷:۰۴
سرویس : فرآورده های لبنی
کد خبر : ۹۶۶۷۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس فرآورده های لبنی

صادرات شیرخشک و لبنیات مشمول پرداخت عوارض می‌شود

کلامی گفت: ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده است که نسبت به تعیین عوارض برای صادرات شیرخشک و محصولات لبنی اقدام کند.

محمدرضا کلامی دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: مدت‌هاست کره از فهرست دریافت ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی واردات خارج شده است، اما با توجه به اینکه ذخایر کره وارداتی با این ارز در کشور وجود داشت، نظارت کافی و کامل بر توزیع این ذخایر با قیمت‌های متعارف و متناسب با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی انجام شد.
او بیان کرد: اکنون با پایان ذخایر کره با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی، تاثیر تغییر ارز مبنای واردات بر بازار روشن شده و ستاد تنظیم بازار سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده تا به فوریت نسبت به تعیین عوارض صادراتی برای شیرخشک و محصولات لبنی اقدام کند، همچنین با  تصویب ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت مکلف شد به فوریت ممنوعیت صادرات خامه را نیز به مرحله اجرا بگذارد.
دبیر ستاد تنظیم بازار تصریح کرد: این تصمیم با توجه به تاثیرپذیری بازار شیر و لبنیات کشور از تقاضای صادرات شیرخشک و خامه اتخاذ شده است.
این مقام مسئول تاکید کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان مکلف است نسبت به تعیین سقف قیمت کره داخلی اقدام و گزارش آن را برای طی مرحل تصویب به کارگروه تنظیم بازار ارسال کند.
او در پاسخ به این سوال که آیا خبر ممنوعیت ورود کره به کشور واقعیت دارد یا خیر؟ گفت: واردات کره به کشور ممنوع نیست و این تغییر قیمتی، همان طور که اشاره شد، تحت تاثیر تغییر ارز مبنای واردات از چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به ارز نیمایی است.
 
(شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) ۰۷:۰۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها