پنج شنبه / ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۵
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۶۰۳۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایرنا
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

استاندار : طرح‌های زیر ساختی کشاورزی اولویت توسعه مازندران است

استاندار مازندران تکمیل طرح‌های زیرساختی کشاورزی را اولویت توسعه استان برشمرد و گفت : با بهره‌برداری کامل از پایانه‌های صادراتی گل و گیاه ، شیلات و برنج تحولات جدی در استان به وجود خواهد آمد.

احمد حسین زادگان روز پنحشنبه در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران که با حضور دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری در ساری برگزار شد ، افزود : تمام تلاش استان اتمام پروژه‌های نیمه تمام است و پروژه جدید عمرانی در استان تعریف نشده و نخواهد شد چرا که در حال حاضر پنج هزار طرح در استان نیمه تمام است که به هفت هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی با تاکید بر این نکته که دولت در سه سال اخیر به طرح های زیر ساختی استان توجه ویژه ای کرده است ، در عین حال ادامه داد: این که متوسط عمر طرح های نیمه تمام استان به ۶ سال برسد شایسته مردم مومن استان مازندران نیست.
استاندار مازندران به حمایت ویژه دولت جهت تکمیل طرح های نیروگاه زباله سوز ساری و نوشهر با هدف  حل معضل پسماند مازندران اشاره کرد و گفت: امروز با حضور معاون رییس جمهوری زباله سوز نوشهر به صورت آزمایشی به بهره برداری می رسد.
وی با بیان این که نیروگاه زباله سوز ساری نیز با همت شخص دکتر نوبخت از پیشرفت خوبی برخوردار است ، بیان داشت: از آن جایی که تجهیزات و ماشین آلات آن وارداتی است و نیاز به عملیات فنی تخصصی خارجی دارد ، کار با کندی پیش می رود ولی در روند کار مشکل بودجه و اعتبار وجود ندارد ، ضمن این که گفته شده است که هر میزان اعتبار نیاز لازم  باشد تخصیص داده می شود.
نماینده عالی دولت در مازندران مطالبه گری مردم مناطق مختلف استان را به حق و مهم دانست و از پیگیری مسئولانه همه مردم و مسئولان به ویژه نمایندگان ۱۲حوزه انتخابیه استان قدردانی کرد و گفت : جهش تولید در مازندران با همدلی و توسعه متوازن استان محقق می شود و یکی از مهم ترین آن حوزه کشاورزی است.
وی یکی از نیازهای اصلی استان را توجه به مهار آب های سطحی با تخصیص اعتبارات ویژه برای چندین سد استان به خصوص سد هراز عنوان کرد و گفت : سد هراز با اعتبار کنونی نمی تواند پیشرفت مناسبی داشته باشد و از آن جایی که دولت بشدت با کمبود منابع مواجه است، باید اعبتار فاینانس برای این طرح در نظرگرفته شود.
حسین زادگان با بیان این که ۲ سد کسیلیان و  زارم رود که تمامی مراحل اداری آن در وزارت نیرو انجام شده است ، در مرحله اجرایی قرار گرفته است، بیان داشت : از سازمان برنامه و بودجه کشور توقع داریم تا طرح های سد سازی استان توجه ویژه کنند.
وی با بیان اینکه کشاورزی مازندران عامل رونق اقتصادی و افزایش درآمد مردم استان است، بیان داشت: در یک سال اخیر ۱۰۰آببندان در استان باز سازی شده است که این امر امید بین کشاورزان منطقه را افزایش داده چرا که کشاورزی به وجود آب وابسته است و تامین آب کشاورزی و صد البته شرب مطالبه جدی مردم استان است.
حسین زادگان به آزاد سازی ۸۵ درصد حریم ۶۰ متری سواحل دریای خزر در مازندران اشاره کرد و گفت : در حال حاضر دولت با هماهنگی در حال آزاد سازی سواحل باقی مانده است که در اختیار نیروهای مسلح ، دستگاه های دولتی امنیتی و بخش خصوصی قرار دارد و  تا پایان امسال مشکل حل می شود.
استاندار مازندران به اضافه شدن یکهزار هکتاری زمین در شهرک صنعتی شرق استان در بهشهر به عنوان یک تحول اساسی در حوزه سرمایه گذاری در صنعت استان اشاره کرد و بیان داشت: سرمایه گذاران می توانند در این شهرک که زیر ساخت های خدماتی آن مهیا است ، حضور بیابند.
وی به منطقه آزاد استان اشاره کرد و گفت: خوشبتانه همه فرایند آن پس از اختلافات به اتمام رسیده است و امید واریم امروز که دولت زمینه تجارت را در منطقه اوراسیا مهیا کرده است ، مازندران با منطقه آزاد خود می تواند به صورت ملی حوزه تجارت خارجی را گسترش بدهد.  
شرکت در نشست مشترک اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران نخستین برنامه معاون رییس جمهوری در دومین روز سفر  به استان است.
دکتر نوبخت سفر به مازندران را عصر دیروز شروع کرد. بازدید از چند طرح زیربنایی و زیست محیطی ، افتتاح چند طرح تکمیل شده و کلنگ زنی تعدادی طرح جدید ضروری از برنامه های رییس سازمان برنامه و بودجه به مازندران است.
 
(پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۰۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها