شنبه / ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۳:۳۵
سرویس : فرآورده های لبنی
کد خبر : ۹۵۸۹۵
گزارشگر : ۳۵۱۴
سرویس فرآورده های لبنی

پگاه آمادگی تامین شیر مدارس را دارد ولی دولت بودجه ندارد

مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران به مناسبت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه گفت: چند سالی است که دولت بودجه برای شیر مدارس ندراد ولی ما آمادگی تامین تمام شیر مدارس با حاشیه سود 1 تا 2درصد را داریم.

عبدالله قدوسی مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران در جمع خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار گفت: رسانه رکن توسعه ملی است و اصلی نرین عامل شکل‌دهی افکار عمومی است و پگاه آماده هر گونه همکاری با اصحاب رسانه در راستای توسعه سلامت جامعه است و در این راستا نیز با اجرای برنامه‌های منسجم و متعدد فرهنگ‌سازی در قالب مسئولیت اجتماعی، ایفای نقش کرده است.

مدیر عامل شرکت صنایع شیر ایران، با اشاره به رویکرد سلامت محور پگاه، خواستار آگاهی بخشی رسانه در حوزه ترویج فرهنگ تغذیه سالم بویژه افزایش سرانه مصرف شیر و لبنیات شد.

ضمن اشاره به آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در کاهش سن ابتلا به پوکی استخوان، کوتاه شدن قد کودکان ایرانی و ابتلا  به سوء تغذیه ناشی از عادات بد غذایی، بر نقش رسانه ها در توسعه سلامت کشور تاکید کرد.

قدوسی افزود: متاسفانه سرانه سالانه مصرف در ایران کمتر از ۸۰ کیلو گرم است و این در حالیست که در کشورهای کمتر توسعه یافته 160 کیلوگرم و کشورهای توسعه یافته بالای 300 کیلوگرم است و باید به این نیز اشاره کنم که بر اساس استانداردهای جهانی، سرانه مصرف لبنیات برای هر نفر سالانه ۱۸۰ کیلوگرم است و کم تر از این میانگین شامل سوءتغذیه می ‎شود

او تاکید کرد: متاسفانه ما در مواد غذایی اعم از شیر، سبزیجات، ماهی و میوه جات کمبود مصرف داریم.

مدیر عامل صنایع شیر ایران تصریح کرد: بروز شایعاتی از جمله آفلاتوکسین در حوزه لبنیات، چون بدرستی از سوی رسانه های مرتبط با حوزه صنعت غذا تبیین نشد، کاهش سرانه مصرف را درپی داشت و در این میان عزم جدی رسانه ها در رفع ابهامات جامعه بسیار تاثیر گذار است.

وی گفت: لبنیات کامل‌ترین غذا برای بدن محسوب می‌شود و شیر غذایی بدون جایگزین است.

وی با ابراز نگرانی نسبت به کاهش مصرف سرانه لبنیات در کشور گفت: پس از هدفمندی حامل های انرژی ، مصرف لبنیات روند کاهشی داشته و در خوش بینانه ترین حالت سرانه سالیانه مصرف در کشور ۸۰ کیلو گرم است.

قدوسی این آمار را برای مسئولین و اداره کنندگان جامعه زنگ خطری دانست و گفت: اگر میخواهیم بیمارستان‌ها توسعه پیدا نکنند باید روی پیشگیری برنامه‌ریزی کینم.

مدیر عامل شرکت صنایع شیر ایران ، مصرف لبنیات ، بویژه شیر و سایر محصولات لبنی غنی شده با ویتامین “دی” را در بالابردن سیستم ایمنی بدن بسیار موثر دانست .

وی با اشاره به این که بیشتر درآمد این شرکت از محل صادرات است، گفت: نزدیک به ۷۰ درصد محصولات پگاه با قیمت تعزیراتی تولید می‌شود و در راستای مسئولیت اجتماعی و رعایت حال مصرف کنندگان کم درآمد بخش قابل توجهی از محصولاتمان را با حاشیه  سود  بسیار ناچیز عرضه می کنیم.

قدوسی همچنین در مورد نوسان نرخ ارز بیان کرد: نوسانات ارز بر تامین قطعات و مواد اولیه شرکت تاثیر گذاشته اما سعی ما بر این است که با کاهش قیمت تمام شده در خطوط تولید این افزایش قیمت را جبران کنیم.

مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران تاکید کرد: صادرات شرکت در ۴ماه ابتدای سال جاری نسبت به سال قبل ۴۲ درصد رشد وزنی داشته است.

(شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹) ۲۳:۳۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها