شنبه / ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۸
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۹۵۸۹۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

بازار آبزیان تعریفی ندارد/ نرخ هر کیلو قزل آلا ۲۲ هزار تومان

نبی زاده گفت: با توجه به مازاد عرضه در برابر تقاضا، قیمت قزل آلا به شدت در بازار افت کرده است.

آرش نبی زاده مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی کشور با بیان به اینکه بازار قزل آلا تعریفی ندارد، اظهار کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا، بازار آبزیان همانند سایر محصولات پروتئینی دچار رکود شده است.
وی افزود: با توجه به مازاد عرضه در برابر تقاضا، قیمت ماهی به شدت در بازار اُفت کرده که این امر بسیاری از تولیدکنندگان را دچار ورشکستگی کرده است.
نبی زاده نبود بازار مناسب و کاهش قدرت خرید خانوار را علت اصلی زیان تولیدکننده در بازار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر هر کیلو قزل آلا سر مزرعه با نرخ ۲۲ تا ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌شود، در حالیکه قیمت تمام شده آن ۲۶ هزار تومان است.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردابی قیمت منطقی هر کیلو قزل آلا با احتساب سود تولیدکننده سر مزرعه را ۳۲ هزار تومان اعلام کرد.
وی ادامه داد: هرساله در این موقع سال تقاضا برای تخم چشم زده و بچه ماهی بالا بود، اما با شیوع ویروس کرونا استقبالی از بچه ماهی نمی‌شود.
نبی زاده درباره آخرین وضعیت تولید قزل آلا بیان کرد: امسال پیش بینی می‌شود که مجموع تولید قزل آلا به ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تن برسد.
این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه خبری از صادرات قزل آلا نیست، تصریح کرد: علی رغم تلاش‌های متعدد، خبری از صادرات قزل آلا نیست که انتظار می‌رود با بازشدن مرزها، صادرات رونق بگیرد تا شرایط تولیدکنندگان کمی بهبود یابد.
 
(شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹) ۱۵:۳۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها