شنبه / ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۹
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۹۵۸۸۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
تسنیم
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

ماجرای واردات گوشت‌های وارداتی تاریخ گذشته چه بود؟/ لزوم شفاف سازی گمرک و جهاد کشاورزی

تعدادی از نمایندگان مجلس در خصوص واردات گوشتهای تاریخ گذشته به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داده‌اند. این درحالی است که هنوز جزئیات مشخصی از صحت موضوع و همچنین نحوه ترخیص این گوشتها ارائه نشده است.

اخیرا ایزدخواه نماینده مردم تهران به اتفاق 25 نفر دیگر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم رسیدگی به وضعیت گوشت‌های وارداتی تاریخ‌گذشته توسط یک شرکت زیر مجموعه این وزارت خانه  تذکر داده‌اند.
ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع مجلس معتقد است، یک شرکت دولتی، اواخر سال گذشته 20 هزار تن گوشت منجمد وارد کرده که در فروردین امسال تاریخ مصرفش گذشته است.
به گفته این نماینده مجلس، در این شرایط گوشت باید به مصرف صنعتی برسد و نه خوراکی. اما گزارشی از سوی فعالان صنعت بدستم رسید که دلالان، این گوشتها را با تغییر لیبل و با حاشیه سود بسیار بالا در بازار مصرف به فروش می‌رسانند. 25 نماینده این تذکر کتبی را امضا کرده و در صحن قرائت شد.
وی در ادامه نیز گفته است، مدیرعامل تازه منصوب شده شرکت مذکور، بلافاصله تماس گرفت و قول پیگیری فوری داد. بنده نیز نتیجه را اعلام خواهم کرد.
 
ایزدخواه تاکید دارد، از چند سال پیش نسبت به عملکرد شرکت  مذکور تحقیق میکردم. این شرکت پرونده قضایی کم ندارد. یکی از اصلاحات جدی در وزارت کشاورزی اینجاست.
اما جدای از مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی ابهاماتی در خصوص نحوه ترخیص این محموله ها ایجاد شده است، به عنوان مثال  محموله گوشت  مورد اشاره در زمان ترخیص در چه وضعیتی بوده و آیا در آستانه پایان تاریخ انقضا قرار داشته است؟ در این شرایط گمرک اجازه ترخیص کالا را خواهد داشت؟ همچنین  بایستی مشخص شود محموله بزرگ گوشت از کدام گمرک کشور ترخیص شده است و امروز در کجا نگهداری می‌شود.
 تاکنون پیگیری ها در خصوص گمرک ترخیص کننده محموله(خوزستان، هرمزگان، چابهار، بوشهر و...) برای بررسی صحت موضوع بی نتیجه مانده است.
 
(شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۲۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها