پنج شنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۸
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۹۵۸۵۷
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

عرضه اولیه یک شرکت کشاورزی در بورس

عرضه اولیه سهام شرکت "کشاورزی و دامپروری ملارد شیر" و در نماد " زملارد" روز چهارشنبه (٢۲ مرداد ماه) در بورس تهران انجام می‌شود.

در ماه‌های اخیر، حمایت دولت از بورس بی‌سابقه بوده، به طوری که از طریق عرضه صندوق‌های ETF با قیمت مناسب، تامین مالی از طریق این بازار، عرضه سهام شرکت های جدید و نیز آزادسازی سهام عدالت، حمایت همه‌جانبه ای از بازار سرمایه صورت گرفت.
در این میان، عرضه سهام شرکت های جدید (عرضه اولیه) همواره مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار داشته است، زیرا تاکنون بیش از ۹۰ درصد از عرضه اولیه‌هایی که در بورس انجام شده، سودآور بوده‌اند به همین دلیل این اقدام همیشه در بورس برای فعالان بازار جذابیت داشته است.
آگهی عرضه اولیه سهام شرکت "کشاورزی و دامپروری ملارد شیر" و در نماد " زملارد" منتشر شد که مطابق آن سهام این شرکت در تاریخ چهارشنبه (۲۲ مرداد) در بازار فرابورس عرضه خواهد شد.
در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر ۲۰ سهم در دامنه قیمتی ۲۰ هزار ریال تا ۲۱ هزار ریال تعلق می‌گیرد.
هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می‌شود، به روز اول عرضه سهام، «عرضه اولیه» گفته می‌شود، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار از طریق بورس یا فرابورس توسط سرمایه‌گذاران خریداری می‌شود.
 
(پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹) ۱۷:۰۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها