جمعه / ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۰:۱۰
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۵۶۵۵
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

ثبات نسبی قیمت میوه در بازار/کمبودی در عرضه محصولات باغی نداریم

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید، قیمت میوه و تره‌بار از ثبات نسبی در بازار برخوردار است.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از ثبات نسبی قیمت میوه و صیفی‌جات در بازار خبر داد و گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید، کمبودی در عرضه وجود ندارد که بر التهاب قیمت در بازار دامن بزند.
وی قیمت هر کیلو انگور رطبی را ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو انگور عسگری ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان، انگور یاقوتی ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، آلبالو ۱۰ هزار تا ۱۴ هزار تومان، آلو سیاه ۴ هزار تا ۸ هزار تومان، آلو قطره طلا ۴ هزار تا ۱۱ هزار تومان، زردآلو بادامی ۵ هزار تا ۱۳ هزار تومان، زرد آلو قیصی ۴ هزار تا ۸ هزار تومان و سیب گلاب ۷ هزار تا ۱۳ هزار تومان است.
کارگر با اشاره به نرخ سایر میوه‌ها در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو توت فرنگی با نرخ ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان، خیار بوته‌ای ۲ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، خیار گلخانه ۳ هزار تا ۶ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان، گیلاس تکدانه ۱۷ هزار تا ۲۵ هزار تومان، گیلاس صورتی ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، گیلاس مشکی ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، هلو انجیری ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان، هلو هسته جدا ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، طالبی ۲ هزار تا ۵ هزار تومان، خربزه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان و هندوانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.
وی از افزایش قیمت میوه‌های وارداتی خبر داد و گفت: قیمت موز، آناناس و انبه به سبب نوسان نرخ ارز نسبت به هفته‌های اخیر نوساناتی داشت.
کارگر قیمت هر کیلو موز در دنیا را یک دلار اعلام کرد و افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو موز در میدان مرکزی میوه و تره بار ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان و انبه ۳۰ هزار تا ۴۵ هزار تومان است.
این مقام مسئول قیمت هر کیلو بادمجان قلمی را ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان گلخانه ۵ هزار تا ۷ هزار تومان، بادمجان دلمه ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، بامیه ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، برگ مو ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان، پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان و سیب زمینی یک هزار و ۷۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.
وی ادامه داد: هم اکنون هر کیلو سیر خشک با قیمت ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان، غوره آبگیری۳ هزار تا ۵ هزار تومان، غوره عسگری ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، فلفل تند ریز ۴ هزار تا ۹ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۷ هزار تا ۱۰ هزار تومان، کلم بروکلی ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کرفس یک هزار تا ۳ هزار تومان، گل کلم سفید و قرمز ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، گوجه فرنگی ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، لوبیا سبز ۵ هزار تا ۷ هزار تومان، لیموترش ریز ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان، لیموترش سنگی ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان و هویج ۲ هزار تا ۴ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.
کارگر نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و سبزی خوردن ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان اعلام کرد.
رئیس اتحادیه فروشنده میوه و سبزی در پایان تصریح کرد: با توجه به تولید مساعد محصولات باغی کمبودی در عرضه میوه وجود ندارد.
 
(جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹) ۰۰:۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها