پنج شنبه / ۹ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۸:۰۰
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۵۶۴۹
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

۱۰ درصد گوجه فرنگی کشور از طریق گلخانه تولید می‌شود

مدیرکل امور استان‌ها وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر مساحت گلخانه‌های کشور ۱۸ هزار هکتار است، گفت: فقط ۱۰ درصد گوجه فرنگی کشور از طریق این گلخانه‌هاتولید می‌شود.

محمد رضا قدسی در حاشیه سفر به دامغان با بیان اینکه سالانه شش میلیون تن گوجه فرهنگی در کشور تولید می‌شود که ۱۰ درصد آن گلخانه‌ای است، تاکید کرد: در حال حاضر مساحت گلخانه‌های کشور ۱۸ هزار هکتار است که تا سال آینده مساحت گلخانه‌های کشور به ۲۳ هزار هکتار افزایش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه مهم‌ترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی افزایش گلخانه در سراسر کشور است و دولت نیز از این سیاست حمایت می‌کند، افزود: بیماری کرونا در توسعه طرح‌های جهاد کشاورزی وقفه ایجاد کرد که خوشبختانه یک ماه است دوباره این طرح‌ها در حال انجام هستند.
محمد رضا قدسی معاون هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی در جریان سفر خود به دامغان از بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در منطقه ذیل آباد این شهرستان با مساحت ۲۶ هکتار و با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال و گلخانه تمام شیشه هیدرو پونیک با مساحت پنج هزار متر و اعتبار ۶۰ میلیارد ریال و تولید سالانه ۲۰۰ تن گوجه فرنگی بازدید کرد.
 
(پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹) ۱۸:۰۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها