سه شنبه / ۷ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۰
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۹۵۶۰۹
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

نرخ هر کیلو مرغ به ۱۹ هزار تومان رسید

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۹ هزار تومان است.

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۸ هزار و ۷۰۰ تا ۱۹ هزار تومان است.
وی افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که روند ثبات قیمت مرغ در بازار ادامه یابد.
اسداله نژاد از افزایش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یکروزه ۲ هزار و ۳۰۰ تومان است که نسبت به چند روز اخیر ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان رشد داشته است.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به قیمت نهاده‌های دامی، بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو ذرت ۲ هزار و ۷۰۰ تومان و کنجاله سویا ۷ هزار و ۷۰۰ تومان است که این امر بیانگر اختلاف ۳ برابری نرخ کنجاله با قیمت مصوب است.
وی درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: با تخصیص به موقع و تامین نهاده مورد نیاز پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ نوسان چندانی نداشته باشد.
این مقام مسئول در پایان با اشاره به علت عرضه مرغ با نرخ بالای ۲۰ هزار تومان در بازار تصریح کرد: ضعف در نظارت و کنترل دستگاه‌های مسئول بر بازار نهاده و قیمت جوجه یکروزه منجر به تخلف واحد‌های صنفی شده است، در حالیکه انتظار می‌رود برخورد جدی با متخلفان صورت گیرد.
 
(سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹) ۲۳:۰۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها