یکشنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۵۵
سرویس : رستوران ها و کافه
کد خبر : ۹۵۱۶۶
گزارشگر : ۳۵۱۴
سرویس رستوران ها و کافه

دستورالعمل‌های ضروری برای صرف غذا در رستوران

خوردن غذا در بیرون از منزل همواره با خطرات زیادی توام است، اما مقامات بهداشتی می‌گویند که اقدامات احتیاطی وجود دارد که با رعایت آنها می‌توان احتمال ابتلا به کروناویروس را به حداقل رساند.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های امریکا (CDC) توصیه می‌کند که سفارش دادن غذا و تحویل آن هنوز مطمئن‌ترین گزینه برای صرف غذای رستورانی است.
 
 اگر تصمیم دارید که در رستوران غذا بخورید، بهتر است از صندلی‌های در فضای باز که میزها حداقل با فاصله 6 فوت ( دو متر) از هم فاصله‌دارند، استفاده کنید. غذا خوردن در رستوران‌ها با تهویه نامناسب، فاصله ایمنی کمتر بین میزها با بیشترین خطر همراه است.
 
کروناویروس از طریق قطرات تنفسی در هنگام صحبت، خنده، آواز خواندن، سرفه یا عطسه منتشر می‌شود. متخصصان می‌گویند فضاهای داخلی نسبت به فضای بیرون خطر بیشتری دارند زیرا ممکن است دورنگه داشتن افراد مشکل باشد و تهویه کمتری نیز داشته باشد.
 
دکتر سوزان کیسی بلیزدال، کارشناس بیماری‌های عفونی دانشگاه ایلینویز شیکاگو گفت: برای غذا خوردن در بیرون از منزل باید دیگر اقدامات ایمنی نیز بررسی شود. به‌عنوان‌مثال، پیشخدمت‌ها باید از ماسک استفاده کنند و رستوران باید فرایندی را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که افراد درحالی‌که منتظر یک میز خالی هستند، تجمع ایجاد نکنند.
 
منوی دیجیتال یا یک‌بارمصرف و ظروف یک‌بارمصرف نیز مطابق با توصیه های CDC ارجحیت دارند. این مرکز می‌گوید گزینه‌های پرداخت بدون تماس دست، مانند موارد موجود در دستگاه تلفن همراه بهینه هستند. در غیر این صورت، رستوران‌ها باید روش‌هایی را برای جلوگیری از تماس دست‌به‌دست با پول نقد و کارت اعتباری داشته باشند.
(یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۶:۵۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها