یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۰
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۹۴۹۶۱
گزارشگر : ۳۵۱۶
تسنیم
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

اجرای طرح ملی خوراک دام آماده از شهریورماه

رئیس اتحادیه کارخانجات دام، طیور و آبزیان کشور از اجرای طرح ملی جایگزینی خوراک دام آماده صنعتی با خام فروشی نهاده ها از شهریور ماه سال جاری در کشور خبر داد.

حسین کیهانی افزود: از سالیان قبل این طرح در قالب اجرای مصرف خوراک آماده صنعتی به دولت ارائه شد اما به دلائلی مسکوت ماند تا اوائل امسال به سبب شرایط اقتصادی و لزوم صرفه جویی اقتصادی در این حوزه خوشبختانه طرح مزبور از سوی دولت مورد استقبال قرار گرفت.
 
وی اظهارامیدواری کرد که با استفاده از خوراک آماده به نتایج مطلوبی در این طرح برسیم.
 
رئیس اتحادیه کارخانجات دام، طیور و آبزیان کشور گفت: هم اکنون این طرح بصورت پایلوت در استان گلستان در حال انجام است.
 
وی افزود: با توجه به پیگیری های صورت گرفته از شهریور ماه سال جاری بتوانیم از عرضه مواد خام در واحدهای پرورشی جلوگیری و این موارد بصورت مستقیم وارد کارخانجات فرآوری شود و پس از فرآوری در اختیار واحدهای پرورشی قرار گیرد.
 
کیهانی تصریح کرد: ظرفیت بسیار بالای در سطح کارخانجات فرآوری خوراک دام در سطح کشور وجود دارد.
 
وی ادامه داد: فلسفه وجودی کارخانجات خوراک دام ارائه خوراک آماده صنعتی به واحدهای پرورشی و جلوگیری از مصرف نهاده ها بصورت خام است.
 
رئیس اتحادیه کارخانجات دام، طیور و آبزیان کشور گفت: بطورکلی 21 میلیون تن ظرفیت تولید در سطح کشور داریم و به اندازه کفایت این ظرفیت را می توانیم در اختیار واحدهای پرورشی قرار دهیم.
 
وی افزود: واحدهای خوراک دام علاوه بر تامین نیاز داخلی این امکان را دارند که بتوانند محصولات خود را روی ریل صادرات قرار دهند.
 
کیهانی اظهارداشت: با اجرای این طرح 13 درصد وابستگی به ورود نهادهای دامی به کشور کم خواهد شد.
 
وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود با اجرای این طرح چهار هزار میلیارد تومان فقط در سطح واحدهای پرورشی صرفه جویی اقتصادی اتفاق بیفتد.
 
رئیس اتحادیه کارخانجات دام، طیور و آبزیان کشور یادآورشد: اجرای این طرح علاوه بر جلوگیری از هدر رفت و پرتی مواد خام در وا حدهای پرورشی موجب ارتقای کیفیت تولیدات محصولات پروتئینی در مملکت نیز می‌شود.
(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۲۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها