یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۱
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۴۹۵۷
گزارشگر : ۳۵۱۶
باشگاه خبرنگاران جوان
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

مشکلی در تولید محصولات کشاورزی نداریم؛ رشد ۱.۵ برابری تولید محصولات باغی

دارایی نژاد گفت: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی، امسال در تولید هیچ یک از محصولات باغی و صیفی مشکلی نداریم.

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از ثبات نسبی نرخ میوه در بازار خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی عرضه و رشد ۱.۵ برابری تولید نسبت به سال قبل، قیمت محصولات باغی نوسانی ندارد.
 
او افزود: در سال جهش تولید برنامه ریزی شده تا کشاورزان علمی کشت کنند، از این رو به سبب مصرف آب فراوان در دیم، آن‌ها را به سمت و سوی کشت گلخانه‌ای ترغیب کرده ایم.
 
ثبات نسبی قیمت میوه در بازار
به گفته دارایی نژاد، در هفته گذشته قیمت هلو هسته جدا ۱۰ درصد و هندوانه ۱۵ درصد رشد داشت که با عرضه از شهر‌های دیگر، مجدد به نرخ سابق بازگشت.
رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی با اشاره به نرخ میوه‌های تابستانه در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو گیلاس با نرخ ۷ هزار تا ۲۲ هزار تومان، زردآلو ۵ هزار تا ۲۰ هزار تومان، شلیل ۶ هزار تا ۱۱ هزار تومان، هلو هسته جدا ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان و آلبالو ۷ هزار تا ۱۰ هزار تومان در میدان عمده فروشی‌ها عرضه می‌شود.
 
گیلاس ۷ هزار تا ۲۲ هزار تومان
زردآلو ۵ هزار تا ۲۰ هزار تومان
شلیل ۶ هزار تا ۱۱ هزار تومان
هلو هسته جدا ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان
آلبالو ۷ هزار تا ۱۰ هزار تومان
او با بیان اینکه امسال در تولید هیچ یک از محصولات میوه و صیفی مشکلی نداریم، بیان کرد: با توجه به رشد تولید محصولات باغی برای صادرات برنامه ریزی کرده ایم تا ارز قابل توجهی را به داخل کشور بیاوریم، بدین منظور محصولات به کشور‌های روسیه، عمان، هند، پاکستان و ترکیه در حال بارگیری است.
 
دارایی نژاد در پایان تصریح کرد: با توجه به فراوانی عرضه، نوسان خاصی را برای بازار هیچ یک از اقلام‌ میوه و صیفی متصور نیستیم.
(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۱۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها