دوشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۲۱:۱۹
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۹۴۸۴۹
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

مشکلی در تولید گندم نداریم/پای دلالان به خرید گندم باز شد

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی پیش بینی می‌شود که تولید گندم به ۱۴ میلیون تن برسد.

عطااله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران با اشاره به اینکه نحوه پرداخت مطالبات گندمکاران تعریفی ندارد، اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۴ میلیون تن گندم مازاد کشاورزان خریداری شده است که با وجود اصلاح نسبی پرداخت مطالبات، اما شرایط ایده آل نیست.
وی افزود: با توجه به تاخیر در پرداخت مطالبات بدیهی است که دلالان و قاچاقچیان به امر خرید گندم از کشاورزان ورود می‌کنند.
هاشمی با اشاره به اینکه ورود دلالان و مصرف بخشی از گندم تولیدی به عنوان خوراک دام و طیور به نحوه خرید و پرداخت مطالبات بستگی دارد، بیان کرد: با توجه به وعده مسئولان خبر‌هایی خوبی در خصوص نحوه پرداخت مطالبات در راه است که امیدواریم بستر آن فراهم شود.
بی توجهی سازمان هدفمندی یارانه به تعهد پرداخت اعتبار خرید گندم
رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه مشکلی در تولید گندم نداریم، گفت: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی پیش بینی می‌شود که تولید گندم حداقل به ۱۴ میلیون تن برسد که ۱۰.۵ تا ۱۱ میلیون تن از این میزان وارد چرخه خرید تضمینی دولت می‌شود.
وی ادامه داد: سازمان هدفمندی یارانه‌ها متعهد شده بود که ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار به بخش خرید اختصاص دهد، ضمن آنکه قرار بود بخشی از منابع سایر بانک‌ها در اختیار بانک کشاورزی قرار گیرد که متاسفانه این امر محقق نشده است.
این مقام مسئول در پایان در ارتباط با الک گندم تصریح کرد: با توجه به برگزاری جلسات متعدد میان سازمان استاندارد، وزارت جهاد، بنیاد ملی گندمکاران و کارخانه‌های آردسازی در خصوص الک آرد توافقاتی صورت گرفت که اعتراضاتی در این خصوص نیست.
 
(دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹) ۲۱:۱۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها