شنبه / ۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۶
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۴۷۸۱
گزارشگر : ۳۵۱۶
تسنیم
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

تولید شکر شیرین‌تر و بذور هیبرید صیفی‌جات

از دو دستاورد علمی کشاورزی، تولید شکر چند مرتبه شیرین‌تر و بذور هیبرید کشاورزی امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد.

 سایت شتابدهنده صنایع غذایی و دارویی اکتوتک امروز با حضور معاون علمی فناوری رئیس جمهور در مرکز شتابدهنده دانشگاه شریف افتتاح شد.
 
 در این مراسم از دو دستاورد علمی کشاورزی شامل  تولید شکر چند مرتبه شیرین‌تر و  بذور هیبرید کشاورزی رونمایی شد.
 
بنابراین گزارش، نجاری از چهره های علمی حاضر در این مراسم گفت: با توجه به شرایط جوی و محیطی کشور مزیت نسبی برای تولید بذور مقاوم به شوری آب و دما  در کشور وجود دارد که برای تحقق این امر و تولید این محصولات در داخل کشور باید زیرساخت‌ها و فعالیت‌های علمی انجام شود و امروز می‌توانیم بگوییم که ما فعالیت‌های اولیه را انجام داده‌ایم.
 
وی افزود: در شان کشور ما نیست که برای تولید محصولی مانند گوجه و سایر صیفی‌جات به واردات به سایر کشورها وابسته باشیم.
 
علی نصر نراقی مدیر عامل اکتور در این مراسم افتتاحیه اظهار کرد: با افتتاح این سایت به دنبال حمایت از نوآوری‌های بخش کشاورزی صنایع غذایی و حوزه دارو هستیم.
 
وی افزود: بر این اساس ارتباط فعالیت‌های علمی بخش صنایع غذایی و کشاورزی با  حوزه دانشگاه و صنعت برقرار می‌شود.
 
بیشتر بخوانید
اختصاص اراضی کشاورزی به شرکت های دانش بنیان در کرج
 
بنابراین گزارش، علی ابراهیمی معاون این مجموعه گفت: بر اساس فعالیت  این سایت طرح‌های دانشجویی در حوزه صنایع غذایی و دارویی به عرصه وارد می شود که در شروع فعالیت دو پروژه مهم بخش کشاورزی و صنایع غذایی  به مرحله اجرایی می رسد.
 
وی اظهار داشت: یکی از این طرح‌های بزرگ تولید شکر سبک در کشور است که موضوع علمی روز در دنیا و در دست بررسی که در ایران به مرحله اجرا رسیده است.
 
ابراهیمی افزود: بر اساس فعالیت‌های علمی و  آزمایشگاهی انجام شده در دو ماه آینده فعالیت پایلوت تولید شکر سبک در کشور انجام می‌شود که بر این اساس می‌توان محصولی به بازار عرضه کرد که شیرینی چند برابری در مقایسه با شکرهای معمولی دارد.
 
وی ادامه داد: این امر بدون تغییر در ماده اولیه شکر و تنها با تغییر در شکل مولکولی انجام می‌شود و منجر به شیرینی چند برابری و  کاهش 30 درصدی مصرف شکر در کشور می‌شود بدون اینکه ماده  غیرطبیعی به شکر اضافه شود.
 
وی با بیان اینکه برای تامین امنیت غذایی کشور بسیار حائز اهمیت است که بذور محصولات گلخانه‌ای از جمله سبزی و صیفی در داخل کشور تولید شود گفت: بر اساس بررسی‌ها و اقدامات انجام شده همچنین تولید بذر هیبرید نیز در دست بررسی و اقدام برای تولید است.
 
وی ادامه داد: سالانه 400 میلیون یورو از منابع مالی کشور صرف واردات بذور هیبرید می‌شود و ما در بخش واردات بذور محصولات  گلخانه ای وابستگی 95 درصدی داریم.
 
وی گفت: تولید بذور هیبرید در این پروژه‌ با حمایت از استارت‌آپ‌ها و همراهی وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها در دست اقدام است.
 
محمد پیروارم  معاون این مجموعه اظهار کرد: شتاب دهنده‌ها حلقه علم و صنعت هستند و می‌توانند آنچه را که در دانشگاه‌ها مورد مطالبه و بررسی قرار می‌گیرد به عرصه وارد کنند.
 
وی افزود: واقعیت بخش داروسازی ما آنچه که در دانشگاه اتفاق می‌افتد تفاوت زیادی با بازار دارد و یافته های ما  معمولا امکانی برای اجرا ندارد که بر این اساس به دنبال آوردن این یافته‌ها به عرصه هستیم، به طوری  که کیت تشخیص کرونا نیز بر اساس همین فعالیت‌ها ساخته شد.
(شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹) ۱۷:۲۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها