جمعه / ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۶
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۴۵۷۷
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

آخرین جزئیات مبارزه علیه افت ملخ صحرایی

سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: بنابر آخرین آمار در حدود ۳۸۹ هکتار از استان های جنوبی، مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی صورت گرفته است.

محمد رضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتات درباره آخرین وضعیت مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی اظهار کرد: بنابر آخرین آمار تا روز گذشته در ۳۸۸ هزار و ۷۷۰ هکتار در ۸ استان جنوبی مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان با ۱۷۶ هزار و ۴۱۳ هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی در رده اول قرار دارد، افزود: استان‌های هرمزگان با ۶۹ هزار و ۳۰۶ هکتار، بوشهر ۴۲ هزار و ۸۰۵ هکتار، جنوب کرمان ۳۸ هزار و ۷۲۲ هکتار، فارس ۳۰ هزار و ۸۰۵ هکتار، خراسان جنوبی ۲۳ هزار و ۵۹۷ هکتار، خوزستان ۶ هزار و ۱۷ هکتار، شمال کرمان یک هزار و ۱۰۰ هکتار و خراسان رضوی ۵ هکتار در رده‌های بعدی مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی قرار گرفتند.
میر ادامه داد: حجم مبارزه در روز‌های اخیر تا حدودی کم شده است به طوریکه در استان‌های بوشهر، فارس، کرمان و خراسان رضوی مبارزه نداشتیم که این امر بدان معناست که آفت در کشور کنترل شده است.
سخنگوی سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه خسارت جدی به مزارع و باغات نداشتیم، بیان کرد: با توجه به آمادگی کاملی که وجود دارد، اجازه نخواهیم داد این آفت خسارتی به محصولات کشاورزی وارد کند.
به گفته وی، با توجه به روند کاهش حجم خسارت پیش بینی می‌شود که حداکثر حجم خسارت به یک میلیون هکتار برسد.
سخنگوی سازمان حفظ نباتات در پایان با اشاره به دلایل کم کاری کشور‌های عربی پیرامون مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی تصریح کرد: برخی کشور‌ها منابع کشاورزی خاصی ندارند و شاید همین موضوع باعث شده حجم مبارزه چندان چشمگیر نباشد، اما با انعکاس موضوع از سوی نمایندگان فائو به نظر می‌رسد که کشور‌های حاشیه خلیج فارس علی الخصوص شبه جزیره عربستان مبارزه علیه آفت را انجام می‌دهند و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
 
(جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۵۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها