شنبه / ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۷
سرویس : کسب و کار، برندینگ
کد خبر : ۹۴۴۲۷
گزارشگر : ۳۵۱۶
فرصت امروز
سرویس کسب و کار، برندینگ

پپسی و سون‌آپ؛ برندهایی که کرونا متوقف‌شان نکرد

شرکت مادر برندهای پپسی، سون‌آپ، میراندا و چالی لیپتون در حال حاضر کارگران تمام‌وقت با مزیت‌های ویژه استخدام می‌کند و تاکنون ۶هزار نفر را استخدام کرده‌ است.

 اگرچه کرونا باعث بروز مشکلات متعددی در جهان شده است، با این حال برخی از برندها حتی در این شرایط نیز پیشرفت داشته و این امر باعث شده تا اقدام به استخدام گسترده کنند. اگرچه ممکن است تعداد این شرکت ها را کمتر از تعداد انگشتان دست تصور کنید، با این حال واقعیت این است که تعداد این برندها بیشتر از حد تصور بوده و در این مقاله قصد معرفی آنها را داریم. این امر کمک خواهد کرد تا افرادی که در چند وقت اخیر به علت اقداماتی نظیر تعدیل نیرو، شغل خود را از دست داده اند، بتوانند فرصت های شغلی موجود را شناسایی کرده و سریعا مشغول به کار شوند.
 
۱- Amazon
 
۱۷۵ هزار استخدام جدید حتی در شرایط عادی نیز رقم قابل توجهی محسوب می شود. درواقع به علت در دست داشتن برندی قدرتمند و قابل اعتماد در کنار امکانات متنوع جهت فروش آنلاین، برند آقای جف بزوس موفق شده است تا عنوان موفق ترین شرکت در شرایط بحران کرونا را به دست آورد. اگرچه برخی از کارمندان از شرایط حال حاضر و عدم توجه کافی به سلامت کارکنان گله‎مند هستند، با این حال این مسائل باعث نخواهد شد تا موفقیت بالای آن را نادیده بگیریم.
 
۲-Walmart
 
بزرگترین خرده‎فروشی جهان در دوران کرونا اقدام به استخدام ۱۵۰ هزار نیروی جدید کرده و با افزایش چشمگیر میزان تقاضا مواجه شده است. درواقع به علت قرنطینه خانگی، تمایل افراد به خرید آنلاین رشدی چشمگیر را داشته و پیش‎بینی می شود که در دوران پساکرونا، تمایل افراد به خرید اینترنتی همچنان باقی بماند. میانگین درآمد کارکنان ساده در این شرکت، چیزی در حدود ۱۵ الی ۱۹ دلار به ازای هر ساعت است.
 
۳-Pizza Hut
 
بدون شک برای تجربه یک پیتزای فوق‎العاده، برند مذکور یکی از انتخاب های اصلی افراد در سراسر جهان محسوب می شود. این شرکت در سال ۱۹۹۷ به مجموعه Yum! Brands فروخته شد که به عنوان بزرگترین شرکت مادر انواع غذاخوری ها محسوب می شود. از دیگر زیرمجموعه های مطرح این برند، KFC است. استخدام ۳۰ هزار نیروی جدید، نشان از پیشرفت این برند حتی در روزهای اوج کرونا دارد. درواقع رعایت موارد بهداشتی در کنار امکان خرید آنلاین، یکی از دلایل موفقیت بالای این برند محسوب می شود که اخیرا شعبه های خود را در برخی از کشورها با رعایت فاصله اجتماعی و اجباری کردن استفاده از ماسک برای خرید، بازگشایی کرده است.
 
۴- Kroger
 
دومین فروشگاه زنجیره ای بزرگ جهان، ۱۰ هزار استخدام جدید را داشته که نکته جالب آن این است که علی رغم تصورات، سهم بالایی از استخدام ها به حوزه های تخصصی اختصاص دارد.
 
۵- Dollar Tree
 
این فروشگاه زنجیره ای که به علت تخفیف های فوق‎العاده خود طرفداران زیادی را دارد، اعلام کرده است که در شرایط حال حاضر ۲۵ هزار نفر را استخدام کرده است. درواقع با توجه به مشکلات اقتصادی ای که از پیامدهای ویروس کرونا و قرنطینه خانگی محسوب می-شود، باعث شده است تا توجهات به تخفیف های بالای این فروشگاه افزایش چشمگیری را پیدا کند.
 
۶- Walgreens
 
این برند خرده‎فروشی که تمرکز اصلی آن در فروش دارو و وسایل بهداشتی است، ۹۵۰۰ نفر نیروی جدید را تا به امروز استخدام کرده است. بیش از ۵۰درصد این استخدام ها به فروشندگان پاره وقت و تمام وقت اختصاص دارد.
 
۷- Spectrum
 
این فروشگاه تنها به استخدام مجازی و دورکاری توجه داشته و در این رابطه ۷هزار نفر را استخدام کرده است. تمرکز اصلی این برند بر روی فروش لوازم الکترونیکی و ساعت اختصاص دارد.
 
۸- CVS Health
 
بزرگترین و باسابقه ترین برند خرده‎فروشی در زمینه سلامت در شرایط حال حاضر ۵۰ هزار را استخدام کرده است. در این رابطه استخدام راننده، فروشنده، انبار دارد و صندوقدار در اولویت قرار دارند.
 
۹- Stop & Shop
 
اگرچه در رابطه با تعداد استخدام های این شرکت رقم دقیقی وجود ندارد، با این حال نسبت به استخدام تعدادی زیادی راننده کامیون در کنار کارگر ساده، اطمینان خاطر وجود دارد. این شرکت بیش از ۴۰۰ شعبه در آمریکا داشته و به همین خاطر احتمالا بیش از هزار نفر را استخدام کرده است. همچنین هنوز دلیل مشخصی برای این عدم اعلام میزان استخدام، مشخص نشده است.
 
۱۰- Ace Hardware
 
این شرکت که در زمینه فروش لوازم خانگی تمرکز دارد، بیش از ۳۰ هزار نفر را استخدام کرده است. یکی از دلایل این امر، تعداد بالای استعفا و جایگزین کردن افراد است. درواقع برخی در شرایط کنونی، تمایلی به ادامه فعالیت تجاری نداشته و ترجیح داده اند تا در خانه خود، دوران قرنطینه را سپری کنند.
 
۱۱- Lowe’s
 
این فروشگاه چینی که اکثرا محصولات آن ساخته این کشور است و بیشترین شعبه خود را در کشور آمریکا دارد، ۳۰ هزار نیروی جدید را استخدام کرده که صندقدار و فروشنده، اکثریت این افراد را تشکیل داده است، با این حال برای آگاهی دقیق از حوزه های موردنیاز، می توانید به سایت آنها مراجعه کنید.
 
۱۲- Instacart
 
اگرچه کاملا عجیب به نظر می رسد، با این حال این مجموعه فروشگاه زنجیره ای رقم استخدامی ۲۵۰ هزار نفری را به ثبت رسانده که حتی از میزان استخدام آمازون نیز بیشتر است. بیشترین میزان استخدام ها نیز به ایالت های بزرگی همچون نیویورک، کالیفرنیا و واشنگتن اختصاص دارد. نکته جالب دیگر این است که تمامی این استخدام-ها تنها به حوزه فروشندگی اختصاص داشته است.
 
۱۳- Albertsons Companies
 
این شرکت که چند زیرمجموعه داشته و در زمینه فروش مواد غذایی فعالیت دارد، رقمی در حدود ۳۰ هزار نفر را استخدام کرده است. نکته جالب این است که تعیین روز و ساعت همکاری، به خواست افراد بستگی داشته و براساس آن مبلغ درآمد مشخص خواهد شد.
 
۱۴- Allied Universal
 
این شرکت که در زمینه ارائه خدمات امنیتی فعالیت دارد، ۳۰ هزار نیروی جدید را استخدام کرده است که در این رابطه متخصصین درصد بالایی از آنها را تشکیل می-دهد، با این حال تمامی این استخدام ها تنها از بین آمریکایی ها صورت گرفته است. درواقع این شرکت اعتقادی به دورکاری و استخدام افراد از کشورهای دیگر ندارد.
 
۱۵- PepsiCo
 
شرکت مادر برندهایی نظیر پپسی، سون آپ، میراندا و چالی لیپتون یکی از سه برند اصلی در زمینه صنعت نوشیدنی محسوب می شود. آنها در شرایط حال حاضر تنها به استخدام کارگران تمام وقت با مزیت های ویژه پرداخته و در این رابطه ۶ هزار نفر را استخدام کرده اند. در این رابطه استخدام کارگر برای جا به جایی محصولات، درصد اصلی این استخدام ها را تشکیل می دهد.
 
۱۶- FedEx
 
بزرگترین برند پستی حال حاضر جهان، ۳۵ هزار نفر را استخدام کرده است. تنوع حوزه های شغلی در این شرکت بسیار بالا است. به همین خاطر شانس استخدامی زیادی را خواهید داشت.
 
۱۷- Slack
 
با توجه به این امر که شرایط حال حاضر باعث استفاده بیشتر افراد از اینترنت شده است، طبیعی است که یکی از برندهای اصلی در زمینه ایجاد وبینار محسوب می شود، اقدام به استخدام های جدید کند، با این حال نسبت به تعداد این امر، آماری در دست نیست.
 
۱۸- Intel
 
این شرکت شناخته شده فعال در زمینه تولید سخت‎افزار، ۱۰۰۰ نفر را استخدام کرده است که بیشتر آنها مهندسان باتجربه بوده و این امر باعث می شود تا گزینه مناسبی برای کارمندان معمولی نباشد. 
 
در آخر توجه داشته باشید که تعداد این برندها تنها در آمریکا حتی از ۱۰۰ مورد فراتر بوده و با یک جست وجوی ساده، می-توانید به تعداد بیشتری حتی در کشور خودتان نیز دست پیدا کنید.
(شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹) ۰۹:۰۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها