پنج شنبه / ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۸
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۹۴۲۴۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

مصرف ماهانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی در کشور

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: بنابر آمار به طور متوسط ماهانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حسن عباسی معروفان مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی مرغ اظهار کرد: طی سال ۹۸ و امسال بیش از ۹۱ هزار تن مرغ مازاد مرغداران با نرخ مصوب ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری شده و وجه آن نقدی پرداخت شده است.
وی افزود: با توجه به مازاد خرید تضمینی مرغداران برنامه ریزی شده تا مازاد تولید به بازار‌های هدف صادر شود چرا که با عرضه مازاد تولید در بازار داخل، تولیدکنندگان متضرر می‌شوند.
عباسی معروفان با اشاره به اینکه صادرات مرغ در حال انجام است، بیان کرد: تاکنون محموله‌هایی به بازار‌های هدف صادر شده است و همواره به دنبال توسعه صادرات هستیم تا مازاد خارج شود.
این مقام مسئول ادامه داد: تا اطلاع ثانوی تعرفه صادرات از ۵ هزار تومان به یک هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته است، ضمن آنکه پشتیبانی امور دام صادرکنندگانی که تمایل به صادرات دارند، مرغ‌های پشتیبانی امور دام را بدون تعرفه صادر کنند.
توزیع نهاده‌ها کماکان در حال انجام است
وی با اشاره به اینکه توزیع نهاده‌ها کماکان ادامه دارد، بیان کرد: بنابر آمار ماهانه به طور متوسط یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تن نهاده مورد استفاده قرار گیرد که ۵۰۰ تن از این میزان در داخل و مابقی از محل واردات تامین می‌شود که با تاخیر چند ماهه واردات، بازار دچار نقصان شده است.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی‌امور در پایان دام درباره آخرین وضعیت واردات نهاده گفت: بنابر آمار با گذشت ۷۷ روز از سال یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار تن نهاده وارد شده که این میزان جوابگوی نیاز تولیدکنندگان نیست، به همین‌خاطر از وزارت راه و شهرسازی تقاضای کمک کردیم چرا که با برداشت صیفی جات و گندم، کامیون‌ها در استان‌های جنوبی در حال حمل محصول هستند.
 
(پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۳۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها