چهارشنبه / ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۰
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۴۲۳۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

تقاضای کمتر از ۱۰ درصدی برای خرید گل؛ ضایعات تولید گل بیش از ۹۰ درصد است

عجایبی گفت: در حال حاضر تقاضا برای خرید گل در بازار به کمتر از ۱۰ درصد می‌رسد.

جلال عجایبی رئیس اتحادیه گل و گیاه تهران با اشاره به اینکه بازار گل تعریفی ندارد، اظهار کرد: در حال حاضر تقاضا برای خرید گل در بازار به ۱۰ درصد نمی‌رسد.
او افزود: با بازگشایی تالارهای پذیرایی پیش‌بینی می‌شود که تا حدودی تقاضا در بازار بهبود یابد، هر چند در شرایط فعلی به سبب قرنطینه خانگی این احتمال وجود دارد که بازگشایی تالارها تاثیری در بازار نداشته باشد.
عجایبی با بیان اینکه تولید گل و گیاه در ورطه نابودی است، بیان کرد: بنابر آمار تولیدکنندگان و فروشندگان طی ماه‌های اخیر بیش از ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان متضرر شدند که با استمرار شرایط فعلی از صادرکننده گل به واردکننده تبدیل خواهیم شد.
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه ادامه داد: علی رغم آنکه در سایر کشورها از تولیدکنندگان حمایت می‌شود اما متاسفانه تولید در کشور ما جایگاهی ندارد که انتظار می رود وزیر جهاد کشاورزی نگاه ویژه‌ای به امر تولید داشته باشد.
او با اشاره به اینکه ضایعات گل به بالای ۹۰ درصد رسیده است، اظهار کرد: هم اکنون بیش از ۲۰ هزار تولیدکننده در آستانه ورشکستگی هستند که هر چه سریع تر باید تمهیداتی اندیشیده شود تا بتوانند به تولید ادامه دهند.
عجایبی در پایان با اشاره به اینکه قیمت گل نوسانی نداشته است، تصریح کرد: با گسترش ویروس کرونا و نبود تقاضا در بازار، عمده گل و گیاه تولیدی به ضایعات تبدیل می‌شود و یا کمتر از قیمت تمام شده تولید، به فروش می‌رسد.
 
(چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹) ۱۰:۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها