پنج شنبه / ۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۹:۱۳
سرویس : چاشنی، ادویه ها و کنسرو غیرگوشتی
کد خبر : ۹۴۰۰۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
تسنیم
سرویس چاشنی، ادویه ها و کنسرو غیرگوشتی

ذخایر روغن صنایع غذایی رو به اتمام است/ احتمال تعطیلی صنایع کنسرو و بیکاری گسترده

دبیر انجمن صنایع کنسرو با بیان اینکه ذخایر روغن صنایع رو به اتمام است و احتمال تعطیلی این واحد های تولیدی وجود دارد گفت: در صورتی که روغن مورد نیاز کارخانه های کنسرو تامین نشود، اشتغال بالای این صنایع تهدید و موجب بیکاری طیف وسیعی از افراد می شود.

سید محمد رضوی دبیر انجمن صنایع کنسرو ایران اظهار کرد: بخش عمده روغن خوراکی کشور وارداتی است و برای تامین این محصول، دانه های روغنی به کشور وارد و در داخل تبدیل به روغن می‌شود یا این نیاز از محل واردات روغن خام تامین می‌شود.
وی افزود: برای تامین این نیاز باید تسهیل ارز توسط دولت صورت گیرد و در صورتی که  ارز مورد نیاز در اختیار وارد کنندگان قرار نگیرد، به طور قطع برای تولید انواع مواد غذایی از جمله انواع کنسرو و سس دچار مشکل خواهیم شد.
دبیر انجمن صنایع کنسرو ایران ادامه داد: در صورت عدم تامین ارز مورد نیاز واردات در آینده با کمبود روغن مواجه خواهیم بود به همین منظور از ارگان های دولتی ذی ربط از جمله بانک مرکزی تقاضا می شود که به این موضوع توجه داشته باشند و پیش بینی های لازم را انجام دهند.
وی تصریح کرد: در صورتی که روغن مورد نیاز کارخانه های کنسرو در کشور تامین نشود، اشتغال بالای این صنایع تهدید و موجب بیکاری طیف وسیعی از افراد می شود؛در حال حاضر کرونا مشکلات زیادی برای صنایع غذایی ایجاد کرده است، امیداوریم که موضوع تامین روغن مزید بر علت نشود.
رضوی  با بیان اینکه  صنایع کنسرو کشور هنوز با کمبود مواجه نیستند اما ذخایر آنها در حال مصرف است گفت: در صورتی روغن مورد نیاز آنها جایگزین نشود، در آینده با کمبود این محصول اساسی برای تولید مواجه خواهند شد.
رضوی اظهار داشت: روغن مورد نیاز کشور توسط بخش بازرگانی دولت و  شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و بخش خصوصی به کشور وارد می شود و به طور معمول این بخش ها ذخایری دارند اما در صورتی که واردت این محصول تداوم نداشته باشد، ذخایر موجود آنها نیز ظرف یک تا دو ماه آینده تمام می شود و باید پیش بینی های لازم صورت گیرد و ارز مورد نیاز واردات اختصاص یابد.
 
(پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹) ۱۹:۱۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها