سه شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۲:۰۶
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۹۳۹۶۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

تولید چای ایرانی امسال ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

رئیس سازمان چای کشور از افزایش تولید ۱۰درصدی برگ سبز چای برای سال جاری خبر داد.

حبیب جهانساز با اشاره به آغاز برداشت چای و خرید تضمینی آن از 20 روز گذشته، پیش بینی کرد: امسال 130 تا 135 هزار تن برگ سبز چای برداشت شود و میزان تولید این محصول نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یابد.
وی گفت: افزایش 10 درصدی تولید امسال نسبت به سال گذشته به دلیل اجرای عملیات به زراعی باغات و حمایت‌های دولت از صنعت چای طی چند سال اخیر بوده که منجر به حضور مؤثر باغداران در باغات چای شده است.
رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه تاکنون حدود 43 هزار و 968 تن برگ سبز چای خریداری شده که 95 درصد آن درجه یک است، گفت: ارزش خرید برگ سبز چای تاکنون 199.4 میلیارد تومان بوده است.
وی افزود: میزان تولید چای خشک نیز تاکنون 9 هزار و 893 تن بوده است.
جهانساز با اشاره به سال جهش تولید گفت: در سال جاری تسهیلات ارزان قیمت از طریق صندوق تخصصی چای بدون محدودیت پرداخت خواهد شد.
رئیس سازمان چای کشور ادامه داد: این تسهیلات برای فعالیت‌های به‌زراعی، مکانیزاسیون، به‌سازی کارخانجات و سرمایه در گردش آنها پیش‌بینی شده است.
جهانساز بابیان اینکه سال گذشته 55 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ 4 درصد و بازپرداخت چهارساله پرداخت شده است، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات در سال گذشته 300 درصد نسبت به سال‌های ماقبل آن رشد داشته است.
 
(سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۲۲:۰۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها