دوشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۸:۳۵
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۹۳۷۴۷
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

برخورد قانونی با لنج‌های سنتی متخلف در صید ترال

معاون صید و بنادر ماهگیری سازمان شیلات ایران گفت: طبق دستورالعمل کمیسیون تخلفات صیادی با صیادان لنج‌های سنتی که بدون مجوز صید ترال اقدام به این صید می‌کنند، برخورد قانونی می شود.

« سید پرویز محبی » درباره صید ترال در خلیج فارس و دریای عمان افزود: اکنون مشکل ما صید غیرمجاز لنج‌های سنتی است که مجوز صید ترال ندارند و در برخی استان‌ها به دلیل اینکه یگان حفاظت از بنادر ما حضور فعالی در صیدگاه‌های دور دست از ساحل  ندارند، این لنج‌ها مبادرت به صید ترال می‌کنند.
وی اظهارداشت: این شناورهای لنجی مجوز کار با تور گوشتی را دارند اما در دریا، تور گوشتی را کنار گذاشته و با تور ترال صید می‌کنند.
 معاون صید و صیادی سازمان شیلات ایران تصریح کرد: دو فروند از این شناورها هفته گذشته توسط دریابانی توقیف شد که با رایزنی‌های صورت گرفته، دادگاه جریمه سنگینی برای آن‌ها تعیین کرد و امیدواریم تداوم این برخوردها باعث شود بتوانیم با این تخلفات مقابله کنیم.
محبی گفت: کشتی ترال تنها برای فانوس ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ما نظارت کامل را بر روی این کشتی ها داریم و اجازه نمی دهیم تخلفی در این بخش صورت گیرد.
معاون صید و صیادی سازمان شیلات ایران با اشاره به اقدامات انجام شده برای رسیدگی به تخلفات صیادی افزود: علاوه بر برخورد دستگاه قضا و محیط‌زیست ما هم در کمیسیون تخلفات صیادی به شدت با این صیادان برخورد خواهیم کرد و محدودیتی برای صید این افراد قائل می‌شویم.
 
(دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۸:۳۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها