شنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۹
سرویس : فرآورده های لبنی
کد خبر : ۹۳۴۹۸
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس فرآورده های لبنی

معاون دامپزشکی کشور: محصولات لبنی ایران به روسیه صادر می‌شود

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور،گفت: علی رغم اینکه کشور روسیه حساسیت بهداشتی بسیار بالایی دارد، محصولات لبنی تولیدی ایران به این کشور صادر می‌شود.

قاسم رضاییان زاده با بیان اینکه صادرات فرآورده های خام دامی صرفا با مجوز دامپزشکی امکان پذیر است، اضافه کرد: در یکی دوسال گذشته بسیاری از اقلام به کشورهایی که سخت‌ترین شرایط و ضوابط بهداشتی را دارند صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه کشور ما با اقلیم متنوع در مرزهای شرقی و غربی، در معرض بیماری های دامی متعددی قرار دارد، ابراز کرد: علی رغم بحران ها امروز در تولید صنعتی کشور ما یکی از صادرکنندگان موفق منطقه و در تولید سنتی نیز الگوی اقتصاد مقاومتی است.
رضاییان زاده با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در ارتباط با اقتصاد مقاومتی گفت: امروز تولیدکنندگان ما با حداقل هزینه سهم قابل توجهی از تولیدات را دارندکه نقش دامپزشکی با تلاش، زیرکی و آگاهی در این امر پررنگ است.
وی ادامه داد:کارکنان دامپزشکی در زمینه نظارت بر تولید محصول سالم و کنترل کیفی محصولات آزمایشگاه های دامپزشکی بادقت وحساسیت بالا  اقدام به بررسی نمونه ها می‌کنند.   
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر امنیت و سلامت جامعه اشاره کرد و افزود: مجموعه دامپزشکی از گذشته های دور با اپیدمی بیماری های ویروسی مانند ویروس نیوکاسل، آنفولانزا، کریمه کنگو و تب برفکی درگیر بودند و در کنترل بیماری های دامی و سلامت جامعه نقش داشتند.
 
(شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۵۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها